Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ σε Super Market


Recommended Posts

Exεις δικιο για την ποιοτητα. Ομως δεν ισχυει αυτο που γραφεις δηλ. οτι ειναι καλυμμενοι. Το θεμα ηταν οτι περιειχαν ολοκληρα κομματια απο κοκκαλα που δεν ειχαν επεξεργαστει.

Γι'αυτο και τα χαρακτηριζουν ως ξενο σωμα, ενω αν τα λιωσουν και τα ενσωματωσουν τοτε ειναι καλυμμενοι! :shock:

Αστα να πανε! Καλυτερα να μην ξερουμε τι φτανει στα πιατα μας!

Αυτό εννοώ, και να ήταν μόνο τα κόκκαλα...δέρμα, νύχια, χόνδροι, τρίχες... απ'όλα έχει ο μπαξές. Αν είναι επεξεργασμένα και λιωμένα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι, κουπόνια που μας στέλνανε (σε κάποιες κοπέλες αναφέρομαι που τους εστάλησαν παλαιότερα) απο τις <επιθυμίες> σας έχουν έρθει? το βιβλιαράκι εννοώ..ή μόνο εγώ δεν έχω παραλάβει ? ? ? :eek: τα τελευταία που είχα ήταν με ημερομηνία λήξεως 31-3-12 .

Επίσης κάποια προσφορά σε πάνες babylino έχετε υπόψην? Συγνώμη αν έχει γραφθεί κ παρακάτω άλλα δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα. Ευχαριστώ πολύ


eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι, κουπόνια που μας στέλνανε (σε κάποιες κοπέλες αναφέρομαι που τους εστάλησαν παλαιότερα) απο τις <επιθυμίες> σας έχουν έρθει? το βιβλιαράκι εννοώ..ή μόνο εγώ δεν έχω παραλάβει ? ? ? :eek: τα τελευταία που είχα ήταν με ημερομηνία λήξεως 31-3-12 .

Επίσης κάποια προσφορά σε πάνες babylino έχετε υπόψην? Συγνώμη αν έχει γραφθεί κ παρακάτω άλλα δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα. Ευχαριστώ πολύ

Κι εμένα το ίδιο...δεν εχει ερθει τίποτα ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι, κουπόνια που μας στέλνανε (σε κάποιες κοπέλες αναφέρομαι που τους εστάλησαν παλαιότερα) απο τις <επιθυμίες> σας έχουν έρθει? το βιβλιαράκι εννοώ..ή μόνο εγώ δεν έχω παραλάβει ? ? ? :eek: τα τελευταία που είχα ήταν με ημερομηνία λήξεως 31-3-12 .

Επίσης κάποια προσφορά σε πάνες babylino έχετε υπόψην? Συγνώμη αν έχει γραφθεί κ παρακάτω άλλα δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα. Ευχαριστώ πολύ

Κι εμένα το ίδιο...δεν εχει ερθει τίποτα ακόμα

Και σε μενα συμβαινει και σε τηλεφωνικη επικοινωνια μου ειπαν οτι λογω του μεγαλου ογκου των συνδρομητων θα στελνουν καθε δευτερο τριμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως βλεπεις το "κολπο";

απλά, θεωρώ πως πέρα από την ουσία της υπόθεσης, παίζονται και πολιτικά παιχνίδια, τα οποία φυσικά δεν μας αφορούν.

Οι θειες μου που μενουν στη Γερμανια οποτε ερχονται εδω, τραβανε τα μαλλια τους με τις τιμες του λιντλ.

Τουλαχιστον το καρφουρ ειναι πανακριβο παντου! :tongue:

για τις τιμές, πιστεύω πως οι εταιρίες βρίσκουν και τα κάνουν, δηλαδή σαν καταναλωτές είμαστε, ακόμη, υποανάπτυκτοι, αλλά αυτό είναι θέμα τεράστιας συζήτησης.

και σχετικα με το προηγουμενο ποστ σου, το να βγαινεις πριν τον ΕΦΕΤ και να κανεις ανακοινωση σου δινει συγχωροχαρτι;

οχι φυσικά, αλλά σέβομαι το γεγονός οτι δεν προσπαθούν να κρύψουν το πρόβλημα "κάτω από το χαλάκι".

Εγω θεωρω ολα τα σουπερ μαρκετ οτι μας εκμεταλλευονται στον υψιστο βαθμο και αδυνατω να δω με συμπαθεια καποιο απ'αυτα, ειδικα αν εχει να κανει με τη δημοσια υγεια.

όταν αντιληφθούμε την ισχύ μας ως καταναλωτές, τότε κάτι μπορεί ν'αλλάξει.

Δημητρη εχεις σκεφτει να βαλεις τιμες οπως το Killdeal που συνεχως κολλαει και ειναι δυσχρηστο;

πρόσθεσα στο blog και το KillDeal, προς το παρόν δεν σκέφτομαι να βάλω τιμές, το blog βρίσκεται στην αρχή της διαδρομής του και περισσότερο μ'ενδιαφέρει να μοιραστώ μαζί σας πρακτικές συμβουλές οικονομίας, ώστε το blog να πάρει το χαρακτήρα που έχω στο μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και σε μενα συμβαινει και σε τηλεφωνικη επικοινωνια μου ειπαν οτι λογω του μεγαλου ογκου των συνδρομητων θα στελνουν καθε δευτερο τριμηνο.

όταν κάνετε αίτηση εγγραφής, φροντίστε να τσεκάρετε την επιλογή οτι δέχεστε να σας στέλνουν διαφημιστικό υλικό, στη ουσία το περιοδικό αποτελεί διαφημιστικό υλικό.

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνετε αίτηση εγγραφής, φροντίστε να τσεκάρετε την επιλογή οτι δέχεστε να σας στέλνουν διαφημιστικό υλικό, στη ουσία το περιοδικό αποτελεί διαφημιστικό υλικό.

Το περιοδικο το λαμβανω εδω και πολλα χρονια και επειδη ξαφνικα απο 4 φορες το χρονο που εκδιδεται, εγω το λαμβανα δυο, μου απαντησαν αυτο που προειπα.

Στα ενδιαμεσα τριμηνα θα εχουμε τη δυνατοτητα να τυπωνουμε κουπονια. Αυτα μου ειχαν πει. Τωρα στην πραξη θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Το περιοδικο το λαμβανω εδω και πολλα χρονια και επειδη ξαφνικα απο 4 φορες το χρονο που εκδιδεται, εγω το λαμβανα δυο, μου απαντησαν αυτο που προειπα.

Στα ενδιαμεσα τριμηνα θα εχουμε τη δυνατοτητα να τυπωνουμε κουπονια. Αυτα μου ειχαν πει. Τωρα στην πραξη θα δουμε...

Απο που θα μπορουμε να τυπωνουμε κουπονια???

Link to comment
Share on other sites

Στα ενδιαμεσα τριμηνα θα εχουμε τη δυνατοτητα να τυπωνουμε κουπονια. Αυτα μου ειχαν πει. Τωρα στην πραξη θα δουμε...

Βασικά εγώ εχω καταλάβει ότι λενε ότι θελουν και δεν υπάρχει συνέπεια. Αφενός κουπόνια στο site εχουν να ανεβάσουν παρα πολυ καιρό, νομίζω από τον Σεπτέμβριο. Αφετέρου, τα κουπόνια που στελνουν ταχυδρομικά τα στελνουν καθε φορα όπου θελουν, τυχαία, και υπάρχουν διαφορες στην τιμή της έκπτωσης. Το έχω τσεκάρει πολλές φορές με άλλες μαμαδες που μπορεί να έχουν πάρει κουπόνι πάμπερς για 4 ευρώ και εμένα να είναι για 3. Επίσης εχω φίλη που ποτέ δεν της εχουν στείλει κουπόνια, παρόλο που έχει παραπονεθεί πολλες φορές.

Ευτυχώς προς στιγμής η babylino στελνει κανονικά.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ εχω καταλάβει ότι λενε ότι θελουν και δεν υπάρχει συνέπεια. Αφενός κουπόνια στο site εχουν να ανεβάσουν παρα πολυ καιρό, νομίζω από τον Σεπτέμβριο. Αφετέρου, τα κουπόνια που στελνουν ταχυδρομικά τα στελνουν καθε φορα όπου θελουν, τυχαία, και υπάρχουν διαφορες στην τιμή της έκπτωσης. Το έχω τσεκάρει πολλές φορές με άλλες μαμαδες που μπορεί να έχουν πάρει κουπόνι πάμπερς για 4 ευρώ και εμένα να είναι για 3. Επίσης εχω φίλη που ποτέ δεν της εχουν στείλει κουπόνια, παρόλο που έχει παραπονεθεί πολλες φορές.

Ευτυχώς προς στιγμής η babylino στελνει κανονικά.

Συμφωνω απολυτα εμενα που ειμαι χρονια μελος δεν μ εχουν στειλει ουτε μισο κουπονι ετσι για πλακα!!!!....Ενω η babylino στελνει συνεπεστατα καθε μηνα και καποιες φορες 2 φορες το μηνα


a4C0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το θέμα είναι γιατί επιμένουμε τόσο στα πάμπερς? Είμαι σίγουρη πως ελάχιστες τις αγοράζουν λόγω του ότι καμία μα καμία άλλη πάνα δεν κάνει για το δέρμα του παιδιού τους. Αφού αυτοί έχουν σίγουρους τους πελάτες και δεν έχουν ανάγκη να στέλνουν κουπόνια...ε, ας επιλέξουμε κι εμείς ό,τι συμφέρει την τσέπη μας. Χαζοί είναι στην babylino δηλαδή?

Αυτό δε που με έχει εκνευρίσει με τα πάμπερς είναι πως από άμαζον έπαιρνα 27ε τις δύο jumbo συσκευασίες, ενώ από Ελλάδα 25,3ε είχε την μία, άντε να έβαζαν και κανένα εκπτωτικό στίκερ 4 ή 5ε. Σταμάτησαν να στέλνουν από άμαζον, σταμάτησα να παίρνω πάμπερς. Μια χαρά την βρίσκω και με babylino ή libero (που σου δίνει κι ένα δωράκι ανταμοιβής).

Η μοναδική φορά που συνέφεραν τα πάμπερς ήταν όταν είχε βάλει προσφορά στα mymarket 10,κάτι την οικονομική συσκευασία.

Για την ώρα ευελπιστώ σε προσφορά λίμπερο 50% κάπου (των καρφούρ ήταν τέλεια!). Όποια πάρει κάτι το αφτί της ή το μάτι της...για Αθήνα κυρίως.

Kαι μιας και το θυμήθηκα, αυτά τα έχει στο μπαζάρ βιβλίου στο μέτρο μολ 3ε το ένα (για τα παραμύθια στην οκτάδα). Σε περίπτωση που κάποια μπορεί να την ενδιαφέρουν μερικά από αυτά. Τον δε Νιλς χόλγκερσον έχει σκέτο το βιβλίο (απο άλλες εκδόσεις) στα 4,5ε αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

για τις τιμές, πιστεύω πως οι εταιρίες βρίσκουν και τα κάνουν, δηλαδή σαν καταναλωτές είμαστε, ακόμη, υποανάπτυκτοι, αλλά αυτό είναι θέμα τεράστιας συζήτησης.

Δυστυχώς δεν έχουμε σχεδόν καθόλου επιλογές σαν καταναλωτές. Σου φαίνεται φυσιολογικό μία νοικοκυρά, για να κάνει τα ψώνια της να χρειάζεται να περνά 2 ώρες πάνω από τον υπολογιστή και τα φυλλάδια ή θεωρείς ότι σωστός καταναλωτής είναι αυτός που για να κάνει τα ψώνια της εβδομάδας επισκέπτεται 5 σ/μ για να βρει τις προσφορές και ψάχνει πώς θα βρει κουπόνια. Δυστυχώς αν δεν σπάσουν τα καρτέλ των εταιριών που εμπορεύονται βασικά προιόντα διατροφής, τα τραστ klp μείωση τιμών δεν βλέπω να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

tsioubal προσωπικά τα κουπόνια της παμπερς δεν με ενδιαφέρουν αφού θα αγοράσω μόνο αν υπάρχει πολύ καλή προσφορά, μαζί με κουπόνι, που και πάλι δεν μπορεί να συγκριθεί με τις τιμές των babylino. Ομως εκτός από τα παμπερς υπάρχουν και κουπόνια για ariel, fairy και αλλά πράγματα.

Θα συμψνήσω με την ilonka οτι τρεχουμε σαν τρελες από δω και απο κει για να ψωνίζουμε σε προσφορες γιατί δεν αλλάζει τίποτα. Πάντως επουδενί δεν δεχομαι πλεο να δίνω 19 ευρώ για μια συσκευασία παμπερς στην κανονική τιμή. Πιστεύω ότι και πολλές ακόμη μαμαδες σκέφτονται έτσι. Πού θα πάει, καποια στιγμή θα το λάβουν το μηνυμα και οι εταιρείες.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχουμε σχεδόν καθόλου επιλογές σαν καταναλωτές. Σου φαίνεται φυσιολογικό μία νοικοκυρά, για να κάνει τα ψώνια της να χρειάζεται να περνά 2 ώρες πάνω από τον υπολογιστή και τα φυλλάδια ή θεωρείς ότι σωστός καταναλωτής είναι αυτός που για να κάνει τα ψώνια της εβδομάδας επισκέπτεται 5 σ/μ για να βρει τις προσφορές και ψάχνει πώς θα βρει κουπόνια. Δυστυχώς αν δεν σπάσουν τα καρτέλ των εταιριών που εμπορεύονται βασικά προιόντα διατροφής, τα τραστ klp μείωση τιμών δεν βλέπω να γίνεται.

Ο καθένας και η καθεμιά μας αγοράζει αυτό που θεωρεί απαραίτητο και οικονομικά προσιτό, απότε περί ορέξεως.....

Απο την άλλη βέβαια τα μεγάλα σ.μ παίζουν πολλά και μεγάλα παιχνίδια ή το ψάχνεις και πάς και σε 2 σμ τη βδομάδα ή αγοράζει πχ το γάλα και 3ευρώ πιο ακριβά.... Η απόφαση δική μας........


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...