Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

Τα περισσοτερα άρθρα των οποίων εχω γραψει τους συνδεσμους συστήνονται από το παρακάτω μπλογκ

http://fasouli.wordpress.com/

Είναι απίστευτο πόσα δίκτυα ανταλλαγής έχουν ήδη γίνει στη χωρα μας.Κάποια είναι συγκεντρωμένα και παρουσιαζονται στον παρακάτω σύνδεσμο από το ίδιο μπλογκ.

http://fasouli.wordpress.com/links/%ce%ac%ce%bb%ce%bb%ce%b1-%ce%b4%ce%af%ce%ba%cf%84%cf%85%ce%b1-%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b1%ce%bb%ce%bb%ce%b1%ce%b3%cf%8e%ce%bd-%cf%83%cf%84%ce%b7%ce%bd-%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%ac%ce%b4%ce%b1/

Αν μη τι άλλο μπορούμε να πάρουμε ιδεες να κάνουμε κάτι αναλογο και στον δικό του τόπο ο καθενας ή εστω σε μια παρεα φίλων

Αν κάποιος συμμετεχει σε κάποιο τετοιο δίκτυο θα είχε εξαιρετικό ενδιαφερον να μας μιλησει για την εμπειρία του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια βρίσκω καταπληκτικές και στηρικτικές τις ιδέες που έχετε αναρτήσει.

Της Φούμπη μου άρεσαν πάρα πολύ οι ιδέες για χειροποίητα παιδικά παιχνίδια και του Περιστεριού τα λινκς με τις ανταλλαγές προϊόντων-υπηρεσιών. Αυτό μπορώ να πω ότι με έκανε να νιώσω ανάμεικτα συναισθήματα. Από τη μία βαθιά λύπη για την κατάντια ενός περήφανου λαού να ξαναγυρίσει τόσα χρόνια πίσω κι από την άλλη με γέμισε με φως και αισιοδοξία, αφού ξέρω ότι εμείς οι Έλληνες είμαστε γνήσια τέκνα του πολυμήχανου Οδυσσέα και θα τη βρίσκαμε έτσι κι αλλιώς τη λύση μεταξύ μας.

Εμπρός όλοι μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αντε λοιπόν θα σας πω και για οικονομικά γενέθλια που τα έχω πρόσφατα!

Τούρτα εννοείται πως συμφέρει να φτιάξετε μόνες σας.Μην τρομάζετε στην ιδέα.Η πρώτη φορά είναι λίγο ψυχοφθόρα γιατί έχεις ένα άγχος πως θα βγεί αλλά τις επόμενες νιώθεις τόση περηφάνια! Αν δεν πιάνουν τα χέρια για να κάνετε φιγούρες μπορέιτε να πάρετε παιχνιδάκια μικρά και να την στολίσετε ανάλογα με το θέμα!

Ας πούμε αυτή είναι τόσο απλή

http://img708.imageshack.us/img708/7753/constructionbirthdaycak.jpg[/img]%20By%20ptmptm%20at%202012-01-05"]constructionbirthdaycak.jpg

Το ίδιο ισχύει και με τα δωράκια για τα παιδάκια.Μπορείτε να φτιάξετε ωραία μάφινς , να τα τυλίξετε σε ζελατίνη και να τα δέσετε με ωραιες κορδελίτσες.Πολύ εντυπωσιακό και τα παιδάκια ξετρελλαίνονται.

Αν δεν διαθέτετε για διακόσμηση αλλά δεν θέλετε να είναι το σπίτι άδειο ,με έναν εκτυπωτή και λίγο σπάγγο μπορείτε να κάνετε θαύματα.Από γιρλάντες μέχρι διακοσμητικά ανάλογα με το θέμα!

Ακόμα και μια πινιάτα είναι τόσο οικονομική όταν την φτιάχνεις μόνη σου.Υπάρχουν άπειρα βιντεάκια και οδηγίες στο διαδίκτυο για να την κατασκευάσεις!

Το μόνο που χρειάζεται είναι κούτες ή μπαλόνια και εφημερίδες,κόλλα και χαρτόνι γκοφρέ.Υπάρχει κατασκευή και για μικρά παιδάκια με κορδελίτσες αντί για ρόπαλο.

Πολλά πράγματα δεν είναι τόσο τρομερά στην κατασκευή τους ,αλλά είναι τόσο εντυπωσιακά να τα βλέπεις!


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!

Μπράβο Φούμπι!Εμπαινε δυναμικά...

Να σας επισημάνω ότι η φωτο της τούρτας είναι δική της κι όχι από κάμια ιστοσελίδα με γλυκά.Γι' αυτό λέω ότι αυτό το κορίτσι μπορεί να δώσει πολλά στο καφέ!Είναι χρυσοχέρα...

Τελικά με τα γλυκά που δεν έχω πειραματιστεί αρκετά,έχω αρχίσει να τα κουτσοκαταφέρνω.

Χθες για πρωτη φορα εφτιαξα γαλατόπιτα και την πήγα σε ένα συγγενικό σπίτι που μας είχαν καλέσει για φαγητό.

Την πέτυχα,άκουσα επαίνους,χάρηκα να τους βλέπω όλους να τρώνε και να ξανατρώνε

Και το σχετικό με το καφέ μας θέμα τώρα...

Και δεν πήγαμε με άδεια χέρια και δεν ξοδέψαμε μια περιουσία

Φτιάξτε σπιτικά γλυκάκια για να πηγαίνετε στα καλέσματά σας...Είναι πιο οικονομικά και πιο υγιεινά από τα αγοραστά,κοστίζουν λιγότερο και θα νιώσετε και την χαρα της δημιουργίας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!!

Μπράβο Φούμπι!Εμπαινε δυναμικά...

Να σας επισημάνω ότι η φωτο της τούρτας είναι δική της κι όχι από κάμια ιστοσελίδα με γλυκά.Γι' αυτό λέω ότι αυτό το κορίτσι μπορεί να δώσει πολλά στο καφέ!Είναι χρυσοχέρα...

τρελή μου φιλενάδα αυτή είναι απο site...οι δικές μου είναι καλύτερες:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:χαχαχαχα

αυτή την τούρτα την έβαλα για να σας δείξω πως κάτι τόσο απλό είναι και εντυπωσιακό!προσωπικά μου αρέσει πολύ.αλλά ο γιος μου είχε άλλα σχέδια!!!!

Τελικά με τα γλυκά που δεν έχω πειραματιστεί αρκετά,έχω αρχίσει να τα κουτσοκαταφέρνω.

Χθες για πρωτη φορα εφτιαξα γαλατόπιτα και την πήγα σε ένα συγγενικό σπίτι που μας είχαν καλέσει για φαγητό.

Την πέτυχα,άκουσα επαίνους,χάρηκα να τους βλέπω όλους να τρώνε και να ξανατρώνε

Και το σχετικό με το καφέ μας θέμα τώρα...

Και δεν πήγαμε με άδεια χέρια και δεν ξοδέψαμε μια περιουσία

Φτιάξτε σπιτικά γλυκάκια για να πηγαίνετε στα καλέσματά σας...Είναι πιο οικονομικά και πιο υγιεινά από τα αγοραστά,κοστίζουν λιγότερο και θα νιώσετε και την χαρα της δημιουργίας...

πολυ΄πολύ σωστά


Link to comment
Share on other sites

τι σόρρυ καλέ...αλλά μην πάρω και τσάμπα τη δόξα...ντροπή!

δικες μου δε βάζω πια για ευνόητους λόγους αλλά πολύ ευχαρίστως να δώσω οδηγίες για ότι μπορώ.

μετά θα βάλω κι εδώ το λινκ για πανεύκολα μάφινς


Link to comment
Share on other sites

για μικρούς ιππότες!

αν πετύχετε πουθενά φύλλο φελιζόλ ΜΗΝ το πετάξετε.Μπορείτε να φτιάξετε πολεμίστρες πολύ ευκολα να ενώσετε τέσσερις τέτοιους τοίχους και έτοιμο το φρούριο!Προσθετετε ανάλογα με το μεράκι και την φαντασία σας!

Πιστέψ'τε με τα παιδιά ενθουσιάζονται με την διαδικασία!

Δεν χρειάζονται ακριβά δώρα...μόνο την παρουσία μας.

Ακόμα θυμόμαστε με την αδερφή μου τα παπούτσια από εφημερίδα που μας έφτιαχναν.Ακούγεται χαζό αλλά το πόσο διασκεδάζαμε δεν λέγεται!

υπεροχες οι ιδεες σου!!!!

ο αντρας μου εφτιαξε πειρατικα καπελα στα 2 αγορακια μας απο χαρτονι(μια κουτα απο κρουασαν!!!_την εκοψε,την κολλισε,ζωγραφισε και το πειρατικο σημα απο εξω και ετοιμη!!!!!!τα μικρα εχουν τρελαθει απο την χαρα τους!!!!

τους εφτιαξε ξυλινα τιμονια για τα κρεβατια τους(πειρατικο και καλα!!!) με κουτα απο ηχεια που ειναι σκληρο και ανθεκτικο!!!!

ζωγραφισε το σχεδιο του τιμονιου το εκοψε με την σεγα,το βιδωσε στα προσκεφαλα των κρεβατιων και ετοιμο το καραβι τους(και γυρνανε κιολας τα τιμονια κανονικα εε;;;:lol::lol:)αν μπορεσω θα βαλω φωτο. !!!

Link to comment
Share on other sites

υπεροχες οι ιδεες σου!!!!

ο αντρας μου εφτιαξε πειρατικα καπελα στα 2 αγορακια μας απο χαρτονι(μια κουτα απο κρουασαν!!!_την εκοψε,την κολλισε,ζωγραφισε και το πειρατικο σημα απο εξω και ετοιμη!!!!!!τα μικρα εχουν τρελαθει απο την χαρα τους!!!!

τους εφτιαξε ξυλινα τιμονια για τα κρεβατια τους(πειρατικο και καλα!!!) με κουτα απο ηχεια που ειναι σκληρο και ανθεκτικο!!!!

ζωγραφισε το σχεδιο του τιμονιου το εκοψε με την σεγα,το βιδωσε στα προσκεφαλα των κρεβατιων και ετοιμο το καραβι τους(και γυρνανε κιολας τα τιμονια κανονικα εε;;;:lol::lol:)αν μπορεσω θα βαλω φωτο. !!!

ναιιιιιι να βάλεις! έτσι μπορούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο!

μπορούμε να κάνουμε άπειρα πράγματα ΄χρησιμοποιώντας την φαντασία μας και υλικά που υπό άλλες συνθήκες θα ήταν άχρηστα.

Και τα μικρούλια ενθουσιάζονται ειδικά όταν συμμετέχουν στην κατασκευή;).

Εμείς φτιάξαμε στον μικρό κρεβάτι φόρμουλα απ'αυτά τα ξύλινα που κοστίζουν πάνω από 300 ευρώ μόνο με 100ε. Ρίξαμε βέβαια αρκετή δουλειά αλλά άξιζε τον κόπο!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς φτιάξαμε στον μικρό κρεβάτι φόρμουλα απ'αυτά τα ξύλινα που κοστίζουν πάνω από 300 ευρώ μόνο με 100ε. Ρίξαμε βέβαια αρκετή δουλειά αλλά άξιζε τον κόπο!

Μήπως φιλενάδα μου έχεις καμιά ιδέα και για... κουκέτα-πειρατικό πλοίο... :shock: που θέλει ο γιός μου?:roll:


Link to comment
Share on other sites

Μήπως φιλενάδα μου έχεις καμιά ιδέα και για... κουκέτα-πειρατικό πλοίο... :shock: που θέλει ο γιός μου?:roll:

θα σου βαλω εγω το δικο μας!!!

πειρατικο πλοιο το εχουμε κανει!!!!!!!!!

εχουμε βαλει το τιμονι οπως εγραψα ποιο πανω,φτιαξαμε μονοι μας το πλαινο προστατευτικο ξυλο(μονο που δεν το εχουμε τελειωσει ακομα!!θελω να του κανουμε το σχεδιο απο τα καγκελα"πειρατικα",την βαψαμε την κουκετα με σκουρα καφε μπογια(που βαφουν τα καραβια αλλα για παιδια)και εχει αφισει τα "νερα"του ξυλου ζωντανα!!!

τωρα στον τοιχο εχω πολλες ιδεες αλλα το "δουλευω"ακομα αλλα αν θες ιδεες εδω ειμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες για πρωτη φορα εφτιαξα γαλατόπιτα και την πήγα σε ένα συγγενικό σπίτι που μας είχαν καλέσει για φαγητό.

Ήμουν σίγουρη ότι θα ακούσεις τα καλύτερα σχόλια.

Και δεν πήγαμε με άδεια χέρια και δεν ξοδέψαμε μια περιουσία

Φτιάξτε σπιτικά γλυκάκια για να πηγαίνετε στα καλέσματά σας...Είναι πιο οικονομικά και πιο υγιεινά από τα αγοραστά,κοστίζουν λιγότερο και θα νιώσετε και την χαρα της δημιουργίας...

Ακριβώς αυτό κορίτσια, συμφωνώ 100% όπως σε όλα όσα λέει το Περιστεράκι. Οικονομία και περηφάνεια.

υπεροχες οι ιδεες σου!!!!

ο αντρας μου εφτιαξε πειρατικα καπελα στα 2 αγορακια μας απο χαρτονι(μια κουτα απο κρουασαν!!!_την εκοψε,την κολλισε,ζωγραφισε και το πειρατικο σημα απο εξω και ετοιμη!!!!!!τα μικρα εχουν τρελαθει απο την χαρα τους!!!!

Πάρα πολύ ωραίο αυτό. Το 2009 στα γενέθλια της κόρης μου είχα φτιάξει κι εγώ πειρατικά καπέλα για τα αγοράκια και στέμματα για τα κοριτσάκια. Τα σχέδια τα είχα βρει στο ίντερνετ, τα ξεπατίκωσα και τα έφτιαξα σε χαρτόνι.

τους εφτιαξε ξυλινα τιμονια για τα κρεβατια τους(πειρατικο και καλα!!!) με κουτα απο ηχεια που ειναι σκληρο και ανθεκτικο!!!!

ζωγραφισε το σχεδιο του τιμονιου το εκοψε με την σεγα,το βιδωσε στα προσκεφαλα των κρεβατιων και ετοιμο το καραβι τους(και γυρνανε κιολας τα τιμονια κανονικα εε;;;:lol::lol:)αν μπορεσω θα βαλω φωτο. !!!

Τέλειες ιδέες και μπράβο για το χρυσοχέρη άντρα σου.

Εμείς φτιάξαμε στον μικρό κρεβάτι φόρμουλα απ'αυτά τα ξύλινα που κοστίζουν πάνω από 300 ευρώ μόνο με 100ε. Ρίξαμε βέβαια αρκετή δουλειά αλλά άξιζε τον κόπο!

Και μόνο ότι το φτιάξατε μόνοι σας και αισθάνεσθε περηφάνεια αξίζει τον κόπο. Αλλά και για την οικονομία που κάνατε αξίζει δύο φορές.

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω μια βοηθεια πως να τεριαξω το πειρατικο των αγοριων απο την μια μερια και την μερια της μπεμπας απο την αλλη.......σνιφ!!!!

(το μονο που σκεφτικα ειναι πιτερ-παν και τινκερμπελ......!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...