Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ θέλω να κάνω υπέρηχο κάθε 3 μέρες 😁😄 . Αυριο όλα θα πάνε τέλεια, το μωρο σας είναι κομάντο!!! Δε μασάει. Αν ζητήσεις να κάνετε υπέρηχο σε 10 μέρες και όχι σε 2 βδομάδες?

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

Καφέ Εξωσωματικής 2024 !


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Eflenew said:

Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Blue Velvet καλημέρα κορίτσι μου ! Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα ! Σου ευχόμαστε να είναι ανώδυνο σήμερα το αποτέλεσμα της εξετάσης ! Να ξέρεις πως σε νιώθω και εγώ και όλες μας ! Πες μας πταν θα έχεις νέα ! Φιλάκια !

3 minutes ago, Eflenew said:

Κοριτσιααααα απίστευτο!!! 142 χοριακη! Δε μπορούμε να το πιστέψουμε!!! Ξέρω ότι έχω πολύ μεγάλο δρόμο μπροστά και η επαναληπτική της Τετάρτης είναι πολύ σημαντική όμως στα τόσα χρόνια η πιο μεγάλη μου χοριακη ήταν 17... Η γκουρού των τεστ είχε δίκιο 😁

Εεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεε εεεεεεε εεεεεεεεεεεε τι ωραία που ξεκίνησε η εβδομάδα !!!! Με το καλό !!!!! Ο δρόμος που ξεκίνησες να είναι έτσι χαμογελαστός όπως σήμερα ! Ποια είναι η γκουρού των τεστ … να εμφανιστεί άμεσα την θέλω χαχαχά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

Κοριτσιααααα απίστευτο!!! 142 χοριακη! Δε μπορούμε να το πιστέψουμε!!! Ξέρω ότι έχω πολύ μεγάλο δρόμο μπροστά και η επαναληπτική της Τετάρτης είναι πολύ σημαντική όμως στα τόσα χρόνια η πιο μεγάλη μου χοριακη ήταν 17... Η γκουρού των τεστ είχε δίκιο 😁

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

Παρεπιπτόντως εφόσον έκανες ετ τη περασμένη Παρασκευή, σήμερα είσαι στη 10η μέρα.. η μέρα της ετ δεν προσμετράται..!

@Blue Velvet λυπάμαι για την εξέλιξη.. εγώ δεν το περίμενα για να είμαι ειλικρινής.. κράτα το θετικό ότι εμφύτευση έγινε και να ξέρεις το σώμα θυμάται! Εφόσον είχες ήδη μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη θα ξαναγίνει μόλις βρεθεί το τυχερό εμβρυακι!! Ελπίζω σήμερα να ξεκαθαρίσει το τοπίο και η χοριακη να πέσει άμεσα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Eflenew είπε:

Κοριτσιααααα απίστευτο!!! 142 χοριακη! Δε μπορούμε να το πιστέψουμε!!! Ξέρω ότι έχω πολύ μεγάλο δρόμο μπροστά και η επαναληπτική της Τετάρτης είναι πολύ σημαντική όμως στα τόσα χρόνια η πιο μεγάλη μου χοριακη ήταν 17... Η γκουρού των τεστ είχε δίκιο 😁

Μπράβο βρε κορίτσι, πολλά συγχαρητήρια. Καλούς διπλασιασμούς ευχομαι 🥰

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

Εγώ δεν γνωρίζω αλλά μετά από δυο μέρες ανέβηκε ικανοποιητικά … δεν ξέρω θα σας γράψουν και τα κορίτσια πιυ είναι πιο έμπειρες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Lila ki είπε:

@Blue Velvet καλημέρα κορίτσι μου ! Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα ! Σου ευχόμαστε να είναι ανώδυνο σήμερα το αποτέλεσμα της εξετάσης ! Να ξέρεις πως σε νιώθω και εγώ και όλες μας ! Πες μας πταν θα έχεις νέα ! Φιλάκια !

Εεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεε εεεεεεε εεεεεεεεεεεε τι ωραία που ξεκίνησε η εβδομάδα !!!! Με το καλό !!!!! Ο δρόμος που ξεκίνησες να είναι έτσι χαμογελαστός όπως σήμερα ! Ποια είναι η γκουρού των τεστ … να εμφανιστεί άμεσα την θέλω χαχαχά 

χαχαχαχ παρούσα !

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angot said:

χαχαχαχ παρούσα !

Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες ευχές  μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 5
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Lila ki είπε:

Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες ευχές  μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angot said:

εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...