Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Έμβρυο μεταφορά


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

Ενταξει μην τρελαίνεσαι, θα το βρεις! Ξερεις οτι εκ των πραγματων τσιγαρο και αλκοολ ειναι ο,τι χειροτερο στην εγκυμοσυνη.. δεν περιμενουμε ειδικους να μας τα πουν! μολις βαλεις το/τα εμβρυακια σου θα το δεις διαφορετικα.. θελω να πιστευω! Κανε λιγα, μιλα και με τον γιατρο σου.. ποσα κανεις τωρα; Πακετο σε Βιομηχανικό; Απασχολησε καπως τα χερια σου.. τρωγε τσιχλες χωρις ζαχαρη.. θα το βρεις ρε συ .. δεν εισαι η μονη δεν ειμαστε οι μονες.. ολες στο τελος το βρισκουν πιστευω..

Αυριο εχω χοριακη.. 😬🤩

Καλά αποτελέσματα αύριο!!!! Να έχεις μια θετικότατη χοριακη!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Nima21 είπε:

Χαχαχ αχχ αυτό ξαναπέστο!!! Ευτυχως και το utrogestan και μας νανουριζει λιγο απο το στόμα!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!🙏

Εμένα δεν με πιάνει τίποτα, σε εγρήγορση είμαι! Αλλά ανακουφιστικο που πιάνει εσένα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Nima21 είπε:

117,80 !! Σάββατο θα πάω για επαναληπτική!!! Εύχομαι και στα δικά σου και εις ανώτερα!!!! Χιχι 🙏

Με πήραν τα κλαματα! Συγχαρητήρια!!!Το σκεφτόμουν συνέχεια από χθες που μου έστειλες. Τέλεια, τέλεια, τελειααααααα. Πως νιώθεις;

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Aγαπη είπε:

Με πήραν τα κλαματα! Συγχαρητήρια!!!Το σκεφτόμουν συνέχεια από χθες που μου έστειλες. Τέλεια, τέλεια, τελειααααααα. Πως νιώθεις;

Σε ευχαριστώ παρα πολυ!! ❤️Τετοια νεα να εχεις κ εσυ!!!!μετα απο ποσες μερες σου εγραψαν χοριακη; 

Δεν το εχω συνειδητοποιησει, νομιζω οτι ονειρευομαι! Προφανώς και δεν επαναπαύομαι, ειναι παρα πολυ νωρις ακομα και η ουσια ειναι ο διπλασιασμός! Αλλα ειναι μια μικρη νικη για μενα μετα απο 3 χρονια προσπαθειων που δεν ειχα δει ποτε μου θετικη χοριακη.. καθε φορα νομιζω θα ειναι και μια νικη σε αυτόν τον αγώνα που δίνουμε!!💪🏻😉

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ!! ❤️Τετοια νεα να εχεις κ εσυ!!!!μετα απο ποσες μερες σου εγραψαν χοριακη; 

Δεν το εχω συνειδητοποιησει, νομιζω οτι ονειρευομαι! Προφανώς και δεν επαναπαύομαι, ειναι παρα πολυ νωρις ακομα και η ουσια ειναι ο διπλασιασμός! Αλλα ειναι μια μικρη νικη για μενα μετα απο 3 χρονια προσπαθειων που δεν ειχα δει ποτε μου θετικη χοριακη.. καθε φορα νομιζω θα ειναι και μια νικη σε αυτόν τον αγώνα που δίνουμε!!💪🏻😉

Όντως είναι νίκη με την ιστορία που έχεις ζήσει! Κοίτα να χαρείς...είχα θετικό προαίσθημα και για αυτό έστειλα. Αλλιώς θα περίμενα μέχρι να στείλεις!θα ανέβει, θα δεις. Όταν κάνεις επαναληπτική να στείλεις! Κι αφού μιλάμε για νίκες, χθες έκανα 5 τσιγάρα και σήμερα μέχρι στιγμής 4. Ναι, για εμένα είναι νικη, που βιώνω με νεύρα, αλλά νίκη αν σκεφτείς τα 20τσιγαρα που έκανα μέχρι προχθές...χοριακη θα κάνω στις 31.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aγαπη είπε:

Όντως είναι νίκη με την ιστορία που έχεις ζήσει! Κοίτα να χαρείς...είχα θετικό προαίσθημα και για αυτό έστειλα. Αλλιώς θα περίμενα μέχρι να στείλεις!θα ανέβει, θα δεις. Όταν κάνεις επαναληπτική να στείλεις! Κι αφού μιλάμε για νίκες, χθες έκανα 5 τσιγάρα και σήμερα μέχρι στιγμής 4. Ναι, για εμένα είναι νικη, που βιώνω με νεύρα, αλλά νίκη αν σκεφτείς τα 20τσιγαρα που έκανα μέχρι προχθές...χοριακη θα κάνω στις 31.

Εννοειται οτι ειναι νικη!! Σε νιωθω φουλ!!! Μπραβο σου!!! Να ξερεις οτι  σε μεγαλο βαθμο ειναι και η συνηθεια... Δηλ ακόμα και προσφατα ετρωγα και ειχα στο μυαλο μου οτι μετα θα καπνισω... Και προσπαθούσα οτι εκανα με το τσιγάρο να το κανω χωρις για να το συνηθίζω .. δηλ να πινω καφε, εξω για καφε-βολτα.. θα δεις οσο προχωρανε οι μερες και μολις παρεις και τη θετική χοριακη θα σου βγαίνει αυτοματα να το προστατέψεις. Το πιστευω!!! Και νευρα είναι λογικο να εχεις γιατί παίρνουμε και ποσες ορμονες ετσι;; Αληθεια μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Nima21 είπε:

Εννοειται οτι ειναι νικη!! Σε νιωθω φουλ!!! Μπραβο σου!!! Να ξερεις οτι  σε μεγαλο βαθμο ειναι και η συνηθεια... Δηλ ακόμα και προσφατα ετρωγα και ειχα στο μυαλο μου οτι μετα θα καπνισω... Και προσπαθούσα οτι εκανα με το τσιγάρο να το κανω χωρις για να το συνηθίζω .. δηλ να πινω καφε, εξω για καφε-βολτα.. θα δεις οσο προχωρανε οι μερες και μολις παρεις και τη θετική χοριακη θα σου βγαίνει αυτοματα να το προστατέψεις. Το πιστευω!!! Και νευρα είναι λογικο να εχεις γιατί παίρνουμε και ποσες ορμονες ετσι;; Αληθεια μπραβο!!!

Να στείλεις για την επαναληπτική, ναι;; Και πάλι, πολλά συγχαρητήρια! Χάρηκα πάρα πολύ!(Ξέρεις τι σκαρφίστηκα;έχω ένα καλαμάκι και κάνω εισπνοές και εκπνοες λες κι είναι τσιγάρο..βοηθάει λίγο)

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Aγαπη είπε:

Να στείλεις για την επαναληπτική, ναι;; Και πάλι, πολλά συγχαρητήρια! Χάρηκα πάρα πολύ!(Ξέρεις τι σκαρφίστηκα;έχω ένα καλαμάκι και κάνω εισπνοές και εκπνοες λες κι είναι τσιγάρο..βοηθάει λίγο)

Θα στείλω!!! ♥️Να είσαι καλά!! Και εγω θα χαρώ για σένα!!! Καλε αν σε βοηθάει γιατί οχι;; Γενικα σιγουρα βοηθαει να κρατας κατι.. η μιση συνηθεια στο τσιγαρο ειναι.. τι νομιζεις;;

Link to comment
Share on other sites

On 23/5/2024 at 11:00 ΜΜ, Nima21 είπε:

Θα στείλω!!! ♥️Να είσαι καλά!! Και εγω θα χαρώ για σένα!!! Καλε αν σε βοηθάει γιατί οχι;; Γενικα σιγουρα βοηθαει να κρατας κατι.. η μιση συνηθεια στο τσιγαρο ειναι.. τι νομιζεις;;

Γεια! Έκανες την επαναληπτική;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Aγαπη είπε:

Γεια! Έκανες την επαναληπτική;

Καλημέρα! Η διπλάσια ακριβώς! 235,40! Μου είπαν οτι ειναι μια χαρα και θα ξανακανω παλι τη Δευτερα να δουμε οτι προχωράει! ✌🏻💪🏻❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Nima21 είπε:

Καλημέρα! Η διπλάσια ακριβώς! 235,40! Μου είπαν οτι ειναι μια χαρα και θα ξανακανω παλι τη Δευτερα να δουμε οτι προχωράει! ✌🏻💪🏻❤️

Τέλεια!! Τα λέμε τη Δευτέρα!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...