Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Φωτογραφικό Οδοιπορικό στην Γερμανία


Recommended Posts

Αυτό το τριγωνάκι με τα μωβ λουλούδια της φωτογραφίας βρίσκεται σε νησίδα κεντρικής λεωφόρου. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οι κίτρινοι δίσκοι που βρίσκονται ανάμεσα στα λουλούδια. Αν αυτοί συγκεντρώνουν ηλιακό φως και τη νύχτα φωτίζουν, φανταστείτε πόσο ωραίο θα είναι το θέαμα.

img3999nh.jpg

img4000bc.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 530
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο λόγος που επισκεφθήκαμε την περιοχή του Λούντβιγκσμπουργκ ήταν για να δούμε από κοντά το ομώνυμο παλάτι.

Αυτή είναι εξωτερική πλευρά του αυλόγυρου. Ψηλά δέντρα φυλάνε τον αυλόγυρο χρόνια τώρα. Στη μάντρα έχουν φυτέψει πολύχρωμα λουλούδια τα οποία στολίζουν όμορφα και προϊδεάζουν για το θέαμα των κήπων.

img4001dx.jpg

Εδώ βρίσκεται η κεντρική εξωτερική είσοδος στους κήπους του παλατιού.

img4002f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το παλάτι του Ludwigsburg, το μεγαλύτερο της Γερμανίας και ένα από τα μεγαλύτερα της Ευρώπης.

Στη φωτογραφία η απόσταση δε φαίνεται, αλλά από τα πρώτα κάγκελα που βρίσκονται κάτω-κάτω στη φωτογραφία, τα οποία τα έχουν βάλει για να μην μπαίνουν επισκέπτες χωρίς να πληρώνουν εισητήριο και μέχρι την είσοδο του κτιρίου η απόσταση είναι δέκα ολόκληρα λεπτά (όχι με γρήγορο περπάτημα).

img4004h.jpg

img4005tp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πρόσβαση ακόμη και σε άτομα με αναπηρικό καροτσάκι ή σε μητέρες με βρεφικό καρότσι είναι πανεύκολη. Τέτοιες μεταλλικές ράμπες υπάρχουν παντού, όπου υπάρχουν σκάλες.

img4008qg.jpg

Τριανταφυλλόκηπος με διάφορα χρώματα και κυρίως με τριαντάφυλλα που σκορπάνε το μεθυστικό άρωμά τους.

img4007y.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι άλλα τριαντάφυλλα κι άλλο συντριβάνι σε άλλη γωνία του κήπου.

img4015t.jpg

Σχέδια και χρώματα απίστευτα και κάθε εποχή και χρόνο διαφορετικά μεταξύ τους. Αν ζούσα σ' αυτό το παλάτι δε θα βαριόμουν ποτέ τη θέα και τη βόλτα εδώ.

img4017aw.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στο κέντρο της αυλής που βρίσκεται πολύ κοντά στο παλάτι, υπάρχει μία μεγάλη γυάλα που στο εσωτερικό της έχει ένα μεταλλικό αντικείμενο με ένα μεγεθυντικό φακό. Δε γνωρίζω τη χρήση του αν και το μυαλό μου πήγε στο ρολόι, ποιος ξέρει;

img4024s.jpg

Εδώ φωτογράφισα αυτό το αντικείμενο από κοντά μέσα από τη γυάλα κι από τις δύο όψεις. Ίσως εσείς που το βλέπετε να καταλάβετε τι είναι.

img4025e.jpg

img4027ks.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...