Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα.Ουφ τα διάβασα:D

Τι να πρωτοσχολιάσω...

Σοφάκι και καλαμάρι υπέροχα αυτά που φτιάξατε...Καλαμάρι μου φαίνεται θα σου κλέψω κι εγώ την ιδέα,πολύ μ'άρεσε;)Πέρισυ στα πρώτα γενέθλια της μικρής είχα θέμα τα μπαλόνια,φέτος δεν είχα σκεφτεί κάτι και η ιδέα σου είναι φοβερή

Ελίν το άσπρο δεν είναι φωτιστικό,είναι μπάλα μπαμπού στολισμένη με πεταλούδες,την είχαμε στο γάμο και τη βάφτιση σαν στολισμό και απλά την κρέμασα στο φωτιστικό;)

Εύα τα είπαμε και στο φβ,αλλά και από εδώ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά:PΑν εσύ νομίζεις πως είστε έτοιμοι να την πας εφόσον δεν έχεις και βοήθεια.

Ωχ δεν θυμάμαι τα υπόλοιπα ήθελα κι άλλα να σχολιάσω...

κορίτσια κι εγώ εδώ θα είμαι μέχρι τέλη Αυγούστου,αλλά λόγω του ότι η θάλασσα είναι δίπλα θα κάνω εγώ βουτιές για εσάς:D

Κι εγώ τη μανούλα μου έχω που βοηθάει,να είναι καλά.Μέχρι 7 μηνών τη μικρή την είχαμε εγώ και ο άντρας μου και κάναμε τις δουλειές μαζί,τα πάντα.Μετά ήρθε η μαμά μου γιατί δεν γινόταν και να δουλεύω πρωί απόγευμα και να παίρνω γυναίκα.οπότε κάνει υπερβολικά πολλά πράγματα και το απολαμβάνει κιόλας:shock:Την κακομαθαίνω κι εγώ όμως τη μαμά μου γιατί της αξίζει.Από πεθερά πάλι τίποτα,ένα μόνο θα πω μένουμε 5 λεπτά απόσταση κι έχει να δει το παιδί ένα μήνα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι.Υπάρχει ένα πλάνο με τον άντρα μου να πάμε μια εκδρομή αλλά δεν μπορούμε να πάρουμε μαζί την μικρή γιατί θα ταλαιπωρηθεί αρκετά.Το μόνο που με σταματάει λοιπόν είναι αυτό.Να την αφήσω για 7 μέρες???Υπάρχει και η εναλλακτική να πάμε αλλού και μάλλον να την πάρουμε...Τι λέτε εσείς?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο Σ/κ..

4u μπραβο σας να συνεχισετε να περνατε ομορφα..καλη ξεκουραση και με μετρο τα ουισκακια...

Γιωτακι ωρες-ωρες νιωθω να τρεμουν τα ποδια μου..και σκεφτομαι οταν θα γυρισω στην δουλεια πως θα ειμαι?χθες το μεσημερι και ενω κοιμηθηκαν οι κορες και θα μπορουσα να κοιμηθω και εγω ειπα να επωφεληθω και να κανω τις δουλιτσες μου με την ησυχια μου και να εχουμε ελευθερο το απογευματακι..

επλυνα το μπαλκονι-ποτισα τα λουλουδια

καθαρισα τα επιπλα του μποαλκονιου

ξεσκονισα

σφουγγαρισα

επλυνα το μπανιο

σφουγγαρισα τις εξωτερικες σκαλες

μεχρι να τελειωσω τις δουλειες ξυπνησαν οποτε δεν ξεκουραστηκα καθολου..τεσπα

Σημερα σηκωθηκαμε,ο αντρας μου εφυγε για μια δουλιτσα και εγω

εστρωσα κρεβατια

καθαρισα την κουζινα

εβγαλα τα πιατα απο το πλυντηριο

επλυνα και αλλαξα την μικρη

εβγαλα τα ρουχα της μεγαλης για να ντυθει

της εφτιαξα το γαλα της


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μικρές κορούλες.. :P

Σάββατοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!

Πως είναι τα κέφια σας?

Εγώ χθες, μετά τη δουλειά, επέστρεψα με το φιογκάκι σπίτι και ο μπαμπας μου είπε να μας κεράσει στου κολλητού του φίλου το ιταλικο. Ηρθε και ο Νίκος από δουλειά και φύγαμε όλοι μαζί. Ηταν υπέροχα... καλοκαιράκι, βραδάκι στην πλατεία, φάγαμε, το φιογκάκι έπαιξε... υπέροχα κορίτσια μου... υπέροχα βράδια καλοκαιριού.

Σήμερα ξυπνήσαμε αργά, ο άντρας μου πήγε για κούρεμα και εγώ θα κάνω τις δουλίτσες μου. Ηδη άπλωσα ένα πλυντήριο κοκκινόρουχα. Οχι πολλά πράγματα για σήμερα... χαλαρά και ξεκούραση.

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εμας μας πηρε ο υπνος κ τρεχαμε! Αφου εφτιαξα καφεδακια κ ετοιμασα την μικρη εβαλα το φαγητο της να γινεται κ εφτιαξα τα μαλλια μου. Εβαλα κ ενα μικρο πλυντηριο με κατι πατακια του μπανιου κ τελος. Ελαχιστα θα κανω σημερα. Ξεκουραση! Αρετη οταν θα ξεκινησεις δουλεια θα εισαι τουρμπο αλλα θα υπαρχουν κ στιγμες που θα καταρρεεις! 4u πιες να το ευχαριστηθεις! Ιρενε πολλες μερες μου φαινονται οι 7, αν εισαι σιγουρη οτι δεν θα εχει προβλημα η μικρη πηγαιντε, απο την αλλη ειναι ωραιες οι διακοπες με τα παιδακια μας! Σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή του τζάμπο έχω Ειρήνη κ βάζω body butter που μας είχες πει κ παλιότερα

Μαγείρεψα φασολάκια χαζολογάω στο ίντερνετ να δω με τις τούρτες τι θα κάνω {πειράζω κ την Ειρήνη :mrgreen:}

Και πολύ καλά κάνεις. Ο ήλιος είναι στα "φόρτε" του τώρα και αφυδατώνει μαλλιά, δέρμα. Οπότε body butter, που είναι πολύ λιπαρό για να το βοηθήσεις! ;)

Δεσμεύτηκες λέμε!!!!!!!!!!! "Υπέγραψε" και η τζατζίκο μας!!! :tongue::tongue:

Μάνα μην με μπανάρεις!!!!!!!!!!!!!!!! :tongue: :tongue: πάρε την οικογένεια και ελάτε για μπλούμ για να ξεπληρώσω ότι σου έχω κάνει!!!

xaxaxaxaxa!!!!

Για να ξεπληρώσεις, θα πρέπει να μείνουμε τουλάχιστον....2 μήνες!!! :mrgreen: ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!!! :lol::lol::lol:

Σήμερα κοριτσια μου ήρθε mail απο το face που ειχα γραψει σε ένα διαγωνισμο και ΄΄έγραψα το ονομα μου γιατι ηταν διαγωνισμος cook shop, και κέρδισα 50 ευρώ δωροεπιταγή για cook shop αχ πολύ χάρηκα!!! Και ηθελα να πω την χαρά μου!!!

Α, τυχερό μουτράκι!!! :D

και άλλες φωτο...

DSC09153_zps52477538.jpg

τα δωράκια ετοιμα και τυλιγμένα!!!

Υπέροχα Σοφάκι μου! ;)

Τα πεθερικά μου κρατάνε τη μικρή όποτε θέλουμε να βγούμε. Επίσης, επιδιώκουν να περνάνε χρόνο με το εγγόνι τους. Π.χ. Με ρωτάνε, έχετε κανονίσει κάτι για την τάδε μέρα; Θέλουμε να την πάμε θέατρο, βόλτα στην Αθήνα, να στολίσουμε μαζί της το δέντρο κτλ. Επίσης, ο πεθερός μου (συνταξιούχος) μας ζήτησε να έρχεται εκείνος το πρωί να την παίρνει απ' το σπίτι μας, να την πηγαίνει στο σταθμό. Φαγητό η πεθερούλα συχνά πυκνά ρωτάει "έχεις πρόγραμμα για αύριο; Να φτιάξω...;" Τους εμπιστεύομαι και η μικρή περνάει καλά μαζί τους.

Μπράβο τους! Μπράβο τους για την βοήθεια που σου δίνουν και μάλιστα με κέφι, όπως δειχνουν οι ανθρωποι!

Σας χαιρετω ολες καθως θα λειπω ολη την αλλη εβδομαδα!

Να στε καλα κοριτσια και να περνατε τελεια!

ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hello!!!!:D

τι κανετε?

κικη μου καλη αδεια κ καλο καλοκαιρι να εχετε!!! καλε εγω ημουν το φαγοπουλι!!

Ναι, καλά που μας το είπες βρε! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ειρήνη και γω είμαι υπερ του να αρχίσουμε το ξύλο πλέον, δεν καταλαβαίνουν αλλιώς, αντε να ξεσηκωθούμε να σηκώσουμε μανίκια:tongue:

Νομίζω πως αργήσαμε κι όλας... :|

Ειρηνακι και εμεις αργα θα φυγουμε δεν πειραζει καλα να ειμαστε..

Α, εντάξει, θα είμαστε μπόλικες! ;)

Υ.Γ. Μου αρέσουν οι νέες σου υπογραφές!

Ειρηνη ξεχασα να σχολιασω πριν,τελεια τα νυχακια ακρως καλοκαιρινα..και τα δικα μου θελουν επειγοντως φτιαξιμο θα ασχοληθω το βραδακι μαζι τους..

Ευχαριστώ, Αρετούλα μου!!!!

Ελπίζω να κατάφερες να τα φτιάξεις! Και γω θέλω σήμερα πεντικιούρ!

Δεν κοιμαμαι καθολου μες την ημερα κ ξεκουραζομαι ελαχιστα. Εχω κ θεμα με τα ποδια μου τωρα με τις ζεστες πρηζονται κ πονανε... Τουλαχιστον αυριο θα εχω μονο μαγειρεμα να κανω κ μετα μποτε. Θελω να φτιαξω μαλλι, νυχια χεριων κ φρυδια. Τι να μαγειρεψω αυριο?

Βρε Γιωτάκι μου, λογικό... κάνεις τόσα πολλά... προσπάθησε λιγάκι, κάθε μέρα να ξεκλέβεις λιγο χρόνο για σένα. Εστω 15 λεπτά ξεκούρασης, του απόλυτου τίποτα...:|

Κοτόπουλο κοκκινιστό στο φούρνο με χυλοπίτες

Μακαρονάδα

Μπιφτέκια στο φούρνο με πατάτες

Περναμε υπεροχα:wink: Σας γραφω μετα απο 3μπυρες &4ουισκυ...

Αχ φατσόνι μου..... ;)

Να ρωτήσω και κάτι.Υπάρχει ένα πλάνο με τον άντρα μου να πάμε μια εκδρομή αλλά δεν μπορούμε να πάρουμε μαζί την μικρή γιατί θα ταλαιπωρηθεί αρκετά.Το μόνο που με σταματάει λοιπόν είναι αυτό.Να την αφήσω για 7 μέρες???Υπάρχει και η εναλλακτική να πάμε αλλού και μάλλον να την πάρουμε...Τι λέτε εσείς?

Ναι, να την αφήσεις και να πάτε! Αυτό ψηφίζω εγώ! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα!! Δεν γραφω πολλα, εχω δουλιτσες. Εκανα πρωινο για τα τρια αγορια μου (τους γιους μου και τον Τ.) αυγα και μπεικον, εγω μονο με καφε, επλυνα τα πιατια και τωρα την κανω παω για ψωνια.

Θα τα πουμε πιο μετα!!! Θελω να παμε ΙΚΕΑ με τον Τ. για να δουμε κατι ντουλαπια για την κουζινα, δεν εχουμε χωρο για το φαγητο!!

Εχθες πηγαμε σουπερ ολοι μαζι και τους εκανε καθε χατηρι! "Τ. να παρουμε Nesquik?" "Ναι" ο Τ.

"Τ. να παρουμε πατατακια?" "Ναι" ο Τ.

Καταληξαμε με ενα καροτσι γεματο τιγκα! Εγω τους επιτρεπω ενα αντε δυο σνακ καθε φορα να παρουν, γιατι οικονομικα δεν ειμαστε πολυ καλα, αλλα ηθελε εκεινος να πληρωσει. Μετα πηγαμε Μακ Αρθουρ να παρει παπουτσια γιατι τον ειχα πρηξει και τους πηρε απο μια μπαλλα απο την Nike.

Η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που φυγαμε ολο οχι τους λεω. Οχι παγωτο, οχι γαριδακια, οχι εξοδο, δεν εχουμε λεφτα. Οποτε εχθες λιγακι τους κακομαθαμε αλλα οκ, δεν θα γινεται καθε μερα!

Φιλια καλη ημερα σε ολες!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

hello again!!!

εγω οπως το ειπα σημερα! χαλαρα, μολις εβαλα το παιδι για υπνο, χαζολογισαμε κ χαλαρωσαμε με τον αντρουλη κ μετα πηγε εκεινος για λαικη κ ενα μικρο σμ κ εγω εριξα λιγο νερο στο μπαλκονι, αδειασα το πλυντηριο πιατων, εβαλα κατι ποτηρια μεσα, εφτιαξα μακαρονια με κιμα (ποσο καιρο εχω να τα φτιαξω, μπορει κ 2 χρονια ολο με σαλτσα η καρμποναρα τα φτιαχνω) (ειρηνη μετα το ειδα οτι μπυ βρηκες ιδεες για φαγητο, ευχαριστω:D μεσα επεσα!!!) και τωρα φτιαχνω νυχια-φρυδια. μετα το φαγητο παμε σαλαμινα!!!!! ειμαι πολυ happy!!!

τινα καλα ψωνια!

ειρηνη εχει συσσορευτει πολυ κουραση μεσα μου κ μονο με πολυ υπνο κ χαλαρωση θα καταλαβω ξεκουραση. πχ σημερα κοιμηθηκα μεχρι τις 9 κ οχι μεχρι τις 7,30 που ξυπναω καθημερινα κ δεν εχω κανει σχεδον τιποτα, εμ γιαυτο ειμαι ξεκουραστη!!!

συνεχιζω τις ομορφιες μου....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μικρές κορούλες.. :P

Σάββατοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!

Πως είναι τα κέφια σας?

Εγώ χθες, μετά τη δουλειά, επέστρεψα με το φιογκάκι σπίτι και ο μπαμπας μου είπε να μας κεράσει στου κολλητού του φίλου το ιταλικο. Ηρθε και ο Νίκος από δουλειά και φύγαμε όλοι μαζί. Ηταν υπέροχα... καλοκαιράκι, βραδάκι στην πλατεία, φάγαμε, το φιογκάκι έπαιξε... υπέροχα κορίτσια μου... υπέροχα βράδια καλοκαιριού.

Σήμερα ξυπνήσαμε αργά, ο άντρας μου πήγε για κούρεμα και εγώ θα κάνω τις δουλίτσες μου. Ηδη άπλωσα ένα πλυντήριο κοκκινόρουχα. Οχι πολλά πράγματα για σήμερα... χαλαρά και ξεκούραση.

Σας φιλώ όλες!

τι ομορφα που περασατε!!! μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? Εμας μας πηρε ο υπνος κ τρεχαμε! Αφου εφτιαξα καφεδακια κ ετοιμασα την μικρη εβαλα το φαγητο της να γινεται κ εφτιαξα τα μαλλια μου. Εβαλα κ ενα μικρο πλυντηριο με κατι πατακια του μπανιου κ τελος. Ελαχιστα θα κανω σημερα. Ξεκουραση! Αρετη οταν θα ξεκινησεις δουλεια θα εισαι τουρμπο αλλα θα υπαρχουν κ στιγμες που θα καταρρεεις! 4u πιες να το ευχαριστηθεις! Ιρενε πολλες μερες μου φαινονται οι 7, αν εισαι σιγουρη οτι δεν θα εχει προβλημα η μικρη πηγαιντε, απο την αλλη ειναι ωραιες οι διακοπες με τα παιδακια μας! Σας φιλω

Καλά κάνατε και κοιμηθήκατε,μάλλον το είχατε ανάγκη!Γιωτάκι μου έτσι είναι η εκδρομή δεν υπάρχει με λιγότερες(αν το κανονίσουμε θα σας στείλω πμ να σας πω που θα πάμε).Πιστεύω ότι δεν θα έχει πρόβλημα,θα δούμε όμως...;)

Ναι, να την αφήσεις και να πάτε! Αυτό ψηφίζω εγώ! ;)

Θα μετρήσει η ψήφος σου υπέρ ''μάνα'',την Γιώτα την έβαλα ουδέτερη:tongue:

Και η μαμά μου μου λέει να πάμε και θα την κρατήσουν με τη γιαγιά μου,δεν ξέρω ακόμα είμαι 50-50


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορούλες μου...

Πολύ χαλαρά όπως σας είπα.. πήγα σούπερ, πήγα μοδίστρα.. γύρισα.. πολύ χαλαρά όλα σήμερα. Το σπιτάκι μου είναι σχετικά καθαρό, πολύ μαζεμένο... έβαλα 2 πλυντήρια, τα άπλωσα, στέγνωσαν.. αργότερα έχω λίγη δουλίτσα και μετά θα πάμε στην κολλητή μου... έχει κατεβάσει θρίλερ που θέλαμε να δούμε και δεν τα καταφέραμε και θα ετοιμάσει ποικιλίες....;) Ομορφιές!:D

Σας φιλώ αγαπημένες μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που φυγαμε ολο οχι τους λεω. Οχι παγωτο, οχι γαριδακια, οχι εξοδο, δεν εχουμε λεφτα. Οποτε εχθες λιγακι τους κακομαθαμε αλλα οκ, δεν θα γινεται καθε μερα!

Και πολύ καλά έκανες, Τίνα μου!

Ελπίζω να βρείτε όμορφα πράγματα στο ικέα! :D

hello again!!!

ειρηνη εχει συσσορευτει πολυ κουραση μεσα μου κ μονο με πολυ υπνο κ χαλαρωση θα καταλαβω ξεκουραση. πχ σημερα κοιμηθηκα μεχρι τις 9 κ οχι μεχρι τις 7,30 που ξυπναω καθημερινα κ δεν εχω κανει σχεδον τιποτα, εμ γιαυτο ειμαι ξεκουραστη!!!

συνεχιζω τις ομορφιες μου....:D:D:D

Και όσο μπορείς "βοήθα" το κουφαράκι σου. Πόσα τραβάς καθημερινά, δεν αξίζεις περιποίηση και ξεκούραση???!

Καλή διασκέδαση στη Σαλαμίνα!

Θα μετρήσει η ψήφος σου υπέρ ''μάνα'',την Γιώτα την έβαλα ουδέτερη:tongue:

Και η μαμά μου μου λέει να πάμε και θα την κρατήσουν με τη γιαγιά μου,δεν ξέρω ακόμα είμαι 50-50

Στο λέω εγώ που είμαι "κουλή" με το παιδί και όμως το έχω κάνει! Τον είχα αφήσει για 4 μέρες στην Νάουσα {εννοείται στην πεθερά μου ΜΟΝΟ εκεινη τον κρατά εκτός από εμένα και τον πατέρα του} και πήγαμε Χαλκιδική.

Σε φιλώ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κλαησπερα!!!ερημιες σημερα..

Γιωτακι καλα να περασετε στους δικους σου..

Ειρηνη και εσεις καλα να περασετε στην κολλητη..τι ωραιο βραδακι και το χθεσινο..γι'αυτο μου αρεσει πολυ το καλοκαιρι..

Irene αν η μαμα σου την κραταει και αν και η μικρη καθεται τοτε να την αφησεις..μια χαρα θα περασετε..το θεμα ειναι αν η μικρη καθεται με την γιαγια χωρις προβλημα για να μην εχεις και εσυ την εννοια της..

Τινα μερικες φορες τα παιδια χρειαζεται να τα ''κακομαθαινουμε''.οχι παντα βεβαια με μετρο αλλα ειναι ωραιο να βλεπεις τα μουτρακια τους χαρουμενα..

ταισα τα φρουτακια στην μικρη

πηγαμε σουπερ μαρκετ

γυρισαμε,τακτοποιησα τα ψωνια

φαγαμε,ταισα και το μικρο ζουζουν

μαζεψα την κουζινα

εκανα ντουζακι την μπεμπα και την εβαλα για υπνο

σκουπισα το μπαλκονι

απλωσα ενα πλυντηριο

γεμισα λαδι το μπουκαλι

επλυνα το μπανιο

μαζεψα τα παιχνιδια

παω να σφουγγαρισω..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...