Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Σε καταλαβαινω απολυτα...και γω θα ένιωθα το ίδιο και θα φοβόμουν μη κολλήσω...τώρα που έκανα την εμβρυομεταφορα μου είπαν από το κέντρο νσ προσέχω μη κολλησω κατι γιατί ο πυρετός δεν ειναι καλό σε αυτή τη φάση. Ενώ έχω πολλές και καλές φίλες αλλα δεν είδα καμια. Πηγαίνω μόνη μου βόλτες τα πρωινά και με μάσκα γιατί έχω και τους γνωστούς/ες που σε γραπωνουν και σε φιλανε σταυρωτά πριν προλάβεις να πεις "γεια" 😁. Οταν σε βλεπουν με μασκα φοβουνται δε σε φιλανε!

      Σε ευχαριστούμε για τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Μακάρι να πάνε όλα καλά τη Δευτερα! 🙏

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      • Χαχα 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ας συνεχίσω

Ειρήνη μου περαστικά,ελπίζω να το περάσεις στο πόδι...!

Γιώτα ωραία έκπληξη για τον άντρα σου...Καλή ξεκούραση

4Uωραία και εύκολη συνταγή,την αποθήκευσα:D

Σταυρούλα μου μην στεναχωριέστε!Θα περάσετε τέλεια και θα ξεκουραστείτε.Περαστικά στο μικρούλι σου!;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και πάλι κορούλες μου.

Βγήκαμε, με τα χίλια ζόρια γιατί νιώθω... :rolleyes: , με το φιογκάκι και πήραμε λίγο κιμά και ψωμάκι και επιστρέψαμε γιατί δεν αντέχω καθόλου το όρθιο και το περπάτημα.

Το καημένο το φιογκάκι δε μου λέει:

"Mανούλα, τι θα κάνω τώρα που λείπει ο μπαμπάς και δεν ξέρω πως να σε φροντίσω?"... :| ο μικρουλης μου, του φαινεται περιεργο να ειμαι αρρωστη εγω.

Δεν έχω καθόλου πυρετό αλλά νιώθω την πλάτη μου, λες και μ' έχει "περάσει" φορτηγό.. και έντονη καταρροή... :?

Δεν παμε ουτε tae, ουτε εγω φυσικα γυμναστικη. Παω να ξαπλωσω ξανα και αργότερα, να ξεκουραστω λιγο θα σηκωθω να φτιαξω λιγο κιμαδακι... ισα-ισα.. λιγα ζυμαρικα θα βρασω, με σκετη κοκκινη σάλτσα για τον άντρα μου και κιμά για μας.

Σας ευχαριστω ολες για τα περαστικα σας.

Σας φιλω απο μακρια, μη σας κολλησω και σας.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι σε παρακαλω ενημερωσε . Εχουμε μαδερκερ εδω και χω καποιους ποντους, αλλα ισως ΠΑσχα ανεβουμε Αθηνα και παμε στο outlet. Εμενα ειναι και κοριτσακι και καταλαβαινεις τι θα τραβηξω αν δεν της αρεσουν....:rolleyes:

Εννοείτε;) μόλις τα εντοπίσω θα σας σφυρίξω! Τηλεφώνησα στο outlet της mothercare και ζήτησα να με καλέσουν όταν είνια διαθέσιμα στο κατάστημά τους :D

αχ κοριτσακια μου τελος για σημερα

ξεσκονισα σαλονοκουζινα-ταπεζαρια

σκουπισα ολο το σπιτι εκτος κρεβατοκαμαρες

συμμαζεψα

εβγαλα τα ριχταρια για να φαινεται πιο ωραιο το σπιτι (επι της ευκαιριας θα τα αλλαξω κιολας κ θα πανε αυτα για πλυσιμο)

αναψα κερακια μεσα στο τζακι κ φαινονται υπεροχα

αναψα ενα φωτιστηκο δαπεδου που βγαζει κοκκινο φως

περασα μια το μπανιο

τωρα παω να κανω ενα γρηγορο μπανακι κ να περιμενω τους καλεσμενους μου!!!

ειρηνακι μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κ για την συνταγη! λατρευω κολοκυθοκεφτεδες!!

4u προσεχε τι λες γιατι θα φας αποβολη!!!! ακου δεν εχει ασιδερωτα!!!!

ευα και ηλιαχτιδα ευχαριστω πολυ κ εσας για τις ευχες σας!!!

σταυρουλα ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΗΖΕΙ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ????

σας φιλω, τα λεμε αυριο!

πολυ ωραία όσα ετοιμασες για τον σύζυγο :) Να τον χαίρεσαι να είναι πάντα γερός και τυχερός!

:D αποβολή!!! ωραία ιδέα θα είμαι τιμωρία και δεν θα κάνω τπτ δλδ ε? :tongue:

4U, εγώ δε βάζω ποτέ τυρί στη γαριδομακαρονάδα.

οκ τότε λέω και εγώ να το δοκιμάσω έτσι!

4U,αν το βρω σε καλή τιμη θα το πάρω το μπλουζακι.Ο μικρος δεν εχει ευαισθητο δερμα ,απλα εμενα με ανησυχει ο ηλιος.

και εμένα με ανησυχεί επίσης. Ακόμα και εγώ που είμαι μελαχροινή αν βγώ χωρίς αντηλιακό έστω και για μερικά λεπτά αρπάζω! ενώ μεχρι πριν απο μια 10ετια πότε δε μου είχε συμβεί:rolleyes:

4u,για το τραπέζι που ελεγες μπορεις να μαγειρεψει τη γαριδομακαροναδα χωρίς φετα ,δεν αλλαζει κατι.

τέλεια! έτσι θα γίνει λοιπόν

4Uωραία και εύκολη συνταγή,την αποθήκευσα:D

Ευχομαι μόνο να σας αρέσει και να μη με πυροβολήσετε μετά:cool:

Link to comment
Share on other sites

Eκανα μπανιο το μικρό αγόρι, ευτυχώς το μεγάλο κάνει μόνο του. Εκανα και εγώ το μπανάκι μου και αραξαμε σαλόνι.

Ιδέες για φαγητό την Κυριακή? θα έχουμε καλεσμένο το νονο μας ο οποίος νηστεύει... έλεγα για γαριδομακαρονάδα αλλά η συνταγή που έχω έχει φέτα αν δε βάλω θα γίνει χάλια και "λίγο " το φαγητό?

Καθόλου "λίγο". Ουτε και γω βάζω φέτα στη γαριδομακαρονάδα. ;) Φτιάξε και μία υπέροχη σαλάτα και θα έχεις ένα πεντανόστιμο γεύμα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!Πως ειστε?

Ειρηνη μου ελπίζω να εισαι καλύτερα σημερα...

Κωσταντινομαμα,να απολάυσετε το τριημερο ακομη και αν ειστε σπίτι!

4U,αν το βρω σε καλή τιμη θα το πάρω το μπλουζακι.Ο μικρος δεν εχει ευαισθητο δερμα ,απλα εμενα με ανησυχει ο ηλιος.

Στα δικα μου τωρα,εχθες πήγα το πιτσιρικι στο καρατε και μετα βγηκα με την κουμπάρα μου για περπάτημα.Τον πήρα και ηρθαμε σπίτι,αλλαξαμε και πήγαμε εκκλησια.Οταν επιστρεψαμε ο αντρας μου δεν ηταν στα καλά του ,λιγο κρυωνε ,λίγο ενιωθε κουρασμένος,οπότε τους εφτιαξα μια χορτόσουπα για τονωση ,εφαγαν και ξεκουραστήκαμε.

Ευτυχως σημερα ειναι καλύτερα,ελπίζω να μην τον ριξει η ιωση.

Κατα τ'αλλα εχουμε υπέροχο καιρο και στο σπίτι παρα τις δουλειες που εκανα εχθες γίνεται χαμός.

Εβγαλα και χοιρινο να ξεπαγωσω να το κανω λεμονατο στην κατσαρόλα και πρεπει να πάω και τον μικρο σε κοντινο σπίτι να παιξει με ενα κοριτσακι,το εχουν κανονισει από εχθες.

Αχ Χρύσα μου, δεν περνάς και από δω να μου φέρεις καμιά σουπίτσα? :tongue:

Περαστικά του.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια γεια σας κ παλι!

το "τιποτα" που ελεγα ηταν:

ξεσκονισα τις κρεβατοκαμαρες

σκουπισα κ σφουγγαρισα τις κρεβατοκαμαρες

σφουγγαρισα την κουζινα-τραπεζαρια

σφουγγαρισα το μπανιο

μαγειρεψα της μικρης

τωρα τελος, θα κανω ομορφιες κ θα μαγειρεψω κ για εμας φακες

μυρτουλα τουρτα γιωτης ειναι cream & cookies ειναι, το κατω ειναι μπισκοτο με βουτηρο, πανευκολη μεσα σε 15' γινεται. δεν το χω με τα γλυκα, οποτε κανω ευκολα πραγματα!

χαιρομαι που σας αρεσαν κοριτσια, κ ο αντρας μου εχτες μου ειπε:

"σ'ευχαριστω για ολα οσα ετοιμασες, ηταν πολυ ωραια τα γενεθλια μου":p

ειρηνη ξεκουρασου κ μην κανεις τιποτα, παρε καμια ασπιρινη κ χυμο πορτοκαλι για να τονωθεις! περαστηκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!Πως ειστε?

Ειρηνη μου ελπίζω να εισαι καλύτερα σημερα...

Κωσταντινομαμα,να απολάυσετε το τριημερο ακομη και αν ειστε σπίτι!

4U,αν το βρω σε καλή τιμη θα το πάρω το μπλουζακι.Ο μικρος δεν εχει ευαισθητο δερμα ,απλα εμενα με ανησυχει ο ηλιος.

Στα δικα μου τωρα,εχθες πήγα το πιτσιρικι στο καρατε και μετα βγηκα με την κουμπάρα μου για περπάτημα.Τον πήρα και ηρθαμε σπίτι,αλλαξαμε και πήγαμε εκκλησια.Οταν επιστρεψαμε ο αντρας μου δεν ηταν στα καλά του ,λιγο κρυωνε ,λίγο ενιωθε κουρασμένος,οπότε τους εφτιαξα μια χορτόσουπα για τονωση ,εφαγαν και ξεκουραστήκαμε.

Ευτυχως σημερα ειναι καλύτερα,ελπίζω να μην τον ριξει η ιωση.

Κατα τ'αλλα εχουμε υπέροχο καιρο και στο σπίτι παρα τις δουλειες που εκανα εχθες γίνεται χαμός.

Εβγαλα και χοιρινο να ξεπαγωσω να το κανω λεμονατο στην κατσαρόλα και πρεπει να πάω και τον μικρο σε κοντινο σπίτι να παιξει με ενα κοριτσακι,το εχουν κανονισει από εχθες.

περαστηκα του χρυσα μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι κορούλες μου.

Βγήκαμε, με τα χίλια ζόρια γιατί νιώθω... :rolleyes: , με το φιογκάκι και πήραμε λίγο κιμά και ψωμάκι και επιστρέψαμε γιατί δεν αντέχω καθόλου το όρθιο και το περπάτημα.

Το καημένο το φιογκάκι δε μου λέει:

"Mανούλα, τι θα κάνω τώρα που λείπει ο μπαμπάς και δεν ξέρω πως να σε φροντίσω?"... :| ο μικρουλης μου, του φαινεται περιεργο να ειμαι αρρωστη εγω.

Δεν έχω καθόλου πυρετό αλλά νιώθω την πλάτη μου, λες και μ' έχει "περάσει" φορτηγό.. και έντονη καταρροή... :?

Δεν παμε ουτε tae, ουτε εγω φυσικα γυμναστικη. Παω να ξαπλωσω ξανα και αργότερα, να ξεκουραστω λιγο θα σηκωθω να φτιαξω λιγο κιμαδακι... ισα-ισα.. λιγα ζυμαρικα θα βρασω, με σκετη κοκκινη σάλτσα για τον άντρα μου και κιμά για μας.

Σας ευχαριστω ολες για τα περαστικα σας.

Σας φιλω απο μακρια, μη σας κολλησω και σας.

ελιωσα....

περαστικά κανε υπομονή και ευχομαι να μη σου κρατησει όσες μέρες κρατησε σε εμένα ... εγώ ακόμα και σήμερα με φωνή νταλικέρη ξύπνησα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου "λίγο". Ουτε και γω βάζω φέτα στη γαριδομακαρονάδα. ;) Φτιάξε και μία υπέροχη σαλάτα και θα έχεις ένα πεντανόστιμο γεύμα.

εννοειτα! σας έχω πει ότι δεν μπορώ να κάτσω να φάω αν δεν έχω σαλάτα να συνοοδεύει το φαγητό? :rolleyes:

...και μπαίνω και βλέπω μια νέα φίλη και θαμπώθηκα τόσο που δε βλέπω καλά:cool: οσο για το μικρό λουκούμι δεν έχω λόγια πραγματικά! φτου σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! (δεν είπα)

εβαλα ενα πλυντήριο και άπλωσα!

μαζεψα απ' έξω αλλα 2 που είχα στεγνώσει και τώρα έχω ασιδέρωτα :)

καλά να πάθω που έκανα μπαλκόνια χτες σήμερα είναι όλο σκόνη με τόσο αέρα !

Ετοιμαζόμαστε σιγα σιγά να φύγουμε για το μεσημεριανό μας παρτυ ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε; εμεις σημερα δεν εχουμε ρευμα (ευτυχως ειχαν ενημερωσει απο προχθες) και σας διαβασα στα πεταχτα απο το κινητο.

Ειρηνη μου, περαστικα σου. Αληθεια, τι απαντησες στπ φιογκακι;

Γιωτα μου, υπεροχο το τραπεζι σας. Και του χρονου να ειστε καλα να τα ξαναγιορτασετε.

Εγω σημερα λογω διακοπης ρευματος, εστρωσα κρεβατια, εκανα ενα γρηγορο περασμα στο μπανιο, τακτοποιησα το σαλονι και μαζεψα το νεροχυτη και τα πιστα απο το πλυντηριο. Τωρα θα ετοιμασω το μικρο να παμε βολτουλα.

Φιλια σε ολες!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια...Προσπαθώ να σας βάλω φωτό από τα τρουφάκια αλλά ακόμη δεν τα κατάφερα!Ελπίζω να μπορέσω σήμερα...

Βάσια η συνταγή είναι πανεύκολη

Τρουφάκια

Υλικά

80ml κρέμα γάλακτος 35% λιπαρά

μια κουταλιά σούπας βούτυρο αγελάδος

120 γρ. σοκολάτα κουβερτούρα

Εκτέλεση

Βάζουμε σε ένα κατσαρολάκι την κρέμα γάλακτος και το βούτυρο σε μέτρια φωτιά,μόλις πάρει βράση το κατεβάζετε από το μάτι και ρίχνετε τη σοκολάτα σε κομματάκια και ανακατεύετε συνεχώς μέχρι να ομογενοποιηθεί το μείγμα.Μετά βάζετε το μείγμα σε ένα γυάλινο μπολ και το βάζετε στο ψυγείο.Μόλις παγώσει η σοκολάτα (σε σημείο που να μπορείτε να πλάσετε μπαλίτσες χωρίς να λιώνει η σοκολάτα) το βγάζετε και πλάθετε μπαλίτσες και μετά τις βάζετε σε τρούφα ή σε καρύδα ή σε κακάο και τέλος στο ψυγείο γιατί είναι πιο ωραία τα τρουφάκια παγωμένα.

Με αυτά τα υλικά φτιάχνεις περίπου 10-12 τρουφάκια μετρίου μεγέθους.

Αυτή είναι η κλασική απλή συνταγή.Από εκεί και πέρα βάζετε μέσα στο μείγμα ότι άλλο θέλετε(ποτό,ξηρούς καρπούς,αποξηραμένα φρούτα,μπισκότο)

πλάθονται εύκολα τα μπαλάκια όταν παγώσει ή κολλάνε στα χέρια???

Link to comment
Share on other sites

ελιωσα....

περαστικά κανε υπομονή και ευχομαι να μη σου κρατησει όσες μέρες κρατησε σε εμένα ... εγώ ακόμα και σήμερα με φωνή νταλικέρη ξύπνησα:rolleyes:

Και γω μωρέ.. μετά, όταν βγήκαμε έξω, είχε βάλει το χεράκι του πίσω από τη μέση μου και πέρασε το δεξί μου χέρι πάνω από τους ώμους του, για να με "στηρίζει" λεει, επειδή έχω "ίωση και μπορεί να πέσω κάτω"! :P:p Και μου κρατούσε εκείνος και το ψωμάκι και τον κιμά και δεν δεχόταν με τίποτα να τα κρατήσω εγώ γιατί έχω "ίωση και θέλω προσοχή"....:tongue: Είναι τόσο γλυκό αυτό το μωρό.....

Περαστικά.. ακόμα η φωνή ε? Εμένα ακούγεται λες και ειμαι ξεψυχισμένη... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

εννοειτα! σας έχω πει ότι δεν μπορώ να κάτσω να φάω αν δεν έχω σαλάτα να συνοοδεύει το φαγητό? :rolleyes:

Εμ... εξ ου και η.. κορμάρα!! ;);)

...και μπαίνω και βλέπω μια νέα φίλη και θαμπώθηκα τόσο που δε βλέπω καλά:cool: οσο για το μικρό λουκούμι δεν έχω λόγια πραγματικά! φτου σας!

:P:p:p {.... πριβέ};)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...