Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

      Δεν γνωρίζω καθόλου αν γίνεται κάτι τέτοιο. Απλά παρέθεσα την εμπειρία μου με τον συγκεκριμένο γιατρο μιας κ έτυχε να δω το σχόλιο σου κ είχα πάει σε αυτόν. Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι από το 22 που ήμουν έγκυος εγώ.

      Όχι βρε δεν το είπα για εσένα απλά αναρωτιέμαι γιατί διάβασα ότι ο ΕΟΠΥΥ δίνει τα λεφτά της αυχενικής λαμβάνεις 8 ευρώ κάνεις ένσταση και λαμβάνεις και το υπόλοιπο όχι το λέω γιατί πρέπει να γνωρίζουμε τόσα λεφτά μασ κρατάνε από το μισθό για την ασφάλεια μας 😅 

Έμβρυο μεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Aγαπη είπε:

Θα το ήθελα, το ίδιο εύχομαι και σε εσενα!! Σου είπε τίποτα ο γιατρός τη μέρα της μεταφοράς;

Μου ανέφερε πως τα έμβρυα είναι καλά και αφού έχω ξανά μείνει έγκυος ευχόμαστε αυτήν την φορά να είναι και τελειομηνη!!! 
εσενα ; Τ ηλικία έχεις ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

Μου ανέφερε πως τα έμβρυα είναι καλά και αφού έχω ξανά μείνει έγκυος ευχόμαστε αυτήν την φορά να είναι και τελειομηνη!!! 
εσενα ; Τ ηλικία έχεις ; 

Έμεινες έγκυος αλλά τι έγινε;συγγνώμη αν είναι αβολη ερώτηση.  Εμένα είναι BB από ποιότητα και ηλικία είμαι 39. Οπότε,και ποσοτικά δεν είναι καλή η παραγωγή μου. Εσύ; Ηλικία;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Aγαπη είπε:

Έμεινες έγκυος αλλά τι έγινε;συγγνώμη αν είναι αβολη ερώτηση.  Εμένα είναι BB από ποιότητα και ηλικία είμαι 39. Οπότε,και ποσοτικά δεν είναι καλή η παραγωγή μου. Εσύ; Ηλικία;

Δεν αναπτυσσόταν παλινδρόμησε!! Είμαι 26 εγώ 

8 ώρες πρίν, Aγαπη είπε:

Έμεινες έγκυος αλλά τι έγινε;συγγνώμη αν είναι αβολη ερώτηση.  Εμένα είναι BB από ποιότητα και ηλικία είμαι 39. Οπότε,και ποσοτικά δεν είναι καλή η παραγωγή μου. Εσύ; Ηλικία;

Από συμπτώματα πως πας ;;; Έχεις τίποτα ;;  
εγω πέρασα ένα δύσκολο βράδυ ξύπναγα από έντονους πόνους στην κοιλιά και τάση για εμετό αλλά κρατιέμαι γιατί μου είπαν πως δεν πρέπει να κάνω εμετό για να μην αφυδατωθώ !!! Και επίσης το στήθος τούμπανο σήμερα !!  Αυτααα εσυ ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Bluee19 είπε:

Δεν αναπτυσσόταν παλινδρόμησε!! Είμαι 26 εγώ 

Από συμπτώματα πως πας ;;; Έχεις τίποτα ;;  
εγω πέρασα ένα δύσκολο βράδυ ξύπναγα από έντονους πόνους στην κοιλιά και τάση για εμετό αλλά κρατιέμαι γιατί μου είπαν πως δεν πρέπει να κάνω εμετό για να μην αφυδατωθώ !!! Και επίσης το στήθος τούμπανο σήμερα !!  Αυτααα εσυ ; 

Καλημέρα. Από συμπτώματα, μου φαίνεται, δεν έχω τίποτα διαφορετικό από τότε που ξεκίνησα την όλη διαδικασία και άρχισα να παίρνω φάρμακα. Δηλαδή, πρήξιμο σε στήθος, κοιλιά. Αλλά είναι από την αρχή της διαδικασίας, σταθερά τα ίδια. Το μόνο ίσως διαφορετικό είναι ότι με ενοχλεί η μέση μου. Αλλά δεν το αξιολογώ αφού σήμερα είναι η 5η μέρα που τη βγάζω καναπέ - κρεβάτι. Αυτά σε ο,τι αφορά το σωματικό μέρος. Ψυχολογικά, με σιγουριά θα πω, ότι ενώ ήμουν σχετικα ψύχραιμη, όσο περνούν οι μέρες νιώθω φόβο και μου έχει κάνει εντύπωση που από τη μέρα μου έκανα την εμβρυομεταφορα και έφυγα από το κέντρο, που η διάθεση μου είναι αρνητική και απαισιόδοξη. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Aγαπη είπε:

Καλημέρα. Από συμπτώματα, μου φαίνεται, δεν έχω τίποτα διαφορετικό από τότε που ξεκίνησα την όλη διαδικασία και άρχισα να παίρνω φάρμακα. Δηλαδή, πρήξιμο σε στήθος, κοιλιά. Αλλά είναι από την αρχή της διαδικασίας, σταθερά τα ίδια. Το μόνο ίσως διαφορετικό είναι ότι με ενοχλεί η μέση μου. Αλλά δεν το αξιολογώ αφού σήμερα είναι η 5η μέρα που τη βγάζω καναπέ - κρεβάτι. Αυτά σε ο,τι αφορά το σωματικό μέρος. Ψυχολογικά, με σιγουριά θα πω, ότι ενώ ήμουν σχετικα ψύχραιμη, όσο περνούν οι μέρες νιώθω φόβο και μου έχει κάνει εντύπωση που από τη μέρα μου έκανα την εμβρυομεταφορα και έφυγα από το κέντρο, που η διάθεση μου είναι αρνητική και απαισιόδοξη. Αυτά.

Σου είπανε μέχρι την χοριακη να είσαι ξάπλα ; Εγώ σήμερα σκέφτομαι να βγω μια χαλαρή βολτούλα γιατί η μέρα δεν περνάει με τίποτα !!! Υπομονή λίγες ημέρες ακόμα να σκέφτεσαι θετικά ότι είναι να γίνει έχει ήδη γίνει 🙏🏼 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

Σου είπανε μέχρι την χοριακη να είσαι ξάπλα ; Εγώ σήμερα σκέφτομαι να βγω μια χαλαρή βολτούλα γιατί η μέρα δεν περνάει με τίποτα !!! Υπομονή λίγες ημέρες ακόμα να σκέφτεσαι θετικά ότι είναι να γίνει έχει ήδη γίνει 🙏🏼 

Μου είπε τις 3 πρώτες μέρες να είμαι καναπε- κρεβατι- καρέκλα. Από την 4η μέρα και μέχρι τη χοριακη μου είπε ότι μπορώ να βγω και γενικά να επιστρέψω στην καθημερινότητα μου, αλλα επειδή είμαι ψυχολογικά επιβαρυμένη, προτιμώ τον καναπέ και το netflix. Έτσι κι αλλιώς, από αύριο επιστρέφω στη δουλειά και επίσης είμαι σπιτογατη... Ζοριζομαι ψυχολογικά, αλλά είναι μονόδρομος. Καλή βόλτα να έχεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Διαβαζω σε ο,τι αφορά την ποιότητα των βλαστοκυστεων ότι υπάρχει ένας αριθμός και μετά ακολουθούν τα γράμματα ΑΑ κ.λ.π. Γιατί εμένα έγραφε ΒΒ χωρίς να υπάρχει πριν αριθμός; Εάν γνωρίζει κάποια... ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Aγαπη είπε:

Καλησπέρα. Διαβαζω σε ο,τι αφορά την ποιότητα των βλαστοκυστεων ότι υπάρχει ένας αριθμός και μετά ακολουθούν τα γράμματα ΑΑ κ.λ.π. Γιατί εμένα έγραφε ΒΒ χωρίς να υπάρχει πριν αριθμός; Εάν γνωρίζει κάποια... ευχαριστώ.

Ίσως κάπου σου γράφει στάδιο ανάπτυξης και ένα αριθμό αυτός είναι ο αριθμός και τα γράμματα είναι η ποιότητα !!! ΒΒ είναι καλή ποιότητα πάντως !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ίσως κάπου σου γράφει στάδιο ανάπτυξης και ένα αριθμό αυτός είναι ο αριθμός και τα γράμματα είναι η ποιότητα !!! ΒΒ είναι καλή ποιότητα πάντως !!! 

Ουπς, πόσο χαζή πια; Γράφει, στάδιο ανάπτυξης 3. Αυτό το σημαίνει;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Aγαπη είπε:

Ουπς, πόσο χαζή πια; Γράφει, στάδιο ανάπτυξης 3. Αυτό το σημαίνει;

Δεν τα ξέρω πολύ καλά μην φανταστείς !! Και από όσο έχω διαβάσει δεν έχει και σημάδια γιατί έχει συμβεί σε κοπέλες με 5ΑΑ να μην πετύχουν και σε άλλες με 1-2 CC να πετύχουν τελειομηνη κύηση άρα είναι όλα σχετικά !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...