Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Εμβρυομεταφορά Βλαστοκύστες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!!!

Καλώς εχόντων των πραγμάτων σύντομα θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά (εξωσωματική με δωρεά ωαρίων).

Ο γιατρός μού είπε να σκεφτούμε αν θέλουμε να μεταφέρουμε 1 ή 2 βλαστοκύστες.. Η ηλικία μου 44.

Σκέφτομαι μάλλον 2 ...  Ποια η γνώμη σας; 

Ευχαριστώ και καλή τύχη σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Βολιώτισα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!!!

Καλώς εχόντων των πραγμάτων σύντομα θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά (εξωσωματική με δωρεά ωαρίων).

Ο γιατρός μού είπε να σκεφτούμε αν θέλουμε να μεταφέρουμε 1 ή 2 βλαστοκύστες.. Η ηλικία μου 44.

Σκέφτομαι μάλλον 2 ...  Ποια η γνώμη σας; 

Ευχαριστώ και καλή τύχη σε όλες!!!

Καλησπέρα.

 

Εγώ στα 41 έβαλα 2. Το ίδιο θα ξαναέκανα. Η μια θα με άγχωνε πολύ κ νομίζω θα το μετάνιωνα. Είναι όμως προσωπική άποψη. Μίλα κ με τον εμβρυολόγο για ποσοστά επιτυχίας κ αποφασίζεις μετά.

Με το καλό!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Βολιώτισα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!!!

Καλώς εχόντων των πραγμάτων σύντομα θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά (εξωσωματική με δωρεά ωαρίων).

Ο γιατρός μού είπε να σκεφτούμε αν θέλουμε να μεταφέρουμε 1 ή 2 βλαστοκύστες.. Η ηλικία μου 44.

Σκέφτομαι μάλλον 2 ...  Ποια η γνώμη σας; 

Ευχαριστώ και καλή τύχη σε όλες!!!

Η καθεμία θα σου πει την δική της άποψης επηρεασμένη από την προσωπικής της εμπειρία.. 

Εγώ θα σου πω τη δική μου για να καταλάβεις ότι παντα θα αναρωτιόμαστε αν είχαμε επιλέξει την αντίθετη εναλλακτική από αυτή που επιλέξαμε. 

Μετά από τον αγώνα και το άγχος που περνάνε οι περισσοτερες από δω, εφτασε η ώρα μου για εμβρυομεταφορα. Ήμουν 100% σίγουρη ότι ήθελα να βάλω 2 για να είναι σίγουρη..2 παιδακια με μια εγκυμοσύνη και δε θα χρειαζόταν ξανά φάρμακα κλπ.. 

Τελικά έμεινα εγκυος, οι βλαστοκυστες αριστες, 4ΑΑ και 4ΑΒ...ειδαμε σάκους και καρδιές.. Και τότε μέσα μου αρχισαν οι σκέψεις γτ έβαλα 2 και πως θα τα καταφέρω με 2 και ποσο επικίνδυνη θα'ναι η εγκυμοσύνη και αν θα γεννηθουν υγιή ή προωρα με προβληματα..καποιες φορες έλεγα στο εαυτό μου καλυτερα ναχα βάλει 1..

Φτάνουμε 10η και η μια καρδιά σταμάτησε.. Άλλη ψυχολογία παλι..εκ των υστέρων φυσικά λέω ευτυχώς που έβαλα 2 γτ θα μπορουσα να είχα βάλει το ενα που τλκ σταμάτησε η καρδιά και να βίωμα μια αποβολή ή αποξεση..δεν ξέρω πως θα το χειριζομουν αυτό... 

Σκέψου καλά με ποιο θα νιώθεις καλυτερα.. Γνώμη είναι όταν κάνεις 1η μεταφορά καλύτερα 2..οποια έχει ήδη παιδακι σε επόμενη μεταφορά ας δοκιμάσει το 1..

Καλη επιτυχία σε ότι και να αποφασίσεις

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πατριωτισσα!

Όπως σου είπαν και παραπάνω είναι καθαρά η απόφαση δική σου και μετά από συζήτηση με το γιατρό!

Εγώ πριν από τα 40 και σε 4 εμβρυομεταφορες 9 εμβρυων (2, 2,3,2) απέκτησα ένα παιδί!

Προσπαθούμε για το 2ο και νομίζω πως πάλι 2 ή 3 θα έβαζα και πάλι κρατάω μικρό καλάθι...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Καλησπέρα.

 

Εγώ στα 41 έβαλα 2. Το ίδιο θα ξαναέκανα. Η μια θα με άγχωνε πολύ κ νομίζω θα το μετάνιωνα. Είναι όμως προσωπική άποψη. Μίλα κ με τον εμβρυολόγο για ποσοστά επιτυχίας κ αποφασίζεις μετά.

Με το καλό!!!!

Eυχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τελικά κι εμείς αποφασίσαμε για 2. Να είσαι καλά!

17 ώρες πρίν, Sisheido είπε:

Καλησπέρα πατριωτισσα!

Όπως σου είπαν και παραπάνω είναι καθαρά η απόφαση δική σου και μετά από συζήτηση με το γιατρό!

Εγώ πριν από τα 40 και σε 4 εμβρυομεταφορες 9 εμβρυων (2, 2,3,2) απέκτησα ένα παιδί!

Προσπαθούμε για το 2ο και νομίζω πως πάλι 2 ή 3 θα έβαζα και πάλι κρατάω μικρό καλάθι...

Γειά σου και σε σένα! Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, να είσαι καλά! Τελικά κι εμείς αποφασίσαμε για 2. Σου εύχομαι να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να αποκτήσετε και 2ο με υγεία!

19 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Η καθεμία θα σου πει την δική της άποψης επηρεασμένη από την προσωπικής της εμπειρία.. 

Εγώ θα σου πω τη δική μου για να καταλάβεις ότι παντα θα αναρωτιόμαστε αν είχαμε επιλέξει την αντίθετη εναλλακτική από αυτή που επιλέξαμε. 

Μετά από τον αγώνα και το άγχος που περνάνε οι περισσοτερες από δω, εφτασε η ώρα μου για εμβρυομεταφορα. Ήμουν 100% σίγουρη ότι ήθελα να βάλω 2 για να είναι σίγουρη..2 παιδακια με μια εγκυμοσύνη και δε θα χρειαζόταν ξανά φάρμακα κλπ.. 

Τελικά έμεινα εγκυος, οι βλαστοκυστες αριστες, 4ΑΑ και 4ΑΒ...ειδαμε σάκους και καρδιές.. Και τότε μέσα μου αρχισαν οι σκέψεις γτ έβαλα 2 και πως θα τα καταφέρω με 2 και ποσο επικίνδυνη θα'ναι η εγκυμοσύνη και αν θα γεννηθουν υγιή ή προωρα με προβληματα..καποιες φορες έλεγα στο εαυτό μου καλυτερα ναχα βάλει 1..

Φτάνουμε 10η και η μια καρδιά σταμάτησε.. Άλλη ψυχολογία παλι..εκ των υστέρων φυσικά λέω ευτυχώς που έβαλα 2 γτ θα μπορουσα να είχα βάλει το ενα που τλκ σταμάτησε η καρδιά και να βίωμα μια αποβολή ή αποξεση..δεν ξέρω πως θα το χειριζομουν αυτό... 

Σκέψου καλά με ποιο θα νιώθεις καλυτερα.. Γνώμη είναι όταν κάνεις 1η μεταφορά καλύτερα 2..οποια έχει ήδη παιδακι σε επόμενη μεταφορά ας δοκιμάσει το 1..

Καλη επιτυχία σε ότι και να αποφασίσεις

Να ΄σαι καλά, κορίτσι μου, σ΄ευχαριστώ για την απάντησή σου. Όλα αυτά που έγραψες συνέχεια γυρίζουν στο μυαλό μας... Αποφασίσαμε να μεταφέρουμε 2 βλαστοκύστες. Ελπίζω και εύχομαι όλα να πάνε καλά, και για εμένα και για όλες μας. Έχω κάνει απόξεση στην 9η προς 10η εβδομάδα, σε φυσιολογική σύλληψη και καταλαβαίνω όσα λες. Να είσαι καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ στα 38 έβαλα 2. Στους πρώτους υπερήχους φαινόταν 2 σάκοι, αλλα τελικά το 1 δεν προχώρησε.

Να σου πω, επειδή έχουμε ακόμα 5 βλαστοκύστες, σκεφτόμουν και εγώ για την συνέχεια (θέλουμε να κάνουμε και δεύτερο παιδάκι) τι να κάνουμε, γιατί είναι αποθηκευμένα ως 2 , 2 και 1 .
Γιατι για το πρώτο παιδάκι, είμαστε οκ εαν τελικά ήταν 2 και "τέλος" μιας και 2 παιδιά θέλουμε. Για την δεύτερη προσπάθεια το σκεφτόμαστε, γιατί εαν προχωρήσουν και τα 2, πάμε σε 3 παιδιά !

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...