Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

Το ότι μεγαλώνω μόνη μου το παιδί μου,χωρίς νταντάδες και το ότι περνάω πολλές ώρες μαζί του μου δίνει μεγάλη χαρα και η ικανοποίηση.

Αλλά το ενδεχόμενο να περάσω την υπόλοιπη ζωή μου ως μια χαρωπή νοικοκυρά με τρελαίνει...

Το βλέπω σαν μοναδική επιλογή πλέον

Και δεν μπορω να συμβιβαστώ καθόλου με την ιδέα

Θελω να κάνω κι άλλα πράγματα!!

Είναι παράλογο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ότι μεγαλώνω μόνη μου το παιδί μου,χωρίς νταντάδες και το ότι περνάω πολλές ώρες μαζί του μου δίνει μεγάλη χαρα και η ικανοποίηση.

Αλλά το ενδεχόμενο να περάσω την υπόλοιπη ζωή μου ως μια χαρωπή νοικοκυρά με τρελαίνει...

Το βλέπω σαν μοναδική επιλογή πλέον

Και δεν μπορω να συμβιβαστώ καθόλου με την ιδέα

Θελω να κάνω κι άλλα πράγματα!!

Είναι παράλογο;

Καθόλου παράλογο.

Ετσι νιώθω και εγώ...


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ότι μεγαλώνω μόνη μου το παιδί μου,χωρίς νταντάδες και το ότι περνάω πολλές ώρες μαζί του μου δίνει μεγάλη χαρα και η ικανοποίηση.

Αλλά το ενδεχόμενο να περάσω την υπόλοιπη ζωή μου ως μια χαρωπή νοικοκυρά με τρελαίνει...

Το βλέπω σαν μοναδική επιλογή πλέον

Και δεν μπορω να συμβιβαστώ καθόλου με την ιδέα

Θελω να κάνω κι άλλα πράγματα!!

Είναι παράλογο;

Mε τι ασχολιοσουν πριν Περιστερακι? Τι επαγγελμα εκανες?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σου ζώπυρον, φέτος τα πιτσιρίκια δεν αρρωσταίνουν τόσο συχνά όσο πέρισυ (φτου φτου δηλαδή) και έχω να σε πετύχω από τότε!

συμφωνώ με το ότι υπάρχει κάτι που την ενοχλεί την κοπέλα και ας μη φαίνεται!

...

Πρέπει να ακούμε την καρδούλα μας και να κάνουμε και στον εαυτό μας τα χατήρια... όχι μόνο όλο οι άλλοι!

Καλησπέρα marlia μου!! Χάρηκα που σε διάβασα!! Ναι, ευτυχώς, δεν συναντιόμαστε πλέον για τις ασθένειες των παιδιών!! Καλύτερα κι εσείς, ε?:D

Όσο για τα... ψυχοφάρμακα, κορίτσια μην τα δαιμονοποιείτε - κι η κορτιζόνη είναι "ύπουλη" αλλά όταν είναι απαραίτητη, σώζει ζωές.

Αφού θα διώξουν κόσμο,τον διαγωνισμό τι τον θέλουν;

Παρακαλάω να μην γινει γιατί δεν θελω να ξαναπεράσω τετοια ψυχοφθορα διαδικασία

Θα γίνουν απολύσεις εκπαιδευτικών και συμπτύξεις σχολείων. Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό - και για δασκάλους και για μαθητές...

Και την ιδια οπτικη εχουν και πολλοι που φευγουν εξωτερικο νομιζωντας οτι σε αλλα κρατη τους δινουν "επιδοματα" και "βοηθειες" για να καθονται και να ξυνονται...ενω συμβαινει μαλλον το αντιθετο. Στην πραγματικοτητα η Ελλαδα ειχε ενα απο τα πιο γενναιοδωρα κοινωνικα κρατη. Με επιδοματα για πολυτεκνους, τριτεκνους, υποτροφιες σπουδων, δωρεαν τριτοβαθμια, επιδομα ενοικιου, επιδομα θερμανσης, δωρα χριστουγεννων και Πασχα...

Και φτασαμε αυτα να τα παιρνουν απο το λαο, γιατι υπαρχουν τα λαμογια που τα καταχραστηκαν..

Συμφωνώ.

Εγώ δεν θα μπορούσα να κάθομαι και να πληρώνομαι. Και από άποψη ηθικής και από άποψη ...βαρεμάρας. Μου έχει τύχει τέτοια "ευκαιρία" και δεν την έχω αξιοποιήσει. Φαντάζομαι ότι υπάρχουν κι άλλοι σαν κι εμένα.

Κι εγώ...

Αχ Biggi έχω ταλαιπωρηθεί τόσο πολύ μέχρι τώρα "με τον σταυρό στο χέρι"που λένε για να πετύχω πράγματα,που όσα βλέπω γύρω μου με εξοργίζουν,αλλά δεν κρύβω πλέον ότι ζηλεύω...

Πολλές φορες κατηγορώ τον εαυτό μου που δεν φρόντισα να επωφεληθώ από καταστάσεις,αντί να ακολουθώ πάντα το σωστό...

Ντρέπομαι που το λέω...

Πάντα ήθελα να ήμουν δίκαιη και να κερδίζω πράγματα με το σπαθί μου

Ε και λοιπόν;

Τι κατάλαβα;

Με όλα όσα συμβαίνουν,η αβεβαιότητα για το μέλλον γιγαντώνεται και η πιθανότητα να πετυχω όσα ονειρεύτηκα βλέπω να έχει ήδη χαθεί.

Κατάλαβες και κέρδισες πολλά και το ξέρεις. Εφ' όσον δεν μιλάμε για ακραίες καταστάσεις, πάνω απ' όλα... η σωτηρία της ψυχής... (κατά το γνωστό άσμα)

Το ότι μεγαλώνω μόνη μου το παιδί μου,χωρίς νταντάδες και το ότι περνάω πολλές ώρες μαζί του μου δίνει μεγάλη χαρα και η ικανοποίηση.

Αλλά το ενδεχόμενο να περάσω την υπόλοιπη ζωή μου ως μια χαρωπή νοικοκυρά με τρελαίνει...

Το βλέπω σαν μοναδική επιλογή πλέον

Και δεν μπορω να συμβιβαστώ καθόλου με την ιδέα

Θελω να κάνω κι άλλα πράγματα!!

Είναι παράλογο;

Οικονομικά? Συναισθηματικά? Ηθικά? Κοινωνικά?


Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι μου γλυκό, στα καλά καθούμενα κανείς δεν καταλήγει στο νοσοκομείο από κρίση πανικού, όταν μάλιστα το πρόβλημα είναι χρόνιο. Υπάρχει πολύ παρασκήνιο και πολύ βάθος στο πρόβλημα. Σε μένα και σε σένα - κι ακόμη χειρότερα - και σε κείνη... μπορεί να μην υπάρχει ορατή/σοβαρή αιτία αλλά πίστεψέ με, υπάρχει.

Η στήριξη των φίλων/συγγενών είναι πολύ σημαντική αλλά μην την αποτρέψετε από τους γιατρούς (το είχα κάνει κι εγώ αυτό το λάθος, νομιζα πως η αγάπη μας ήταν αρκετή...). Το πιθανότερο είναι πως θα χρειαστεί ψυχίατρο για να της δώσει αγωγή να κατευνάσει τα σωματικά συμπτώματα και στη συνέχεια ή/και παράλληλα θεραπεία με ψυχολόγο. Μόνο που και στην μία και στην άλλη περίπτωση, ο γιατρός πρέπει να είναι σωστός...

Θα συμφωνήσω με την Ζώπυρον. Θα πω μόνο ότι δεν είναι θέμα να κατευνάσεις τα σωματικά συμπτώματα. Αυτό που συμβαίνει στην ψυχασθένεια (όπως και σε όλες τις ασθένειες) είναι ότι σώμα και ψυχή πάνε πακέτο. Θεραπεύοντας το σωματικό κομμάτι, θεραπεύεις και την ψυχή. Απλά σε κάποιες περιπτώσεις, η σωματική θεραπεία σημαίνει φαρμακευτική αγωγή και παρακολούθηση από γιατρό (στην προκειμμένη ψυχίατρο). Αν όντως χρειάζονται φάρμακα για να βοηθηθεί ο ασθενής, το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να τον ενθαρρύνεις να μην τα πάρει.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα marlia μου!! Χάρηκα που σε διάβασα!! Ναι, ευτυχώς, δεν συναντιόμαστε πλέον για τις ασθένειες των παιδιών!! Καλύτερα κι εσείς, ε?:D

καλύτερα! (φτου φτου)

όσο για το άλλο θέμα που χάθηκαν τα λεφτά... πρέπει κάπως να ξεχωρίσουμε τις περιπτώσεις, αν εκείνες οι νηπιαγωγοί πήγαν στην Αγγλία όμορφα και νόμιμα έχει καλώς, αν όμως βούτηξαν τη θέση από κάποιον άλλο τότε αλλάζει το πράγμα! Δεν είναι όλα το ίδιο το ξέρουμε όλοι! στα σχολεία υπάρχουν οι βολεμένοι καθηγητές, υπάρχουν και αυτοί που τρέχουν, στο δημόσιο το ίδιο, υπάρχουν αυτοί που μπήκαν με την αξία τους και αυτοί που μπήκαν από τα παράθυρα και έχουν και ύφος! και στο ιδιωτικό τα ίδια... οι καλές θέσεις δεν είναι για τους άξιους, αλλά για αυτούς με τα κονέ! Αφήνουν που και που και μερικούς άξιους για ξεκάρφωμα και εκεί γίνεται το έλα να δεις! Και στους γιατρούς το ίδιο!

Όσο τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι μαλώνουμε μεταξύ μας και δεν πρέπει! Πρέπει να είμαστε πιο αγαπημένη κοινωνία! -ωραία τα λέω έ; εδώ στη συννεφούπολη, στην ονειροχώρα περνάμε πολύ ωραία!


HqoOp2.png?jSqtntKdSnqjp2.png?wUGyCEeq
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου

Πολύ μου αρέσει που μπαίνω σήμερα στο καφέ και βρίσκω κουβεντούλες

Καθόλου παράλογο.

Ετσι νιώθω και εγώ...

Είμαστε θύματα του ίδιου συστήματος εμείς

Σχεδόν ίδια γενιά

Mε τι ασχολιοσουν πριν Περιστερακι? Τι επαγγελμα εκανες?

Ελεν μου είμαι φιλόλογος

Αν εξαιρέσεις κάποια μικρή προϋπηρεσία σε ενισχυτική διδασκαλία και μία φορά ως ωρομίσθια σε πρωινό πρόγραμμα σχολείου για πολύ λίγο,άντε και κάποια ιδιαίτερα μαθήματα,που εξακολουθώ να κάνω,αλλά πλέον μειώνονται δραματικά,δεν έχω ασχοληθεί όπως θα ήθελα με το επάγγελμα που αγάπησα και επέλεξα.Ηταν η πρωτη μου επιλογή στο μηχανογραφικό

Κι εχω πτυχίο του'99

Θα γίνουν απολύσεις εκπαιδευτικών και συμπτύξεις σχολείων. Καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό - και για δασκάλους και για μαθητές...

Να μην ξέρω;

Κι ο μεγάλος χαμένος είναι η Παιδεία όχι απλά η εκπαίδευση

Κατάλαβες και κέρδισες πολλά και το ξέρεις. Εφ' όσον δεν μιλάμε για ακραίες καταστάσεις, πάνω απ' όλα... η σωτηρία της ψυχής... (κατά το γνωστό άσμα)

Το ξέρω...Αλλά δεν αλλάζει και τίποτα

Οικονομικά? Συναισθηματικά? Ηθικά? Κοινωνικά?

Κυρίως συναισθηματικά και μετά οικονομικά για να μπορω να προσφέρω πράγματα στην οικογένειά μου

Αν όντως χρειάζονται φάρμακα για να βοηθηθεί ο ασθενής, το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να τον ενθαρρύνεις να μην τα πάρει.

Τι να πω...Ειδικός δεν είμαι

Κι όσα έγραψες μου φαίνονται πολύ σωστά

Μακάρι η κοπέλα να πάει καλά

Θα ρωτήσω την αδερφή μου τι γίνεται

Δεν είναι όλα το ίδιο το ξέρουμε όλοι! στα σχολεία υπάρχουν οι βολεμένοι καθηγητές, υπάρχουν και αυτοί που τρέχουν, στο δημόσιο το ίδιο, υπάρχουν αυτοί που μπήκαν με την αξία τους και αυτοί που μπήκαν από τα παράθυρα και έχουν και ύφος! και στο ιδιωτικό τα ίδια... οι καλές θέσεις δεν είναι για τους άξιους, αλλά για αυτούς με τα κονέ! Αφήνουν που και που και μερικούς άξιους για ξεκάρφωμα και εκεί γίνεται το έλα να δεις! Και στους γιατρούς το ίδιο!

Όσο τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι μαλώνουμε μεταξύ μας και δεν πρέπει! Πρέπει να είμαστε πιο αγαπημένη κοινωνία! -ωραία τα λέω έ; εδώ στη συννεφούπολη, στην ονειροχώρα περνάμε πολύ ωραία!

Εχεις απόλυτο δίκιο

Link to comment
Share on other sites

όσο για το άλλο θέμα που χάθηκαν τα λεφτά... πρέπει κάπως να ξεχωρίσουμε τις περιπτώσεις, αν εκείνες οι νηπιαγωγοί πήγαν στην Αγγλία όμορφα και νόμιμα έχει καλώς, αν όμως βούτηξαν τη θέση από κάποιον άλλο τότε αλλάζει το πράγμα!

Κοίτα να δεις, λεφτά χάνονται με δύο τρόπους. Με κλεψιά/παρανομία και με κακοδιαχείρηση. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν ξέρω πώς οι κοπέλες αυτές επιλέχθηκαν για το ελληνικό σχολείο στο Λονδίνο, δηλ. δεν ξέρω αν έγινε κάποια παρανομία εκ μέρους τους, κάποιο μέσον κ.λπ. Αυτό δεν το εξετάζω. Εκείνο που λέω είναι ότι σαφώς γινόταν κακοδιαχείρηση (εκ μέρους του κράτους) γιατί διπλοπλήρωνε 4 άτομα για να κάνουν τη δουλειά που θα μπορούσε να κάνει 1 άτομο, άντε δύο το πολύ. Αν αυτό γίνεται σε κάθε υπηρεσία του κράτους, τότε δεν είναι καθόλου περίεργο που τώρα δεν υπάρχει χρήμα να πληρωθούνε μισθοί!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, λεφτά χάνονται με δύο τρόπους. Με κλεψιά/παρανομία και με κακοδιαχείρηση. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν ξέρω πώς οι κοπέλες αυτές επιλέχθηκαν για το ελληνικό σχολείο στο Λονδίνο, δηλ. δεν ξέρω αν έγινε κάποια παρανομία εκ μέρους τους, κάποιο μέσον κ.λπ. Αυτό δεν το εξετάζω. Εκείνο που λέω είναι ότι σαφώς γινόταν κακοδιαχείρηση (εκ μέρους του κράτους) γιατί διπλοπλήρωνε 4 άτομα για να κάνουν τη δουλειά που θα μπορούσε να κάνει 1 άτομο, άντε δύο το πολύ. Αν αυτό γίνεται σε κάθε υπηρεσία του κράτους, τότε δεν είναι καθόλου περίεργο που τώρα δεν υπάρχει χρήμα να πληρωθούνε μισθοί!

αφού δεν χρειάζονταν τόσες δασκάλες, λέω ότι δεν πήγαν καθόλου νόμιμα, αλλά πονηρά... οπότε ο ίδιος παρονομαστής. Δεν ξεχωρίζω την κακοδιαχείριση από την παρανομία. είναι πιστεύω το ίδιο. δεν είναι σαν αυτό που λέμε αν είναι το νόμιμο και ηθικό;


HqoOp2.png?jSqtntKdSnqjp2.png?wUGyCEeq
Link to comment
Share on other sites

αφού δεν χρειάζονταν τόσες δασκάλες, λέω ότι δεν πήγαν καθόλου νόμιμα, αλλά πονηρά... οπότε ο ίδιος παρονομαστής. Δεν ξεχωρίζω την κακοδιαχείριση από την παρανομία. είναι πιστεύω το ίδιο. δεν είναι σαν αυτό που λέμε αν είναι το νόμιμο και ηθικό;

Όχι, δε νομίζω ότι είναι το ίδιο. Να σου πω πώς το εννοώ, μπορεί να μην το εξήγησα σωστά. Αν οι κοπέλες αυτές πήγαν στην Αγγλία με μέσο, τότε είναι σαφώς παρανομία. Ή αν δημιουργήθηκε έξτρα οργανική θέση από κάποιον στο Υπουργείο για να βολευτεί η ανηψιούλα του (ή κάτι ανάλογο). Δεν έχω κάποια ένδειξη ότι είχε συμβεί κάτι τέτοιο. Απλά το ελληνικό κράτος είναι λαρτζ. Σου λέει θέλουμε μίνιμουμ δύο θέσεις γιατί η μία θα είναι η διευθύντρια και η άλλη η δασκάλα. Κι αν η διευθύντρια είναι άρρωστη, δεν θα πρέπει να υπάρχει μια υποδιευθύντρια να την αντικαταστήσει; Τρεις θέσεις. Κι αν η δασκάλα είναι άρρωστη, δεν θα πρέπει να υπάρχει μια δεύτερη δασκάλα, για την περίπτωση που η διευθύντρια και η υποδιεθύντρια κάνουν διευθυντικά πράγματα και δεν μπορούν να κάνουν μάθημα; Ας βάλουμε άλλη μια δασκάλα. Όλα αυτά για μία τάξη που στη χειρότερη είχε 16 παιδάκια και στην καλυτερότερη 20. Αυτό είναι καθόλα νόμιμο, αλλά δεν είναι καλή διαχείρηση δημοσίων πόρων.

Είναι σαν να έχεις στο σπίτι σου 4 πλυντήρια αντί για ένα, 2 Miele και 2 Pitsos, επειδή καμιά φορά μπορεί το ένα να χαλάσει και το άλλο να μην στίβει και επειδή βολεύει να πλένουν δύο ταυτόχρονα για να ξεμπερδεύεις πιο γρήγορα. Στο διπλανό σπίτι έχουν μόνο ένα πλυντήριο, και κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά, εσύ βέβαια την κάνεις καλύτερα, αλλά έχεις χαλάσει τα 4πλάσια χρήματα. Ποιος θα πτωχεύσει πρώτος;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι σαν να έχεις στο σπίτι σου 4 πλυντήρια αντί για ένα, 2 Miele και 2 Pitsos, επειδή καμιά φορά μπορεί το ένα να χαλάσει και το άλλο να μην στίβει και επειδή βολεύει να πλένουν δύο ταυτόχρονα για να ξεμπερδεύεις πιο γρήγορα. Στο διπλανό σπίτι έχουν μόνο ένα πλυντήριο, και κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά, εσύ βέβαια την κάνεις καλύτερα, αλλά έχεις χαλάσει τα 4πλάσια χρήματα. Ποιος θα πτωχεύσει πρώτος;

Καλόοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν να έχεις στο σπίτι σου 4 πλυντήρια αντί για ένα, 2 Miele και 2 Pitsos, επειδή καμιά φορά μπορεί το ένα να χαλάσει και το άλλο να μην στίβει και επειδή βολεύει να πλένουν δύο ταυτόχρονα για να ξεμπερδεύεις πιο γρήγορα. Στο διπλανό σπίτι έχουν μόνο ένα πλυντήριο, και κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά, εσύ βέβαια την κάνεις καλύτερα, αλλά έχεις χαλάσει τα 4πλάσια χρήματα. Ποιος θα πτωχεύσει πρώτος;

σωστά και αν βάλεις και κανένα υποβρύχιο ασ'τα! αν δε γέρνει βέβαια!


HqoOp2.png?jSqtntKdSnqjp2.png?wUGyCEeq
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ απέρριψα και μάλιστα δις θέση στο δημόσιο αφού δεν θα είχα αντικείμενο.

Επίσης για τους ίδιους λόγους -ηθικής και βαρεμάρας!

Δεν σας κρύβω όμως τώρα μ'αυτή την κατάσταση νιώθω επιεικώς κορόιδο!Γιατί με την ηθική και την δημιουργηκότητα δεν ταϊζονται τα παιδιά!

Τουλάχιστον νιώθω πως δεν πρόδωσα τα πιστεύω μου.Πράγμα που όταν το ακούει ο άντρας μου γίνεται έξω φρενών.Μου λέει κανόνισε να κάνεις τα παιδιά κορόιδα σαν κι εσένα...εκνευρίζομαι φυσικά αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχει τελείως άδικο?


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κι εγώ απέρριψα και μάλιστα δις θέση στο δημόσιο αφού δεν θα είχα αντικείμενο.

Επίσης για τους ίδιους λόγους -ηθικής και βαρεμάρας!

Δεν σας κρύβω όμως τώρα μ'αυτή την κατάσταση νιώθω επιεικώς κορόιδο!Γιατί με την ηθική και την δημιουργηκότητα δεν ταϊζονται τα παιδιά!

Τουλάχιστον νιώθω πως δεν πρόδωσα τα πιστεύω μου.Πράγμα που όταν το ακούει ο άντρας μου γίνεται έξω φρενών.Μου λέει κανόνισε να κάνεις τα παιδιά κορόιδα σαν κι εσένα...εκνευρίζομαι φυσικά αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχει τελείως άδικο?

Εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος φιλενάδα

Κι εγώ κάπως έτσι θα ένιωθα

Δηλαδή νιώθω,από την άποψη ότι-όπως έγραψα και πιο πριν-δεν επωφελήθηκα από καταστάσεις ή δεν τις δημιούργησα μονη μου

Link to comment
Share on other sites

Εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος φιλενάδα

Κι εγώ κάπως έτσι θα ένιωθα

Δηλαδή νιώθω,από την άποψη ότι-όπως έγραψα και πιο πριν-δεν επωφελήθηκα από καταστάσεις ή δεν τις δημιούργησα μονη μου

όντως περιστεράκι σε πολλά θέματα!

ας θέσω λοιπόν ένα ερώτημα για το οποίο διαφωνούμε έντονα με τον σύζυγο.

Εκείνος μου λέει -όπως έγραψα πριν-πως πρέπει να τους μάθουμε να εκμεταλλεύονται τις καταστάσεις-άσχετα που κι εκείνος δεν το έκανε ποτέ αυτό:rolleyes:.

Ισως επειδή βλέπει την δική μας κατάληξη να τα λέει αυτά.

Εγώ πάλι βρε κορίτσια ευγνωμονώ τους δικούς μου που με δίδαξαν αξίες.Κι ας τις λούζομαι.Κοιμάμαι ήσυχη τα βράδια.

Αλλωστε αυτός δεν είναι ο ρόλος μας ως γονείς?Να δίνουμε το καλό παράδειγμα και να τα "διδάσκουμε" ήθος και αξίες?

Η έχει δίκιο ο άντρας μου και τελικά μεγαλώνω τα μελλοντικά κορόιδα?

Δεν θέλω με τίποτα να το πιστέψψω αυτό!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...