Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Eflenew said:

Κορίτσια 355 η δεύτερη χοριακή!!!!

Μπράβο σας σε σενα και ατο σποράκι!!!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι !! Να απολαύσεις  την εγκυμοσύνη !!! Εχεια κανενα σύμπτωμα η είναι νωρίς ακόμα ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

Κορίτσια 355 η δεύτερη χοριακή!!!!

Μπορεί να μην σε ξέρω αλλά πραγματικά σας εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια σου εύχομαι μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα. Πρέπει να κάναμε μαζί την εμβρυομεταφορα Παρασκευή. Πρώτη χοριακη Σάββατο (9ημερα) 27 κάτι Δεύτερη χοριακη Δευτέρα (11 ημέρα) 69 κάτι Τετάρτη σήμερα (13 ημέρα) 227 πιστεύεις έχουμε ελπίδα;;; Φοβάμαι γιατί ξεκίνησε με μικρή χοριακη. Φοβάμαι για χρωμόσωμα που έχω μη δεν πάει κάτι καλά. Κορίτσια σε όλες εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια είναι δύσκολος ο δρόμος μασ αλλά θα τα καταφέρουμε 

  • Μου αρέσει 3
  • Καλή τύχη! 2
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Μπορεί να μην σε ξέρω αλλά πραγματικά σας εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια σου εύχομαι μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα. Πρέπει να κάναμε μαζί την εμβρυομεταφορα Παρασκευή. Πρώτη χοριακη Σάββατο (9ημερα) 27 κάτι Δεύτερη χοριακη Δευτέρα (11 ημέρα) 69 κάτι Τετάρτη σήμερα (13 ημέρα) 227 πιστεύεις έχουμε ελπίδα;;; Φοβάμαι γιατί ξεκίνησε με μικρή χοριακη. Φοβάμαι για χρωμόσωμα που έχω μη δεν πάει κάτι καλά. Κορίτσια σε όλες εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια είναι δύσκολος ο δρόμος μασ αλλά θα τα καταφέρουμε 

Σε ευχαριστω πολυ. Ναι, Παρασκευη εκανα εμβρυομεταφορα.  Η χοριακη σας ανεβαίνει πολύ καλά!!!!! Στο είπα και τη Δευτέρα!! Μπραβο!!! Ολα να πανε καλα!!!Δεν έχει σημασία που ξεκίνησε από μικρή τιμή..ίσως έγινε καθυστερημένη εμφυτευση. Σημασια έχει να ανεβαίνει με σωστό ρυθμό. Γιατρός τι σας είπε? Επαναληπτική ποτε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Μπορεί να μην σε ξέρω αλλά πραγματικά σας εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια σου εύχομαι μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα. Πρέπει να κάναμε μαζί την εμβρυομεταφορα Παρασκευή. Πρώτη χοριακη Σάββατο (9ημερα) 27 κάτι Δεύτερη χοριακη Δευτέρα (11 ημέρα) 69 κάτι Τετάρτη σήμερα (13 ημέρα) 227 πιστεύεις έχουμε ελπίδα;;; Φοβάμαι γιατί ξεκίνησε με μικρή χοριακη. Φοβάμαι για χρωμόσωμα που έχω μη δεν πάει κάτι καλά. Κορίτσια σε όλες εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια είναι δύσκολος ο δρόμος μασ αλλά θα τα καταφέρουμε 

Οι διπλασιασμοί σας είναι πολύ καλοί, αυτό μετράει αυτή τη στιγμή. Όλα δείχνουν ότι προχωράει.

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

Μπορεί να μην σε ξέρω αλλά πραγματικά σας εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια σου εύχομαι μόνο καλά νέα από εδώ και πέρα. Πρέπει να κάναμε μαζί την εμβρυομεταφορα Παρασκευή. Πρώτη χοριακη Σάββατο (9ημερα) 27 κάτι Δεύτερη χοριακη Δευτέρα (11 ημέρα) 69 κάτι Τετάρτη σήμερα (13 ημέρα) 227 πιστεύεις έχουμε ελπίδα;;; Φοβάμαι γιατί ξεκίνησε με μικρή χοριακη. Φοβάμαι για χρωμόσωμα που έχω μη δεν πάει κάτι καλά. Κορίτσια σε όλες εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια είναι δύσκολος ο δρόμος μασ αλλά θα τα καταφέρουμε 

Πολύ καλα εξελίσσεται κατά την ταπεινή μου άποψη ! Θερμά συγχαρητήρια !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aangelika8 είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Έτσι δικαιολογούνται και οι 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες. Συνήθως το νούμερο ένα πρόβλημα είναι το έμβρυο. Να κάνετε ότι μπορείτε από εξετάσεις πριν την επόμενη προσπάθεια, δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη εξέταση αλλά είναι κρίμα να ταλαιπωρείσαι και πολύ ψυχοφθόρο. Σκέφτομαι και εγώ τον προεμφυτευτικό, απορώ γιατί δεν είναι προϋπόθεση στην ivf. Θα γλιτώναμε πολλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Lila ki είπε:

Μπράβο σας σε σενα και ατο σποράκι!!!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι !! Να απολαύσεις  την εγκυμοσύνη !!! Εχεια κανενα σύμπτωμα η είναι νωρίς ακόμα ;

Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!Με το καλό το μωράκι σου ❤️ 🥰 

Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός μασ είπε να πάμε και Κυριακή του Πάσχα να κάνουμε για να έχουμε καλύτερη εικόνα καλά κορίτσια έχω χάσει τον ύπνο μου αχααχαχαχα έχω μάθει τα πάντα αχααχαχαχα όλη μέρα διαβάζω με βλέπω στο τέλος γιατρό αχααχαχαχα άμα δεν είχα βρεί το θέμα μου θα είχα χαρεί απλά τώρα επειδή ξέρω φοβάμαι μίλησα και με έναν γενετιστή και μου είπε ότι μέχρι την 12 εβδομάδα δεν μπορώ να ξέρω τίποτα. Πρώτη φορά βλέπω θετικό. Η γυναίκα μου έχει ΣΠΩ και δεν κάνει ωορρηξία στις εξωσωματικές όμως βγάζει πολλά ποτέ όμως δεν κάναμε βλαστοκυστες πάντα μοριδια πρώτη φορά κάναμε μετά από πάρα πολλά έμβρυα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aangelika8 είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Λυπάμαι πολύ...προεμφυτευτικο κάνατε λόγω θέματος υγειας ή λόγω πολλών αποτυχημένων? Το ότι δεν είναι κανένα καλό σημαίνει ότι δε προχώρησαν ή ότι υπάρχει ιατρικα κατι?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eflenew said:

Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Εδώ όλα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

Δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα … εγώ στήθος μόνο κ αυτό μια ναι μια όχι … μας είπαν να κάνουμε τεστ σε όσες ήμασταν εκεί και να τους ενημερώσουμε τηλεφωνικά και από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι ορίζει το πρωτόκολλο ….  Δεν ρώτησα κιόλας θα ρωτήσω την Παρασκευή … 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...