Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρηνη μου..

Τελεια η κουζινα σου οπως και ολο σου το σπιτι!Ειχα δει φωτο σε παλαιοτερο σου θεμα!;)

Η δικια μου κουζινα ειναι πολυ μικρη.

Ενας παγκος ολος κ ολος πανω στον οποιο εχω φουρνο μικροκυματων, φραπεριερα,τσαγιερα και εστια.

Τωρα με τη μικρη εχει γεμισει ομως με τα πραγματα της!!Και φαινεται μονομος ακαταστατος!:-(

Επειδη δεν εχω καθολου αποθηκευτικο χωρο, εχω μονιμα πανω στον παγκο μια πετσετα με μπιμπερον, παιχνιδια πλυμενα, ποτηρακια, πιπιλες, πιατακια, κουταλακια, ταπερακια κλπ ολα της μικρης..

Μηπως να παρω ταπερ να τα βαλω μεσα?Εστω πανω στον παγκο για να ειναι πιο συγιρισμενα?

Καμια αλλη ιδεα?:confused:Χωρο στα ντουλαπια δεν εχω κοριτσια δυστυχως.

ίσως κάτι τέτοιο για τα πραγματάκια της μικρής για να αντικαταστήσεις την πετσέτα? έχει και στα τζαμπο.http://www.ebaby.gr/chicco-1-2-3-4-5-6-7/easylife-ooaaaiuonao-ioeioaanu.html ή http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090304&colID=1735&itmid=3140276


Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καθάρισα και εγώ την σκούπα μου σήμερα. Βασικά επειδή είναι με κάδο και όχι με σακούλες στις οδηγίες έδειχνε πώς καθαρίζονται τα φίλτρα και ο κάδος και μετά απο κάθε άδειασμα το εφάρμοζα αλλά δεν σκέφτηκα ποτέ να πλύνω το κοντάρι και το κάτω μέρος. το έκανα και αυτό σήμερα. Επίσης είπα να δοκιμάσω το κόλπο με τις βανίλιες αλλά επειδή μου τελείωσαν , μην γελάσετε......, έβαλα κανέλα. για πιο γκουρμέ καταστάσεις:tongue: δεν τη δοκίμασα ακόμα γιατί όταν τη συναρμολόγησα είχε είδη κοιμηθεί η μικρή. το πείραμα αύριο:tongue:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τελικα κοριτσια μου σημερα δεν εκανα τιποτα. μονο πιατα μαζεψα, τακτοποιησα κρεβατια και ρουχα και τιποτα αλλο. τωρα θα ετοιμασω κολατσιο και ρουχαλακια για το πρωι και νανι. μακια. ελπιζω αυριο να κανω καμμια ντουλαπα

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω είδη έτοιμο το φαγάκι της μικρής για τον παιδικό και τα φρουτάκια για εμένα. τα ρούχα δεν τα βγάζω απο τις ντουλάπες το βράδυ απλώς σκέφτομαι τί θα φορέσω το πρωί εγώ και η μικρή, τα οργανώνω στο μυαλό μου και το πρωί με 2 κινήσεις τα έχω διαθέσιμα.


Link to comment
Share on other sites

εγω τα παμπερς τα πεταω κατευθειαν εξω στην σακουλα σκουπιδιων!και καθε μερα στον καδο απορριματων!δεν τ αφηνω μεσα στο σπιτι!στα καλαθακια εχω αρωματικες σακουλιτσες απο το σουπερ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


evi δεν σκονίζονται έτσι όμως τα πραγματάκια σου?

εγώ πάλι δεν θέλω να έχω σχεδόν τίποτα στους πάγκους...τώρα έχω μόνο τον φούρνο μικροκυμάτων και το χαρτί κουζίνας...βέβαια ακόμα δεν έχουν έρθει τα πραγματάκια μου από ελλάδα!!

βίκυ αυτό το κάνω κι εγώ,σκέφτομαι στο μυαλό μου τι θέλω να βάλω πολλές φορές!!

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα κοριτσια μου σημερα δεν εκανα τιποτα. μονο πιατα μαζεψα, τακτοποιησα κρεβατια και ρουχα και τιποτα αλλο. τωρα θα ετοιμασω κολατσιο και ρουχαλακια για το πρωι και νανι. μακια. ελπιζω αυριο να κανω καμμια ντουλαπα

Για κάτσε, ρε συ Αφροδίτη, γιατί βαλτές μου φαίνεται είστε όλες σας! :lol:

Δηλαδή, το μάζεμα των πιάτων, η τακτοποίηση των κρεβατιών και των ρούχων, η ετοιμασία κολατσιών και ρουχαλακίων για το πρωί είναι ΤΙΠΟΤΑ :confused:;

Οφείλω να υπενθυμίσω το μότο: Σιγά-σιγά!

(Ειρήνη, πες κάτι! Εσένα σ' ακούνε :tongue:)


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμμια ιδεα εκτος απο το πλυσιμο, για να μην μυριζουν οι καδοι απορριματων και ειδικα στο μπανιο απο τα παμπερς???

Αδειάζω το περιεχόμενο, αν με εννοείς, στη λεκάνη και μετά ττις πετάω.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

εγω τα παμπερς τα πεταω κατευθειαν εξω στην σακουλα σκουπιδιων!και καθε μερα στον καδο απορριματων!δεν τ αφηνω μεσα στο σπιτι!στα καλαθακια εχω αρωματικες σακουλιτσες απο το σουπερ!

Κι εγώ τις χρησιμοποιώ, ειναι μικρές πράσινες σακουλίτσες σε ροζ συσκευασία, είναι βιοδιασπώμενες και τις βρίσκω συνήθως στο Βερόπουλο.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου, ευχαριστώ πολυ! :P

Μήπως να βρεις κάποιο αντικείμενο που λιγουλάκι να σου συμμαζέψει τα αντικείμενα τις μικρής? Μπιμπερό, πιπίλες τουλάχιστον? Ξέρω πως είναι.... όλες τα περάσαμε!

http://www.bebe-shop.gr/product_thumb.php?img=images/10256123.jpg&w=140&h=140

Είναι δύσκολο οταν δεν έχεις χώρους... σε νιώθω! :-(

ειδα κατι τετοιο στο τζαμπο,θα παω να το κοιταξω!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...