Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κοριτσάκια, καλησπέρα!

Δεν σας έχω διαβάσει κι ούτε προβλέπεται για σήμερα καθώς πριν λίγο μπήκα σπίτι απ' το πρωί και σε λίγο παίρνω το παιδί μου κι αυτο-εξοριζόμαστε στης μαμάς μου, αφήνοντας το σπίτι στο έλεος της αντροπαρέας που θα μαζευτεί εδώ :rolleyes:! Μ' αρέσει που έβαλα και σκούπα :?!

Ελπίζω αύριο να σας διαβάσω με την ησυχία μου γιατί φαντάζομαι ότι για να εξιλεωθεί θα επιδείξει υπερβάλοντα ζήλο το αγόρι :cool:!

Τεσπα, μπήκα να πω στη Γιωτούλα χρόνια πολλά και καλά για τον αντρούλη! Να τον χαίρεσαι να τον έχεις πάντα δίπλα σου γερό και δυνατό!!!

Είδα ότι η αρχηγός είναι λίγο αρρωστούλα; Ειρηνάκι, περαστικά σου! Ελπίζω αύριο να είσαι καλά!

Καλό τριήμερο να έχουμε!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς κοιμηθήκαμε και οι τρείς :)

Το μεσημέρι όταν εξαφανίζομαι, να ξέρετε ότι στρώνω επιδερμίδα χιχι

Ο αέρας καλά κρατάει ακόμα :(

Τους Κολοκυθοκεφτέδες θα τους δοκιμάσω.

Γεια σου βρε Βάσια μου! Θα σε μετονομάσω σε.. "τμήμα-μεσημεριανής-ομορφιάς"!! :tongue::tongue:

Να τους δοκιμάσεις γιατί είναι πεντανόστιμοι και γίνονται σε λίγα λεπτά. Καμία ταλαιπωρία. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Eκανα μπανιο το μικρό αγόρι, ευτυχώς το μεγάλο κάνει μόνο του. Εκανα και εγώ το μπανάκι μου και αραξαμε σαλόνι.

Ιδέες για φαγητό την Κυριακή? θα έχουμε καλεσμένο το νονο μας ο οποίος νηστεύει... έλεγα για γαριδομακαρονάδα αλλά η συνταγή που έχω έχει φέτα αν δε βάλω θα γίνει χάλια και "λίγο " το φαγητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!!Μπηκα να σας πω οτι τα κεφια μας δεν ειναι ασχημα!!!!Τον επεισα οτι δεν πρεπει να ασχοληται και να μην δινει καμια σημασια,μονο ετσι θα επιβιωσει....

τωρα παιζει με τον μικρο και σε καναδεκαλεπτο θα τον βαλουμε για υπνο,θα παραγγειλουμε κατι και θα καμια ταινιουλα!\

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ ολες και εννοειται Ειρηνακη μου οτι με στηριξατε πολυ-πολυ!!!!

Φιλακια κοριτσακια μου!Θα τα πουμε αυριο!Καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σου...

Οταν δεν νιωθω καλα... κόρες, δεν έχω χειρότερο.. δεν "τραβάω" καθόλου και δεν εχω κέφια ουτε να μιλήσω... :? .

Τώρα με χαπάκωσε ο άντρας μου. Εκανα τα μπάνια μου, ξυρίστηκα, φρέσκιες πιτζαμούλες και ετοιμάζω σπανακοπιτάκια για ελαφρύ βραδινό.

Αργότερα θα τριφτώ και πάλι και εύχομαι αύριο να νιώθω καλύτερα.. δεν την παλευω έτσι βρε κόρες... :?

Αχ βρε Ειρηνακη μου!Περαστικα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eιρήνη μου, εύχομαι να είσαι περδίκι αύριο...Καλή ξεκούραση:)

4U, εγώ δε βάζω ποτέ τυρί στη γαριδομακαρονάδα.

Σταυρούλα, πες στον άντρα σου να μη δίνει σημασία στους κάφρους:evil:

Είναι αρκετή η οικονομική πίεση μη μας διαλύουνε και ψυχολογικά τα ανθρωποειδή:evil:

Τελικά εμείς δεν καταφέραμε να φύγουμε σήμερα, φεύγουμε αύριο πολύ πρωί:)

Πέρασα το απόγευμα στη μάνα μου και πήγα κι ένα σινεμά με την αδερφή μου:D

Να έχετε όλες ένα πολύ όμορφο τριήμερο:)

Καληνύχτα:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια, τι κανετε?

εγω ειμαι παρα πολυ κουρασμενη απο εχτες κ σημερα λεω να το ριξω στην τρελη, ισως κανω μονο το δωματιο του παιδιου κ μαγειρεμα.

τελικα εχτες ηρθαν μονο οι γονεις του αντρα μου κ ο αδελφος του για πολυ λιγο, τους εστειλα τουρτα.

11,30 πηγα για υπνο. ηθελα να κατσουμε λιγο ακομα με τον αντρα μου αλλα με επερνε ο υπνος, απο τις 6,30 το πρωι ημουν ξυπνια.

το τραπεζι που ετοιμασα στον καλο μου το μεσημερι

22032013449_zpsfe2bed1f.jpg

η τουρτα που του εφτιαξα

22032013454_zps90589d85.jpg

τωρα εφτιαξα καφεδακια κ παω να ταισω την μικρη

ρενατα μου καλα να περασετε!

ειρηνη πως εισαι?

4u εκτος απο την γαριδομακαροναδα μπορεις να κανεις κ χταποδακι στον φουρνο η καλαμαρακια. παντως δεν τα παω καλα με τα νηστισημα, σε τραπεζι.

σας φιλω! καλο τριημερο να εχουμε!

εδω γυρω θα ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορούλες μου.

Σήμερα δεν το χω καθόλου... έχω συνάχι, το οποίο με κάνει να νιώθω χάλια.... ο λαιμός... έντονη καταρροή και καθολου κέφια.. νιώθω το σώμα μου λες και το έχει "περάσει" φορτηγό... έχω τόσες εξωτερικές δουλειές.. δεν ξέρω αν θα κάνω οτιδήποτε, δεν ξέρω πως θα πάρουμε ψωμί... δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πάω και το παιδί tae....:?

Βλεπουμε...

Γιωτάκι μου, εύγε, καρδούλα μου. Τέτοιες όμορφες στιγμές μας "μένουν" και μπράβο που έκανες ξεχωριστές "ομορφιές". Και του χρόνου, αγαπημένοι!

Σας φιλώ, δεν το χω σήμερα... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!Πως ειστε?

Ειρηνη μου ελπίζω να εισαι καλύτερα σημερα...

Κωσταντινομαμα,να απολάυσετε το τριημερο ακομη και αν ειστε σπίτι!

4U,αν το βρω σε καλή τιμη θα το πάρω το μπλουζακι.Ο μικρος δεν εχει ευαισθητο δερμα ,απλα εμενα με ανησυχει ο ηλιος.

Στα δικα μου τωρα,εχθες πήγα το πιτσιρικι στο καρατε και μετα βγηκα με την κουμπάρα μου για περπάτημα.Τον πήρα και ηρθαμε σπίτι,αλλαξαμε και πήγαμε εκκλησια.Οταν επιστρεψαμε ο αντρας μου δεν ηταν στα καλά του ,λιγο κρυωνε ,λίγο ενιωθε κουρασμένος,οπότε τους εφτιαξα μια χορτόσουπα για τονωση ,εφαγαν και ξεκουραστήκαμε.

Ευτυχως σημερα ειναι καλύτερα,ελπίζω να μην τον ριξει η ιωση.

Κατα τ'αλλα εχουμε υπέροχο καιρο και στο σπίτι παρα τις δουλειες που εκανα εχθες γίνεται χαμός.

Εβγαλα και χοιρινο να ξεπαγωσω να το κανω λεμονατο στην κατσαρόλα και πρεπει να πάω και τον μικρο σε κοντινο σπίτι να παιξει με ενα κοριτσακι,το εχουν κανονισει από εχθες.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορούλες μου.

Σήμερα δεν το χω καθόλου... έχω συνάχι, το οποίο με κάνει να νιώθω χάλια.... ο λαιμός... έντονη καταρροή και καθολου κέφια.. νιώθω το σώμα μου λες και το έχει "περάσει" φορτηγό... έχω τόσες εξωτερικές δουλειές.. δεν ξέρω αν θα κάνω οτιδήποτε, δεν ξέρω πως θα πάρουμε ψωμί... δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πάω και το παιδί tae....:?

Βλεπουμε...

Γιωτάκι μου, εύγε, καρδούλα μου. Τέτοιες όμορφες στιγμές μας "μένουν" και μπράβο που έκανες ξεχωριστές "ομορφιές". Και του χρόνου, αγαπημένοι!

Σας φιλώ, δεν το χω σήμερα... :?

Περαστικά σου Ειρήνη μου,ελπίζω να μην κρατησει πολύ .Απόφυγε όσα μπορεις και ακομη και αν δεν πάει ταε ο μικρος καποια φορα δεν πειραζει.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια, τι κανετε?

εγω ειμαι παρα πολυ κουρασμενη απο εχτες κ σημερα λεω να το ριξω στην τρελη, ισως κανω μονο το δωματιο του παιδιου κ μαγειρεμα.

τελικα εχτες ηρθαν μονο οι γονεις του αντρα μου κ ο αδελφος του για πολυ λιγο, τους εστειλα τουρτα.

11,30 πηγα για υπνο. ηθελα να κατσουμε λιγο ακομα με τον αντρα μου αλλα με επερνε ο υπνος, απο τις 6,30 το πρωι ημουν ξυπνια.

το τραπεζι που ετοιμασα στον καλο μου το μεσημερι

22032013449_zpsfe2bed1f.jpg

η τουρτα που του εφτιαξα

22032013454_zps90589d85.jpg

τωρα εφτιαξα καφεδακια κ παω να ταισω την μικρη

ρενατα μου καλα να περασετε!

ειρηνη πως εισαι?

4u εκτος απο την γαριδομακαροναδα μπορεις να κανεις κ χταποδακι στον φουρνο η καλαμαρακια. παντως δεν τα παω καλα με τα νηστισημα, σε τραπεζι.

σας φιλω! καλο τριημερο να εχουμε!

εδω γυρω θα ειμαι!

Και του χρονου να ειστε καλά να γιορτασετε πάλι!Πολύ ομορφα!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

4u,για το τραπέζι που ελεγες μπορεις να μαγειρεψει τη γαριδομακαροναδα χωρίς φετα ,δεν αλλαζει κατι.

Εμεις επειδη ειμαστε πολύ των θαλασσινων και δεν μας ενοχλει αφηνω τις γαρίδες με το τσοφλι τους ,φτιαχνω μια σαλτσα με κρεμμυδι και ντοματα,λαδακι ,την αφηνω να βραζει και σε κανενα 20λεπτο βαζω μεσα τις γαριδες. ,μαζι και νερο βραστο επιπλέον και βαζω καιτα μακαρονια.Ενναλλακτικα,βαζω τις γαριδες για 5-10 λεπτα ,τις αφαιρω και βαζω μετα τα μακαρόνια στη σαλτσα μαζι με βραστο νερο .Τα αφηνεις μεχρι να δεσει καλλα η σαλτσα και προσεχεις να μην βαλεις πολύ νερο και λασπώσουν.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια...Προσπαθώ να σας βάλω φωτό από τα τρουφάκια αλλά ακόμη δεν τα κατάφερα!Ελπίζω να μπορέσω σήμερα...

Βάσια η συνταγή είναι πανεύκολη

Τρουφάκια

Υλικά

80ml κρέμα γάλακτος 35% λιπαρά

μια κουταλιά σούπας βούτυρο αγελάδος

120 γρ. σοκολάτα κουβερτούρα

Εκτέλεση

Βάζουμε σε ένα κατσαρολάκι την κρέμα γάλακτος και το βούτυρο σε μέτρια φωτιά,μόλις πάρει βράση το κατεβάζετε από το μάτι και ρίχνετε τη σοκολάτα σε κομματάκια και ανακατεύετε συνεχώς μέχρι να ομογενοποιηθεί το μείγμα.Μετά βάζετε το μείγμα σε ένα γυάλινο μπολ και το βάζετε στο ψυγείο.Μόλις παγώσει η σοκολάτα (σε σημείο που να μπορείτε να πλάσετε μπαλίτσες χωρίς να λιώνει η σοκολάτα) το βγάζετε και πλάθετε μπαλίτσες και μετά τις βάζετε σε τρούφα ή σε καρύδα ή σε κακάο και τέλος στο ψυγείο γιατί είναι πιο ωραία τα τρουφάκια παγωμένα.

Με αυτά τα υλικά φτιάχνεις περίπου 10-12 τρουφάκια μετρίου μεγέθους.

Αυτή είναι η κλασική απλή συνταγή.Από εκεί και πέρα βάζετε μέσα στο μείγμα ότι άλλο θέλετε(ποτό,ξηρούς καρπούς,αποξηραμένα φρούτα,μπισκότο)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...