Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλησπερα κ απο μενα.Βρηκα ευκαιρια τωρα που κοιμαται ο μικρος μου και σκουπισα-σφουγγαρισα,τωρα θα τον ξυπνησω να παμε για μπανιο με μια φιλη κ τη μικρη της..ο αντρουλης εφυγε με τη δουλεια και θα γυρισει σε 1,5μηνα..το πρωι βγηκαμε για δουλειες με το καροτσι και ελιωσα απο τη ζεστη..αυτο το σκ παντως ηρθε αρκετος κοσμος στο νησι!να ρωτησω τη γνωμη σας,θα γεννησω τον οκτωβρη,και δεν ξερω αν θα πρεπει να σταματησω το αγορι μου απο τον παιδικο λογω ιωσεων,μην κολλαει και τη μπεμπα.απο την αλλη θα εχει μπει σε ενα προγραμμα και εγω δεν θα μπορω να τον απασχολησω στο σπιτι και να φροντιζω και το νεογεννητο..εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κ απο μενα, μολις γυρισαμε, αλλαξα την μικρη κ την κοιμηζω, ο αντρας μου παει να φερει σουβλακια (παλι το φαγοπουλι θα κανω! Χαχαχαχα!) περασαμε πολυ ωραια ρε κοριτσια, οι αντρες πηγαν για μπυριτσα κ εμεις κατσαμε με την αδελφη μου κ την μαμα μου κ τα ειπαμε! Ποσο καιρο ειχαμε! Τα παιδια παιξαν κ μολις την ταισα για βραδυ φυγαμε. Αρετη μου ευχαριστω,για μενα ειναι η πιο βαρετη δουλεια να γεμιζω τα μπουκαλια λαδι! Ιρενε το μονο που με προβληματιζει για την εκδρομη ειναι καταποσο θα μπορεις αμεσα να πας στην μικρη αν γινει το οτιδηποτε, γιαυτο ειμαι με 2 ιδεες. Πχ αν η εκδρομη ειναι κρουαζγερα κ εισαι μεσοπελαγα συνεχεια δεν θα πηγαινα. Αλεξενια εγω λεω να τον πας κανονικα κ βλεπεις στην πορεια. Μην του χαλας το προγραμμα. Ειρηνη μου ευχαριστω κ εσεις να περασετε τελεια! Τα σουβλακια ηρθαν κ η μικρη δεν εχει κοιμηθει ακομα κ ΠΕΙΝΑΩΩΩΩ! Καλο βραδυ κοριτσια μου!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι.Υπάρχει ένα πλάνο με τον άντρα μου να πάμε μια εκδρομή αλλά δεν μπορούμε να πάρουμε μαζί την μικρή γιατί θα ταλαιπωρηθεί αρκετά.Το μόνο που με σταματάει λοιπόν είναι αυτό.Να την αφήσω για 7 μέρες???Υπάρχει και η εναλλακτική να πάμε αλλού και μάλλον να την πάρουμε...Τι λέτε εσείς?

irene εγω δεν θα την άφηνα με τίποτα, γενικά από διάφορα που εχω διαβάσει σε βιβλία παιδοψυχολογίας δεν συνίσταται να αφήνονται σε τρίτους για μέρες βρέφη και νήπια κάτω των 2 ετών, τους προκαλεί άγχος και δυσκολεύονται....εγω θα πήγαινα κάπου αλλού μαζί με το παιδί

καλησπερα κ απο μενα.Βρηκα ευκαιρια τωρα που κοιμαται ο μικρος μου και σκουπισα-σφουγγαρισα,τωρα θα τον ξυπνησω να παμε για μπανιο με μια φιλη κ τη μικρη της..ο αντρουλης εφυγε με τη δουλεια και θα γυρισει σε 1,5μηνα..το πρωι βγηκαμε για δουλειες με το καροτσι και ελιωσα απο τη ζεστη..αυτο το σκ παντως ηρθε αρκετος κοσμος στο νησι!να ρωτησω τη γνωμη σας,θα γεννησω τον οκτωβρη,και δεν ξερω αν θα πρεπει να σταματησω το αγορι μου απο τον παιδικο λογω ιωσεων,μην κολλαει και τη μπεμπα.απο την αλλη θα εχει μπει σε ενα προγραμμα και εγω δεν θα μπορω να τον απασχολησω στο σπιτι και να φροντιζω και το νεογεννητο..εσεις τι λετε?

alexenia επίσης εγω στη θέση σου δεν θα τον έστελνα για αρχή τουλάχιστον, μέχρι το μωρό να γίνει τουλάχιστον 3 μηνών, είναι πολύ δύσκολο και επικύνδυνο αν κολλήσει κάτι βρεφάκι νεογέννητο, θα λεγα να μην το ρισκάρεις...

κορίτσια έκανα το Ombre της Loreal!!Το εφάρμοσα σύμφωνα με τις οδηγίες αλλά το άφησα πολύ λίγη ωρα γιατί είχαν αρχίσει να ανοίγουν κ φοβήθηκα μη γίνω σαν κατσίκι:tongue::tongue::tongue:ε λοιπόν βγήκε μια χαρά, είναι 1-2 τόνους πιο ανοιχτό - όπως το θελα δηλαδή - δεν κάνει την τεράστια αντίθεση, δενει πολύ όμορφα με το προυπάρχον χρώμα!Το συστήνω λοιπόν για όποια ενδιαφέρεται, είναι ευκολη και ασφαλής διαδικασία

καλημέρα, καλά να περνάτε!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τι κανετε? Θυμαστε μια φωτο του γκαρφιλντ νυσταγμενος με τον καφε στο χερι? Ετσι ακριβως ειμαι!αν εγραφα απο λαπτοπ θα εβαζα φωτο. 5-7 η μικρη μου επαιζε,τραγουδαγε, χτυπαγε τα ποδια της κτλ κ ειχαμε ολονυχτια. Το πρωι δεν σηκωνοταν κ εγω ειμαι λιωμα. Παλι σχεδον τπτ δεν θα κανω σημερα. Μονο κρεβατια-νεροχυτη-συμμαζεμα κ φαγητο. Θα τηγανισω γαυρο με πατατες κ χορτα. Το μεσημερακι οταν ξυπνησει η μικρη θα την ταισω κ θα παμε για μπανιο. Να εχετε μια υπεροχη κυριακη!

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω ολες καθως θα λειπω ολη την αλλη εβδομαδα!

Να στε καλα κοριτσια και να περνατε τελεια!:P

Να περάσετε τέλεια!

Περναμε υπεροχα:wink: Σας γραφω μετα απο 3μπυρες &4ουισκυ...

Διόρθωση: Χικ! Περνάμε υπέροχα! Χικ! Σας γράφω, χικ, μετά από 3 μπύρες, χικ, χικ, χικ & 4 ουίσκυ, χικ, χικ, χικ, χικ! :tongue:

Καλή συνέχεια, 4Uδέλι! :D

Να ρωτήσω και κάτι.Υπάρχει ένα πλάνο με τον άντρα μου να πάμε μια εκδρομή αλλά δεν μπορούμε να πάρουμε μαζί την μικρή γιατί θα ταλαιπωρηθεί αρκετά.Το μόνο που με σταματάει λοιπόν είναι αυτό.Να την αφήσω για 7 μέρες???Υπάρχει και η εναλλακτική να πάμε αλλού και μάλλον να την πάρουμε...Τι λέτε εσείς?

Ειρήνη, εφόσον η μαμά σου είναι πρόσωπο αναφοράς για τη μικρή, αφού την κρατάει και εφόσον εσύ νιώθεις οκ να πας (δεν πας με βαριά καρδιά επιδή θα την αφήσεις), εγώ λέω go for it ;)!

Γεια σας κορούλες μου...

Πολύ χαλαρά όπως σας είπα.. πήγα σούπερ, πήγα μοδίστρα.. γύρισα.. πολύ χαλαρά όλα σήμερα. Το σπιτάκι μου είναι σχετικά καθαρό, πολύ μαζεμένο... έβαλα 2 πλυντήρια, τα άπλωσα, στέγνωσαν.. αργότερα έχω λίγη δουλίτσα και μετά θα πάμε στην κολλητή μου... έχει κατεβάσει θρίλερ που θέλαμε να δούμε και δεν τα καταφέραμε και θα ετοιμάσει ποικιλίες....;) Ομορφιές!:D

Σας φιλώ αγαπημένες μου!

Κοιμάσαι, παιδί μου, το βράδυ μετά τις θριλεροταινίες;

Τι είδατε τελικά;

να ρωτησω τη γνωμη σας,θα γεννησω τον οκτωβρη,και δεν ξερω αν θα πρεπει να σταματησω το αγορι μου απο τον παιδικο λογω ιωσεων,μην κολλαει και τη μπεμπα.απο την αλλη θα εχει μπει σε ενα προγραμμα και εγω δεν θα μπορω να τον απασχολησω στο σπιτι και να φροντιζω και το νεογεννητο..εσεις τι λετε?

Alexenia, ο μικρός φέτος πήγαινε παιδικό; Αν ναι, εγώ δεν θα τον σταμάταγα. Το θεωρώ μεγάλη αλλαγή και δεν θα ήθελα να συμπέσει με τον ερχομό του νέου μέλους που, έτσι κι αλλιώς, θα του αλλάξει τα δεδομένα στο σπίτι. Αν, πάλι, δεν πήγαινε μέχρι τώρα, δεν θα τον έστελνα. Θα θεωρούσα ότι θα του πέσουν πολλά μαζεμένα.

περασαμε πολυ ωραια ρε κοριτσια, οι αντρες πηγαν για μπυριτσα κ εμεις κατσαμε με την αδελφη μου κ την μαμα μου κ τα ειπαμε! Ποσο καιρο ειχαμε! Τα παιδια παιξαν κ μολις την ταισα για βραδυ φυγαμε.

Μπράβο, Γιωτούλι! Ωραία μέρα ξεκούρασης!

Mirtouli, με γεια το μαλλάκι! Καλοκαιρινή αλλαγή! :D


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Γιώτα, συμπάσχω για τη νύστα. Χθες το βράδυ έβαλα τη μικρή για ύπνο και μετά ήρθε η μαμά μου κι εμείς πήγαμε στο σπίτι φίλων που μετακόμισαν πρόσφατα και μας είχαν καλέσει στο καινούριο σπίτι. Περάσαμε πολύ ωραία και γυρίσαμε στις 2:30 αλλά... το παιδί μας ξύπνησε σήμερα στις 7:15 :shock:.

Τεσπα, επωφελήθηκα της ευκαιρίας και μάζεψα ένα πλυντήριο και το σιδέρωσα κιόλας. Κι έτσι, είμαι πάλι χωρίς ασιδέρωτα τουλάχιστον μέχρι το απόγευμα :rolleyes:.

Χθες έπλυνα τα μαξιλάρια από τις καρέκλες της κουζίνας που το χρειάζονταν και τώρα στεγνώνουν μοσχομυριστά. Έπλυνα όλες τις σαγιονάρες μας και τα crocs της μικρής κι έκανα αρκετές από τις Σαββατιάτικες δουλειές μου (όχι όλες αφού από Δευτέρα θα είμαι σπίτι τα πρωινά άρα μπορώ να τις μοιράσω). Για το κουφαράκι μου περιποιήθηκα τα νυχάκια στα χέρια και σήμερα θέλω να πεντικιουριαστώ :tongue:.

Σας φιλώ, κοριτσάκια! Ευχές για μια όμορφη Κυριακή!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Τσα! Ξυπνησατε??

Εμεις ναι!

Ειμαστε χωρις κιντς. Ο ενας ειναι στην νταντα, θα μεινει ολο το ΣΚ μετα απο απαιτηση του (και η νταντα δεν εχει προβλημα τα εχει σαν εγγονια της) και ο αλλος ειναι στον μπαμπα/γιαγια του. Θα τον παρω σημερα και μου ζητησε να παει και αυτος στην νταντα. Ειναι ωραια εκει, εχει απλα, αλανες, παιδακια να παιξουν. Αντε να κανω και εγω καμια δουλεια.

Εχθες στο ΙΚΕΑ μου σπασανε τα νευρα!!! Ειχα αγορασει ενα ντουλαπακι για την Expedit μου απο το τμημα ευκαιριων και ελεγε "φθορα στην συσκευασια". Ε λοιπον απο μεσα ελειπε το πομολακι!! Παω λοιπον και τους το λεω, μου λενε που ειναι η αποδειξη. Λεω δεν την εφερα. Α δεν μπορουμε να βρουμε τον κωδικο, ανεβειτε επανω βρειτε τον κωδικο και ελατε παλι (εγω ειχα ψωνισει εν τω μεταξυ και ειχα ενα καροτσι πραγματα).

Μπαινω απο το κινητο επι τοπου μπροστα της και της βρισκω τον κωδικο.

Παει ψαχνει και μου φερνει κατι ασχετα "να κανετε την δουλεια σας". Δεν μπορουν λεει να μου το παραγγειλουν. Τους λεω οτι η Expedit ειναι στο σαλονι μου και αν βαλω το ξυλινο πομολακι, θα κανει μπαμ :(

Τεσπα... τσαντιστηκα!

Παω μετα εκει που κανουν συναρμολογηση να κανονισω να ερθουν να μου βαλουν το ντουλαπι που πηρα για την κουζινα (33 Ευρω!). Εχω ενα υπολοιπο απο τοτε που μου εβαλαν στο σαλονι τα πραγματα. Δεν ειχε βαφτει το δωματιο των παιδιων και δεν ειχαν βαλει την βιβλιοθηκη στον τοιχο (Besta που την εκανα σαν Lego) ενω το ειχα πληρωσει.

Μου λενε λοιπον οτι επειδη το ντουλαπι το πηρα απο το τμημα κουζινας, πρεπει να πληρωσω ΑΛΛΗ εταιρια να ερθει να μου το βαλει.

Γινομαι τουρμπο. Το λεω στον υπευθυνο. Με ρωταει, εχει πλακακια? Οχι! Εχει ηλεκτρικη εγκατασταση? Οχι. Ειναι ενας εντελως αδειος λευκος τοιχος. Ουτε διακοπτη για φως δεν εχει. Θα το καταλαβαινα αν ηταν με πλακακια κτλ.

Καλα μου λεει παρτε αυτο το τηλ την Δευτερα και βλεπουμε.

Εξαλλη η δικια σας!!!

Γκρρρρρ!!! Τωρα θα δουμε αυριο τι θα μου πουνε.

Εσεις τι θα κανετε σημερα? Εγω το σκεφτομαι. Αναλογως τι ωρα θα γυρισει το παιδι. Εχω δουλιτσες στο σπιτι αλλα δεν ειμαι και πολυ Hot να τις κανω.

Εννοω οτι επειδη ειμαι απο μετακομιση οχι καθημερινες δουλειες. Ολο κουτια κουτια κουτια... κουραστηκα! :)

Φιλια!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α δεν σας ειπα και το αλλο.

Ο μικρος ζηταει επιμονως να παει Αττικο Παρκο, αλλα $$ για εισιτηριο τσου. Οποτε μου ερχεται η ιδεα οτι η Cosmote εχει αυτο το 1+1 για το Αττικο. Εγω εχω Vodafone αλλα λεω αν παρω με 5Ε μια καρτα Cosmote και βαλω και πες 10Ε για να μπορω να στειλω τα μυνηματα, οριστε, εκπτωση αμεσως. Συν οτι εχει και αλλες καλες προσφορες (πχ. Village, Δωδωνη παγωτα κτλ).

Παμε λοιπον με τον Τ. Mall, εχει δυο μαγαζια OTE στο ισογειο. Ρωταω "για να μην περιμενω, να ρωτησω, μπορω να αγορασω εδω ενα καινουριο νουμερακι What's Up?"

Ναι μου λενε.

Περιμενω ειχε δυο μπροστα μου. Τελιωνει η κοπελα μετα απο κανα 10λεπτο. Της λεω ξανα οτι θελω ενα καινουριο νουμερο καρτοκινητο. Μου δειχνει τα προγραμματα συμβολαιου. Της λεω οχι ευχαριστω εχω συμβολαιο με την Vodafone δεν θελω αλλα παγια. "Να το μεταφερουμε στον ΟΤΕ" μου λεει. Οχι λεω ευχαριστω δεν ενδιαφερομαι.

Κοιταει δηθεν στο ντουλαπι αφου εκανε μια γκριματσα που δεν ηθελα συμβολαιο, και μου λεει Α! Δεν εχουμε καινουρια νουμερα. Απο βδομαδα!

Τα παιρνουμε και οι δυο εγω και ο Τ. και παμε στο αλλο μαγαζι που ειναι απεναντι απο τον Μαρινοπουλο. Σε πεντε λεπτα ειχαμε την καρτουλα μας και τερμα. Τωρα θα παμε Αττικο και θα πληρωσουμε μονο 2 εισιτηρια οχι 4!!! Scoooooreeee!! :)


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααα σε όοοοοοοοολα τα κορίτσια νυσταγμένα ή μη χε χε

Εμείς εδώ τριγύρω είμασταν προχθές κάτσαμε είδαμε ταινιούλα κ είχα φτιάξει μια πίτσα μισή ελληνική σταιλ κ μισή απλή με κασεράκι.

Χτες πήγα πουρνό πουρνό στο καρφουρ που είχε -70% σε όλα τα πιάτα σετ ή μη , γυαλικά μπωλ τα πάντα. Πήρα 36 πιάτα {2 σετ} με 14ευρώ/0.39 ευρώ το πιάτο ασπρόμαυρα με πολύ ωραίες γραμμές να μπορώ να τα συνδυάζω με τα περιφερειακά μου που είναι ήδη άσπρα, πήρα κ μερικά μαύρα περιφερειακά 3 πιάτα για διάφορα, ενα σετ στο σχήμα γιν κ γιανγκ κ δυο πιατελίτσες άσπρες μεσαίου μεγέθους. Ολα μαζί 22 ευρώ!!

Είχα θέμα, έχω ένα καθημερινό σετ ο θεός να το κάνει, είχαν μείνει 4 φαγητού 2 σουπας κ 2 φρούτου....με αποτέλεσμα χρησιμοποιούσα το σετ που είχα για ποιο καλό {οχι οχι δεν έχω σετ των 300 κ 1000ευρώ γιατί είμαι άτσαλη κ τα σπαω, γιατί βαριέμαι εύκολα κ θέλω να τα αλλάζω κ γιατί δεν θέλω να τα φοβάμαι κ να τα τρώει το ντουλάπι/ ενα απλό σετ ποιο βαρύ των 50 ευρώ ήταν} με αποτέλεσμα κ αυτό να ναι λειψό αφού έσπασα κ εγώ κ η μικρή δυο τρια κομμάτια χε χε πχ αν ερχόταν οι γονεις μου τα πεθερικα΄μου κ εμεις δεν θα τρώγαμε όλοι στα ίδια πιάτα χαχαχα Ετσι εκμεταλευτηκα την προσφορά κ πήρα τα δυο σετ για 12 άτομα να έχω για ποιο καλά κ τα λειψά θα τα έχω για καθημερινά κ πολύ το χάρηκα!!!

Δεν ξέρω αν σας αρέσει αλλά μου άρεσε πολύ για την πρακτικότητα του κ που μπορώ να το συνδυάσω κ με λευκά κ με μαύρα {να ναι καλή η κυρία εκεί που τη βρήκα πελάτισσα κ με βοήθησε να καταλήξω αναπτύσσοντας μου αυτό το σκεπτικό της για τους συνδυασμούς -εκείνη πήρε το ίδιο αλλά το συνδύασε με τετράγωνα μαύρα του φρούτου- γιατί είχα ξεκινήσει με λουλουδέ σετάκι χε χε }

35686_10201318642906631_99465713_n_zps10565cf1.jpg

Μετά γύρισα πήγα λαική, τα συμμάζεψα μαγείρεψαμε σαρδελομάνες στη ψησταριά

Ξεραθήκαμε κ οι δυο μας το απόγευμα κ το βράδυ χαζοασχολήθηκα με τα του πάρτι κ ταινιούλα ξανά.

Σήμερα ξυπνήσαμε αργάμιση , ήπιαμε καφεδάκι συμμάζεψα το στεγνωτήριο τα πλυμένα πιάτα. Ζύμωσα ψωμάκι τώρα ψήνεται κ ετοιμαζόμαστε να φύγουμε για βάφτιση σε λίγη ώρα.

Αυτάααααααααααααα

υγ Μυρτούλα με γειες το μαλλάκι σου!!!

εντιτ

Καλή Κυριακή σε όλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλή κυριακή σε όλους όσους είναι εντός πόλεως κ σε όσους είναι στις θάλασσες.

μεγιά μεγιά καλαμαράκι καλά σερβιρίσματα.

εμείς εδώ σπίτι το σκ δεν πήγαμε κάπου. χθές βράδυ έναν παιδότοπο κ σήμερα εδώ γύρω τριγύρω.

τα νέα μου έχουν ως εξής. τη δίαιτα ντούκαν την προσάρμοσα στα μέτρα μου - ΄με εξαίρεση αυτές τις μέρες που τρώω λόγω περιόδου.

ζέστη κ πάλι ζέστη αυτές τις μέρες.

tintail για πες που τις βλέπεις αυτές τις προσφορές γιατί εγώ έχω νο whats up. καλά ε πολύ εξυπηρετικοί στο ικεα. για βάλε φώτο από αυτό που λες ότι το έκανες σαν lego. παίρνω ιδέες γιατί θέλω να αλλάξω τα δωμάτιά μας. α επίσης να σου πω ένα μπράβο που αντιμετωπίζεις τόσο όμορφα κ γλυκά την κατάσταση κ επίσης να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου.

περιμένω κ εγώ καμία ιδέα για πάρτι κοριτσιού.

τα λέμε πάλι εδώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα όμορφα κορίτσια!

Τι κάνετε;;;;Απ'οτι διάβασα καλά και χαίρομαι πολύ γι'αυτο!

Εγώ τελείωσα επιτέλους και με τις εξετάσεις,οπόοοοοτε μπορώ να προσαρμοστώ στον ρυθμό της υπόλοιπης οικογένειας:cool::cool::cool:

Βέβαια,χτες μετα το μάθημα έκανα την βόλτα μου στο MALL,άνευ τέκνου και συζύγου.Γύρισα,φάγαμε,ξεραθήκαμε οικογενειακώς στο διπλό για μια ωρίτσα και ετοιμαστήκαμε.Πήγαμε στα πεθερικά μου να τα αποχαιρετήσουμε,φεύγουν σήμερα για διακοπές,και μετα πήγαμε στους πολύ καλούς μας φίλους για καφεδάκι και φαγητάκι:)Περάσαμε πολύ ωραία!

Έχω πολλές δουλίτσες να κάνω αλλα θα τις κάνω χαλαρά(όχι οτι υπο νορμάλ συνθήκες είμαι πιο δραστήρια:tongue:).

Μπαίνουμε και εμεις σε ρυθμό διακοπών καθώς μεσοβδόμαδα φεύγουμε!!!!!!!

Καλαμαράκι με γεια τα πιάτα!

Μυρτούλα με γεια το μαλλάκι!Χάρηκα που σου πέτυχε και είσαι ευχαριστημένη!

Ειρηνάκι αυτες οι ανάλαφρες βραδιές του καλοκαιριού είναι άκρως χαλαρωτικές!Μπράβο στον μπαμπά σου για την ιδέα και την πρόσκληση!

Σοφάκι τέλειες οι δημιουργίες σου!Να τον χαίρεσαι τον μικρό σου!

Γιωτάκι μπράβο που τα περάσατε ωραία χτες!και εγώ ανυπομονώ για χαλαρές συζητήσεις με μανούλα και αδερφούλα!Καλό μπάνιο και σήμερα και ξέκλεβε χρόνο να ηρεμείς και να ξεκουράζεσαι!

Κικήηηηηηηηηηηη πόσο μα πόσο με ηρεμείς δεν στο έχω πει.Μπράβο στα πεθερικά σου που στην κρατάνε αλλα και που ενδιαφέρονται να κάνουν πράγματα μαζί της πιο διαφορετικά.Και στην μανούλα σου βεβαίως βεβαίως.

Αρετή μου ξεκουράσου και εσύ όσο μπορείς.Σίγουρα με δυο παιδιά και σπίτι δεν είναι και τόσο εύκολο.Όταν γυρίσεις με το καλό στην δουλειά σου σίγουρα θα είναι όλα αλλιώς,θα έχεις λιγότερο χρόνο για τα παιδάκια σου.Αλλα σκέψου πως θα έχεις περισσότερο χρόνο για σένα.Θα ξεφεύγεις απο την καθημερινότηττα(σαφέστατα θα έχεις κούραση και επιπλέον ευθύνες) αλλα θα έχεις και άλλη ψυχολογία.Θα βρεις τον τρόπο και θα τα προσαρμόσεις όλα ανάλογα:)

Βάσια πολύ χαίρομαι που περνάτε ωραία και κυρίως που θα ξεκουραστείς και εσύ παραπάνω!!!

Χρύσα πάντα να είσαι τυχερή!Ωραία που ξεκουράζεσαι και γεμίζεις μπαταρίες!!!

4U!!!!!!Μπράβο κοριτσάρα μου,χαλάρωσε όσο μπορείς!

Μπιλάκο σε σκέφτομαι,το ξέρεις:)

Κορίτσια σας είπα δεν σας είπα!Κόψαμε τελείως την πάνα!Γιούπι!!!!Με πολύ συζήτηση-προετοιμασία,με απόλυτη τήρηση αυτών που του έλεγα(όχι δεν λύγισα η μάνα),με ξενύχτι βέβαια για να τον παρακολουθώ.Αλλα ευτυχώς προσαρμοστήκαμε και βρήκε και μόνος του που θα χαρίσουμε τις πάνες που μας περίσεψαν;)

Λίγα έγραψα ε;;;;;:tongue::tongue::tongue:

Καλή Κυριακή να έχετε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορούλες :P .

Τι κάνετε? Είστε καλά?

Ζέστη... :rolleyes:

Χθες περάσαμε πολύ όμορφα. Χαλαρώσαμε, γελάσαμε, τσιμπήσαμε και είδαμε dvd. Eίδαμε το EVIL DEAD και σε καμία περίπτωση μη το δείτε.. :tongue::tongue:

Αργήσαμε και σήμερα δεν μπορούσαμε να ξυπνήσουμε! :D Ήπιαμε καφεδάκι, άπλωσα ένα πλυντήριο, ψιλο-μάζεψα, αλλάξαμε σεντόνια... φύγαμε για το αγαπημένο πεθερικο και Κυριακάτικη περίθαλψη και έκανα και ένα ημιμόνιμο {θα το ανεβάζω αυριο} σε μια φίλη της.

Επιστρέψαμε, ξαπλώσαμε, τρελές χαλαρουϊτες... σηκωθήκαμε, ετοίμασα ένα πλυντήριο για την νύχτα, αποστείρωσα τα υλικά μου και τακτοποίησα γενικά τις τσάντες της δουλειάς γιατί η εβδομάδα που έρχεται είναι..... ότι και να σας πω λίγο είναι για δουλειά, ένας χαμός... !

Πάω να κάνω ένα πεντικιούρ στο κουφαράκι μου και επιστρέφω να τα πούμε!

Σας φιλώ γλυκά! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη και εσεις καλα να περασετε στην κολλητη..τι ωραιο βραδακι και το χθεσινο..γι'αυτο μου αρεσει πολυ το καλοκαιρι..

ταισα τα φρουτακια στην μικρη

πηγαμε σουπερ μαρκετ

γυρισαμε,τακτοποιησα τα ψωνια

φαγαμε,ταισα και το μικρο ζουζουν

μαζεψα την κουζινα

εκανα ντουζακι την μπεμπα και την εβαλα για υπνο

σκουπισα το μπαλκονι

απλωσα ενα πλυντηριο

γεμισα λαδι το μπουκαλι

επλυνα το μπανιο

μαζεψα τα παιχνιδια

παω να σφουγγαρισω..

Και μένα Αρετούλα μου! ;)

Πάλι έκανες τόσες δουλίτσες! Ελπίζω σήμερα να ξεκουράστηκες!

καλησπερα κ απο μενα.Βρηκα ευκαιρια τωρα που κοιμαται ο μικρος μου και σκουπισα-σφουγγαρισα,τωρα θα τον ξυπνησω να παμε για μπανιο με μια φιλη κ τη μικρη της..ο αντρουλης εφυγε με τη δουλεια και θα γυρισει σε 1,5μηνα..το πρωι βγηκαμε για δουλειες με το καροτσι και ελιωσα απο τη ζεστη..αυτο το σκ παντως ηρθε αρκετος κοσμος στο νησι!να ρωτησω τη γνωμη σας,θα γεννησω τον οκτωβρη,και δεν ξερω αν θα πρεπει να σταματησω το αγορι μου απο τον παιδικο λογω ιωσεων,μην κολλαει και τη μπεμπα.απο την αλλη θα εχει μπει σε ενα προγραμμα και εγω δεν θα μπορω να τον απασχολησω στο σπιτι και να φροντιζω και το νεογεννητο..εσεις τι λετε?

Πω-πω.. θα λείπει 1,5 μήνα ε? Καλά κουράγια κορίτσι μου!

Χμ... δεν ξέρω... επειδή έχω μόνο ένα παιδάκι δεν ξέρω τι θα έκανα... δύσκολη η απόφασή σου... το ένστικτό σου τι λέει? :confused:

καλησπερα κ απο μενα, μολις γυρισαμε, αλλαξα την μικρη κ την κοιμηζω, ο αντρας μου παει να φερει σουβλακια (παλι το φαγοπουλι θα κανω! Χαχαχαχα!) περασαμε πολυ ωραια ρε κοριτσια, οι αντρες πηγαν για μπυριτσα κ εμεις κατσαμε με την αδελφη μου κ την μαμα μου κ τα ειπαμε! Ποσο καιρο ειχαμε! Τα παιδια παιξαν κ μολις την ταισα για βραδυ φυγαμε. Αρετη μου ευχαριστω,για μενα ειναι η πιο βαρετη δουλεια να γεμιζω τα μπουκαλια λαδι! Ιρενε το μονο που με προβληματιζει για την εκδρομη ειναι καταποσο θα μπορεις αμεσα να πας στην μικρη αν γινει το οτιδηποτε, γιαυτο ειμαι με 2 ιδεες. Πχ αν η εκδρομη ειναι κρουαζγερα κ εισαι μεσοπελαγα συνεχεια δεν θα πηγαινα. Αλεξενια εγω λεω να τον πας κανονικα κ βλεπεις στην πορεια. Μην του χαλας το προγραμμα. Ειρηνη μου ευχαριστω κ εσεις να περασετε τελεια! Τα σουβλακια ηρθαν κ η μικρη δεν εχει κοιμηθει ακομα κ ΠΕΙΝΑΩΩΩΩ! Καλο βραδυ κοριτσια μου!

Και μένα από τις πιο βαρετές μου δουλειές. Γι αυτό το έχει αναλάβει ο άντρας μου! :mrgreen::mrgreen:

Έφαγες μικρό δρακόπουλο? :lol::lol:

κορίτσια έκανα το Ombre της Loreal!!Το εφάρμοσα σύμφωνα με τις οδηγίες αλλά το άφησα πολύ λίγη ωρα γιατί είχαν αρχίσει να ανοίγουν κ φοβήθηκα μη γίνω σαν κατσίκι:tongue::tongue::tongue:ε λοιπόν βγήκε μια χαρά, είναι 1-2 τόνους πιο ανοιχτό - όπως το θελα δηλαδή - δεν κάνει την τεράστια αντίθεση, δενει πολύ όμορφα με το προυπάρχον χρώμα!Το συστήνω λοιπόν για όποια ενδιαφέρεται, είναι ευκολη και ασφαλής διαδικασία

Με γεια!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο Ερση μου, χαίρομαι που σου βγήκε καλό! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση: Χικ! Περνάμε υπέροχα! Χικ! Σας γράφω, χικ, μετά από 3 μπύρες, χικ, χικ, χικ & 4 ουίσκυ, χικ, χικ, χικ, χικ! :tongue:

Καλή συνέχεια, 4Uδέλι! :D

4Uδάκι μας, πως πάνε τα χικ μπάνια? :tongue:

Κοιμάσαι, παιδί μου, το βράδυ μετά τις θριλεροταινίες;

Τι είδατε τελικά;

Τρέμουν τα δόντια μου σου λέω αλλά τα βλέπω! :mrgreen::mrgreen:

Το evil dead.. μη το δεις! :tongue:

Χθες έπλυνα τα μαξιλάρια από τις καρέκλες της κουζίνας που το χρειάζονταν και τώρα στεγνώνουν μοσχομυριστά. Έπλυνα όλες τις σαγιονάρες μας και τα crocs της μικρής κι έκανα αρκετές από τις Σαββατιάτικες δουλειές μου (όχι όλες αφού από Δευτέρα θα είμαι σπίτι τα πρωινά άρα μπορώ να τις μοιράσω). Για το κουφαράκι μου περιποιήθηκα τα νυχάκια στα χέρια και σήμερα θέλω να πεντικιουριαστώ :tongue:.

Αχ τι όμορφες δουλίτσες έκανες... μοσχομύρισες το σπίτι σας... ;)

Κοιταει δηθεν στο ντουλαπι αφου εκανε μια γκριματσα που δεν ηθελα συμβολαιο, και μου λεει Α! Δεν εχουμε καινουρια νουμερα. Απο βδομαδα!

:| δυστυχώς, υπάρχουν και τέτοιου είδους άνθρωποι...

Δεν ξέρω αν σας αρέσει αλλά μου άρεσε πολύ για την πρακτικότητα του κ που μπορώ να το συνδυάσω κ με λευκά κ με μαύρα {να ναι καλή η κυρία εκεί που τη βρήκα πελάτισσα κ με βοήθησε να καταλήξω αναπτύσσοντας μου αυτό το σκεπτικό της για τους συνδυασμούς -εκείνη πήρε το ίδιο αλλά το συνδύασε με τετράγωνα μαύρα του φρούτου- γιατί είχα ξεκινήσει με λουλουδέ σετάκι χε χε }

35686_10201318642906631_99465713_n_zps10565cf1.jpg

Υπέροχα είναι Ελενάκι μου! Μπράβο, έκανες τέλεια αγορά! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφα κορίτσια!

Τι κάνετε;;;;Απ'οτι διάβασα καλά και χαίρομαι πολύ γι'αυτο!

Εγώ τελείωσα επιτέλους και με τις εξετάσεις,οπόοοοοτε μπορώ να προσαρμοστώ στον ρυθμό της υπόλοιπης οικογένειας:cool::cool::cool:

Επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιούχου!!!!!!!!!!!!!!!

Αντε, καλή ξεκούραση και διασκέδαση, πιτσάκι μου! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...