Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 32 minutes ago, Eflenew said:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Συγκινήθηκα πολύ ! Συγχαρητήρια ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Όλα να πάνε δεξιά ! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

με εχετε παρεξηγησει ενα απλο images?q=tbn:ANd9GcTyhpaYzDDOsAues4txqa6bDDX0yuxJNl1_atdJaUJk28KE_W2W7w ειμαι!!!

Ποιον πας να πείσεις δρακόπουλο???? :mrgreen::lol:

μαζι θα ειμαστε ειρηνακι μου!
Τα 2 μας αγάπη! Τα 2 μας και άστες τις άλλες κόρες να πλατσουρίζουν! Εμείς εδώ... θα κάνουμε υπέροχες βουτιές στην μπανιέρα μας! :mrgreen::mrgreen:
το παιδι ειναι ετοιμο,η μανα ειναι? εμενα ο δικος μου ειναι 2,5 και θα κανω τα χαρτια αλλα δεν ξερω αν θα τον στειλω :? για τους λογους που ανεφερε η 4υ :confused: το ξερω οτι δεν ειμαι νορμαλ, ο λογος που εκλεισα το μαγαζι ηταν το παιδι,για να περναω χρονο μαζι του :cool: ασ ερθει ο σεπτεμβρης και βλεπω:rolleyes:

Πόσο σε νιώθω..... ακριβώς για τον ίδιο λόγο, παραιτήθηκα και γω από την "κανονική" μου δουλειά....

Αύριο έχω αφίξεις και απο Δευτέρα τα πεθερίδια, οπότε αρχίζει και η μεγαλύτερη ξεκούραση!

Κόρες... μαζικό μπανάρισμαααααααααααααααααααα:tongue::lol::lol:

970250_10201307415945964_1840475034_n_zpsc8104718.jpg

Αχ ομορφιες.....:P

Ειρήνη, το χρώμα του τοίχου στη φωτό που ανέβασες μου αρέσει πολύ.

Θα το συνδύαζα όμως με ανοιχτόχρωμα έπιπλα (εκρού, μπεζ ανοιχτό) και όχι με το σκούρο καφέ της φωτογραφίας. Μου αρέσει κ αυτό βεβαίως-βεβαίως, αλλά περισσότερο το ανοιχτόχρωμο. Ή, όπως είπε κ η φορ γιου, ανοιχτόχρωμα κλινοσκεπάσματα. Τεσπά, δεδομένης της αίσθησης τιυ ωραίου που έχεις (αν κρίνω από τα νυχάκια κ τις λοιπές φωτό που ανεβάζεις)είμαι σίγουρη ότι το αποτέλεσμα στο σπίτι σου θα είναι υπέροχο-αν θέλεις βάλε μας φωτό όταν το ολοκληρώσεις.

Σε ευχαριστώ για την γνώμη σου και σε ευχαριστώ πολύ για την ψήφο εμπιστοσύνης! :D

Πραγματικά αυτό το πρόγραμμα το οποίο γίνεται καθημερινά, με έχει διαλύσει. Είμαι κουρασμένη σωματικά κ ψυχολογικά κ δεν έχω κάποιο δικό μου να αφήσω τα παιδιά ένα Σάββατο, μια Κυριακή ώστε να κάνω τα απαραίτητα στο σπίτι κ να ασχοληθώ λίγο με μένα. Όλο λέω θα το κάνω μόλις κοιμηθούν τα παιδιά κ όταν αυτό συμβεί κρασάρω, δεν έχω κουράγια να βάλω ένα ποτήρι νερό.
Σε νιώθω... έχω περάσει και γω, και σίγουρα όλες μας, τέτοια, δύσκολα διαστήματα, που αναρωτιόμαστε πως κρατιόμαστε όρθιες... το ξέρω...:?

Κάνε ότι μπορείς, όσα μπορείς, ειδικά στο σπίτι, ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ. Είμαι σίγουρη πως αυτό κανεις ήδη, απλώς να σε στηρίξω προσπαθώ. ΚΟΥΡΑΓΙΟ κοριτσάκι μου...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βλέπω την συνηφάδα μου που ετοιμάζεται σε χρόνο απίστευτο κ λίγα πράγματα έχει κ ότι χρειαστεί το έχει. εγώ δεν ξέρω έχω μεγάλο πρόβλημα. τις μπουκώνω τις βαλίτσες κ εννοείται ότι δεν τα χρησιμοποιώ όλα στο τέλος. ουφ

Αυτό και κουραστικό είναι και ψυχοφθόρο.

Είχες καθόλου την ευκαιρία να διαβάσεις το ποστ που έβαλα λίγες μέρες πριν από την περσινή μου βαλίτσα? Μήπως σε βοηθήσει...

τωρα για τη δίαιτα ΝΤΟΥΚΑΝ που ρωτούσα κ που δεν την ξέρετε, βασίζεται κυρίως στην πρωτείνη. την έκανα αυστηρά μία εβδομάδα κ έχασα 3 κιλά αλλά στη συνέχεια την προσαρμόζω στα μέτρα της οικογένειάς μου κ τα δικά μου. απαγορεύει φρούτα κ ζυμαρικά στα 2 πρώτα στάδια αλλά παιδιά δεν μπορώ. τα καλοκαιρινά φρούτα είναι τα αγαπημένα μου. απλά προσπαθώ να τα φάω το πρωί.

σήμερα βέβαια δεν θα την τηρήσω καθόλου διότι όπως λέει κ η βάσια ήρθαν οι ρώσοι κ δεν υπάρχει περίπτωση να αντισταθώ στα χαζά.

Διάβασε και αυτό

http://www.protothema.gr/world/article/293556/enohos-gia-to-thanato-ekatodadon-anthropon-o-gourou-tis-diaitas-/#.Ud-67HW1eZw.facebook


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη προς στιγμην οταν εγραψες Γαλλικο του Παγου, λεω τι εννοει ο ποιητης? Πηγε το μυαλο μου σε γλυπτο παγου (χα!) μετα καταλαβα οτι μιλαγες για νυχια!! χαχαχα


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και κουραστικό είναι και ψυχοφθόρο.

Είχες καθόλου την ευκαιρία να διαβάσεις το ποστ που έβαλα λίγες μέρες πριν από την περσινή μου βαλίτσα? Μήπως σε βοηθήσει...

Ειρήνη πού είναι αυτό το ποστ;Στο μπλογκ σου;

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πηραν τα παιδια η νονα και η γιαγια (κουνιαδα και πεθερα) και τα πηγαν στο Κοπα Κοπανα μετα απο απαιτηση του Γιαννη. Περασανε καλα εκτος του οτι χασανε τον Γιαννη για κανα μισαωρο και παθανε εγκεφαλικο. Ο Γιαννης εχει αυτισμο (Ασπεργκερ) και καμια φορα ειναι λιγακι...εχμ, αφοβος. Κανει ο,τι θελει. Τον βρηκαν τελικα στην μεγαλη νεροτσουληθρα να προσπαθει να πεισει τον υπαλληλο να τον αφησει να κανει ενω ηταν κοντυτερος (ηταν για υψος 1.5 και ανω).

Μου εφεραν πισω και τα δυο παιδια κατακαμενα απο τον ηλιο ΠΑΛΙ ενω τους ειχα ανηλιακο και ο Κωνσταντινος μου σηκωσε 39 το βραδυ γιατι επαθε ηλιαση.

Ελεος ρε γμτ.. μέχρι και πυρετό έκανε το παιδί...; :|

ειρηνη τι ειναι ρασπα?????:confused::rolleyes::tongue:

Δες εδώ παιδί μου

http://www.venuselectronics.gr/media/catalog/product/cache/5/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/f/i/file_22_28.jpg

με εχετε παρει τα μυαλα !!!!!!!!!!

υγ: η βαζελινη με καλτσα το βραδυ ειναι τριτη μερα κ επιασε!! εχει αποτελεσμα!

Μπράβο! Οτιδήποτε μας βοηθάει, το κρατάμε! ;)

ειρήνη πήρα μία ράσπα από τα τζάμπο με ξύλινη λαβή κ καφέ μπορντώ είναι καλή - διάβασα παλιότερα που είχες πει ότι στο τζάμπο έχει μία καλή κ την πήρα.

Πολύ καλά έκανες Βικυ μου. Νομίζω πως όλα τα jumbo θα έχουν την ίδια ράσπα. Είναι μία σχετικά πλατιά, ξύλινη. Πιο πλατιά από τις "συνηθισμένες" γι αυτό το αναφέρω.

Είναι εξαιρετικά καλή!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πραγματικά μπράβο στη μαμά σου και μπράβο κ σε σένα που δεν τη θεωρείς δεδομένη κ καταλαβαίνεις ότι ζορίζεται κάποιες στιγμές. Κ μπράβο που κάνει κ αυτό το κάτι παραπάνω για να ελαφρώσει τη φορτωμένη καθημερινότητά σου, και..., και...

Σεντόνι;Εγώ έχω παραθέσει...πάπλωμα!!! :tongue:

Το λεω καθημερινα στους γονεις μου ποσα τους χρωσταω για αυτη τη βοηθεια που μου δινουν απλοχερα γι'α υτο επειδη ειδικα η μαμα μου κουραζεται πολυ η κακομοιρα δεν θελω να την επιβαρυνω ποτε τα ΣΚ...

Οσο για την απιστευτη κουραση βρε κοριτσια κι εγω ειμαι καθε μερα "κομματια".. Ολη μερα στη δουλεια, μετα να παρω τα παιδια, να κανω δυο ψιλοπραγματα στο σπιτι (για πολλα δεν προλαβαινω), να ασχοληθω με τα παιδακια μου λιγο παει περασε η μερα :(..


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Τι ζεστη παλι κι αυτη!

Φευγουμε κι εμεις αυριο πρωι και κοιταω εδω στη δουλεια να διευθετησω ο,τι εκκρεμει γιατι θα λειπω ολη την αλλη εβδομαδα.. Με ποναει και η κοιλια μου γιατι - τι ωραια!!! - θα αδιαθετησω σημερα μαλλον! Τα νευρα μου.. Τελος παντων..

Ε όχι ρε γμτ! Τώρα ήταν ανάγκη, που θα φύγετε??? :mad:

Ειρήνη πού είναι αυτό το ποστ;Στο μπλογκ σου;

Το έχω και στο blog μας αλλά το έβαλα και εδώ, στο θέμα μας, πριν 2-3 μέρες για να πάρετε ιδέες και να μην χάνεστε στα ρούχα, παίρνοντας πολλά... :D Να το ψάξω?

Ειρηνη προς στιγμην οταν εγραψες Γαλλικο του Παγου, λεω τι εννοει ο ποιητης? Πηγε το μυαλο μου σε γλυπτο παγου (χα!) μετα καταλαβα οτι μιλαγες για νυχια!! χαχαχα

Εγώ φταίω, που τα γράφω λες και μιλάω σε συναδελφους. Συγνώμη βρε κοριτσάκι! :tongue::tongue:

Ναι, για μανικιούρ πεντικιούρ μιλούσα.. για βερνίκι! :P:p

Τελικά αφού προχώρησα το φαγητό στην κουζίνα, για τουρλού, το έβαλα σε πυρέξ και τώρα γίνεται μπριάμ! ;);)

Εβαλα σκούπα σε όλο το σπίτι, το σφουγγάρισα καλά, έκανα καφεδάκι και τώρα ένα μπανάκι... έσκασα! :shock:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Το λεω καθημερινα στους γονεις μου ποσα τους χρωσταω για αυτη τη βοηθεια που μου δινουν απλοχερα γι'α υτο επειδη ειδικα η μαμα μου κουραζεται πολυ η κακομοιρα δεν θελω να την επιβαρυνω ποτε τα ΣΚ...

Οσο για την απιστευτη κουραση βρε κοριτσια κι εγω ειμαι καθε μερα "κομματια".. Ολη μερα στη δουλεια, μετα να παρω τα παιδια, να κανω δυο ψιλοπραγματα στο σπιτι (για πολλα δεν προλαβαινω), να ασχοληθω με τα παιδακια μου λιγο παει περασε η μερα :(..

Το έχω ξαναγράψει και θα το ξαναγράψω.. όλες εσείς που έχετε τις μανουλες σας να βοηθούν είστε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΥΧΕΡΕΣ και εύχομαι να ήμουν στη θέση σας.... :D:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με εχετε παρει τα μυαλα !!!!!!!!!!

ξερετε ποσες απο εσας θελω την ωρα που σας διαβαζω να σας αγκαλιασω??

ειρηνη

κανονισε ενα meeting λιγο πιο επανω απο Αθηνα!!!!!!!

υγ: η βαζελινη με καλτσα το βραδυ ειναι τριτη μερα κ επιασε!! εχει αποτελεσμα!

δημητρα εγω λεω να κανονησεις εσυ ενα για εμας εδω πανω;)

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι κοριτσακια.

Εμεις σημερα σηκωθηκαμε το πρωι και αποφασισαμε να παμε για μπανιο...η μικρη το ευχαρστηθηκε και επεσε μετα ξερη...κοιμαται ηδη 2 ωρες!!

Το φαγητο ειναι ετοιμο (μοσχαρακι με καροτακια λεμονατο) και οταν ξυπνησει θα φαμε ολοι μαζι. Ποσο μ αρεσουν αυτες οι μερες που τα κανουμε ολα οι 3 μας....

Η αληθεια ειναι οτι μας εχει χορτασει η μικρη γτ μεχρι τωρα ηταν παντα με τους 2 μας. Τους δε πρωτους 5 μηνες ημασταν και οι 2 μαζι της (η δουλεια ηταν τοτε χαλια...). Ειναι πολυ κοινωνικο παιδι και ανεξαρτητο για την ηλικια της ...δεν ειναι μωρο εδω και πολυ καιρο...την βλεπω ποσο θελει να ειναι με αλλα παιδακια...οποτε σιγουρα δεν θα τραυματιστει αν την στειλω παιδικο. Βοηθεια δεν εχουμε απο γιαγιαδες και γυναικα δεν εμπιστευομαι στο σπιτι... Οποτε πρεπει να δουμε τι θα κανουμε.... Ευχαριστω πολυ για τις εμπειριες και γνωμες σας.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνακι μου δεν πειραζει που θα αργησουν οι διακοπες αφου ειναι για καλο λογο (λογω δουλειας ε? η κααλαβα λαθος???).

Τιντειλ μου εισαι ηρωιδα που το παλεψες τοσο για να εχεις τα παιδακια σου...ο μικρος θα δεις θα ειναι "ιδιαιτερο παιδι" (ξερω λιγο απο ασπεργκερ εχω διαβασει απο νετ καποια πραγματα) θα βοηθησει που εχει και αδελφακι για στηριγμα (περα απο τη φοβεερη μαμα του)!

Δημητρα ελπιζω να βρεις να ψωνισεις μεχρι τη Δευτερα...εδω τα εχουν ηδη εξαφανισει ολα είτε οι πελατες ειτε οι .....ιδιοι οι καταστηματαρχες (μαλλον τα κρυβουν δεν εξηγειται αλλιως). Εψαχνα κατι δωρα χτες και απογοητευτηκα....


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την απιστευτη κουραση βρε κοριτσια κι εγω ειμαι καθε μερα "κομματια".. Ολη μερα στη δουλεια, μετα να παρω τα παιδια, να κανω δυο ψιλοπραγματα στο σπιτι (για πολλα δεν προλαβαινω), να ασχοληθω με τα παιδακια μου λιγο παει περασε η μερα :(..

Η μερα θα επρεπε να εχει περισσοτερες ωρες για να τα προλαβουμε ολα ε??? Εγω καθε βραδυ πεφτω σαν κουτσουρο...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...