Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Έμβρυο μεταφορά


Recommended Posts

Καλημέρα!θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εσείς που έχετε πετύχει στην εξωσωματική.την Τρίτη έκανα έμβρυο μεταφορά 1 εμβρυακι  3 ημερών.η εμβρυολογος μας ενημέρωσε ότι είναι άριστο  1 με κανένα θραύσμα καπως έτσι το είπε και ήδη με διαιρέσεις 11.μας είπε ότι προχωράει πολύ γρήγορα .εχει τύχει σε κάποια αυτό και τι επιτυχία είχατε .εχω ήδη έναπαιδάκι σχεδόν 5 χρόνων με φυσιολογική σύλληψη.ο γιατρός ήταν πιο ψυχρός και με αγχώσε κατάλαβα ότι θα ήθελα τουλάχιστον 2 έμβρυα .ενω όλον τον καιρό επέμενε να πάω και ας έχω μόνο 1 .ενα και καλό.δεν καταλαβαίνω .ειμαο αγχωμένη είναι η δεύτερη εξωσωματική μ .σε άλλο κέντρο πήραν 2 και δεν γονιμοποιηθηκε κανένα .τωρα έπαιρναβιταμίνες Dhea πολύ καλή διατροφή .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Gkgk είπε:

Καλημέρα!θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εσείς που έχετε πετύχει στην εξωσωματική.την Τρίτη έκανα έμβρυο μεταφορά 1 εμβρυακι  3 ημερών.η εμβρυολογος μας ενημέρωσε ότι είναι άριστο  1 με κανένα θραύσμα καπως έτσι το είπε και ήδη με διαιρέσεις 11.μας είπε ότι προχωράει πολύ γρήγορα .εχει τύχει σε κάποια αυτό και τι επιτυχία είχατε .εχω ήδη έναπαιδάκι σχεδόν 5 χρόνων με φυσιολογική σύλληψη.ο γιατρός ήταν πιο ψυχρός και με αγχώσε κατάλαβα ότι θα ήθελα τουλάχιστον 2 έμβρυα .ενω όλον τον καιρό επέμενε να πάω και ας έχω μόνο 1 .ενα και καλό.δεν καταλαβαίνω .ειμαο αγχωμένη είναι η δεύτερη εξωσωματική μ .σε άλλο κέντρο πήραν 2 και δεν γονιμοποιηθηκε κανένα .τωρα έπαιρναβιταμίνες Dhea πολύ καλή διατροφή .

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου.. αν υπάρχουν πιθανότητες επιτυχίας με 3ων ημερών έμβρυα;;;! Φυσικά και υπάρχουν!! Την μοναδική εγκυμοσύνη που πέτυχα ήταν με 3ων ημερών.. προσωπικά τα πιστεύω πολύ! Αν δεν υπήρχαν πιθανότητες οι γιατροί δεν θα τα μετέφεραν κάν! Και τα παλιότερα χρόνια που δεν υπήρχαν οι βλαστοκυστες γιατί δεν υπήρχαν οι υποδομές των εργαστηρίων για τέτοιες καλλιέργειες εμβρύων ώστε να τα αφήνανε ως την 5η ημέρα για βλαστοκυστες, πάντα 2 ή 3ων ημερών έμβρυα μετέφεραν στις γυναίκες και μια χαρά επιτυχίες είχαν! 

Δεν καταλαβαίνω γιατί το τόσο άγχος.. αν στο προκάλεσε ο γιατρός σου ίσως να πρέπει να το ξανασκεφτείς σε περίπτωση που δεν πετύχει μήπως πρέπει να αλλάξεις γιατρό.. η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική στην εξωσωματική.. και έχε υπόψη σου ότι το σώμα θυμάται! Το ότι είχες ήδη μια υγιή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη αυξάνει τις πιθανότητες..! Κατά τα άλλα καταλαβαίνω το άγχος της ετ και την αγωνία του να θέλεις να πετύχει αλλά δεν χρειάζεται τόσο άγχος όπως εισπράττω από το μήνυμα σου.. δώσε θετική ενέργεια στο εμβρυακι σου..! Χαλάρωσε όσο μπορείς και προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και αισιόδοξα..! Και στο λέω γιατί όταν με το καλό έχεις εμφύτευση με τη θετική χοριακη έρχονται πολλά περισσότερα αγχοι.. και αν είσαι τόσο αγχομενη τώρα μετά τι θα κάνεις δηλαδή;;! Διατήρησε τη ρουτίνα σου με την αγωγή που σου έδωσε ο γιατρός και ασχολησου με κάτι άλλο να ξεχνιεσαι για να χαλαρώσεις.. φρόντισε το παιδάκι που ήδη έχεις.. διάβασε ένα βιβλίο αν σε βοηθάει, δες καμία ταινία/σειρά ή μίλα με φίλους και όταν θα σε αφήνει ο γιατρός, βγες και καμιά βόλτα..! 

Μπορείς πάντα να μπαίνεις να μας γράφεις στο καφέ εξωσωματικής που υπάρχουν πολλά κορίτσια σε διάφορα στάδια εξωσωματικής ώστε να μοιράζεσαι το άγχος σου και να χαλαρώνεις λίγο..

Πολύ πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Να χαίρεσαι και το παιδάκι που ήδη έχετε!! 

P.S. Η διατροφή, οι αλλαγές στο τρόπο ζωής και τα συμπληρώματα λειτουργούν επικουρικά.. βοηθούν φυσικά (και καλά κάνεις για τον οργανισμό σου!), δεν κάνουν θαύματα δε..! 

  • Λουλούδια 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.εστω λίγο μου έδιωξες το άγχος μου απλά είναι η τελευταία προσπάθεια που κάνω και το θέλω τόσο πολύ!ο άντρας μου λόγω το ότι την πρώτη φορά απέτυχαν να γονιμοποιηθούνε τα ωάρια δεν πιστεύει στις εξωσωματικές.τωρα βέβαια είναι λίγο πιο αισιόδοξος .απλα δεν θέλω να απογοητεύσω κανέναν .

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Gkgk είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.εστω λίγο μου έδιωξες το άγχος μου απλά είναι η τελευταία προσπάθεια που κάνω και το θέλω τόσο πολύ!ο άντρας μου λόγω το ότι την πρώτη φορά απέτυχαν να γονιμοποιηθούνε τα ωάρια δεν πιστεύει στις εξωσωματικές.τωρα βέβαια είναι λίγο πιο αισιόδοξος .απλα δεν θέλω να απογοητεύσω κανέναν .

Δεν απογοητεύεις κανέναν!! Είναι δυνατόν βρε κοριτσάκι μου;;; Τι σκέψεις είναι αυτές;! Δεν είναι κάτι στο χέρι σου..!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει! Εσύ να τηρείς έναν υγιεινό τρόπο ζωής και διατροφής, να παίρνεις τα φαρμακακια που σου είπε ο γιατρός στην ώρα τους και από εκεί και πέρα είναι στο χέρι του Θεού και της τύχης..!

Και εφόσον έχετε ήδη μια φυσιολογική σύλληψη και αν δεν σας το έχουν αποκλείσει οι γιατροί πλέον, δεν βρίσκω το λόγο να μην έχεις ελπίδες και για μια φυσιολογική σύλληψη αργότερα άσχετα με τις εξωσωματικές και το αν θα κάνετε άλλη προσπάθεια!

Όπως και να έχει αυτή τη στιγμή έχεις ένα εμβρυακι μέσα στη κοιλίτσα σου και να σκέφτεσαι θετικά και αισιόδοξα και μακάρι να πάνε όλα δεξιά! Αν δεν έρθει και αυτή τη φορά δεν ήρθε το τέλος του κόσμου.. έχεις ήδη ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά σας και αυτό είναι το σημαντικότερο! Και δεν ξέρεις ποτέ τι θα γίνει στο μέλλον και αν εντέλει έρθει και από μόνο του κάποια στιγμή! 😉 Το έχουμε δει πολλές φορές..!!

  • Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...