Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

Εγώ πάλι νομίζω πως τα μυστήρια τα έχουμε κάνει φιέστες. Κι ακόμα κι αν υπάρχουν λεφτά, δεν βλέπω τον λόγο για τέτοιες υπερβολές (που έχω δει κατά καιρούς).

Ναι - να είμαστε αξιοπρεπείς, όμορφοι, άντε και λίγο από παραμύθι αλλά... εκδηλώσεις τύπου Δυναστεία... μου προκαλούν λίγο ναυτία.

Ελένη, συμφωνώ για την καλή φιλοξενία-σεβασμό στον καλεσμένο.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτο που δε μου αρεσει ομως να πω και την αμαρτια μου ειναι το εξης. Συμφωνω με τις περικοπες, αλλωστε σε δυσκολες εποχες ζουμε..Αλλα πχ πηγα σ ενα γαμο το καλοκαιρι, και ηταν σα να μας λεγανε στα μουτρα "σας καλεσαμε για το φακελακι σας".

Δεν ειχε τουρτα γαμου :confused:, κοψανε δλδ οι νεονυμφοι την τουρτα και δεν την ξαναδαμε, δεν ειχε πρωτα πιατα, ειχε μια αισχρη σαλατα που εσπαγες τα δοντια να τη μασησεις, και λιγο κρεας. Δε μας δωσανε καν κουφετα :confused:

Μου λεει η κοπελα , εμεις δεν ειχαμε πολλα λεφτα και καναμε οικονομιες. Ναι ρε κοπελια, αλλα απο το γαμο βγαζεις και λεφτα οποτε μπορεις να καλυψεις καποιες υποχρεωσεις. Αν θελατε πιο φτηνα καλεσε λιγοτερα ατομα. Αυτοι καλεσαν χιλια ατομα για να βγαλουν οσο πιο πολλα λεφτα γινεται, και φυγαμε σχεδον νηστικοι επειδη εκαναν περικοπες :confused:

Συμφωνώ σε όλα!!

Απαράδεκτοι όσοι κάνουν ένα μυστήριο για να μαζεψουν χρήματα

Κι όχι μόνο αυτό...Να τα μαζεύουν και να πετάνε στον κόσμο ένα ξεροκόμματο

Απαράδεκτο!

Επίσης με ενοχλεί πολύ όταν κάποιοι ζητάνε χρήματα ως δώρο απροκάλυπτα

Με τον αριθμό λογαριασμού τράπεζας αναγεγραμμένο στο προσκλητήριο

Ρε πού πάτε,παλιόγυφτοι;

Λεφτά θα δώσω,αν και εφόσον έχω την καλή διάθεση και το επιθυμώ

Και πόσα χρήματα δηλαδή να βάλεις στο φακελάκι,αμα στα ζητάνε με τετοιο τρόπο και δεν είσαι και στενος συγγενής ή φίλος;

Μου συνέβη πρόσφατα σε γάμο πολύ δικού μου προσώπου που δεν μπόρεσα να πάω και η κυρά νύφη δεν μπήκε καν στον κόπο να πάρει να μου ευχηθεί όταν γέννησα.Αλλά τα λεφτά ήξερε να τα ζητησει...Και ας μη πω άλλα,γιατί δεν κάνει από σεβασμό για τον άντρα της που μεγαλώσαμε μαζί και τον αγαπώ πολύ και τον έχω χάσει εξαιτίας της

Link to comment
Share on other sites

Για αυτα που μπορεις να ΜΗν τσιγκουνευτεις ειναι το χτενισμα και το μακιγιαζ. Δε λεω να πας στον πιο ακριβο κομμωτη, αλλα μην κανεις το λαθος που κανουν καποιες και λενε " Εγω θα χτενιστω/βαφτω μονη μου"

Το αποτελεσμα βγαινει σπανια καλο στις φωτογραφιες..

Σωστό!!!

Επίσης η αρχοντιά και η ομορφιά είναι στη λιτότητα

Εχω μακιγιέρ και κομμωτή για τον γάμο,δεν σημαίνει γίνομαι καρνάβαλος,για να δείξω ότι πλήρωσα ειδικούς για να με μερεμετίσουν

Εχω δει νύφες που αντικειμενικά είναι πολύ ωραίες κοπέλες να έχουν γίνει αγνώριστες στο γάμο τους από το υπερβολικό βάψιμο και το μαλλί υπερπαραγωγή...

Μια κοπέλα που στην καθημερινότητα της είναι απλή,δεν μπορεί να ντυθεί λατερνα στον γάμο και να γίνει αγνώριστη

Ναι στο διαφορετικό εκείνη την ημέρα,αλλά και παν μετρον άριστον

Link to comment
Share on other sites

άσχετο...κ εγώ σαλιγκαροφάγος ελένη, όχι τζάμπα παμφάγο! κατάλαβες περιστεράκι μου;
Καταρχην το σαλιγκαρι, η' αλλιως ο χοχλιος μπουμπουριστος ειναι εξαιρετικος μεζες με τη ρακι...για τις μεγαλες πεινες παιδια να ενημερωσω οτι ο χοχλιος τηγανιζεται σε ελαιολαδο, σβηνεται με ξυδι, μπολικο αλατακι και δενδρολιβανο!

Ευκαιρία να δειτε πώς παράγονται για να φτιάχνετε τα δικά σας:tongue:

Μπλιαχ...:confused:

Κορίτσια να μην έρθει η ωρα που δεν θα έχω να φάω και υπάρχουν μόνο σαλιγκάρια

Θα προτιμήσω να φάω τον φράχτη παρα να τα δοκιμάσω:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοκκινιστά με πλιγούρι το κατι άλλο!

έχω να φάω χρόνια...ήμανε παιδί ήμανε όταν τα έτρωγα!

σλουρπ!!!!!!

πεντανόστιμα σε λέω! απλά η διαδικασία είναι...θέμα συνήθειας!

αν σκεφτείς το αβγό της κότας τί είναι...νομίζω σε πιάνει χειρότερα ανατριχίλα!!!

ενώ το σαλιγκαράκι είναι τόσο καθαρό!

άκου φράχτη!

νια νια νια νια ΝΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοκκινιστά με πλιγούρι το κατι άλλο!

έχω να φάω χρόνια...ήμανε παιδί ήμανε όταν τα έτρωγα!

σλουρπ!!!!!!

πεντανόστιμα σε λέω! απλά η διαδικασία είναι...θέμα συνήθειας!

αν σκεφτείς το αβγό της κότας τί είναι...νομίζω σε πιάνει χειρότερα ανατριχίλα!!!

ενώ το σαλιγκαράκι είναι τόσο καθαρό!

άκου φράχτη!

νια νια νια νια ΝΙΑ!!!!!!

Δεν είμαι αρνητική στις δοκιμές

Μεχρι και βατραχοπόδαρα έχω φάει

Αλλά τα σαλιγκάρια με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αρνητική στις δοκιμές

Μεχρι και βατραχοπόδαρα έχω φάει

Αλλά τα σαλιγκάρια με τίποτα

καλά ρε περιστεράκι έφαγες βατραχοπόδαρα και κολλάς στα σαλιγκαράκια?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να μην έρθει η ωρα που δεν θα έχω να φάω και υπάρχουν μόνο σαλιγκάρια

Θα προτιμήσω να φάω τον φράχτη παρα να τα δοκιμάσω:lol:

χαχαχαχαχαχαχαχα

στα βατραχάκια δεν έφτασα ακόμα...

είναι το τελευταίο κεφάλαιο που θα μελετήσω.

έχω να κάνω επανάληψη στο μοσχάρι, κοτόπουλο κ.ο.κ.

χαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πω πω κορίτσια,να σας πω τι έπαθε μια φίλη της αδερφής μου σήμερα και κατέληξε στο νοσοκομείο!!Κρίση πανικού,κρίση άγχους κάτι τέτοιο τελοσπάντων...

Ετσι στα καλά καθούμενα

Οι γιατροί της είπαν ότι πρεπει να την παρακολουθήσει ψυχίατρος.

Το έπαθε γιατί δεν μπορεί να αντιμετωπίσει την καθημερινότητά της!!

Και δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.Εχει μια οικογενεια που την υπεραγαπά,έχει μια καλή και σταθερή σχέση που οδεύει σε γάμο,έχει τη δουλειά της...

Κατά τα άλλα μικροπροβλήματα που έχουμε ολοι μας κι άγχος για το πού θα πάει αυτή η κατάσταση,που όλοι βιώνουμε

Δεν είναι κρίμα;

Στα καλά καθούμενα να τρεχει σε ψυχιάτρους το κορίτσι;

Αχ κάποιοι ευαίσθητοι άνθρωποι τι μπορεί να πάθουν.

Φυσικά είπα στην αδερφή μου να τη βοηθήσει και να την στηρίξει όσο μπορεί και να την αποτρέψει από ψυχιάτρους και φάρμακα.Είναι ό,τι χειρότερο νομίζω,,,

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Περιστεράκι οι άνθρωποι με τέτοιες ευαισθησίες που κρέμονται από μια κλωστή πριν καταλήξουν στα "έγκατα" του ψυχιατρείου, το μόνο που χρειάζονται είναι στήριξη και καλούς, αληθινούς φίλους. Φίλους που θα σταθούν πρώτα στα δύσκολα και στις αναποδιές κι ύστερα στις χαρές.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες Εβιρι...

Το κακό στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι ότι το παθαίνει συνέχεια τα τελευταία χρόνια,αλλά τωρα πια πολύ συχνά και με άσχημο τρόπο

Κρίμα για την κοπέλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...