Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Και να σου πω το εξής και να το θυμάσαι, κάθε φορά που σε πιάνει τρέλα με το σπιτι:

Μην κοιτάς εμένα που επειδή έχω οργανωθεί είμαι πλέον ψύχραιμη, ευχαριστιέμαι το σπιτάκι μου και ασχολούμαι με τα καθημερινά...

Πέρασα και γω πολύ... πολύ... καιρό μέχρι να οργανωθώ στα βασικά μου. Πέρασε πολύς καιρός μέχρι να βρω τι με βολεύει και να τακτοποιηθώ! Ειδικά να οργανωθώ. Τίποτα δεν σου χαρίζεται και για όλα πρέπει να δώσεις χρόνο...

Σκέψου λοιπόν και πάρε απόφαση, πως αφού θέλεις να οργανωθείς, θα οργανωθείς σίγουρα απλά θα σου πάρει χρόνο.

Αφού όμως γίνει αυτό, το σπίτι σου θα λειτουργεί καλά, θα υπάρχει μία γενικότερη τάξη και εσύ θα ηρεμίσεις απίστευτα. Θα νιώθεις πως έχεις ένα κενό στο στομάχι σου, εκεί ακριβώς που τώρα νιώθεις ένα φούσκωμα.... :-(

Ηρέμισε, ασχολήσου όσο έχεις χρόνο και θα τακτοποιηθείς σιγά-σιγά! ;)

Ειρηνακι σε ευχαριστω.Δεν πρεπει να ειμαι ανυπομονη και δεν πρεπει να κολλαω στα μηπως .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειρηνακι και εγω θα ηθελα να δω φωτο περισ/τερο απο τις ντουλαπες σου, για να δω την οργανωση σου...μη με παρεξηγεησεις, ετσι???

Και εγω πεθαινω να δω τις ντουλαπες και τα ντουλαπια σου.Θα ειναι βεβαια σα να ριχνω αλατι στις πληγες μου αλλα θα λειτουργησει ως κινητηρια δυναμη:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου..

Τελεια η κουζινα σου οπως και ολο σου το σπιτι!Ειχα δει φωτο σε παλαιοτερο σου θεμα!;)

Η δικια μου κουζινα ειναι πολυ μικρη.

Ενας παγκος ολος κ ολος πανω στον οποιο εχω φουρνο μικροκυματων, φραπεριερα,τσαγιερα και εστια.

Τωρα με τη μικρη εχει γεμισει ομως με τα πραγματα της!!Και φαινεται μονομος ακαταστατος!:-(

Επειδη δεν εχω καθολου αποθηκευτικο χωρο, εχω μονιμα πανω στον παγκο μια πετσετα με μπιμπερον, παιχνιδια πλυμενα, ποτηρακια, πιπιλες, πιατακια, κουταλακια, ταπερακια κλπ ολα της μικρης..

Μηπως να παρω ταπερ να τα βαλω μεσα?Εστω πανω στον παγκο για να ειναι πιο συγιρισμενα?

Καμια αλλη ιδεα?:confused:Χωρο στα ντουλαπια δεν εχω κοριτσια δυστυχως.

Υπομονη Χριστιαννα μου.Θα περασει.Φαντασου πως εγω ειχα 20 μπιμπερο για τα διδυμακια μου.Συν ολα τα υπολοιπα.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η Ειρήνη να σου τα πει

"Να τα πετάξεις όλα. :eek: Και αν ποτέ τα χρειαστείς, μην ανησυχείς θα έρθω εγώ να σου τα φέρω. Αφού δεν τα έχεις χρειαστεί τοοοόσο καιρο...." :lol::lol::lol:

Με αυτή την λογική κι εγώ κατέβηκα στην αποθήκη εχθές. Και αν δεν ήταν ο "καλός"μου μαζί μου, μάλλον θα τα είχα πετάξει όλα .:tongue:

Μάλλον έχει να κάνει κ με την ψυχολογία. Όταν νιώθω down, όταν πετάω πράγματα ανανεώνομαι, μου φεύγει ένα βάρος. Αλλά, όταν είμαι down δεν έχω όρεξη να ξεκινήσω το ξεσκαρτάρισμα!!Όταν τα συνδυάσω αυτά, έχω καλό αποτέλεσμα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τι μου κανετε??

εγω δυο μερες εχω οξια τεμπελιτιδα και εκτος απο μαζεμα τα βασικα πιατα μαγειρεμα και κρεβατια δεν εχω κανει τιποτα βεβαια αυτες τις μερες ειχακαι ποου δουλεια στο γραφειο και αργουσα να γυριζω εχτες παντος ξεκουραστηκα πολυ και σημερα εχω γεματες μπαταριες κοιμηθηκε και ο μικρος νωρις σχολασε και ο αντρουλης μου νωρις και ειπαμε να αφιερωσουμε το βραδυ για μας............:)

Καταρχην χρονια πολλα στο κοριτσακι μας που εχει γενεθλια.Να εχεις παντα υγεια και αγαπη στην οικογενεια σου.Και εμεις χαρα μου το αφιερωσαμε σε μας και στις 2¨¨30 το ξημερωμα μας ξυπνησαν τα διδυμακια με γαστρεντεριτιδα.Ηταν ολα μια τρελα με κορδελα:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα ακόμη μικρο-θέμα που όμως το αντιμετωπίζουμε οι περισσότερες.

Τα προσκλητήρια του γάμου μας... τι τα κάνουμε μετά? Πως τα διατηρούμε? Τα χώνουμε σε κάποιο συρτάρι? Τα κολλάμε στο άλμπουμ με τις φωτογραφίες του γάμου? Τι?:confused:

Εγώ, επειδή τα προσκλητήρια που είχαμε διαλέξει (και το προσκλητήριο γάμου και το προσκλητήριο για τη δεξίωση που ακολούθησε) ήταν από σατέν και άρα ευάλωτα, το ψαξα και τελικά κατέληξα στο εξής:

Τα κορνίζωσα....! :wink::lol:

Πήγα σ' ένα κορνιζάδικο, επέλεξα το χρώμα και το στυλ της κορνίζας και έγιναν πανέμορφα.

Έτσι, τα πρώτα χρόνια τα είχα κρεμασμένα σε ένα κομμάτι του τοίχου μας, ειλικρινά φαινόντουσαν... υπέροχα......! Τώρα έχω αγοράσει 2 στηρίγματα, τα τοποθετώ επάνω και τα έχω στολισμένα στο σπίτι μας. Και έτσι είναι πανέμορφα κατά τη γνώμη μου! ;)

invitations.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει κ με την ψυχολογία. Όταν νιώθω down, όταν πετάω πράγματα ανανεώνομαι, μου φεύγει ένα βάρος. Αλλά, όταν είμαι down δεν έχω όρεξη να ξεκινήσω το ξεσκαρτάρισμα!!Όταν τα συνδυάσω αυτά, έχω καλό αποτέλεσμα!!

Όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι κοριτσάκι μου!

Μην ξεχνάς! Κάνε αυτό που σου υπαγορεύει η διάθεση σου! Και αφού έχεις εντοπίσει πότε έχεις κέφια για ξεσκαρτάρισμα κάντο τότε. Ούτως ή άλλως δεν έχει νόημα διαφορετικά. Αμαρτία ειναι να καταπιεζόμαστε περισσότερο!:P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό. Ανα πάσα στιγμή ξέρεις τι έχει η κάθε κούτα σου.Κ ειδικά αν είσαι σε ένταση την ώρα που το ψάχνεις, είναι πολύ βοηθητικό.

Εγώ περιμένω την μέρα που θα ξυπνήσω με διάθεση να πετάξω!! Όταν πάω να πετάξω κάτι, μου έρχονται δεύτερες σκέψεις ότι "ίσως, κάπως, κάποτε" θα μου χρειαστεί, κ άντε πάλι το αφήνω πίσω..Μια, δυο φορές τον χρόνο όμως με πιάνει κ πετάω χωρίς τύψεις!!

Κι εγω γλυκια μου απο την αρρωστεια του μηπως πασχω.Ας φωναξουμε γρηγορα το γιατρο. ΕΙΡΗΝΗ που εισαι:?:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το έκανα στην πρόσκληση βάφτισης της κόρης μου γιατί γάμο έχω πολιτικό. είτε με μια ζουζουνίστικη κορνίζα για κάποιο ράφι του παιδικού είτε μια πιο ουδέτερη- σοβαρή για το σαλόνι.


Link to comment
Share on other sites

Κι εγω γλυκια μου απο την αρρωστεια του μηπως πασχω.Ας φωναξουμε γρηγορα το γιατρο. ΕΙΡΗΝΗ που εισαι:?:

Παρακαλώωωωωωωωωωωωωωωω με φώναξε κανείς??? :lol::lol:

400_F_3079601_rMkG3RkFYiEXgLVoTdnwTGQjkt3ZsO.jpg

Μην ανησυχείτε κοριτσάκια μου!

Θα σας ποστάρω εγώ τέτοια θέματα που θα σας ξεσηκώνουν και θα σας παρακινούν και μόνο που θα τα διαβάζετε!! :)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη χρυσές δουλειές θα έκανες...είμαστε κ ανίατες περιπτώσεις, άστα να πάνε:lol::lol::lol: Μπροστά η Ειρήνη με την σακούλα να πετάει κ πίσω εμείς να τα ξαναβγάζουμε:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη χρυσές δουλειές θα έκανες...είμαστε κ ανίατες περιπτώσεις, άστα να πάνε:lol::lol::lol: Μπροστά η Ειρήνη με την σακούλα να πετάει κ πίσω εμείς να τα ξαναβγάζουμε:lol:

:lol::lol::lol::lol: χαχαχαχα έχω πέσει κάτω από τα γέλια λέμε!!!

Αρκεί νομίζω να σου πω, πως μια φορά πέταξα το κασετόφωνο και τα κλειδιά του παλιού μας αυτοκινήτου.........!!!!!!!!! :tongue:

Και ο άντρας μου μπήκε μέσα στον σκουπιδοτενεκέ (τον τεράστιο, το σιδερένιο της γειτονιάς!) για να μπορέσει να τα βρει... και για καλή μου τύχη.. :tongue: τα βρήκε!!! :lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γειά σας νοικοκυροκόριτσα. έχω καιρό να μπω. δεν σας προλαβαίνω. χρόνια πολλά κ ευτυχισμένα νίρμα! υγεία κ αγάπη!

γενικώς δεν προλαβαίνω.

αλλά με τόσο τρέξιμο..πρόλαβα κ πέταξα 3 καλσόν κ κάτι κάλτσες! ούτε που τα θυμόμουν! ανάσανε το συρτάρι μου! αφορμή ήταν το κοριτσάκι μου που τα ανακάτεψε κ τα ξαναέβαλα σε σειρά, αφού δεν με άφηνε να τα συμμαζέψω είπα να τα ξεδιαλέξω με χρονική άνεση!

εκεί που έχω πολύ πράγμα για πέταμα είναι στην κουζίνα!

κάτι φλυτζανάκια, κάτι ποτήρια κρασιού μου πιάνουν χώρο στα ντουλάπια μου! κ δεν τα χρησιμοποιώ κ καθόλου!

σκέφτομαι τα λουλουδάτα-δεν μου αρέσουν καθόλου-να τα δώσω στην πεθερά κ έτσι να γίνω κ καλή. αν δεν της αρέσουν θα τα προτείνω σε μια θεία μου. αλλιώς σουτάρισμα στον κάδο!

τα ποτήρια...θα ακολουθήσουν τον ίδιο δρόμο, ίσως κ τον συντομότερο!

πάντως το ΣΚ είναι αρκετά φορτωμένο κ δεν προβλέπεται χρόνος για ξεκούραση! υποχρεώσεις! κ τα συνηθισμένα να τρέχουν!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol: χαχαχαχα έχω πέσει κάτω από τα γέλια λέμε!!!

Αρκεί νομίζω να σου πω, πως μια φορά πέταξα το κασετόφωνο και τα κλειδιά του παλιού μας αυτοκινήτου.........!!!!!!!!! :tongue:

Και ο άντρας μου μπήκε μέσα στον σκουπιδοτενεκέ (τον τεράστιο, το σιδερένιο της γειτονιάς!) για να μπορέσει να τα βρει... και για καλή μου τύχη.. :tongue: τα βρήκε!!! :lol::lol::lol:

Αφού μπήκε ο άντρα σου, φτηνά την γλίτωσες:lol::lol::lol:Κοριτσάκια σας αφήνω, πάω να ταΐσω την ζουζούνα μου. Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...