Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

γεια σας κουκλιτσες τι κανετε? εμεις δοξατο θεο ειμαστε καλα. Ο Δημητρης μου εκανε πριν δυο μερες το μαντου για την φυματιωση και σημερα παμε για το εμβολιο!!! ειναι πολυ ανησυχος γενικα με τα δοντια του και δεν ηρεμουμε...ψαχνουμε και λυσεις για τον υπνο (κοιμαται μαζι μας στο διπλο) και ειμαι πολυ αγχωμενη...πρεπει να λυθει αυτο το θεμα γρηγορα....

πηρα τα αποτελεσματα της κυστικης ολα ηταν αρνητικα δοξα το θεο!!!

αποψε θα παρω και της καλλιεργιας κολπικου...

οσο αφορα την βοηθεια....εγω ευτυχως εχω την μαμα μου...με βοηθαει παρα πολύ!!! μενει απο πανω μας και μαγειρευει εκεινη εγω σπανιως...επισης μου κανει πλυσιμο ρουχων και σιδερο!!! και τωρα με την εγκυμοσυνη και την αποκοληση βλεπει και το μωρο!!! βοηθαει και ο μπαμπας μου!!! τον κραταει και παιζουνε οταν η μαμα μου κανει το μαγειρεμα για παραδειγμα...

παραπονο δεν εχω θα πεσει φωτια να με καψει!!! η αληθεια ειναι οτι δεν νιωθω πολυ καλα καποιες φορες γιατι ειναι μεγαλοι ανθρωποι και κουρασμενοι αλλα δεν μπορω δυστηχως να κανω πολλα πραγματα...τωρα βεβαια αποφασησα και γω να προσπαθω παραπανω και ας ρισκαρω γιατι δεν γινεται. τα πεθερικα μου ειναι κοντα μας αλλα για λογους που δεν θα ηθελα να αναφερω τωρα, δεν θελω να τους αφησω το παιδι χωρις την εποπτεια μου...ισως να ακουγομαι εγωιστικη αλλα πιστεψτεμε ουτε σεις θα το κανατε...

δεν ξερω σε ποια να πρωτοαπαντησω παλι...παω να διαβασω τα μηνυματακια σας!!! φιλακιαααααα


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια! Εχω να μπω καιρό γιατί δεν είμαι κ στα καλύτερα μου.. Θα ήθελα να ρωτήσω κ αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει.. Λόγο 2 αποβολών που έχω περάσει κ η κατάσταση μου σε αυτή την εγκυμοσύνη είναι υψηλού κίνδυνου οπότε έχω σταματήσει από τη δουλειά(η οποια είναι 8 ώρες ορθοστασία, με έντονη ζέστη). Μέχρι τώρα όλα καλα ώσπου πήγε χτες ο σύζυγος να καταθέσει την επόμενη μου αναρρωτική στο ΙΚΑ (ο λόγος μέχρι τώρα είναι ʽʼαπειλούμενη εγκυμοσύνηʼʼ) κ δεν την δέχτηκαν! Πρέπει λέει από εδώ κ πέρα να εχω μαζί κ δικαιολογητικά (π.χ. υπέρηχο) για να δικαιολογεί την κατάσταση..(π.χ. αποκόλληση) Εγώ όμως δεν έχω κάτι που να φαίνεται σε κάποιον υπέρηχο ή κατι άλλο κ έτσι δεν μου την εγκρίνουν. Παίζει ρόλο απʼότι άκουσα ότι ο γιατρός μου δεν είναι στον ΕΟΠΠΥ. Αλλά κ κανείς άλλος του ΕΟΠΠΥ δεν αναλαμβάνει να μου γράψει αναρρωτική αφού δεν είμαι πελάτισσα του.Δεν ξέρω τι να κάνω… Πρέπει δηλαδή τώρα να αλλάξω γιατρο;; Εντωμεταξύ η προηγούμενη άδεια έχει λήξει από τις 26 Μαρτίου. Δηλαδή από 27 έως να ξεκαθαρίσει τι θα γίνει εγώ δεν έχω αναρρωτική αλλά ούτε δουλεύω. Τι γίνετε με αυτές τις μέρες που ʽʼχάνονταιʼʼ ; Υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι από την άδεια ή το επίδομα τοκετού επειδή χάνω ένσημα; Αν κάποια έχει ακούσει ή ξέρει κάτι ας με βοηθήσει… :confused: Συγνώμη αν σας κούρασα..

Link to comment
Share on other sites

μαριλενα μπραβο για τ αποτελεσματα!!οσο για τα πεθερικα δεν ακουγεσαι καθολου υπερβολικη...ουτε εγω θ αφηνα ποτε χωρις εποπτεια την κορη μου στα δικα μου πεθερικα...η πεθερα μου εχει προβληματα υγειας και κουραζεται ευκολα ο δε πεθερος μου ειναι απλα στη κοσμαρα του...

ριντι η αληθεια ειναι οτι εχουν δυσκολεψει πολυ τα πραγματα με τις αναρρωτικες...εχεις δοκιμασει να πας σε γιατρο του ικα να σου γραψει αδεια?δεν εχετε κεντρο μανας και παιδιου?πως περναγες απο επιτροπη δε χρειαζοταν πρωτα παραπεμπτικο απο γιατρο του ικα?σε μας ετσι ειναι η διαδικασια...δε χρειαζεται να σαι πελατισσα του γιατρου για να σου δωσει παραπεμπτικο...στην εσχατη περιπτωση με τη βοηθεια του γιατρου σου μπορεις να κανεις εισαγωγη για μια μερα σε νοσοκομειο και με το εξιτηριο πας κατευθειαν στην επιτροπη.ο ιδιωτης γυναικολογος τι σου λεει?τις μερες που δεν εχεις αναρρωτικη(απο τις 27 δηλαδη) δε θα τις πληρωθεις απ οσο ξερω...


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

ηρθαααααα...πηρα τα αποτελεσματα κι ειναι αρνητικο για το συνδρομο νταουν...ο αιματοκριτης μου επιασε πατο αλλα οκ!!!!λοιπον πηρα τηλ για να δω τι ωρα θα παω απο το γιατρο κ η γραμματεας του μια γρια 70 ετων σπαστικη μου λεει οτι ειναι πολυ πιεσμενα κ δεν γινεται....τα πηρα κ της ειπα οτι ο γιατρος πρεπει να με δει οπως κ δηποτε!!!!!εε θα παω κ καπου θα χωθω...αδιαφορω τελειως!!!!εχω σπαστει με αυτην την κατασταση κ ετσι μου ρχεται να μην ξαναπαω....να βρω καποιον που να μπορω να βγαλω συννενοηση με την γραμματεα του!ελεος πια!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ridi δεν κατάλαβα. Εσύ είσαι σε άδεια επειδή είχες 2 αποβολές χωρίς να έχεις πρόβλημα σε αυτή την εγκυμοσύνη; Αν ναι γιατί δεν γυρνάς στη δουλειά τώρα που το δύσκολο 1ο τρίμηνο πέρασε; :confused::confused::confused: Τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πάρα πολύ τώρα και οι γιατροί δύσκολα γράφουν αναρρωτικές χωρίς να υπάρχει λόγος. Εύχομαι να βρεις γρήγορα την άκρη και να μην κινδυνέψει το μπεμπέ σου.

Αχ βρε Libero ταλαιπωρείσαι τώρα με αυτόν τον γιατρό και δεν τον ξέρεις και καλά ακόμα. Ή θα κάνεις υπομονή ή θα ψάξεις να βρεις άλλον. Μέση λύση δεν υπάρχει.

MarilenaAth γιατί κοιμάται ο μικρός στο διπλό; Δεν έχετε χώρο ή έτσι συνήθισε; Όπως και να έχει πρέπει να βρείτε γρήγορα λύση γιατί με το που θα έρθει το νέο μπεμπέ τα πράγματα θα δυσκολέψουν.

Φτιάχνω τα τσουρεκάκια της Ρίτας και έχει μοσχοβολήσει το σπίτι :P:p:p:p


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι ακριβώς elisabeth μου.. Πηγαίναμε σε γιατρό του ικα και μας έδινε το παραπεμπτικό. Αυτή τη φορά είπε ο γιατρός του ικα ότι δεν ξαναδίνουν παραπεμπτικό αν η αναρρωτική δεν συνοδεύεται από δικαιολογητικό(π.χ. υπέρηχο που να αποδεικνύει το πρόβλημα ).Τον έστειλαν σε άλλα γραφεία και τελικά στον υποδιευθυντή για να του πει κ αυτός τα ιδία. Θα συζητήσω για το ενδεχόμενο να πάω σε νοσοκομείο.. Σʼευχαριστω! Το ξέρω ότι δεν θα τις πληρωθώ αυτες τις μέρες αλλά θα έπρεπε να δουλεύω και να περνάνε τα ένσημα εφόσον δεν έχω αναρρωτική. Γιʼαυτό φοβάμαι μην εχει επίπτωση στην άδεια τοκετού αυτό το ʽʼκενόʼʼ.

GiovannaXA έχω άδεια κ για το ιστορικό μου κ γιατί είναι κακές οι συνθήκες εργασίας μου. Αλλα αυτούς δεν τους νοιάζει αυτό. Σʼευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πω πω ριντι μου τραβας ζορι......εγω εχω αναρρωτικη μεχρι τις 10/4 κ μετα θα παρω την κανονικη μου αδεια η οποια ειναι 25 μερες συνολο!θα μου βγει κοντα στον 1,5 μηνα...μακαρι να πανε ολα καλα κοριτσακι μου κ συντομα να βρεθςι η λυση του!!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

λιμπερο μπραβο για τ αποτελεσματα!

ριντι οταν πηγε ο αντρας σου στον υποδιευθυντη του ειπε το ιστορικο σου?τις συνθηκες εργασιας σου?δυσκολα τα πραγματα παντως...κοιτα το για το νοσοκομειο...δε χρειαζεται να ειναι δημοσιο.κ εμενα μου ξεκαθαρισαν οτι αυτη ειναι η τελευταια αναρρωτικη που μου δινουν...17 απριλη επιστρεφω στη δουλεια.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

λιμπερο μπραβο για τ αποτελεσματα!

ριντι οταν πηγε ο αντρας σου στον υποδιευθυντη του ειπε το ιστορικο σου?τις συνθηκες εργασιας σου?δυσκολα τα πραγματα παντως...κοιτα το για το νοσοκομειο...δε χρειαζεται να ειναι δημοσιο.κ εμενα μου ξεκαθαρισαν οτι αυτη ειναι η τελευταια αναρρωτικη που μου δινουν...17 απριλη επιστρεφω στη δουλεια.

Ολα του τα είπε... Τον ρώτησε κι όλας αν παθω κατι ποιος θα πάρει την ευθύνη; Του είπε οτι το καταλαβαίνει αλλα δεν μπορει να κάνει κατι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια! Τι κανετε πως ειναι τα μωρακια σας?!!!

Εχω να μπω κανα μηνα..!

Ο δικος μου μεγαλωσε αρκετα!~Απ οτι θυμαμαι ολο αγορακια ειναι εδω! Καμια νυφη θα χουμε? :P

Αληθεια ποτε θα κανετε την β επιπεδου! ?

:)


dev231prs__.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ τί γράψατε πάλι???!!!

Ροδακινούλα καλό κουράγιο. Δύσκολη φάση τα μπερδεματα με τα πεθερικά. Κοίτα να το χειριστείς όσο καλύτερα μπορείς για να μην έχεις προβλήματα γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο.

Εμένα οι δικοί μου είναι Θεσσαλονίκη, τα πεθερικά μου μένουν πολύ κοντά, αλλά οι σχέσεις μας είναι όπως πρέπει να είναι. Πολύ καλές και ο καθένας κάνει κουμάντο στο σπίτι του. Είμαι πολύ τυχερή σε αυτό γιατί είναι νορμάλ άνθρωποι, αν και ο δικός μου είναι μοναχοπαίδι.

Γιοβάνα μου κι εσύ έχεις τα θεματάκια σου ε? Δεν σε βοηθάνε καθόλου?


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?

Για μια ακόμη φορά, έχετε γράψει τόσα πολλά.... και για μια ακόμα φορά νιωθω τόσο κουρασμένη. Τουλάχιστον μια μερούλα έμεινε και μετά το Σαββατοκύριακο. Και την αλλη Παρασκευή και Δευτέρα είναι το καθολικό το Πάσχα και είναι αργία οπότε επιτέλους θα ξεκουραστώ και εύχομαι να μπορέσω να μπω και τη μέρα στο φόρουμ, μπας και γνωρίσω καμιά από εσάς κάπως καλύτερα.

Τι κάνουν τα μωράκια σας? Στενοχωριέμαι που ακούω πως κάποια κορίτσια είναι κατσουφιασμένα. Ατιμες ορμόνες, αλλά βρε κοριτσιά τι κερδίζετε με το να αγχώνεστε? Δε λέω πολλά μπορούν να συμβούν, αλλά δε χρειάζεται να τα σκεφτόμαστε αυτα. Μόνο χαρούμενες σκεψεις, τα γλυκα μωράκια μας στην αγκαλιά μας το καλοκαίρι και την υγεία μας! Οσο για τη δουλειά, δύσκολο καμιά φορά να μην αγχώνομαστέ, αλλά πιο σημαντικό είναι το μωρακι μας και η υγεία μας!

Οσο για τη βοήθεια από την οικογένεια, κι αυτο έχει τα καλά του έχει και τα κακά του δυστυχώς. Από το γάμο μου έμαθα, πως καλύτερα να τα πληρώνουμε όλα το ζευγάρι, ας μη τα έχουμε. Γλυτώνουμε πολλούς καυγάδες. Δυστυχώς απο την εμπειρία μου ξερω πώς όποιος πληρώνει θέλει να έχει και το πρώτο λόγο και τον τελευταίο!

Α, μη ξεχασω να ευχηθώ και στα κορίτσια που παντρεύονται να ζήσουν και να είναι πάντα ευτυχισμένες με την οικογένεια τους. Και σύντομα με τα μωράκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Παρασκευή σήμερα!!! :P:p:p:p Τι καλά!!!!!

Καλά τα τσουρεκάκια της Ρίτας είναι σκέτο ποίημα.:D:D:D

Ριτάκι έφερα σήμερα το πρωί στο γραφείο και τα τσάκισαν. Ψιχουλάκι δεν έμεινε και η συνταγή έχει κάνει γύρους σε όλα τα γραφεία :tongue::tongue::tongue:

Γιοβάνα μου κι εσύ έχεις τα θεματάκια σου ε? Δεν σε βοηθάνε καθόλου?

Μωρέ, τώρα που μεγάλωσε η Αλεξάνδρα μου βοηθάνε. Και πιο πολύ θα την κρατήσουν, και βόλτα θα την πάνε κάποιες φορές, και το Καλοκαίρι για μπάνιο την πήγαν..... οι δικοί μου δηλαδή πιο πολύ γιατί με τα πεθερικά μου ήμαστε λίγο μακριά, αλλά και αυτοί έχουν έρθει αρκετά να την προσέξουν όσες φορές αρρώστησε. Εκείνον όμως τον πρώτο καιρό που εγώ έμενα πολλές ώρες μόνη μου με την μπέμπα και χρειαζόμουν μια πιο χειροπιαστή βοήθεια δεν την είχα. Και γι' αυτό έχω κάποια παράπονα. Δηλαδή τι να σας πω τώρα;; Να σας πω ότι απέχτησα πρόβλημα με το θέμα τουαλέτα γιατί το μωρό έκλαιγε σπαραχτικά από τους κολικούς και εγώ δεν είχα κάποιον να την κρατήσει 5 λεπτά για να πάω;;; :oops::oops::oops:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααα!

λοιπόν με πείσατε μ αυτά τα τσουρέκια πρέπει να κάνω κι εγώ μια απόπειρα αν και το ξέρω θ απογοητευτώ μετά γιατί απλά δε το χω καθόλου με τη ζαχαροπλαστική. το λοιπόν τη μεγάλη βδομάδα που κλείνουν τα σχολεία θα το επιληφθώ το θέμα μαζί με τ αγόρια μου! ε κι αν αποτύχουμε θα το διασκεδάσουμε τουλάχιστον (ευτυχώς τ αγόρια είναι μικρά ακόμα και δε θα με κρίνουν...).

κατα τ άλλα ησυχία, λέω να πάω να κοιτάξω στα μαγαζιά για τα δώρα των νονών μας. έχω 4 που μου βάφτισαν τα παιδιά και είναι όλοι αδελφικοί μας φίλοι, ανύπαντροι χωρίς παιδιά. δύσκολο οπότε. πείτε καμιά ιδέα, τους τα χω πάρει όλα κι έχω στερέψει!

εσείς τι δώρα πασχα κάνετε στους νονούς;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...