Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια ποσό πρέπει να είναι η οιστραδιολη πριν την ετ για να είναι εντάξει ;

      Εμένα ήταν 1300 περίπου αλλα αυτό την ημέρα πριν την έναρξη προγεστερονησ. Δηλαδή 5-6 ημέρες πριν την ετ. Καλή επιτυχία να έχεις!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

το παιδι ειναι ετοιμο,η μανα ειναι? εμενα ο δικος μου ειναι 2,5 και θα κανω τα χαρτια αλλα δεν ξερω αν θα τον στειλω :? για τους λογους που ανεφερε η 4υ :confused: το ξερω οτι δεν ειμαι νορμαλ, ο λογος που εκλεισα το μαγαζι ηταν το παιδι,για να περναω χρονο μαζι του :cool: ασ ερθει ο σεπτεμβρης και βλεπω:rolleyes:

Και εγω ετσι θα το κανω...αν δεν την παρουν θα μεινει μαζι μου...και βλεπουμε παλι με το νεο ετος...ειναι και ακριβοι οι ιδιωτικοι...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το φαγητο ειναι ετοιμο (μοσχαρακι με καροτακια λεμονατο) και οταν ξυπνησει θα φαμε ολοι μαζι. Ποσο μ αρεσουν αυτες οι μερες που τα κανουμε ολα οι 3 μας....

Αμάν.. υπέροχο φαγάκι! :shock:

Μπράβο για το μπανάκι...χρειάζονται και αυτές οι ξεκούραστες μέρες... ;)

Ειρηνακι μου δεν πειραζει που θα αργησουν οι διακοπες αφου ειναι για καλο λογο (λογω δουλειας ε? η κααλαβα λαθος???).

Είναι άτιμο, Ευάκι μου, να με στηρίζουν όλη τη χρονιά και εγώ τώρα που θέλουν να ετοιμαστούν οι πελάτες, να πω "γεια σας, πάω διακοπές".. οπότε.. μετά το 15Αυγουστο! :rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε απο βολτούλα....σήμερα ο μπαμπάς μου ζήτησε να πάμε να φάμε παραλία....επειδή έχει πρόβλημα με το πόδι του και είναι και μεγάλης ηλικίας δεν βγαίνει απο το σπίτι....είναι ο φύλακας μας! Οπότε σήμερα τον πήγαμε οικογενειακώς για βόλτα, με εμένα οδηγό στο αμάξι χιχιχ!!! Φάγαμε σουβλάκια εγώ, κόρες και η γιαγιά και ο παππούς, τσακίσαμε παγωτά και τώρα γυρίσαμε!!! :P :p :P :p

Αύριο έχω αφίξεις και απο Δευτέρα τα πεθερίδια, οπότε αρχίζει και η μεγαλύτερη ξεκούραση!

Τι ωραια που περνατε! Μπραβο βρε Βασια μου...Για αυτο εισαι ντουρασελ το χειμωνα...γεμιζεις μπαταριες.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αμάν.. υπέροχο φαγάκι! :shock:

Μπράβο για το μπανάκι...χρειάζονται και αυτές οι ξεκούραστες μέρες... ;)

Είναι άτιμο, Ευάκι μου, να με στηρίζουν όλη τη χρονιά και εγώ τώρα που θέλουν να ετοιμαστούν οι πελάτες, να πω "γεια σας, πάω διακοπές".. οπότε.. μετά το 15Αυγουστο! :rolleyes:

Να σου πω καλυτερα...Δεν θα γινεται και χαμος...Ο καιρος καλος ειναι παντα ακομα και Σεπτεμβρη μη σου πω Οκτωβρη..Οποτε υπομονη...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για τα μπαχαρικά, εγώ έχω μια μεγάααλη ράγα πάνω από τις εστίες της κουζίνας, στην οποία κρεμάω τις κουτάλες κ τα λοιπά συναφή αξεσουάρ κ έχω πάρει μία θήκη με γυάλινα βαζάκια-κυλίνδρους όπου βάζω αλατοπίπερα κα μπαχαρικά, την οποία την κρέμασα επίσης με γαντζάκια από τη ράγα, στην άκρη μακριά από τις εστίες

(γενικά είμαι πολύ του...κρεμαστού, όπως έχετε καταλάβει!!!)

Και μενα μου αρεσουν τα "κρεμαστα" ιδιως σε κουζινες. Αλλα η δικη μας χει πλατη γρανιτη και ο συζυγος δεν διανοειται να τρυπησει....:rolleyes: Ευτυχως εχω πολλα βαγονετα και χωνω πραγματα.

Βαλε καμια φωτογραφια να δουμε.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παει σε κανονικο σχολειο αλλα με ειδικο παιδαγωγο/παραλληλη στηριξη, δηλαδη μια δασκαλα μεσα στην ταξη μαζι με την κανονικη ΜΟΝΟ για τον Γιαννη.

Η ζωη μου ειναι... ενδιαφερουσα ας πουμε :)

Ο,τι αλλο θελετε, θα χαρω να σας το πω. Οταν ψαχναμε τι εχει το παιδι αισθανομουνα απιστευτα μονη. Κανεις δεν ηξερε, κανεις δεν μιλαγε. Αν μπορεσω να βοηθησω εστω και μια μανουλα με αυτα που εχω μαθει απο τα χρονια, θα χαρω!

αυτο ειναι παρα πολυ καλο για το παιδι, κ για την προοδο του κ για την ψυχολογια του.

μπραβο κ σε σενα που αντιμετωπιζεις ετσι την κατασταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όμορφα ,τι κάνετε?Μου λείψατε!

Ειμαστε και πάλι στο σπίτι μας για λίγες ωρες ,εως το απόγευμα για να φροντίσουμε τον κήπο και να πάμε τον μικρο καρατε.Σημερα εχουν το τελευταιο μάθημα(ευτυχως,γιατι πολυ με κουραζει καλοκαριατικα και χανουμε και τα μπάνια μας),και την Κυριακη ανοιγουν το προγραμμα με τις πολιτιστικες γιορτες του δημου ,οπου θα κανουν την επίδειξή τους.

Σημερα πήγαμε για μπάνιο και κατευθεια ηρθαμε σπίτι ,εβαλα 2 πλυντηρια και μενει αλλο ενα,γιατι στο εξοχικο εχουμε πλυντηριο αλλα λόγω του εφάλμυρου νερου δεν το εχουμε ακόμη συνδεσει.Εβαλα πατατες ,κολοκύθια και μελιτζανες τηγανιτες και φαγαμε με τον μικρο.Τωρα περιμενω τον αντρα μου και πάω να καθαρισω την κουζινα και να πλύνω το μπάνιο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το κοινοποίησα και στο facebook {το πόσταρε μία γνωστή μου} αλλά διαβάστε το... :cry:

ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!

Μας χωρίζουν από τα παιδιά μας!

Βρέθηκα σημερα σε ένα νηπιοτροφειο στην Καλλιθέα όπου φιλοξενεί παιδια που αδυνατούν οι γονείς να τους προσφέρουν ακόμη και την απαρατήρητη διατροφή!!!

Εκει λοιπόν εκτυλίχθηκε το εξεις

περιστατικό.

Μια μητέρα επισκέφθηκε τα παιδια της για να μείνει λίγο μαζί τους, πέρασε η ώρα με αγκαλιές χαρές και παιχνίδια.

Ηρθε η ωρα όμως που έπρεπε να φύγει.

Κλάματα, τα μικρά κρατούσαν

την μανουλα με τα χεράκια τους τόσο σφιχτά που την πονουσαν, ενώ εκείνη το μόνο που μπορούσε να δώσει ήταν υποσχέσεις ότι θα ξανάρθει την επομενη μέρα...

Τότε ήταν που το μεγαλύτερο, με ποτάμι τα δάκρυα άρχισε να την παρακαλαει με δυνατη φωνη να τα πάρει στο σπίτι...

Δεν μπορω καρδούλα μου, δεν έχουμε τίποτα στο σπίτι ούτε να φάμε...

Το πρόσωπο της μικρής σοβαρεψε, σκέφτηκε λίγο και έδωσε την ποιο συγκλονιστική λύση στο πρόβλημα

που έχω ακούσει στην ζωή μου...

( Πάρε μας μανούλα μου στο σπίτι και εμείς δεν θα πειναμε ποτε......)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι κοριτσακια.

Εμεις σημερα σηκωθηκαμε το πρωι και αποφασισαμε να παμε για μπανιο...η μικρη το ευχαρστηθηκε και επεσε μετα ξερη...κοιμαται ηδη 2 ωρες!!

Το φαγητο ειναι ετοιμο (μοσχαρακι με καροτακια λεμονατο) και οταν ξυπνησει θα φαμε ολοι μαζι. Ποσο μ αρεσουν αυτες οι μερες που τα κανουμε ολα οι 3 μας....

Η αληθεια ειναι οτι μας εχει χορτασει η μικρη γτ μεχρι τωρα ηταν παντα με τους 2 μας. Τους δε πρωτους 5 μηνες ημασταν και οι 2 μαζι της (η δουλεια ηταν τοτε χαλια...). Ειναι πολυ κοινωνικο παιδι και ανεξαρτητο για την ηλικια της ...δεν ειναι μωρο εδω και πολυ καιρο...την βλεπω ποσο θελει να ειναι με αλλα παιδακια...οποτε σιγουρα δεν θα τραυματιστει αν την στειλω παιδικο. Βοηθεια δεν εχουμε απο γιαγιαδες και γυναικα δεν εμπιστευομαι στο σπιτι... Οποτε πρεπει να δουμε τι θα κανουμε.... Ευχαριστω πολυ για τις εμπειριες και γνωμες σας.

τι ωραια! εμεις λεμε να παμε το απογευμα!!!

αν σας παρουνε τελικα, ισως θα ηταν καλο να πηγαινει μερικες ωρες την ημερα, αν της αρεσει θα ξεφευγει κιολας! απο γυναικα στο σπιτι προτιμω παιδικο;)

Link to comment
Share on other sites

Το κοινοποίησα και στο facebook {το πόσταρε μία γνωστή μου} αλλά διαβάστε το... :cry:

ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!

Μας χωρίζουν από τα παιδιά μας!

Βρέθηκα σημερα σε ένα νηπιοτροφειο στην Καλλιθέα όπου φιλοξενεί παιδια που αδυνατούν οι γονείς να τους προσφέρουν ακόμη και την απαρατήρητη διατροφή!!!

Εκει λοιπόν εκτυλίχθηκε το εξεις

περιστατικό.

Μια μητέρα επισκέφθηκε τα παιδια της για να μείνει λίγο μαζί τους, πέρασε η ώρα με αγκαλιές χαρές και παιχνίδια.

Ηρθε η ωρα όμως που έπρεπε να φύγει.

Κλάματα, τα μικρά κρατούσαν

την μανουλα με τα χεράκια τους τόσο σφιχτά που την πονουσαν, ενώ εκείνη το μόνο που μπορούσε να δώσει ήταν υποσχέσεις ότι θα ξανάρθει την επομενη μέρα...

Τότε ήταν που το μεγαλύτερο, με ποτάμι τα δάκρυα άρχισε να την παρακαλαει με δυνατη φωνη να τα πάρει στο σπίτι...

Δεν μπορω καρδούλα μου, δεν έχουμε τίποτα στο σπίτι ούτε να φάμε...

Το πρόσωπο της μικρής σοβαρεψε, σκέφτηκε λίγο και έδωσε την ποιο συγκλονιστική λύση στο πρόβλημα

που έχω ακούσει στην ζωή μου...

( Πάρε μας μανούλα μου στο σπίτι και εμείς δεν θα πειναμε ποτε......)

no comments....:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ποιον πας να πείσεις δρακόπουλο???? :mrgreen::lol:

Τα 2 μας αγάπη! Τα 2 μας και άστες τις άλλες κόρες να πλατσουρίζουν! Εμείς εδώ... θα κάνουμε υπέροχες βουτιές στην μπανιέρα μας! :mrgreen::mrgreen:

τα τρια μας, τα τρια μας, κ δεν θα τρωω πολυ, στο υποσχομαι!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ευα ,μπραβο γαι τα ευχαριστα ,ελπίζω όλα να πάνε καλά και να είναι κατι πολύ απλό.

Καλαμαρακι όλα φαινονται τελεια για το πάρτυ σας!Χιλια μπραβο!

Εμεις τελικά δεν θα κάνουμε μεγαλο πάρτυ ,δεν μας βγαινει ούτε οικονομικα ,ουτε ακι εχω διαθεση να μπαινω σε διαδικασια προετοιμασιας.Γι'αυτο κανονισαμε να ερθουν τα αδερφια μας ,οι γονεις ,η νονα του και η οικογενεια του κολλητού του ,να ψησουμε ,να παιξουν τα παιδια και να σβησει την τουρτα του ο μικρος,ετσι απλά και πιο χαλαρα.Ακόμη ακι ετσι μαζευονται 10 πιτσιρικια και συνολικα 22 ατομα ,οπότεειμαστε αρκετοι.Οστωσω κερδισα σε ενα διαγωνισμό στο face και περιμενω να λάβω το πακετο του πάρτυ ,με προσλήσεις ,baner,κουτακια για δωρα ,και διαφορα αλλα με ναυτικο θεμα τελικα ,μιας και ταιριαζει στο περιβαλλον.Ελπίζω του χρονου να κανουμε μεγαλύτερο πάρτυ.

Τινα,να σε καλώσορίσω ακι εγω στην παρεα μιας και δεν σου εγραψα τις προηγουμενες ημερες.Περαστικά στον μικρο και μπραβο σε εσενα για τον τροπο που αντιμετωπίζεις την κατασταση και για την προοδο του μικρου.

Βασια με το καλό να δεχτεις τους φιλοξενούμενούς σου,καλά να περνατε!Θα σου συμπαρίσταμαι!

Ειρηνη καλή δυναμη για το υπόλοιπο καλοκαιρι,που θα πάει θα ερθουν και οι διακοπές!

4U,περιμένω τηλέφωνο,ε??Καλές διακοπές να εχετε και εσεις και όσες κοπέλες φευγουν!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

no comments....:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Ξέρετε πως για να χάσω την ψυχραιμία μου, χρειάζεται αγένεια ή κάποιο σοβαρό θέμα που να αφορά παιδί....

Ακουσα πριν λίγες μέρες για το μέρος αυτό στην Καλλιθέα οπου γονεις αφηνουν τα παιδιά τους Δευτέρα με Παρασκευή και τρελάθηκα... δεν μπορώ έτσι ρε παιδιά... πως να ζήσει ένας άνθρωπος?

Πρέπει να ξεσηκωθούμε... αλλά δυστυχώς νομίζω άγρια...:cry::cry:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κοινοποίησα και στο facebook {το πόσταρε μία γνωστή μου} αλλά διαβάστε το... :cry:

ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!

Μας χωρίζουν από τα παιδιά μας!

Βρέθηκα σημερα σε ένα νηπιοτροφειο στην Καλλιθέα όπου φιλοξενεί παιδια που αδυνατούν οι γονείς να τους προσφέρουν ακόμη και την απαρατήρητη διατροφή!!!

Εκει λοιπόν εκτυλίχθηκε το εξεις

περιστατικό.

Μια μητέρα επισκέφθηκε τα παιδια της για να μείνει λίγο μαζί τους, πέρασε η ώρα με αγκαλιές χαρές και παιχνίδια.

Ηρθε η ωρα όμως που έπρεπε να φύγει.

Κλάματα, τα μικρά κρατούσαν

την μανουλα με τα χεράκια τους τόσο σφιχτά που την πονουσαν, ενώ εκείνη το μόνο που μπορούσε να δώσει ήταν υποσχέσεις ότι θα ξανάρθει την επομενη μέρα...

Τότε ήταν που το μεγαλύτερο, με ποτάμι τα δάκρυα άρχισε να την παρακαλαει με δυνατη φωνη να τα πάρει στο σπίτι...

Δεν μπορω καρδούλα μου, δεν έχουμε τίποτα στο σπίτι ούτε να φάμε...

Το πρόσωπο της μικρής σοβαρεψε, σκέφτηκε λίγο και έδωσε την ποιο συγκλονιστική λύση στο πρόβλημα

που έχω ακούσει στην ζωή μου...

( Πάρε μας μανούλα μου στο σπίτι και εμείς δεν θα πειναμε ποτε......)

Ειανι απίστευτο και όμως συμβαινει!!!!!!

Τι φταινε αυτα τα παιδακια....??????????


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευα ,μπραβο γαι τα ευχαριστα ,ελπίζω όλα να πάνε καλά και να είναι κατι πολύ απλό.

Καλαμαρακι όλα φαινονται τελεια για το πάρτυ σας!Χιλια μπραβο!

Εμεις τελικά δεν θα κάνουμε μεγαλο πάρτυ ,δεν μας βγαινει ούτε οικονομικα ,ουτε ακι εχω διαθεση να μπαινω σε διαδικασια προετοιμασιας.Γι'αυτο κανονισαμε να ερθουν τα αδερφια μας ,οι γονεις ,η νονα του και η οικογενεια του κολλητού του ,να ψησουμε ,να παιξουν τα παιδια και να σβησει την τουρτα του ο μικρος,ετσι απλά και πιο χαλαρα.Ακόμη ακι ετσι μαζευονται 10 πιτσιρικια και συνολικα 22 ατομα ,οπότεειμαστε αρκετοι.Οστωσω κερδισα σε ενα διαγωνισμό στο face και περιμενω να λάβω το πακετο του πάρτυ ,με προσλήσεις ,baner,κουτακια για δωρα ,και διαφορα αλλα με ναυτικο θεμα τελικα ,μιας και ταιριαζει στο περιβαλλον.Ελπίζω του χρονου να κανουμε μεγαλύτερο πάρτυ.

Τινα,να σε καλώσορίσω ακι εγω στην παρεα μιας και δεν σου εγραψα τις προηγουμενες ημερες.Περαστικά στον μικρο και μπραβο σε εσενα για τον τροπο που αντιμετωπίζεις την κατασταση και για την προοδο του μικρου.

Βασια με το καλό να δεχτεις τους φιλοξενούμενούς σου,καλά να περνατε!Θα σου συμπαρίσταμαι!

Ειρηνη καλή δυναμη για το υπόλοιπο καλοκαιρι,που θα πάει θα ερθουν και οι διακοπές!

4U,περιμένω τηλέφωνο,ε??Καλές διακοπές να εχετε και εσεις και όσες κοπέλες φευγουν!

χρυσακι μια χαρα ειναι το παρτυ σας! εξαλλου καλοκαιρι ειναι, πιο χυμα τα πραγματα! πιστευω οτι με τοσα παιδακια τουρτα κ το πακετακι με τα του παρτυ θα ειναι σουπερ ευχαριστημενος!!! να τον χαιρεστε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...