Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Titti είπε:

Το θέμα είναι να επιτρέπεται κιόλας... Πριν από κάποια ηλικία έχει και κάποιες προϋποθέσεις για να σου επιτρέψει η επιτροπή να κάνεις προεμφυτευτικό. Πρέπει να υπάρχει γενετικό νόσημα ή τρεις αποτυχίες αν δεν κάνω λάθος... Τώρα δεν ξέρω σίγουρα, ίσως κάποια άλλη κοπέλα εδώ να ξέρει... Ούτε κόστος ξέρω, φαντάζομαι εξαρτάται από το κάθε κέντρο...

Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Angot είπε:

εννοείται 

θα μας περιορίσει λίγο το ποτέ θα γεννήσω; 

Εννοείται! Εμένα στο ντοπλερ 34η εβδομάδα, είχε δει αυτός το πρόβλημα με το λώρο του μπέμπη και μου είχε πει ότι μέσα στις επόμενες 10 μέρες θα έπρεπε να μου τα πάρουν τα παιδιά. Και όντως, με βάση την εικόνα του ντοπλερ μια εβδομάδα μετά μπήκα για καισαρική. Ο πιο ακριβής υπέρηχος είναι αυτός και για αυτό τον κάνουν σε αυτές τις εβδομάδες πια. 

Με το καλό όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

Ε όχι δεν θεωρούνται αποτυχίες αυτά απτήν στιγμή που από εκεί έχεις ένα παιδί. Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτικο.

Να μην ανχωνεσε μην ξεχνάς ότι τώρα έχεις γεννήσει . Μετά από την γέννα ο οργανισμός αντιδρά διαφορετικά Κ στις διεργεσεις . Μπορεί τότε στα 36 να έβγαλες πολλά τώρα μπορεί με μια πιο ήπια διεργεση να έχεις πιο λίγα αλλά πιο ποιοτικά . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

Μμμμ... Μάλλον όχι... Αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Εγώ ό,τι ξέρω είναι επειδή έκανε η κουμπάρα μου προεμφυτευτικό. Καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου. Ποιον έχεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Είμαι 39,εχω μια μηδενική χοριακη,μια δίδυμη κύηση όπου το ένα  παλινδρομησε και μια βιοχημική. Θεωρούνται 3αποτυχιες αυτά ?

Μια χαρά είναι ηλικία για νέα ωοληψια...να ξέρεις από τα έμβρυα το 25% προχωράει σε βλαστοκυστες. Το οτι απο τα 10 πηρες 5 βλαστοκυστες και με αυτα 2 θετικες χοριακες και ενα παιδακι το θεωρω πολυ ενθαρρυντικό. Θα σου έλεγα να κάνεις μια νέα να μαζέψεις και άλλα και να βάλετε τα 2 καλύτερα. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Titti είπε:

Μμμμ... Μάλλον όχι... Αλλά μην σε πάρω και στο λαιμό μου. Εγώ ό,τι ξέρω είναι επειδή έκανε η κουμπάρα μου προεμφυτευτικό. Καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου. Ποιον έχεις;

Έχω τον Θ.Στ...ακη στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη 

πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

Μια χαρά είναι ηλικία για νέα ωοληψια...να ξέρεις από τα έμβρυα το 25% προχωράει σε βλαστοκυστες. Θα σου έλεγα να κάνεις μια νέα να μαζέψεις και άλλα και να βάλετε τα 2 καλύτερα. 

Ευχαριστώ πολύ ❤️

Νομίζω δεν γίνεται,γιατί θα περασω επιτροπή και αν έχεις στην κατάψυξη έμβρυα,δεν σου δικαιολογούν τα φάρμακα..Πρέπει να ρωτήσω ξανά 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Έχω τον Θ.Στ...ακη στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη 

Ευχαριστώ πολύ ❤️

Νομίζω δεν γίνεται,γιατί θα περασω επιτροπή και αν έχεις στην κατάψυξη έμβρυα,δεν σου δικαιολογούν τα φάρμακα..Πρέπει να ρωτήσω ξανά 

Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

Καλέ μη λες τέτοια... Σου ξαναείπα εγώ με υλικό των 33 ετών και μεταφορά 7 εμβρυων απέκτησαν το πρώτο γιο! Μετά στα 39 με 2 νέα έμβρυα τίποτα και στα 40 με κλομιφαινη σε 2 ωοληψιες είχαμε 3 έμβρυα που στην αποψυξη επιβίωσαν τα 2 και με ξενυχτησαν ολο το βραδυ!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

Άντε όλα μια χαρά ! Τα βλέπεις φαγωθηκες τόσο καιρό οτι δεν προλαβαίνεις . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Άντε όλα μια χαρά ! Τα βλέπεις φαγωθηκες τόσο καιρό οτι δεν προλαβαίνεις . 

μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angot said:

όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

Μπράβο υπέροχα !!!! Με το καλό !!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...