Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Σου εξήγησε που μπορεί να οφείλετε ; Μήπως την επόμενη να ακολουθήσετε άλλο πρωτόκολλο μήπως γίνει δουλίτσα; 

      Μου είπε ότι δεν είναι όλοι οι κύκλοι καλοί. Απλά τόσο καιρό με τ ίδιο προτοκολο δεν είχα κανένα θέμα. Μετά από την επέμβαση κλπ έχω αυτό

Εγκυμοσύνη


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Giotulini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..κ εγώ είμαι σε αγωνία..πρώτη φορά έγκυος..τη τρίτη 28 μερα του κύκλου μου έκανα β χοριακη κ βγήκε 35 μετά από 3 μέρες Παρασκευή 71 κ σήμερα 199..ο γιατρός Μ θα με δει κολπικά σε 9μερες..δε μπορώ να περιμένω μέχρι τότε λέω να πάω πάλι σε 2 μέρες να επαναλαβω β χοριακη..

Μακάρι όλα να σου πάνε καλά με την κύηση σου! Αν θες ξανά κάνε σε 2 μέρες να σου φύγει το άγχος κ σου εύχομαι να διπλασιαστεί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι έχει πολύ άγχος η αλήθεια είναι . Και είναι και το Πάσχα τώρα που είναι όλα κλειστά. Έχω βρει αυτή την εφαρμογή που τη βρίσκεις εάν πατήσεις στο Google hcg calculator. Σου υπολογίζει το χρόνο διπλασιασμού ο οποίος πρέπει να είναι ανά 2-3 μέρες αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς έπαισε τ Πάσχα κ τη Μ Πέμπτη δούλευα κ δε μπόρεσα να κάνω άλλη αίματος οπότε θα κάνω υπομονή... σκέφτομαι ότι αφού δε πονάω κ δεν έχω ούτε αίμα ολα καλά θα πηγαίνουν λογικά.. σκεφτόμαστε θετικά..καλό Πάσχα να έχουμε..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ δεν είχαμε καλό αποτέλεσμα..13μερες καθηστερισης κ στον κολπικό δεν είδαμε σάκο..κάνω χοριακη κ είναι 650.. οπότε βιοχημική όπως δείχνουν όλα.. :( η δεύτερη βιοχημική μέσα σε 5 μήνες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Giotulini είπε:

Δυστυχώς εγώ δεν είχαμε καλό αποτέλεσμα..13μερες καθηστερισης κ στον κολπικό δεν είδαμε σάκο..κάνω χοριακη κ είναι 650.. οπότε βιοχημική όπως δείχνουν όλα.. :( η δεύτερη βιοχημική μέσα σε 5 μήνες 

Σακος νομίζω φαίνεται όταν η χοριακη είναι πάνω από 1000-1200 σε τιμή. Μήπως να ξαναπάς δευτερα να κάνετε μια επανεξεταση? Η χοριακη πως ανεβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 9 μέρες είχα 200.. οπότε τώρα έπρεπε να ναι κοντά στα 3000 Μ πΕ ο γιατρός Μ.. οπότε δεν πάει καλά..είχα κ λίγο αίμα σήμερα..τη Δευτέρα θα ξανά κάνω β χοριακη να δω αν μηδένισε 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Χερεται κοριτσια..γραφω εδω γιατι δεν ξερω σε πια ομαδα να γραψω..ειμαι εγκυος και κανονικα με την ημερομηνια περιοδου σημερα ειμαι 7 εβδομαδων να τονισω εχω αστατο κυκλο..πηγα σημερα για υπερηχο και ειδαμε σακο..μου ειπε εισαι μικροτερη απο 7 εβδομαδων..απο οτι μου ειπε σε αυτο το σταδιο δεν βλεπω τιποτα κακο ειναι ολα μια χαρα..εχω κανει χορικη στης 6/5 και βγηκε 2234 και μετα ξαναεκανα στις 9/5 και βγηκε 5147..δεν επρεπε να βλεπαμε λεκιθικο και μωρο σε αυτο το σταδιο;; Καναμε κοιλιακο υπερηχο..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Χερεται κοριτσια..γραφω εδω γιατι δεν ξερω σε πια ομαδα να γραψω..ειμαι εγκυος και κανονικα με την ημερομηνια περιοδου σημερα ειμαι 7 εβδομαδων να τονισω εχω αστατο κυκλο..πηγα σημερα για υπερηχο και ειδαμε σακο..μου ειπε εισαι μικροτερη απο 7 εβδομαδων..απο οτι μου ειπε σε αυτο το σταδιο δεν βλεπω τιποτα κακο ειναι ολα μια χαρα..εχω κανει χορικη στης 6/5 και βγηκε 2234 και μετα ξαναεκανα στις 9/5 και βγηκε 5147..δεν επρεπε να βλεπαμε λεκιθικο και μωρο σε αυτο το σταδιο;; Καναμε κοιλιακο υπερηχο..

Το βάρος σου πως είναι? Σε αυτή την εβδομάδα συνήθως κάνουν κολπικό γιατί με τον κοιλιακό υπέρηχο δεν φαίνεται, μόνο αν είσαι πολύ αδύνατη μπορεί να φανεί. Κάνε λίγο υπομονή λίγες μέρες. Πάντως η χοριακη σου αυξάνεται μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Το βάρος σου πως είναι? Σε αυτή την εβδομάδα συνήθως κάνουν κολπικό γιατί με τον κοιλιακό υπέρηχο δεν φαίνεται, μόνο αν είσαι πολύ αδύνατη μπορεί να φανεί. Κάνε λίγο υπομονή λίγες μέρες. Πάντως η χοριακη σου αυξάνεται μια χαρά 

Ειμαι 52 κιλα.. μου ειπε την αλλη φορα αν δεν φανει παλι μ κοιλιακο θα κανουμε κολπικο.. γενικα η γιατρος δεν ανησυχησε απο οτι ειδα το πηρε πολυ χαλαρα..αλλα εγω οπως παντα σε πανικο αν και ειναι το 2ο μωρακι παλι πολυ αγχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Ειμαι 52 κιλα.. μου ειπε την αλλη φορα αν δεν φανει παλι μ κοιλιακο θα κανουμε κολπικο.. γενικα η γιατρος δεν ανησυχησε απο οτι ειδα το πηρε πολυ χαλαρα..αλλα εγω οπως παντα σε πανικο αν και ειναι το 2ο μωρακι παλι πολυ αγχος

Μην αγχώνεσαι, απ' τη στιγμή όπου δεν αγχώθηκε κ η γιατρός όλα καλά. Μπορεί ο υπέρηχος να είναι πιο παλιός κ γι αυτό να μην φάνηκε. Όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2024 at 11:02 ΜΜ, Kiari είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Έχω μείνει άναυδη με αυτό που μου συνέβη σήμερα και ήθελα να ρωτήσω γνώμες ή παρόμοιες εμπειρίες.

Περιμένω να αδιαθετησω σε 7 μέρες. Έχω δύο μέρες τώρα πολύ ζαλάδα, τάση για εμετό και πόνους περιόδου. Ο άντρας λέει δεν κάνεις ένα τεστ;;και κάνω.. δύο . Ένα predictor early και ένα ψηφιακό .. και τα δύο μπαμ θετικά.

Εν τω μεταξύ δεν προσπαθούμε καθόλου για δεύτερο παιδάκι.

Και τώρα μέχρι να πάω στο γιατρό την 6 εβδομάδα έχω αγχωθει παρά πολύ. Πώς γίνεται να βγεί τόσο νωρίς θετικό; Και πως γίνεται να έχω τόσα συμπτώματα τόσο νωρίς; 

Κάτι παρόμοιο μου έτυχε κ εμένα.. είχα τελευταία 'περίοδο' 28/03 η οποία κράτησε 17 μέρες (με μικρή ροή μετά την πρώτη εβδομάδα) λόγω αντιπηκτικής αγωγής. Όσο είχα αίμα δεν υπήρξαν επαφές και είχαν ήδη ξεκινήσει κάποια συμπτώματα, λίγες αναγουλες και αποστροφή στον καφέ που το είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Έχοντας αυτά τα συμπτώματα είπα δεν κάνεις ένα τεστ; Έκανα λοιπόν στη μία μέρα καθυστέρησης και οι γραμμή σούπερ έντονη, λέω τόσο έντονη τόσο σύντομα; Τηλέφωνο στη γυναικολογο η οποία με έστειλε για χοριακη. Επειδή εγώ σκέφτηκα πως πρόκειται για αποβολή με τόσες μέρες αιμμοραγια, είχαμε πει ότι θα κάνουμε τη Μ. Δευτέρα μια χοριακη και μετά ξανά Μ. Τετάρτη να δούμε αν ανέβηκε ή κατέβηκε. Δεν χρειάστηκε ποτέ η δεύτερη γιατί η πρώτη ήταν 100.520 πράγμα που δειχνει ότι ήμουν ήδη 7+ εβδομάδων. Όντως πήγα στη γιατρό είδαμε το μωρό και ακούσαμε και καρδούλα, μετρήθηκε λίγο μικρότερο αλλά δεν μας ανησυχεί γιατί ίσως είχα αργά ωορρηξία. Τώρα την Τρίτη στις 9+4 εβδομάδες θα δούμε αν έχουμε σωστή ανάπτυξη για να πούμε ότι πάμε καλά, κυρίως γιατί το καημένο το τάισα φάρμακα που δεν έπρεπε για 2-3 εβδομάδες..

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nasiad είπε:

Κάτι παρόμοιο μου έτυχε κ εμένα.. είχα τελευταία 'περίοδο' 28/03 η οποία κράτησε 17 μέρες (με μικρή ροή μετά την πρώτη εβδομάδα) λόγω αντιπηκτικής αγωγής. Όσο είχα αίμα δεν υπήρξαν επαφές και είχαν ήδη ξεκινήσει κάποια συμπτώματα, λίγες αναγουλες και αποστροφή στον καφέ που το είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Έχοντας αυτά τα συμπτώματα είπα δεν κάνεις ένα τεστ; Έκανα λοιπόν στη μία μέρα καθυστέρησης και οι γραμμή σούπερ έντονη, λέω τόσο έντονη τόσο σύντομα; Τηλέφωνο στη γυναικολογο η οποία με έστειλε για χοριακη. Επειδή εγώ σκέφτηκα πως πρόκειται για αποβολή με τόσες μέρες αιμμοραγια, είχαμε πει ότι θα κάνουμε τη Μ. Δευτέρα μια χοριακη και μετά ξανά Μ. Τετάρτη να δούμε αν ανέβηκε ή κατέβηκε. Δεν χρειάστηκε ποτέ η δεύτερη γιατί η πρώτη ήταν 100.520 πράγμα που δειχνει ότι ήμουν ήδη 7+ εβδομάδων. Όντως πήγα στη γιατρό είδαμε το μωρό και ακούσαμε και καρδούλα, μετρήθηκε λίγο μικρότερο αλλά δεν μας ανησυχεί γιατί ίσως είχα αργά ωορρηξία. Τώρα την Τρίτη στις 9+4 εβδομάδες θα δούμε αν έχουμε σωστή ανάπτυξη για να πούμε ότι πάμε καλά, κυρίως γιατί το καημένο το τάισα φάρμακα που δεν έπρεπε για 2-3 εβδομάδες..

Όλα καλά θα πάνε... Σ εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη με υγείες κ τελειομηνο μωράκι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μην ξέρετε..μετά την βιοχημική μου έχω τώρα μια πολύ έντονη περίοδο, που ξεκίνησε σήμερα τ πρωί σε μεγάλη ένταση..τη Δευτέρα πρέπει να πάω να κάνω β χοριακη η δεν υπάρχει λόγος?είχα 650 τη Πέμπτη ήταν η χοριακη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Giotulini είπε:

Βρε κορίτσια μην ξέρετε..μετά την βιοχημική μου έχω τώρα μια πολύ έντονη περίοδο, που ξεκίνησε σήμερα τ πρωί σε μεγάλη ένταση..τη Δευτέρα πρέπει να πάω να κάνω β χοριακη η δεν υπάρχει λόγος?είχα 650 τη Πέμπτη ήταν η χοριακη 

Εγώ όταν είχα βιοχημική μου είχε πει ο γιατρός να το παρακολουθώ με χοριακές μέχρι να μηδενίσει για να είμαι σίγουρη ότι όλα είναι εντάξει..Μετά κιόλας πήγα από το ιατρό για να μου κάνει υπέρηχο και μου έδωσε το οκ για να προχωρήσω στην επομένη προσπάθεια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...