Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

Μαρτζι μου και εγω στεναχωρηθηκα πολυ που διαλυθηκαμε..αλλα ετσι οπως εγιναν τα πραγματα δεν ειμαστε πια μια παρεα..

Θα μου λειψει πολυ η λιστα μας ..που μπαιναμε και μιλουσαμε και λεγαμε τους προβληματισμους μας..οταν πρωτομπηκα που ημουν στην κυπρο ησασταν μονο εσεις η παρεα μου..δεθηκα πολυ μαζι σας ..μακαρι να ημασταν οπως πριν μια παρεα..εξαιτιας καποιας διαλυθηκαμε..

ΚΟΡΙΝΑΚΙ το οτι ξεκινησες ενα θεμα που ''αστραψε και βροντηξε'' δεν σημαινει οτι εξαιτιας σου διαλυθηκε η ομαδα.μην εισαι τοσο σκληρη με τον εαυτο σου...οκ απο εσενα ξεκινησε αλλα μαλλον ηταν μονο η αφορμη η αιτια απ οτι φαινεται προυπηρχε!!!


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΟΡΙΝΑΚΙ το οτι ξεκινησες ενα θεμα που ''αστραψε και βροντηξε'' δεν σημαινει οτι εξαιτιας σου διαλυθηκε η ομαδα.μην εισαι τοσο σκληρη με τον εαυτο σου...οκ απο εσενα ξεκινησε αλλα μαλλον ηταν μονο η αφορμη η αιτια απ οτι φαινεται προυπηρχε!!!

Γλυκια μου φυσικα και δεν εννοω εμενα..εγω ειμαι η μονη που δεν φταιει..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα,δεν εχω και γω τι να γραψω πραγματικα....πανω κατω τα ξερω ολα γιατι μιλαω με τις περισσοτεςρες απο εσας αρκετα συχνα. Ουτε εγω θελω να σβηστει η λιστα μας. Θα συμφωνησω με τη μαρτζι εχω μοιραστει τοσα πολλα μαζι σας,τοσα καλα και τοσα κακα Τβρα που σας τα γραφω καποια τα θυμαμαι και καλαιω ειλικρινα γιατι και για μενα λογω του καλου μου συζυγου ηταν παλι μαι φανταστικη μερα....τεσπα.....

Πιστευω οτι θα πρπει να δωσουμε χρονο,να μπαινουμε και να λεμα για αρχη τα βασικα,καλημερα,καληνυχτα κλπ,πραγματα απλα.μεχρι σιγα σιγα να ξεχαστουν ολα αυτα που εχουν ειπωθει που και εγω πιστευω οτι πολλα απο αυτα ηταν λογια της στιγμης,που ειπωθηκαν χωρις σκεψη και σιγα σιγα θα ξαναβρουμε τους ρυθμους μας.

Θα σας παρακαλεσω και γω να μην χαλασουμε την παρεα μας...μπορει να μην εμπαινα σχεδον ποτε απο τοτε που καναμε την ομαδα στο φεις,και να παραμελησα πολυ τη μαρζτι,αλλα για μενα ειστε πολυ σημαντικες και ας μην σας γνωριζω......σας αγαπω πολυ και ελπιζω να τα καταφερουμε.....

Link to comment
Share on other sites

κορινα σιγουρα εσυ δεν φταις σε κατι κοριτσακι,ισα ισα που απο τοτες που αρχισε η ολη φασαρια ολο ζητας συγνωμη....ομως αν θελουμε να τα βρουμε ας σταματησουμε καλυτερα εδω και ας μην ριχνουμε αλλο λαδι στη φωτια γιατι ακομα και ετσι αν καποιος φταει δεν θα μπορεσει να ηζτησει συγνωμη η να το παραδεχετι αν νιωθει οτι ακομα τον πυροβολουν. Λαθη κανουμε ολοι και σιγουρα ολοι θελουμε να μας συγχωρουν και να μας ξανααγκαλιαζουν.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρτζι μου.... ο "επικηδειος λόγος" που έβγαλες για την λίστα μας μου ξύπνησε συναισθήματα και αναμνήσεις που είχα και γω για σας, καθε μια ξεχωριστά και το παρεάκι μας. Γι'αυτο τον λόγο αποφασισα και γω να δώσω τις τελευταιες μου εξηγήσεις εφόσον καποια κοριτσια δεν καταλαβαν γιατι έπραξα όπως έπραξα, και κάπου εδώ κλείνει και για μένα αυτος ο κύκλος....

Προς τιμήν λοιπόν της "μιας καλής καλημέρας που είχαμε και χάσαμε..."

Όλο αυτο που έγινε με πειραξε πολύ και ας μην ήμουν μέρος του καυγά σας.... Όχι μονο γιατι ήμουν σε μια φαση περίεργη με την γιαγιά μου - και ακομη ειμαι - και δεν μπορουσα να διαχειριστω όλο αυτο αλλά και γιατί δεν μου άρεσε ο τρόπος που καυγαδίσατε....αποφασισα να απεχω για να δω και πως θα παει η κατασταση και απο την στιγμη που δεν ανταλλαξα εγω προσωπικα λογια με καποια απο εσας δεν θεωρησα αποραιτητο να διαγραφω από την ομαδα. Επειδη ομως δεν θα μου άρεσε και μενα να "κρυφοκοιταει" καποιος ενω υπαρχουν θεματα ανοιχτα γι αυτον τον λογο και δεν εμπαινα καν στην ομαδα να σας αφησω να λετε οτι θελετε... φανταζομαι το τσεκαρατε και μονες σας!Τώρα απο εκει και έπειτα... Στην μαριουλα ειδα οτι δεν μπορω να εχω καμια μα καμια απολυτως εμπιιστοσυνη! Τις φωτο ήθελα να τις διαγραψω εγω η ίδια (οπως ειχα ηδη αρχισει να κανω απλα δεν προλαβα να τις αφαιρεσω ολες. Εγω την ομαδα δεν την έβλεπα παρ'ολο που πατουσα το ονομα στην αναζητηση...Δεν ήμουν σίγουρη λοιπον ουτε οτι θα σβηστει η ομαδα, ουτε αν όντως σβήσει τις φωτο οπως ισχυριζοταν.... Δεν μπορουσα να είμαι σίγουρη εαν θα μπουν νεα μέλη άγνωστα σε μενα στην ομάδα απο δω και στο εξής και επισης δεν ήμουν σίγουρη εαν παρ'ολη την διαγραφη μια ομάδα όντως διαγραφεται ή μενει κλειστη μεχρι να ξαναπατησει καποιους τους κωδικους και ξανανοιξει... για όλους αυτοςυ τους λογους λοιπον ήθελα επειγόντως να διαγραφουν οι φωτο μου!

Κάποιες αναρωτηθηκαν γιατι δεν έσβησα εγκαιρως εφοσον είδα την ανακοινωση της διαχειριστριας... ε λοιπον εφοσον δεν ειδα κανενα μνμ δεν ειδα καμια ανακοινωση με τα ματια μου...παρ' ολα αυτα δεν θα σας πω ψεμματα.... μου την μετεφεραν, ομως η νενα έβγαλε το λανθασμένος συμπέρασμα οτι αυτο είναι ένα αστείο!!! και απο κάτω είχε και γέλια... εγώ το θεώρησα γελοίο να ισχύει οποτε και δεν έδωσα σημασια ουτε και σ'αυτο...

Και για τέλος άφησα τον περιβόητο λόγω που δεν ευχήθηκα στο πριγκηπα....

Μαράκι απλώς το ΞΕΧΑΣΑ!!!! Βλέπεις δεν σας είχα καθόλου μα καθόλου στο μυαλό μου όλον αυτόν τον καιρο....

Όπως σας είπα προηγουμένως.... ο τρόπος που καυγαδίσατε δεν μου άρεσε.... στον καυγά φαίνεται ο πραγματικός χαρακτήρας του ανθρώπου και γι αυτό θα βασιστω σε αυτον....

Μαριούλα μου... μου έκανε εντύπωση που σε ενα απο τα μνμ σου που αφορουσε την μαρμίν (συμπεριλαμβανομένης της μάρτζι και της κορινας) λες... " DEN TO KATALAVA DLD NA KANOUME OLES PISW???? I MIA NA MIN LEEI TPT I ALLI NA KANEI TA STRAVA MATIA K I PARRALI NA MIN TO PERNEI PROSWPIKA?ENW I MARMIN NA LEEI OTI GOUSTAREI K EMEIS APLA NA TA DEXOMASTE??? E OXI!!! ενώ όταν κριτικάραμε εσένα ήθελες να μας επιβάλεις την σιωπή επειδη δεν σου άρεσαν αυτά που άκουγες.

Αυτές τις μέρες από τον τρόπο σου και από το ποσες φορές είπες «για να μην νομισει η τσέρρυ» καταλαβα ότι τελικά για σένα μετράει πολύ η γνώμη μου… επίσης αναφερόμενη στην μάρτζι και στην κορίνα λες « petageste merikes oxi gia na simvoulepsete alla gia na sxoliasete arnitika...»

γι αυτους τους δυο λόγους λοιπον αποφάσισα να σου δώσω μερικές συμβουλες…

Καταρχήν να σου πω με όλα αυτά τελευταια έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι είσαι ένα άτομο που του έχει στερηθεί η αγάπη, ένα άτομο με χαμηλή αυτοεκτίμηση…! Μάλλον οι συναναστροφές σου και οι εμπειρίες σου είναι τέτοιες ώστε να αποκτήσεις ένα υπερβολικά βρωμικο στομα, μια αγένεια και ένα θράσσος που εσύ λανθασμένα μεταφράζεις ως μαγκιά, τόλμη και θάρρος. Θα σου συνιστουσα λοιπον _γαιτι πολύ σωστα επισήμανε η μάρτζι, είσαι μεγάλη κοπέλα πια – να κάτσεις να σκεφτείς την «εικόνα σου» κ αυτό που βγάζεις προς τα έξω… Η συναισθηματική σου νοημοσύνη (Με τον όρο συναισθηματική νοημοσύνη νοείται ”η ικανότητα να αναγνωρίζει κανείς τα δικά του συναισθήματα, να τα κατανοεί και να τα ελέγχει. Είναι επίσης η ικανότητα να αναγνωρίζει και να κατανοοεί τα συναισθήματα των ανθρώπων γύρω του και να μπορεί να χειρίζεται αποτελεσματικά τόσο τα δικά του συναισθήματά του όσο και τις διαπροσωπικές του σχέσεις. ) χρήζει επειγόντως βελτίωσης :

http://www.e-psychology.gr/selfhelp/701-h-synaisthimatiki-nohmosynh-kai-pos-na-thn-enishiseis

και ένα καλό βιβλίο για τον έλεγχο του θυμού κ της επιθετικότητας σου είναι:

http://www.greekbooks.gr/books/psihologia/dikeoma-sas--enas-odigos-gia-perissotero-isotimes-shesis.product#productdescription

Κάποιοι ψυχολόγοι λέν ότι ο χαρακτήρας του ανθρώπου διαμορφώνεται μέχρι τα 7 χρόνια της ζωής του και «παίρνει» βελτίωση μέχρι τα 27… ευτυχώς για σένα έχεις χρόνο!

Απορώ λίγο γιατι σε τρόμαξε τόσο το «να φοβηθείς» την απειλή μου γιατι θεωρώ ότι δεν θα φοβόταν κάποιος χαζός (που δεν αντιλαμβάνεται τον κίνδυνο του νόμου), κάποιος αμόρφωτος (που δεν ξέρει τι τον περιμένει από τον νόμο) και ή κάποιος που η αστυνομία και τα εξωδικα μπαινοβγαίνουν στο σπίτι του (έχει συνηθισει δηλαδη να εχει προβληματα με τον νομο)….

Εσύ τουλάχιστον ξέρω ότι είσαι πού έξυπνη!

Κάντυ… εσύ έχεις περάσει τα 27 προ πολλου οποτε θα σου μιλησω διαφορετικά…

Όπως ίσως θα προσεξες δεν απάντησα σε κανένα από τα μηνύματα σου στην λίστα… Σʼ ένα μάλιστα από αυτά με ευχαριστουσες κιόλας… θέλω να ξέρεις ότι κινήθηκα έτσι γιατι είχα στο νου μου το εξής ρητό «Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες»

Θα σου πω την αλήθεια… μαζί σου είμαι επιφαλακτική από τη αρχή σχεδόν (2-3 σκηνικά που μας περιεγραψες και που μόνη μου διαπιστωσα με έκαναν να παρω την αποφαση αυτή. Φυσικά δεν θα τα αναφέρω για να μην επηρεάσω την κρίση των κοριτσιων και δεν είναι επι της παρουσης…)

Όσον αφορα το θέμα μας τώρα…. Την συζήτηση που μας «έκαψε» την αρχισαμε εγω, η κορινα, η μαρμιν και το παπι πολύ χαλαρα και ομορφα… αντιαραθεταμε τις αποψεις μας μεχρι που καποια στιγμη «ζορισε» λιγο το θεμα… καπου εκει πεταχτηκες εσυ από το πουθενα (όπως σου ειπα χαρακτηριστικα – ειδες φωτια καιμπηκες) και αρχισες να ριχνεις λάδι λέγοντας διαφορες ιστοριες για παπαδες και ενώ ήδη είχες αντιληφθεί ότι το κλίμα ήταν τεταμένο!!! Συγκεκριμενα εσενα σου έκανα και αυτονόητες ερωτησεις για να ηρεμισει λιγο το θεμα και συ συνεχισες να ριχνεις λάδι στην φωτιά… Το ιδιο έκανες και για 2η φορα υποστηριζοντας (μονο εσυ) να σβηστεί η ομάδα αλλά ΟΧΙ να μπουμε να σβησουμε τις φωτο μας… Το ωραιο της υποθεσης ήταν όταν διαπιστωσα ότι εσυ δεν άφησες ουτε μια φωτο των παιδιων σου!!!

Και φυσικά δεν ξεχνάει κανείς οτι την συζήτηση την έφερες εσύ εδώ απο την ομάδα πάλι ανακατευοντας παπαδες εκει που ρωταει η μαρτζι για την βαφτιση και παει καπως να γινει μια συζητηση....

Έχω καταλαβει λοιπον ότι μάλλον είσαι χαζή γιατι νομίζεις ότι μπορεις να με κοροιδέψεις! Θα σου πω ότι σε όλο αυτό που εσεις ονομαζετε φιλία κρυβεσαι και συ από πίσω ως ηθικός αυτουργος, εκτελεστικό όργανο την τσαμπουκαλού μαριουλα και θυμα την παρεα μας τελικά!

Επίσης γνωριζω ότι ο πραγματικός λόγος που με σβήσατε από την ομάδα ήταν γιατι καταλάβατε ότι σας ΑΠΕΡΡΙΨΑ.

Κατά τά άλλα άτομο με χιουμορ, ετυμολογο, γλωσσου (με την κακη εννοια) και ανακατωστρα!

Νένα και αγγελικακι… οι πιο πολυάσχολες της παρέας…. Εσενα νενα σε γνωρισα και από κοντα. Είστε και οι 2 άτομα που οι πολλες υποχρεωσεις καιε ευθυνες σας εκαναν να απεχετε από την ομαδα γι αυτό και προφανως δεν θα ειδατε τις ανεκδιηγητες συμπεριφορες αλλά και εκφράσεις που χρησιμοποιηθηκαν πάνω από όλα για να επικοινωνήσουν μηνύματα αγάπης και βαθιάς καλοσυνης!!!

Νένα, άτομο δραστηριο, κοινωνικό, φιλικό, πλακατζού.

Αγγελικάκι, καλοκαρδη, ευαισθητη και αφελης.

Παπι καλόκαρδη, ευαισθητη, δεν της αρεσουν οι συμβουλες!

Μαρμιν παντα εδώ για όλες, πλακατζου, παντα κεφατη, ειρηνοποιος, το πνευμα της λογικης ….

Πεπσι απλή, περιεκτική, ευγενική!

Τινκερ αισιοδοξη, καλοκαρδη, λογική.

μαρτζι αληθινή, τολμηρη, κυρια, ουσιαστικη, εξυπνη

Κορινα η πιο αθωα από όλες μας.

Υ.Γ. Μαριουλα αν θες μετα από όλα αυτά που εχεις γραψει να αλλάξεις όνομα στο φορουμ ρώτα την καντυ για πληροφοριες.

Κάντυ ή ντεπα (εγω με 2 ονοματα σε γνωρισα) ελπίζω να μην κατασπατάλησες όλες σου τις ευκαιριες για αλλαγή ονόματος….

Και επειδη δεν θέλω να φύγω με πικρία θα σας καληνυχτίσω σαν βασίλισσες!!!!

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΒΑΣΙΛΙΣΣΕΣ!


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

το μωρο ειναι 3η μερα με υψηλο πυρετο και διαρροια, δεν θελει να φαει τιποτα και ειναι μονο με λιγο γαλα λιγο τσαι και λιγο στηθος. Αν αυριο δεν παει καλυτερα σκεφτομαι να τον παω στο νοσοκομειο.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Την ερημιά σε αυτό το θέμα την προκάλεσαν οι σπασμωδικές κινήσεις ενός και μόνου ατόμου!

Κι από σεβασμό και μόνο σε αυτό το θέμα και την ιστορία του, γράφω τώρα! Για να μην κλείσει με το μήνυμα της υπαίτιας όλης αυτής της κατάστασης, που συνεχίζει να ρίχνει τα βέλη της, αντι να ζητήσει εδώ η ίδια μια δημόσια συγγνώμη από όλες μας !!!!!

Όπως και να έχει, εγώ θα ήθελα να στείλω την ειλικρινή μου αγάπη στα κορίτσια με τα οποία έχω χάσει επαφή : στην Λίλι, την Αγγελική και τη Νενα. Βεβαίως και στην Κάντυ.

Δεν ξέρω αν τελικά είμαι η μοναδική που σκέφτομαι ακόμη με νοσταλγία τη λίστα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

kala ok margi apo pou k ws pou ftew egw den mporw na katalavw pragmatika! alloi ta 3ekinisan alloi ta teleiwsan I marioula fteei! gt??? epidi eipa tin gnwmi mou? oles panw katw tin eipame! dld alles to 3ekinisan ton kavga egw ftew gia oli tin katastasi??? na peis oti fteew k egw na pw ok alla esy koritsi mou rixneis oooooolo to fte3imo panw mou! maresei pou stelneis tin agape sou se oles ektos apo emena!!! emena me miseis dld?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι και να σε μισώ! Δεν έχω μισήσει άνθρωπο στη ζωή μου ως τώρα. Εσένα θα μισούσα; Που δεν σε ξέρω; Απλά, εσύ με τη συμπεριφορά σου με απογοήτευσες τόσο πολύ............

Σου είχα απαντήσει σε πμ γιατί σε θεωρώ υπεύθυνη για όλα και γιατί δεν σε δικαιολόγησα όπως δικαιολόγησα τις άλλες 2 κοπέλες! Οι οποίες - παρεμπιπτόντως - αν δεν είχες κάνει τα πάντα για να χαλάσει η παρέα εδώ, είμαι σίγουρη πως θα τα είχαν ξαναβρεί!

Τέσπα, δεν ωφελεί να τα ξανασυζητάμε. Ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του........Αν εσύ θεωρείς ότι φέρθηκες άψογα και δεν έφταιγες σε τίποτα, εγώ πάω πάσο. Ούτως ή άλλως η παρέα διαλύθηκε πια.............

Α, και κάτι άλλο. Από εμένα δεν αισθάνεσαι πως πρέπει να ζητήσεις ένα συγγνώμη;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...