Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Εγκυμοσύνη και πυρετός


Recommended Posts

Καλησπέρα... είμαι 5+3 εβδομάδες και σήμερα όλη μέρα έχω πυρετό... δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τον γιατρό μου και κατέληξα στο κέντρο υγείας όπου μου είπαν ότι μάλλον πρόκειται για ίωση που κόλλησα από τον γιο μου και να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου για το τι φάρμακα να πάρω ....(Ουρολοίμωξη δεν είναι μου έκαναν τεστ )μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό ξέρετε αν μπορώ να πάρω αλγκοφρεν γιατί με το ντεπον δεν πέφτει σχεδόν καθόλου .. έχω σταθερά 38 με 38,6 .... αγχωνομαι μην αποβάλλω λόγο υψηλού πυρετου....


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Pepi88 είπε:

Καλησπέρα... είμαι 5+3 εβδομάδες και σήμερα όλη μέρα έχω πυρετό... δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τον γιατρό μου και κατέληξα στο κέντρο υγείας όπου μου είπαν ότι μάλλον πρόκειται για ίωση που κόλλησα από τον γιο μου και να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου για το τι φάρμακα να πάρω ....(Ουρολοίμωξη δεν είναι μου έκαναν τεστ )μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό ξέρετε αν μπορώ να πάρω αλγκοφρεν γιατί με το ντεπον δεν πέφτει σχεδόν καθόλου .. έχω σταθερά 38 με 38,6 .... αγχωνομαι μην αποβάλλω λόγο υψηλού πυρετου....

Καλησπέρα κορίτσι και περαστικά σου. Εγώ κόλλησα κοβιντ στον 5ο όμως μήνα και μου επέτρεπε αλγκοφρεν και μάλιστα 3-4 φορές τη μέρα. Και γενικά έχω ακούσει ότι επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. Τώρα, τι να σου πω.. κάνε προσπάθειες να βρεις το γιατρό σου καλύτερα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LeneL είπε:

Καλησπέρα κορίτσι και περαστικά σου. Εγώ κόλλησα κοβιντ στον 5ο όμως μήνα και μου επέτρεπε αλγκοφρεν και μάλιστα 3-4 φορές τη μέρα. Και γενικά έχω ακούσει ότι επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη. Τώρα, τι να σου πω.. κάνε προσπάθειες να βρεις το γιατρό σου καλύτερα.. 

 Δεν μπορώ να τον βρω αν είναι δυνατόν .....σε ευχαριστώ πολύ πάντως ..

  • Ευχή 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε πει ντεπον. Γενικα μονο παρακεταμολη. Την ιβοπρουφενη την αποφευγει γενικα. Με μια αναζητηση στο γκουγκλ θα το διαπιστωσεις..

Ωστοσο 38 και 39 δεν ειναι πυρετοι για ανησυχια ουτε για αποβολη.. υψηλος και επικινδυνος πυρετος ειναι πανω απο 39.5 και 40.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Καλησπέρα... είμαι 5+3 εβδομάδες και σήμερα όλη μέρα έχω πυρετό... δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τον γιατρό μου και κατέληξα στο κέντρο υγείας όπου μου είπαν ότι μάλλον πρόκειται για ίωση που κόλλησα από τον γιο μου και να μιλήσω με τον γυναικολόγο μου για το τι φάρμακα να πάρω ....(Ουρολοίμωξη δεν είναι μου έκαναν τεστ )μέχρι να μιλήσω με τον γιατρό ξέρετε αν μπορώ να πάρω αλγκοφρεν γιατί με το ντεπον δεν πέφτει σχεδόν καθόλου .. έχω σταθερά 38 με 38,6 .... αγχωνομαι μην αποβάλλω λόγο υψηλού πυρετου....

Και μένα μόνο παρατεταμολη με άφηνε και buscopan, βέβαια δε μου έτυχε περιστατικό για παραπάνω πυρετό για να δω τι άλλο θα μπορούσα να πάρω αλλά μου είχαν τονίσει ότι το α' τρίμηνο που είναι η οργανογενεση έπρεπε να προσέχω πολύ και να μην παρω κανένα φάρμακο πέραν των παραπάνω. Depon πάρε το maximum ή δύο από τα απλά για να σου κάνει δουλειά, το ένα μόνο του είναι πολύ μικρή δόση για τόσο πυρετο, αν είσαι πάντως κάτω από 39 είσαι οκ. Περαστικά και γρήγορα εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα συμφωνησω στο να παρεις μονο παρακεταμολη μεχρι τουλ να μιλησεις μαζι του

εγω ειχα ιωση δευτερο μηνα με χαμηλο πυρετο κ μονο ελαχιστη δοση μου επετρεπαν

δοκιμασε κ αποτελ

επισης θα συμφωνησω δ ειναι ανησυχητικος αυτος ο πυρετος.δ ειναι τοσο υψηλος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Nels είπε:

Και μένα μόνο παρατεταμολη με άφηνε και buscopan, βέβαια δε μου έτυχε περιστατικό για παραπάνω πυρετό για να δω τι άλλο θα μπορούσα να πάρω αλλά μου είχαν τονίσει ότι το α' τρίμηνο που είναι η οργανογενεση έπρεπε να προσέχω πολύ και να μην παρω κανένα φάρμακο πέραν των παραπάνω. Depon πάρε το maximum ή δύο από τα απλά για να σου κάνει δουλειά, το ένα μόνο του είναι πολύ μικρή δόση για τόσο πυρετο, αν είσαι πάντως κάτω από 39 είσαι οκ. Περαστικά και γρήγορα εύχομαι!

Με έπιασε εν τέλη κάποια στιγμή το ντεπον το αναβραζον αλλά από χθες το βράδυ σταμάτησε να με ποναει το στήθος και μάλλον δεν είναι καλό σημάδι ....


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Pepi88 είπε:

Με έπιασε εν τέλη κάποια στιγμή το ντεπον το αναβραζον αλλά από χθες το βράδυ σταμάτησε να με ποναει το στήθος και μάλλον δεν είναι καλό σημάδι ....

Τι εννοεις? Γιατι δεν ειναι καλο σημαδι? Πρηξιμο εννοεις?  Ετσι ειναι συνηθως πηγαινοερχονται τα συμπτωματα. Εγω δεν πρηστηκα ποτε. Ουτε νουμερο σουτιεν δεν αλλαξα. Μα τι πανικος και απαισιοδοξια ειναι αυτη βρε κοπελα μου για ονομα! Συνελθε σε παρακαλω και μη στρεσαρεσαι χωρις λογο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , Elle12 είπε:

Τι εννοεις? Γιατι δεν ειναι καλο σημαδι? Πρηξιμο εννοεις?  Ετσι ειναι συνηθως πηγαινοερχονται τα συμπτωματα. Εγω δεν πρηστηκα ποτε. Ουτε νουμερο σουτιεν δεν αλλαξα. Μα τι πανικος και απαισιοδοξια ειναι αυτη βρε κοπελα μου για ονομα! Συνελθε σε παρακαλω και μη στρεσαρεσαι χωρις λογο.

Έχω χάσει 4 πόσο ψυχραιμία να έχω ??και πάντα το πρώτο σημάδι είναι ότι ξεπρηζεται το στήθος μου ...


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Έχω χάσει 4 πόσο ψυχραιμία να έχω ??και πάντα το πρώτο σημάδι είναι ότι ξεπρηζεται το στήθος μου ...

Καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια με την αλλη, ουτε καν στην ιδια γυναικα.

Εχεις εντοπισει το γιατι ειχες τοσες απωλειες? Ηρεμησε γιατι με το στρες σου γινεσαι χειροτερα!

Ευχομαι να το δεις συντομα το σπορακι σου  και να πανε σου πανε ολα τελεια! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια με την αλλη, ουτε καν στην ιδια γυναικα.

Εχεις εντοπισει το γιατι ειχες τοσες απωλειες? Ηρεμησε γιατι με το στρες σου γινεσαι χειροτερα!

Ευχομαι να το δεις συντομα το σπορακι σου  και να πανε σου πανε ολα τελεια! 

Έιχα  θρομβοφιλια και δεν το ήξερα γιατί στον γιο μου δεν είχα πρόβλημα σχετικό .. στην 4η όμως επειδή ήταν παλινδρομη στην 9η εβδομάδα κάναμε βιοψία και ήταν άρρωστο έμβρυο ..προσπαθώ πίστεψε με αλλα δύσκολο να μείνεις ψύχραιμη όταν έχεις περάσει τοσα!λίγες μέρες έμειναν για τον γιατρό οπότε μόνο υπομονή μπορώ να κάνω ...

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...