Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 23 minutes ago, Σποράκι said:

      Κορίτσια χρόνια πολλά!!! Χρόνια πολλά σε όσες είναι ήδη μανούλες, σε όσες θα είναι σύντομα και σε όλες εμάς που ακόμα προσπαθούμε και αργά ή γρήγορα θα γίνει! Μας αξίζει 🥰

      Χρόνια πολλά με υγεία !!! Να πραγματοποιηθούν όλα σου τα όνειρα και όλων τον γυναικών φυσικά !!!! Σύντομα να πετάς σε πελάγη ευτυχίας ! 

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

Just now, Lila ki είπε:

Μακάρι να μην είναι εξωμητριο … αλλά εξωμητριο γιατί ;;; Τι τον οδήγησε σε αυτή την άτυπη διάγνωση ;;;; 

Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet said:

Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Blue Velvet said:

Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet said:

Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

9η μέρα είχα χοριακη 29. Μετά από 4 μέρες είχε πέσει στο 7. Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα κ αν θέλω να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά τον επόμενο κύκλο όπως και έκανα. Περασα κ εγώ παλλινδρομη στις 20 βδομάδες, μετά είχα την βιοχημικη κ μετά επιτέλους όλα πήγαν καλά. Είναι θέμα πιθανοτήτων περισσότερο, μέχρι να πετύχεις το υγιές έμβρυο. 

Αν κ κάθε αποτυχία πονάει πολύ, σίγουρα καλύτερα να σταματήσει από τόσο νωρίς παρά να σταματήσει μετά. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει το δύσκολο κομμάτι, κ όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

9η μέρα είχα χοριακη 29. Μετά από 4 μέρες είχε πέσει στο 7. Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα κ αν θέλω να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά τον επόμενο κύκλο όπως και έκανα. Περασα κ εγώ παλλινδρομη στις 20 βδομάδες, μετά είχα την βιοχημικη κ μετά επιτέλους όλα πήγαν καλά. Είναι θέμα πιθανοτήτων περισσότερο, μέχρι να πετύχεις το υγιές έμβρυο. 

Αν κ κάθε αποτυχία πονάει πολύ, σίγουρα καλύτερα να σταματήσει από τόσο νωρίς παρά να σταματήσει μετά. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει το δύσκολο κομμάτι, κ όλα θα πάνε καλά!

Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

Φάρμακα γιατί συνεχιζεις???Πως το εξήγησε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

Φάρμακα γιατί συνεχιζεις???Πως το εξήγησε?

Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Σου ευχομαι μια μεγάλη χοριακη  🥰 

Δεν ξέρω,μου είπε απλά να μην κάνω σήμερα την prolutex και αύριο το πρωί να πάω για χοριακη.Αυριο δεν θα πάρω πάντως 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 minutes ago, Blue Velvet said:

Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Εύχομαι το ένα που έχεις να είναι το τυχερό ☘️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

 

πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Blue Velvet said:

Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

 

Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Σε ευχαριστουμε πολύ!!

Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...