Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

      9η μέρα είχα χοριακη 29. Μετά από 4 μέρες είχε πέσει στο 7. Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα κ αν θέλω να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά τον επόμενο κύκλο όπως και έκανα. Περασα κ εγώ παλλινδρομη στις 20 βδομάδες, μετά είχα την βιοχημικη κ μετά επιτέλους όλα πήγαν καλά. Είναι θέμα πιθανοτήτων περισσότερο, μέχρι να πετύχεις το υγιές έμβρυο. 

      Αν κ κάθε αποτυχία πονάει πολύ, σίγουρα καλύτερα να σταματήσει από τόσο νωρίς παρά να σταματήσει μετά. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει το δύσκολο κομμάτι, κ όλα θα πάνε καλά!

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε; εμεις σημερα δεν εχουμε ρευμα (ευτυχως ειχαν ενημερωσει απο προχθες) και σας διαβασα στα πεταχτα απο το κινητο.

Ειρηνη μου, περαστικα σου. Αληθεια, τι απαντησες στπ φιογκακι;

Γιωτα μου, υπεροχο το τραπεζι σας. Και του χρονου να ειστε καλα να τα ξαναγιορτασετε.

Εγω σημερα λογω διακοπης ρευματος, εστρωσα κρεβατια, εκανα ενα γρηγορο περασμα στο μπανιο, τακτοποιησα το σαλονι και μαζεψα το νεροχυτη και τα πιστα απο το πλυντηριο. Τωρα θα ετοιμασω το μικρο να παμε βολτουλα.

Φιλια σε ολες!

Τι να του πω Μαρί μου? Τιποτα τοσο σπουδαιο οσο αυτα που μου λεει εκεινος.. το χω πει, άπειρες φορές πως τα παιδιά μας είναι ΔΑΣΚΑΛΟΙ!

Του είπα πως δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα, παρά μόνο να μου κάνει παρεούλα, σήμερα που δεν νιώθω καλά. Και πραγματικα, δεν ξεκολλαει απο διπλα μου... :P:p Μάλιστα πριν καμιά ωρίτσα, πηγε μονος του, μου εφερε 2 depon {ειχε δει τον άντρα μου χθες} και ποτηρι με νερο και μου λεει "μαμά, πιες, θα νιώσεις καλύτερα, πρέπει να κάνουμε την ίωση να βαρεθεί για να φύγει!" :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερούδια...Προσπαθώ να σας βάλω φωτό από τα τρουφάκια αλλά ακόμη δεν τα κατάφερα!Ελπίζω να μπορέσω σήμερα...

Βάσια η συνταγή είναι πανεύκολη

Τρουφάκια

Υλικά

80ml κρέμα γάλακτος 35% λιπαρά

μια κουταλιά σούπας βούτυρο αγελάδος

120 γρ. σοκολάτα κουβερτούρα

Εκτέλεση

Βάζουμε σε ένα κατσαρολάκι την κρέμα γάλακτος και το βούτυρο σε μέτρια φωτιά,μόλις πάρει βράση το κατεβάζετε από το μάτι και ρίχνετε τη σοκολάτα σε κομματάκια και ανακατεύετε συνεχώς μέχρι να ομογενοποιηθεί το μείγμα.Μετά βάζετε το μείγμα σε ένα γυάλινο μπολ και το βάζετε στο ψυγείο.Μόλις παγώσει η σοκολάτα (σε σημείο που να μπορείτε να πλάσετε μπαλίτσες χωρίς να λιώνει η σοκολάτα) το βγάζετε και πλάθετε μπαλίτσες και μετά τις βάζετε σε τρούφα ή σε καρύδα ή σε κακάο και τέλος στο ψυγείο γιατί είναι πιο ωραία τα τρουφάκια παγωμένα.

Με αυτά τα υλικά φτιάχνεις περίπου 10-12 τρουφάκια μετρίου μεγέθους.

Αυτή είναι η κλασική απλή συνταγή.Από εκεί και πέρα βάζετε μέσα στο μείγμα ότι άλλο θέλετε(ποτό,ξηρούς καρπούς,αποξηραμένα φρούτα,μπισκότο)

Ρηνάκι, πανεύκολη συνταγή, μου φαίνεται.

Θα τη δοκιμάσω και γω.

Ευχαριστουμε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιτζάμες και πάλι πιτζάμες.. δεν μπορώ να κάτσω πολύ ώρα όρθια.

Εβαλα το κιμαδάκι να γίνεται και ξανα-ξάπλωσα.

Πόσο σας ζηλεύω κορούλες μου, όσες είστε έξω και κάνετε τις βόλτες σας. Εχει τέλεια μέρα... :|:neutral:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

εβαψα μαλλια

λουστηκα

εκανα μπανιο

ξυριστηκα κ εβαλα τις κρεμες μου

εβαλα φακες να γινουν (ειναι ετοιμες)

εβαλα ψωμι να γινεται

μαζεψα νεροχυτη κ επλυνα κατι λιγα στα χερια

συμμαζεψα 1-2 πραγματακια εκτος θεσης

τωρα με πηρε ο πατερας μου ειναι εδω κοντα σε μια δουλεια του μαγαζιου κ ερχετε να δει την εγγονη του!!!

εχω ακομα να κανω:

λιστα σουπερ κ λαικης

φτιαξιμο μαλλιων

νυχια

ειρηνη μου το φιογκακι σου ειναι πολυ πολυ γλυκο κ τρυφερο πλασμα!!! τωρα που λειπει ο πατερας του ειναι ο "αντρας του σπιτιου"!!!

σας ειπα ??? 68 κιλα πηγα στα κανονικα μου δηλαδη, θελω ενα ακομα να χασω για καβατζα!!!

καλο υπολοιπο!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημερα κοριτσακια.

Ειρηνακι περαστηκα σου. Ειμαι σιγουρη με τοση φροντιδα απο το φιογκακι θα γινεις γρηγορα καλα :)

Γιωτακι υπεροχα ολα που ετοιμασες μπραβο! Αντε ξεκουρασου και λιγο τωρα φτανουν οι δουλειες τριημερο ειναι.

Εμεις σημερα μια που επιτελους επεσε ο αερας και ειχαμε λιακαδα πηγαμε μεγαλη βολτα με τη μικρη και τη μαμα μου. Πολυ το ευχαριστηθηκα εκανα και ψιλοδουλιτσαες στο κεντρο που ηθελα. ΚΑι τωρα πειναωωωω . ευτυχως μαγειρευει φασουλορυζο η μαμα μου που ειχαμε απο χτες φασολαδα.

Το σπιτι θελει δουλιτσα αλλα αυριο να ειναι και καθαρο για τη Δευτερα. Δεν θα γιορτασω απισημα αλλα ολο και καποιος θα ερθει.

Καλο τριημερο σε ολες και καλα να ερασετε οσες πατε εκδρομουλες.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά και εμένα που είναι αγόρι μονος του διαλέγει ρούχα :rolleyes: και κάνει σαν κάποιες που τα κατεβάζουν όλες κατω και διαλέγει:tongue: Καλό μας κουράγιο:D

ΚΑλε εχουν αποψη τα παιδια!!!!:-P


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε να περιμενω μέχρι να... ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ! :mrgreen::lol::lol::lol:

Χαχαχαχα...αν ηταν ετσι ουτε το πρωτο δεν θα εκανα....Οταν εμεινα εγκυος ηταν μια πολυ κακη περιοδος στο γραφειο. Επι 4 μηνες καθε μερα πηγαιναμε με τον αντρα μου και κοιταζομασταν. Ευτυχως ειχαμε αλλο ενα καλο φιλο ανεργο και πηγαιναμε κατα τις 12 καφεδακι στη λιακαδα (ΜΑης μεχρι Σεπτεμβρη), αλλιως θα παθαιναμε καταθλιψη ολοι.... Μετα εφτιαξαν τα πραγματα και στο τελος δουλευα σαν την τρελη μεχρι την παραμονη που γεννησα....

Οποτε για το δευτερο δεν με φοβιζει τιποτα περα απο θεματα υγειας...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρααα!Εδω και πάλι!

Ξεσκόνισα τα υπνοδωμάτια,εκτος του παιδικου ,που το εκανα εχθες,

συμμαζεψα το τριτο υπνοδωματιο -γραφειο-και βρωμορούμ ,που λέει και η Γιωτα,

εβαλα σκούπα σε όλο το σπίτι,

εβγαλα εξω και τιναξα τα χαλακια του σαλονιού και της κουζινας,

επλυνα ελαφρα τη βεραντα και καθαρισα το τραπέζι και τις καρεκλες,

ξεσκόνισα το σαλόνι,

συμμαζεψα και εκει,

εκανα τα τζαμια σε σαλόνι και κουζίνα,

εβγαλα εξω τα ριχταρια να λιαστουν ,τα τιναξα και τα ξαναεστρωσα,

εβαλα καινούρια-καθαρα καρε,

εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο,

εβαλα δυο πλυντηρια,ενα με σκούρα και το δευτερο με τα αθλητικα πάππούτσια μας ,που πλενετει τωρα,απλωσα το πρωτο,πήγα τον πιτσιρικα να παιξει,εφτιαξα χοιρινό λεμονατο και τηγανισα πατατούλες .Μου εμεινε να μαζεψω την κουζινα αλλα περιμενω λίγο γιατι το πλυντηριο πλενει τα πρωινά- βραδυνα μας.Ελπίζω μετα να κανω ενα μπανάκι και να με περιποιηθω.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

εβαψα μαλλια

λουστηκα

εκανα μπανιο

ξυριστηκα κ εβαλα τις κρεμες μου

εβαλα φακες να γινουν (ειναι ετοιμες)

εβαλα ψωμι να γινεται

μαζεψα νεροχυτη κ επλυνα κατι λιγα στα χερια

συμμαζεψα 1-2 πραγματακια εκτος θεσης

τωρα με πηρε ο πατερας μου ειναι εδω κοντα σε μια δουλεια του μαγαζιου κ ερχετε να δει την εγγονη του!!!

εχω ακομα να κανω:

λιστα σουπερ κ λαικης

φτιαξιμο μαλλιων

νυχια

ειρηνη μου το φιογκακι σου ειναι πολυ πολυ γλυκο κ τρυφερο πλασμα!!! τωρα που λειπει ο πατερας του ειναι ο "αντρας του σπιτιου"!!!

σας ειπα ??? 68 κιλα πηγα στα κανονικα μου δηλαδη, θελω ενα ακομα να χασω για καβατζα!!!

καλο υπολοιπο!!!

Μπραβο για όλα Γιωτα ,και για την περιποιηση και για το χασιμο των κιλών!Να ευχαριστηθεις τωρα το τριήμερο!;):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πιτζάμες και πάλι πιτζάμες.. δεν μπορώ να κάτσω πολύ ώρα όρθια.

Εβαλα το κιμαδάκι να γίνεται και ξανα-ξάπλωσα.

Πόσο σας ζηλεύω κορούλες μου, όσες είστε έξω και κάνετε τις βόλτες σας. Εχει τέλεια μέρα... :|:neutral:

Ευτυχως σε πέςτυχε σε σαββατοκύριακο η ιωση!Ξεκουρασου...:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, και εδώ έχει ήλιο αλλά ο αέρας δεν λέει να σταματήσει. Εγώ εκτός από τα καθημερινά σήμερα καθάρισα και πλυντήριο και στεγνωτήριο καλά και τα τράβηξα να σγουγγαρίσω από πίσω. Εκτύπωσα την λίστα με τις δουλειές της γενικής και είπα να κάνω από κάτι κάθε μέρα, θέλω να δω πότε θα τελειώσω. Τώρα πρέπει να πάμε στο σούπερ και ελπίζω και για μια βόλτα αν φυσικά καταφέρουμε να κάνουμε το μωρό να φάει κάτι πρώτα. Καλά να περνάτε.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

πλάθονται εύκολα τα μπαλάκια όταν παγώσει ή κολλάνε στα χέρια???

ναι Βάσια μου πολύ εύκολα πλάθονται.αν στην πορεία δεις ότι δυσκολεύεσαι ξαναβάλε το μείγμα στο ψυγείο για λίγο να παγώσει και μετά συνεχίζεις.:P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου όντως είναι πολύ εύκολη συνταγή.Δεν είχα ξαναφτιάξει ποτέ τρουφάκια,γιατί έβρισκα συνταγές πολύπλοκες με πολλά κατσαρολικά και βαριόμουν.Την βρήκα σε ένα περιοδικό λίγο πριν τα γενέθλια της κόρης μου,έκανα μια δοκιμή και τελικά τα φτιάχνω συχνά σε διάφορες παραλλαγές.Μόλις καταφέρω θα βάλω φωτό να σας κεράσω...:D

Εύα για την καισαρική που ρώτησες,εμένα μου είχε πει μόλις περάσουν 9-10 μήνες ότι μπορώ να μείνω έγκυος.Τα Χριστούγεννα που πήγα για τεστ παπ,νόμιζε ότι είχα μείνει έγκυος:cool: και μετά μ'έκραξε που αφήνω τον καιρό να περνάει:rolleyes:Τώρα είμαστε με τον άντρα μου σε διαπραγματεύσεις και βλέπουμε:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!Τι κανετε???

Λοιπον εμεις ειμαστε μια χαρα! ειπαμε οτι σημερα δεν θα κανουμε καμια δουλεια και θα αφιερωσουμε οοολη την ημερα στον Κωνσταντινο!Απο το πρωι παιζουμε,ζωγραφισαμε στον πινακα,τρεξαμε,χορεψαμε και το χαρηκαμε πολυ!:D

Ο μικρος ειναι πολυ καλυτερα!Εχει πολυ καλη διαθεση αλλα κανει διαρροιες:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...