Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1
      • Χαχα 1

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

Nαι στο Registry Office...Και στην Ελλαδα φυσικα το δηλωσαμε στο ληξιαρχειο και καναμε και ανοιγμα οικογενειακου φακελλου:P

Για ποιο λόγο τον δηλώσατε στην Αγγλία; Σόρρυ, ένα ένα στα ρωτάω.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για ποιο λόγο τον δηλώσατε στην Αγγλία; Σόρρυ, ένα ένα στα ρωτάω.

Δε θυμαμαι να υπαρχει νομικος λογος που το δηλωσαμε οπως πχ Ελλαδα που καθε γαμος πρεπει να δηλωθει εντος 40μερου. Απλα αφου το καναμε που το καναμε το βημα, ειπαμε να ναι επισημο;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι να υπαρχει νομικος λογος που το δηλωσαμε οπως πχ Ελλαδα που καθε γαμος πρεπει να δηλωθει εντος 40μερου. Απλα αφου το καναμε που το καναμε το βημα, ειπαμε να ναι επισημο

Καλή σκέψη :mrgreen:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντελώς προσωπική άποψη αυτή, αλλά τους ανθρώπους που είναι καλοί στην εκμετάλλευση καταστάσεων δεν τους αντέχω με τίποτα. Έχουν κάτι γλοιώδες απάνω τους που με απωθεί. Δεν εννοώ τους ανθρώπους που είναι καπάτσοι και έχουν καταφέρει πολλά πράγματα στη ζωή τους, απλά αυτούς που έχουν την ικανότητα να επιπλέουν σε ό,τι θάλασσα και να τους ρίξεις. Αυτούς που στα αγγλικά τους λέμε full of sh!t.

Έτσι κι αλλιώς το ερώτημα είναι θεωρητικό, πες του άντρα σου, απλά γιατί δεν μπορείς να διδάξεις κάτι που δεν κατέχεις, αλλά και να μπορούσες, το παράδειγμά σου είναι δυνατότερο από κάθε διδαχή, δική σου ή άλλων (δες το θέμα με το σιδέρωμα και θα καταλάβεις τι εννοώ....) :wink:

Εκείνο που μπορείς να τους μάθεις είναι να μην είναι άπληστα, να είναι ευτυχισμένα με τα απλά πράγματα στη ζωή και να μπορούν να χειριστούν την απογοήτευση (διάβαζα χθες ένα πολύ ενδιαφέρον βιβλίο σχετικά και μας θυμήθηκα που κάναμε τη συζήτηση για το χυμό). Έτσι, ό,τι και να τους τύχει, θα μπορούν να ευτυχήσουν, και δεν θα χρειάζεται να κυνηγάνε πάντα το μεγαλύτερο, το καλύτερο, το διαφορετικό.

Εν πάση περιπτώσει, πιστεύουμε πραγματικά ότι τα λαμόγια είναι πιο ευτυχισμένα; Εγώ το αντίθετο θα έλεγα. Ειδικά αν είναι αλήθεια ότι κάνουμε παρέα με ανθρώπους που μας μοιάζουν... ζωή και κόττα πρέπει να περνάνε οι γλύφτες, τι να σας πω.

Τα είπες τέλεια!!

Εγώ αυτό που έχω δει τα τελευταία χρόνια είναι περισσότερα ζευγαρώματα, περισσότερους γάμους και περισσότερα μωρά!

Κι εγώ... αλλά πολύ πρόσφατα.

Ενας άνθρωπος πχ.όσο ρομαντικός κι αν είναι ,αν την επόμενη μερα δεν ξέρει πως να πληρώσει του λογαρισμούς ή να ταίσει τα παιδιά του,το τελευταίο πράγμα που θα σκεφτεί είναι η ρομαντική κίνηση....όλα αυτά είναι κομματάκια που συμπληρώνουν το παζλ

Συμφωνώ.

Οτι λογω κρισης, ζευγαρια που θελουν να χωρισουν δε χωριζουν γιατι δεν εχουν λεφτα για το διαζυγιο!

Και γιατί δεν έχουν λεφτά να ζήσουν ο καθένας μόνος του.

Μπα... και στην Κατοχή πώς συνέχισαν να αναπαράγονται οι άνθρωποι;

Είναι γνωστό πως όταν πέφτει... θάνατος... οι άνθρωποι για να τον νικήσουν... (ξανα)γυρνάνε στα βασικά τους ένστικτα.

Ναι, έκαναν σεξ στην Κατοχή και γένναγαν παιδιά. Αυτό όμως δεν σημαίνει - απαραίτητα - πως έκαναν έρωτα...


Link to comment
Share on other sites

Ναι, έκαναν σεξ στην Κατοχή και γένναγαν παιδιά. Αυτό όμως δεν σημαίνει - απαραίτητα - πως έκαναν έρωτα...

Δε νομίζω ότι αυτό ισχύει. Εφόσον συνέχιζαν να γίνονται νέοι δεσμοί, νέοι γάμοι, δεν μπορώ να δεχτώ ότι χάθηκε το ερωτικό στοιχείο τελείως (και από βιβλία που έχω διαβάσει, μάλλον το αντίθετο συνέβαινε). Δηλαδή δεν είναι μόνο ότι όσοι ήταν ήδη παντρεμένοι συνέχιζαν να κάνουν παιδιά, αλλά δημιουργήθηκαν και καινούριες σχέσεις. Κατοχή-ξεκατοχή ο άνθρωπος δεν αποποιείται το ρομαντικό στοιχείο τόσο εύκολα.

Άλλωστε δεν είναι μόνο η Κατοχή, τόσοι πόλεμοι έχουν γίνει. Αν κάθε φορά που είχαμε αναταραχή και έλλειψη ευημερίας ο κόσμος σταμάταγε να κάνει έρωτα, θα είχαμε μαραζώσει ως λαός ΚΑΙ ως ανθρωπότητα (γιατί πόσο ξερό σεξ πια να κάνεις...).


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες για να φτιάξουμε χαρταετό

http://www.tlife.gr/Article/news-katharadeutera/0-4-28287.html

τέλεια ιδέα!

στη σελίδα του πάρεντς έχει επίσης φανταστικές οδηγίες για να φιάχνεις μόνη σου δαχτυλομπογιές.Και οικονομικές και βιολογικές;).Τις έχω δοκιμάσει!Αν σας ενδιαφέρει να ψάξω να το βρώ!

Επίσης προτείνω για τα μικρότερα παιδάκια(και για τα μεγαλύτερα οκ είναι αλλά για τα μωρούλια δεν φοβάσαι αν φάνε και κανένα κομματάκι) αντί για πλαστελίνη μπορείτε να φτιάχνετε ένα απλό ζυμάρι και να το χρωματίζετε με χρώματα ζαχαροπλαστικής!Επίσης φθηνό και βιολογικό!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορούμε με μια κούτα και διάφορα υλικά που πετάμε να φτιάξουμε κουκλοθέατρο!

Τυλίγεις με χαρτί περυτιλίγματος ή εφημερίδεςή βάφεις την κούτα αφήνωντας μόνο τα πλαινά!Με ένα κομμάτι χαρτί γκοφρέ(κοστίζει μόνο 0,30) ή παλιά υφάσματα φτιάχνετε τις κουρτίνες!

Για τις φιγούρες μπορείτε να τυπώσετε οτι σας αρέσει από το ίντερνετ να τα κολλήσετε στα κομμάτια απ'την κούτα που έχετε αφαιρέσει και να τα κόψετε προσεκτικά.Κολλήστε από πίσω κάτι για να τα πιάνετε.Εγώ χησιμοποιώ καλαμάκια λυγισμένα σαν χειρολαβή!

Δεν χρειάζεται να είναι τέλεια.Τα πιστιρίκια ενθουσιάζονται!


Link to comment
Share on other sites

για μικρούς ιππότες!

αν πετύχετε πουθενά φύλλο φελιζόλ ΜΗΝ το πετάξετε.Μπορείτε να φτιάξετε πολεμίστρες πολύ ευκολα να ενώσετε τέσσερις τέτοιους τοίχους και έτοιμο το φρούριο!Προσθετετε ανάλογα με το μεράκι και την φαντασία σας!

Πιστέψ'τε με τα παιδιά ενθουσιάζονται με την διαδικασία!

Δεν χρειάζονται ακριβά δώρα...μόνο την παρουσία μας.

Ακόμα θυμόμαστε με την αδερφή μου τα παπούτσια από εφημερίδα που μας έφτιαχναν.Ακούγεται χαζό αλλά το πόσο διασκεδάζαμε δεν λέγεται!


Link to comment
Share on other sites

Φούμπιιιιιι,τωρα το είδα!

Καταπληκτικές οι ιδέες σου!

Κι επειδή πιάνουν τα χεράκια σου,δωσε μας κι άλλες ιδεες για να φτιάχνουμε πραγματάκια μόνες μας...

Στην αρχή μπορεί να δυσκολευτούμε,μετά όμως ίσως βρούμε και κανενα κρυμμένο ταλέντο...

http://www.art2foot.com/genika/item/3-pos-eksikonomoume-xrimata-me-tis-kataskeves?tmpl=component&print=1

Link to comment
Share on other sites

Η ανταλλαγή προϊόντων και υπηρεσιών χωρίς χρήματα αρχικά μου είχε φανεί πολύ περίεργη σαν ιδέα,μη σας πω και ανέφικτη

Μέχρι που άκουσα πρόσφατα ότι κάποια μαγαζιά στην πόλη μου ανταλλάσσουν προϊόντα με υπηρεσίες...

Για παράδειγμα,πας στο κομμωτήριο για κούρεμα και αν δεν έχεις χρήματα να πληρώσεις,πληρώνεις σε είδος...Πας ας πούμε αυγά ή λάδι ή κρασί ή ό,τι σου βρίσκεται

Αρχισα να το ψαχνω λοιπόν να δω τι "παίζει"με αυτό το θεμα...

http://genia700euro.pblogs.gr/2011/02/antallagh-proiontwn-kai-yphresiwn-hwris-hrhmata.html

http://dialogoskoinonia.wordpress.com/2009/10/21/%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%B1-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%83-%CF%87%CF%81%CE%B7%CE%BC%CE%B1/

http://www.iliosporoi.net/index.php?option=com_content&view=article&id=100:lets&catid=45:2008-07-31-18-37-03&Itemid=63

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...