Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Φωτογραφικό Οδοιπορικό στην Γερμανία


Recommended Posts

Πρόλαβα να απαθανατίσω ένα ανεμοπλάνο που το τραβούσε ένα άλλο αεροπλάνο πιο μπροστά.

img3772c.jpg

img3775v.jpg

Αυτή η τοιχογραφία βρίσκεται κάτω από μια γέφυρα. Ο λόγος που τη φωτογράφισα είναι η χρονολογία που γράφει στον πύργο που απεικονίζει το 1588.

img3777ma.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 530
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

img3778g.jpg

img3779vs.jpg

Φυσικά ο ελληνισμός είναι παντού. Εστιατόριο με το όνομα Συρτάκι -ποιος ξένος δεν ξέρει τη λέξη συρτάκι- και την ώρα που αναρωτιώμασταν έξω από αυτό το μαγαζί προς τα πού να συνεχίσουμε, να 'σου μια καλοσυνάτη Ελληνίδα μας ρωτάει: "πού θέλετε να πάτε;"

Εμείς στη διαδρομή είδαμε κι άλλο εστιατόριο με το όνομα "Ακρόπολη", αλλά μέσα από το αυτοκίνητο δεν πρόλαβα να το φωτογραφίσω.

Link to comment
Share on other sites

Στο βάθος τα ιστιοπλοϊκά κατέκλυζαν το νερό. Εξάλλου οι καιρικές συνθήκες ήταν ιδανικές εκείνη την ημέρα.

img3790fn.jpg

Ένας πήδακας νερού στην απέναντι όχθη μακριούτσικα σε σχέση με το σημείο που βρισκόμασταν εμείς, έδινε το δικό του ξεχωριστό θέαμα.

img3794ub.jpg

img3796pd.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην είσοδο του λιμανιού δεσπόζει το άγαλμα της όμορφης Ιμπέρια που κρατάει στο ένα χέρι της τον Πάπα Μαρτίν V και στο άλλο τον αυτοκράτορα Ζίγκισμουντ. Η Ιμπέρια ήταν εταίρα και βρίσκεται στο λιμάνι για να θυμίζει το Συμβούλιο της Κονστάντζ που έγινε ανάμεσα στο 1414-1418. Παρόλο που η ίδια δεν επισκέφθηκε ποτέ την πόλη, συνδέθηκε με το Συμβούλιο μέσω ενός μυθηστορήματος του Μπαλζάκ "La belle Imperia".

Το άγαλμα αυτό περιστρέφεται γύρω από τον άξονά του. Στην άλλη πλευρά της εισόδου υπάρχει ένα κτίσμα που μου θυμίζει κάτι σαν φάρο (δε γνωρίζω τη χρήση του).

img3797t.jpg

img3798m.jpg

Εντυπωσιακά είναι τα πάρκα με τα λουλούδια. Εδώ ένα παρτέρι σε σχήμα μαργαρίτας με πολύχρωμα άνθη.

img3799gs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω τη χρήση του κτιρίου, αλλά ενώ φαινομενικά δείχνει απλό κοιτάξτε στη δεύτερη φωτογραφίά τι υπάρχει κάτω από την αψίδα του τελευταίου ορόφου.

img3806i.jpg

img3805cn.jpg

Στο παρακάτω κτίριο υπάρχει μία επιγραφή που λέει ότι ο Γκαίτε έμεινε εκεί το Δεκέμβριο του 1779 και τον Ιούνιο του 1788.

img3807m.jpg

img3808wl.jpg

Ο διάκοσμος των τοίχων είναι περίτεχνος και με ζωντανά χρώματα ζωγραφισμένοι.

img3809t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά έχει η κοκκινοσκουφίτσα μαζί με τη χιονάτη στο παζάρι; Δεν έμαθα ποτέ. Σίγουρα όμως η χιονάτη κάτι πουλούσε στο πανεράκι της, σταματώντας τους περαστικούς να αγοράσουν αν ενδιαφέρονταν.

img3804m.jpg

img3823z.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κύκνοι υπήρχαν παντού. Εκείνη την ημέρα γινόταν και ένα παζάρι με διάφορα είδη προς πώληση και κυρίως κοσμημάτων, ξύλινων και μεταλλικών ειδών για το σπίτι, ινδικών διακοσμητικών κλπ.

img3826m.jpg

img3827a.jpg

Μεγαλοπρεπή και επιβλητικά κτίσματα.

img3828wb.jpg

Αυτό όμως είναι σίγουρα ένας μιναρές, ένα τούρκικο τζαμί.

img3829v.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη πλευρά της Κονστάντζ υπήρχε ένα πολύ μικρό νησάκι το Mainau, ενωμένο με γέφυρα με τη στεριά, που μπορούσε κανείς να το γυρίσει με τα πόδια. Ήταν κατάφυτο στα δέντρα, το πράσινο και κυρίως στα πολύχρωμα και πολυποίκιλα λουλούδια.

img3834i.jpg

img3831d.jpg

img3832p.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...