Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σήμερα κοριτσια μου ήρθε mail απο το face που ειχα γραψει σε ένα διαγωνισμο και ΄΄έγραψα το ονομα μου γιατι ηταν διαγωνισμος cook shop, και κέρδισα 50 ευρώ δωροεπιταγή για cook shop αχ πολύ χάρηκα!!! Και ηθελα να πω την χαρά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα κοριτσια μου ήρθε mail απο το face που ειχα γραψει σε ένα διαγωνισμο και ΄΄έγραψα το ονομα μου γιατι ηταν διαγωνισμος cook shop, και κέρδισα 50 ευρώ δωροεπιταγή για cook shop αχ πολύ χάρηκα!!! Και ηθελα να πω την χαρά μου!!!
και τέλος οι φωτο που υποσχέθηκα:

Ετοιμασα ένα παρτυ Τσιρκο με την φιλη μου που ειμαστε ομαδα στα παρτϋ:

DSC09231_zpsbf5b7131.jpg

DSC09236_zpsc3bef71c.jpg

το παρτυ του μικρου μου στο σχολειο

DSC09149_zps33209401.jpg

DSC09150_zpse36c0b2b.jpg

DSC09152_zps5178f0ab.jpg

και άλλες φωτο...

DSC09153_zps52477538.jpg

τα δωράκια ετοιμα και τυλιγμένα!!!

Πάντα καλότυχη κ εσύ Σοφάκι!! Κανόνισε τίποτα κ σε μένα δωράκιιιιιιιιιιιιι κλαψψψψψ

Είναι όλα πανέμορφα, στο είπα κ στο φεις

Γειας τα χέρια σου:D

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις μια-δυο φορές το μήνα να κάνεις κ κάτι για σένα, να συναντηθείς με τον εαυτό σου... ο εαυτός μας έχει κ άλλες πτυχές οι οποίες συνυπάρχουν με τη μητρότητα κ οφείλουν να συνυπάρχουν για να είμαστε καλά-μια ξεκούραστη κ χαρούμενη μαμά είναι μια καλύτερη μαμά, όπως είπες καλαμάρι.

Εσείς έχετε βοήθεια από γονείς;

Για μένα αυτά ισχύουν βαθιά.

Τα πεθερικά μου κρατάνε τη μικρή όποτε θέλουμε να βγούμε. Επίσης, επιδιώκουν να περνάνε χρόνο με το εγγόνι τους. Π.χ. Με ρωτάνε, έχετε κανονίσει κάτι για την τάδε μέρα; Θέλουμε να την πάμε θέατρο, βόλτα στην Αθήνα, να στολίσουμε μαζί της το δέντρο κτλ. Επίσης, ο πεθερός μου (συνταξιούχος) μας ζήτησε να έρχεται εκείνος το πρωί να την παίρνει απ' το σπίτι μας, να την πηγαίνει στο σταθμό. Φαγητό η πεθερούλα συχνά πυκνά ρωτάει "έχεις πρόγραμμα για αύριο; Να φτιάξω...;" Τους εμπιστεύομαι και η μικρή περνάει καλά μαζί τους.

Η μητέρα μου, πάλι, την κρατάει, αν χρειαστεί, αλλά θέλει να το έχει στο πρόγραμμα. Μην της το πεις τελευταία στιγμή. Επίσης, έχει την τάση να θεωρεί εαυτόν αυθεντία για κάθετι που σχετίζεται με τη μικρή. Βέβαια, για να μην την αδικώ, το μανίκι των ιώσεων το χειμώνα, τα πρωινά που εγώ δουλεύω, εκείνη το τρώει, αδιαμαρτύρητα.

Στο θέμα παππουδογιαγιάδες νιώθω τυχερή.

βασια καλέ γιατι φταιω εγω ? εγω σου εστειλα τα δωρα λαθος νουμερο κ πρεπει να πας να τα αλλαξεις???

Εγώ, εγώ, εγώ το είπα! Με ξεσήκωσες, βρε, δεν είχα σκοπό να πάω χθες. Καλά να περάσετε!

λαθος ονομα λεει, εννοει την κικη που της ειπε οτι θα παει στο μολ να αλλαξει κατι ρουχα, κ την ξεσηκωσε με τις εκπτωσεις που ελεγε!!!

Α, να γεια σου!

Το παιδι εχει κανει απιστευτη προοδο. Περπαταει πλεον σχεδον κανονικα, μιλαει τελεια, ειναι απιστευτα εξυπνος (χαρακτηριστικο του Ασπεργκερ) αλλα συναισθηματικα ωριμος ειναι ακομα μωρο, περιπου 4 ετων. Δηλαδη θα σου λυσει δυσκολα μαθηματικα στην στιγμη και την επομενη στιγμη θα παει να πιασει το ματι της κουζινας ενω καιει ας πουμε.

Παει σε κανονικο σχολειο αλλα με ειδικο παιδαγωγο/παραλληλη στηριξη, δηλαδη μια δασκαλα μεσα στην ταξη μαζι με την κανονικη ΜΟΝΟ για τον Γιαννη.

Η ζωη μου ειναι... ενδιαφερουσα ας πουμε :)

Ο,τι αλλο θελετε, θα χαρω να σας το πω. Οταν ψαχναμε τι εχει το παιδι αισθανομουνα απιστευτα μονη. Κανεις δεν ηξερε, κανεις δεν μιλαγε. Αν μπορεσω να βοηθησω εστω και μια μανουλα με αυτα που εχω μαθει απο τα χρονια, θα χαρω!

Τίνα, περαστικά, μωρέ στα ζουζούνια!

Μην "πιστώνεις" την εξυπνάδα του στο asperger, είναι όλη δική του ;)!

Να σου ζήσουν τα αγόρια σου, μάνα πολεμιστή!

Δεν μπορω καρδούλα μου, δεν έχουμε τίποτα στο σπίτι ούτε να φάμε...

Το πρόσωπο της μικρής σοβαρεψε, σκέφτηκε λίγο και έδωσε την ποιο συγκλονιστική λύση στο πρόβλημα

που έχω ακούσει στην ζωή μου...

( Πάρε μας μανούλα μου στο σπίτι και εμείς δεν θα πειναμε ποτε......)

:cry::cry::cry:

παει μου βγηκε το ονομα...

images?q=tbn:ANd9GcQlyz7MqH4Ie4GyV_LtTSfBEBbrCOb0wSFeixypUqb1ekTnTB50

Καλέ, χθες η κόρη μου έβλεπε ένα επεισόδιο στρουμφάκια κι ο εχθρός ήταν ένα τέτοιο ακριβώς πουλί, που το έλεγαν ΦΑΓΟΠΟΥΛΙ! :lol::lol:

Χρύσα και Σοφία, πάντα τυχερές να είστε!

Χρύσα, τα οικογενειακά γενέθλια, μια χαρά θα είναι πιστεύω. Έχουν πολλή αγάπη :)!

Σοφία, τέλειο το πάρτι τσίρκο!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το μεσημέρι είμαι και επισήμως πλέον σε άδεια! :D:D

Μας χάρισαν τη Δευτέρα, που δουλεύαμε κανονικά. Φαντάζομαι λόγω απληρωσιάς, αφού και οι περισσότεροι εξυπηρετούμενοι αναχωρούν αυτό το σ/κ με το κατασκηνωτικό πρόγραμμα.

Έχω πολλή όρεξη ν' ασχοληθώ με το σπίτι μου! 1000 πράγματα θέλω να κάνω, ανάμεσα σε βόλτες και ξεκούραση, εννοείται.

Προς το παρόν, όμως, πάω να σχοληθώ με τον ποταπό μου νεροχύτη :rolleyes:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

hello!!!!:D

τι κανετε?

κικη μου καλη αδεια κ καλο καλοκαιρι να εχετε!!! καλε εγω ημουν το φαγοπουλι!!!:lol::lol::lol::lol:

σοφακι παρα πολυ ωραια τα πραγματα, να τον χαιρεσαι!!!

κριστη καλα να περασετε!!!

εμεις τελικα μολις φαγαμε, ειμασταν 2 πτωματα κ αποφασισαμε να κατσουμε να ξεκουραστουμε σημερα μια κ αυριο θα παμε σαλαμινα κ μεθαυριο για μπανιο

πολυ ζεστη εχω βαλει αιρκοντισιον δεν αντεχετε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κική καλά να περάσεις στην άδεια σου!!

Χρύσα πάντα τυχερή!

Σοφία όλα τέλεια, γεια στα χέρια σου!

και γω εχω μεγάλη βοήθεια από μαμά και η πεθερά πρόθυμη είναι αλλά δεν τη "χρησιμοποιώ " πολύ μέχρι στιγμής, μόνο ταπεράκια παίρνω:tongue::tongue:, βεβαια μέχρι στιγμής τα έχω εξολοκλήρου εγω τα παιδιά, δεν μου αρέσει να τα αφήνω, θέλω να πηγαίνουμε βόλτες όλοι μαζί, δεν θέλω να χάνω ούτε ώρα μαζί τους εχω τρελή εξάρτηση, είναι κ μικρά, ο μικρός θηλάζει ακόμα...τέλοσπάντων αν και όταν χρειάζομαι τα κρατάνε με μεγάαααααααλη τους χαρά και χωρίς ίχνος βαριεστημάρας/κούρασης/αγγαρίας:D

Ειρήνη και γω είμαι υπερ του να αρχίσουμε το ξύλο πλέον, δεν καταλαβαίνουν αλλιώς, αντε να ξεσηκωθούμε να σηκώσουμε μανίκια:tongue::tongue:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμάν αμάν αμάν πόσα γράψατε βρε.Μια μέρα να μην προλάβω να μπω να διαβάσω και πάει το έχασα το τρένο.Μπήκα να πω μια καλησπέρα,δεν έχω διαβάσει τίποτα και ούτε προλαβαίνω...Θα σας διαβάσω το σκ με την ησυχία μου.Φιλιά


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!τι κανετε?

Christie καλες διακοπες να ξεκουραστεις και να γεμισεις μπαταριες..

Κικη καλες διακοπες και σε σενα..ωρα για βολτες και αναδιοργανωσεις λοιπον

Χρυσα μια χαρα ειναι τα οικογενειακα παρτυ..ολοι θα περασετε σουπερ και του χρονου να ειστε καλα να κανετε μεγαλυτερο παρτυ..

Σοφακι πολυ ωραιες οι δημιουργιες σου με το καλο το παρτυ και μπραβο και για τον διαγωνισμο..

Τινα περαστικα στα αγορακια σου και χιλια μπραβο για τον τροπο που αντμετωπιζεις το θεμα με τον μικρο..η δικη σου βοηθεια παρα πολυ σημαντικη για το παιδι..μπραβο σου και παλι..

Βασια χαιρομαι που περνατε τελεια και ετσι να συνεχισετε..

Για το θεμα των παιδιων και εγω δεν εχω βοηθεια καθως οι παππουδογιαγιαδες μενουν μακρυα οποτε οπου παμε παμε ολοι μαζι..δεν μ'ενοχλει κιολας μ'αρεσει που ειμαι με τα παιδια μου..

Ειρηνακι και εμεις αργα θα φυγουμε δεν πειραζει καλα να ειμαστε..

Το πρωι βγηκα να παρω ενα δωρακι για την δασκαλα της κορης μου καθως σημερα ηταν η τελευταια η μερα..δεν θα την στειλω απο βδομαδα να ξεκουραστει και να περασουμε μερες μαζι καθως δεν δουλευω ακομα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι και παλι!!

ηρθαν τα ανηψακια μου και παιξανε,τωρα εφυγαν και ετοιμαζομαστε για μπανακια..τι ζεστη σημερα..ετοιμαζω πιτσουλες για να φαμε.ελπιζω να κοιμηθουν νωρις τα μικρα για να ξεκουραστω..νιωθω εξαντληση,μου λειπει υπνος..

Ειρηνη ξεχασα να σχολιασω πριν,τελεια τα νυχακια ακρως καλοκαιρινα..και τα δικα μου θελουν επειγοντως φτιαξιμο θα ασχοληθω το βραδακι μαζι τους..

παω να κανω μπανιο τα παιδια και μετα και εγω,τριτη φορα σημερα που κανω ντουζ..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια! Τι κανετε? Βολταρετε? Εγω τελικα ξεκουραστηκα λιγακι κ το απογευμα αφου πηγαν κορη κ μπαμπας βολτα εκανα ντου στο σπιτι, να μην τα εχω αυριο. Σκουπισα, ξεσκονισα, συμμαζεψα κ σφουγγαρισα ολο το σπιτι. Μετα εκανα κ ενα μπανακι, λουστικα κ αλλαξα πετσετες στο μπανιο. Γυρισαν απο την βολτα τους κατα τις 9. Ταισμα, παιχνιδι, αλλαγμα κ τωρα την κοιμηζω. Αρετη σε καταλαβαινω απολυτα, το ιδιο νιωθω κ εγω... Δεν κοιμαμαι καθολου μες την ημερα κ ξεκουραζομαι ελαχιστα. Εχω κ θεμα με τα ποδια μου τωρα με τις ζεστες πρηζονται κ πονανε... Τουλαχιστον αυριο θα εχω μονο μαγειρεμα να κανω κ μετα μποτε. Θελω να φτιαξω μαλλι, νυχια χεριων κ φρυδια. Τι να μαγειρεψω αυριο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...