Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαριούλα, παράτα μας! Αντε πια με τις βλακείες σου!!!!!

Τι ανακατευτήκαμε, δεν κατάλαβα! Τι γνώμη μας είπαμε πως δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις! Και γιατί να σε υπερασπιστώ σε κάτι με το οποίο δεν συμφωνώ μαζί σου; Να υπερασπιστώ το παιδιάρισμά σου; Καλά έκανε η Τσέρυ και σε απείλησε με δικηγόρο αφού της αρνιόσουν το αυτονόητο δικαίωμά της να πάρει τις φώτο του παιδιού της! Και καλά έκανε και το ανέφερε εδώ για να δω κι εγώ με τα ίδια μου τα μάτια πόσο λάθος είσαι και τι μ@......ς γράφεις!

Αντε, με την ομάδα σας πια! Ομάδα ήταν με ανθρώπους! Εσύ υπερασπίστηκες την ομάδα σαν λέξη και ξέχασες τους ανθρώπους!

Αντί να πάρεις παράδειγμα από τη Λίλι που μιλάει σαν άνθρωπος και χωρίς εμπάθεια στο τελευταίο της μήνυμα εσύ τα βάζεις με όλους και με όλα! Ποίος είναι αυτός που δεν δέχεται μία διαφορετική άποψη τελικά; Μάλλον εσύ!

Εσύ τα κατάστρεψες όλα, να το ξέρεις! Εξαιτίας σου έγιναν όλα!

egw fteew se ola apo pou k ws pou? mipws ftew egw pou malwsan tote ta koritsia gt? gt fteew egw gia pes mou? korina agenis me kanate merikes merikes! den sou apefthinthika katholou k mpikes k me eleges aparadekti k alla ti itheles mipws na sou pw efxaristw?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα σκοπο να ξαναγραψω εδω μεσα. Διαβαζω διαβαζω κ δεν πιστευω στα ματια μου με ολο αυτο το ξεκατινιασμα απο καποια κοριτσακια! Γνωριστηκαμε εδω κ δυο χρονια, γιναμε διαδυκτιακες φιλες, ενωσαμε την αγωνια μας κ παλευαμε ολες για ενα κοινο στοχο. Πολλες κοπελες απο εδω φτασανε στο σκοπο τους κ αλλες οχι! Πλεον αυτη τη λιστα δεν τη θεωρω τυχερη κ θα θελα να σβηστει το ονομα μου απο εδω μεσα για να μη πω οτι δεν χρειαζεται να υφισταται κ σαν θεμα γιατι απλα γιναμε ρεζιλι.

Οπως ειπατε κ παραπανω καποιες απο εδω μεσα μιλανε μεταξυ τους οποτε δε χρειαζεται να υπαρχει κ εδω αυτη η συζητηση!

εγω προσωπικα μιλαω και μαζι σου αλλου δεν το θεωρω κακο αυτο

σε ολα τα υπολοιπα κι εγω συμφωνω μαζι σου!!!!


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

margi den thelw na simfwniseis mazi m to telefteo pou me noiazei einai me pianou to meros eisai esy! apla ithela na pw pws tote pou eginan tosa erixnes se oles dikio oti k kala ta eipan panw sta nevra tous k den ta eipan stalitheia klp klp tha mporouses px k emena na me dikeologiseis oti ekana kati panw sta nevra m (pou enoite pws den isxiei den ekana kati panw sta nevra m oti ekana ithela k to ekana) apla sou dinw ena paradeigma!


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριούλα,

Παραδέχεσαι η ίδια πως δεν έκανες τίποτα πάνω στα νεύρα σου, αλλά ήθελες και τα έκανες! Νομίζεις πως αυτό δεν φαίνεται; Είμαι χαζή και δεν καταλαβαίνω πότε κάποιος μιλάει πάνω στα νεύρα του και πότε όχι; Ε, λοιπόν στο λέω πως δεν είμαι χαζή και καταλαβαίνω πολλά από τα γραφόμενα των συνομιλητών μου! Να σου πω τι έχω καταλάβει για σένα; Θα σου πω, αν και δεν νομίζω να το παραδεχτείς! (Θέλει κότσια να καταλάβει κάποιος τα λάθη του):

Δεν έχεις μάθει να ζητάς συγγνώμη, είσαι αγενέστατη και δεν αναγνωρίζεις τα λάθη σου!

Με ρωτάς γιατί πήρα το μέρος της μαρμιν και της λίλι στην μεταξύ τους διαμάχη : γιατί εδώ στην λίστα δεν αντάλλαξαν άσχημες κουβέντες, δεν μίλησαν με αγένεια και δεν έθιξαν η μία την άλλη! Είπαν την γνώμη τους με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ!

Εσένα θα σε δικαιολογούσα αν έμπαινες εδώ και παραδεχόσουν πως έπραξες εν θερμώ και πως θα έκανες μέλη τα κορίτσια για να σβήσουν τις φωτογραφίες! Περιμένεις να δικαιολογήσω τα αδικαιολόγητα; Περιμένεις να δικαιολογήσω το ότι η ίδια παραδέχεσαι πως μετά από πολλά παρακάλια, θα τις αφήσεις να πάρουν τις φώτο των παιδιών τους;;;; Και το καμαρώνεις κιόλας; Δηλαδή τι ήθελες; Να σε πάρουν και να σε παρακαλέσουν;

Περιμένεις να δικαιολογήσω εκφράσεις χυδαίες ( "χέστηκα", "πετάγεστε σαν το κ......"κτλ;).

Όχι, ρε Μαριούλα, δεν σε δικαιολογώ!

Και θα σου πω και για αυτό που με ρωτάς, για το αν έφταιξες! Ναι, έφταιξες! Γιατί όσα κορίτσια πήραν μέρος στη διαμάχη προσπάθησαν να τα ξαναφτιάξουν στα κορίτσια, ενώ εσύ έριξες λάδι στη φωτιά! Κι ύστερα μπήκες κι εδώ και άρχισες να κάνεις πολύ άσχημους χαρακτηρισμούς! Μεχρι και με μένα τα έβαλες επειδή θέλησα να φανώ πυροσβέστης!

Σκέφτομουν πως είσαι πολύ μικρή και για αυτό είσαι τόσο απόλυτη και σκληρή! Αλλά όχι! Δεν είσαι μικρή! Είσαι μια γυναίκα με σύζυγο και παιδί! Εχεις οικογένεια! Είσαι ώριμη και δεν μπορώ να σε δικαιολογήσω για το νεαρό της ηλικίας σου!

Αν θες μια τελευταία συμβουλή (αν και ξέρω πως δεν έχεις το σθένος να την δεχτείς γιατί είσαι πολύ εγωίστρια) θα σου πω το εξής!

Μάθε να παραδέχεσαι τα λάθη σου! Να εκτιμάς τους ανθρώπους που σου τα επισημαίνουν, γιατί αυτοί είναι εκείνοι που σε αγαπούν πραγματικά! Εκείνοι που σου χαιδεύουν τα αφτιά επαινώντας τις άδικές σου πράξεις δεν θα σε κάνουν καλύτερο άνθρωπο!

Κλείνοντας και δεν θα ξαναασχοληθώ μαζί σου, να σου πω ένα "μπράβο!" που μαζί με την ομάδα σου κλείνεις και την τυχερή λίστα!

Δεν θα χρειαστεί να ξαναμπείς για μένα γιατί εγώ δεν θα είμαι εδώ.

Είχα πει πως "φυλάω Θερμοπύλες". Ε, λοιπόν το παραδέχομαι: Ηττηθηκα από τους Πέρσες!!!!!

Λυπάμαι γιατί εδώ μέσα υπήρχαν και αξιόλογα άτομα με τα οποία εννοείται πως θα επιδιώξω να κρατήσω επαφή!

Να είναι καλά το παιδάκι σου. Να το προσέχεις και να το μαθαίνεις πάντα το δίκιο και το σωστό!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μία τελευταία παράκληση από τις εξής κοπέλες (αν διαβάζουν)

Αγγελικάκι (πάντα ευγενική και αγαπητή)

Πέπσι (πάντα λιγομίλητη αλλά καίρια σε όσα έλεγε)

Κάντυ (δυναμική και γλωσσού - με την καλή έννοια)

Λίλι (πάντα πρώτη με την καλημέρα της )

Μαρμιν ( πάντα εκεί- να απαντά σε όλες μας)

Τσέρυ ( πάντα ενημερωμένη πάνω σε όλα)

Κορίνα (πάντα τόσο γλυκιά)

να μην αφήσουμε να κλείσει έτσι η λίστα ( με το παραλήρημα και το ξεκατίνιασμα).

Μπειτε όλες σας για τελευταία φορά και αφήστε ένα όμορφο μήνυμα!

Μην μείνουμε με πικρή γεύση στα χείλη!

Τι λέτε;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

εχω λιγες μερες να μπω και κοντευω να παθω εγκεφαλικο!!! Τι εγινε παλι ρε παιδια ηρεμηστε!!!!!!

Λοιπον πρπεει να τελειωνει αυτη η ιστορια, και επειδη τελικα η λεκτικη διαμαχη 2 κοριτσιων που εγω νομιζα οτι ειναι κατι που θα ξεχαστει εγινε αιματοκυλισμα εγω εχω να σας πω τα εξης.

θεωρω οτι ειπωθηκαν κουβεντες που δεν επρεπε να ειπωθουν. Φτασατε σε απειλες? Δεν εχω τι πω πραγματικα με εκπλησει τοση βλακεια. Εχω και εχουμε τοσα προβληματα και η ομαδα -λιστα ηταν για μενα ενα διαλειμα απο τοσα που εχω στο κεφαλι μου και με ταλαιπωρουν καθημερινα. Και αντι μπαινουμε για να χαλαρωσουμε μπαινουμε για να διαφωνισουμε και να μαλωσουμε???????????? Γιατι δεν μας φτανουν τα αλλα που ζουμε?

Εγω δεν θελω να πιστευω οτι καποια θα χρησιμοποιουσε την φωτο καποιου μωρου με σκοπο να κανει κατι ανεπιτρεπτο. Αλλα ετσι που εχει ξεφυγει η ιστορια τι να πω.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

Η ζωη μου ειναι ενας καθημερινος αγωνας, δουλευω απο 15 ημερων λεχωνα προσπαθωντας να μοιρασω τον χρονο μου στις 2 δουλειες που εχω. Μου λειπει το παιδι μου και λειπω και σε αυτο αλλα δεν εχω την πολυτελεια να κατσω σπιτι να το χαρω. Αυτη τη στιγμη σας γραφω απο το καφε και περιμενω να φυγει μια παρεα για να κλεισω και ειμαι μονη μου. Η ζωη εχει πολλα ασχημα προσωπα και καποια καλα. Η επαφη μς επρεπε να περιοριστει σε χαρουμενες κουβεντες και τιποτα αλλο.

Μου ειναι αδυνατον να μπαινω ενεργα σε μια λιστα- ομαδα και οτιδηποτε αλλο γιατι η καθημερινοτητα μου ειναι σχεδον βασανιστικη. Τους τελευταιους 6-8 μηνες εχω καταφερει να δω μια ταινια στην τηλεοραση και εχω μεινει σπιτι χωρις να ερθω στο καφε 3-4 βραδια το πολυ. Εχω ερθει στο καφε με δεκατα και μαστιτιδα πριν λιγους μηνες αλλα δεν ειχα χρονο να σας γρψω για αυτο. Ειμαι εξουθενομενη καθε βραδυ. Οταν επιστεφω το μωρο το βρισκω παντα να κοιμαται. Εχω τοσα προβληματα που αν δεν ειχα το μωρο δεν θα με ενοιαζε αν ζουσα η αν πεθαινα. Οποτε....ολα αυτα που εγιναν τα βρισκω τοσο μικρα και εκπληκτικα ανοητα.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτη η λιστα δεν προκειται να σβηστει εγω θα μπαινω οποτε μπορω για να λεω μια κουβεντα ελπιζω να ξαναβρειτε την νηφαλιοτητα και να μπειτε να πειτε μια γλυκια κουβεντα. Στο κατω κατω η λιστα αυτη ειναι για μανουλες για υποψηφιες μανουλες και μονο για σχετικα θεματα πρεπει να μιλαμε.

Δεν θα μπω στον κοπο να σβησω καμια φωτο η mail η τιποτα αλλο, δεν φοβαμαι ουτε το συστημα ουτε θα αγχωθω αν θα κυκλοφορει μια φωτο του μπεμπη και τι εγινε??? Θα τον κανει καποιος καρικατουρα και θα γελαει? Αν ειναι να γελασει με την καρδια του ας το κανει χαλαλι του αν το παιδακι μου τον κανει να γελασει. Το γελιο ειναι τοσο πολυτιμο σε αυτη τη ζωη. Μακαρι να μπορουσα να σας εχω απεναντι ολες να σας βαλω να κανουμε μαι τεραστια αγκαλια να πουμε συγνωμη και να κοιταξουμε η μια την αλλη στα ματια.

εγω σας θεωρω φιλες ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ.

Θελω να σας παρακαλεσω ενα πραγμα το δικο μου μηνυμα να κλεισει ολες τις συζητησεις, ολα τα παραπονα και οτι εχει ειπωθει. Δεν θελω να λεχθει τιποτα περα απο απλα καθημερινα πραγματα.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

Μαριουλα εστω και καθηστερημενα χρονια πολλα για τον μπεμπακο αν και δεν εχω ιδεα ποτε γιορταζε αλλα η καθημερινοτητα μου με εχει κανει αντικοινωνικη και εχω παψει να παιρνω τηλ σε γιορτες και να στελνω μηνυματα γιατι δεν καταφερνω να δω καν το ημερολογιο τι γραφει .... καθε μερα ξερω μονο τι μερα ειναι και τιποτα αλλο. Να τον χαιρεσαι και μονο χαρες να σου δινει αυτο το παιδακι που ηταν το πρωτο και το τυχερο μωρο της λιστας μας.

Εμενα ο μπεμπης ειναι μια γλυκα ολο γελαει. Ειναι πολυ ζωηρουλης μπουσουλαει πολυ γρηγορα και σηκωνεται εδω και πολυ καιρο ειναι μονιμα ορθιος αλλα δεν περπαταει ακομη. Ειναι πολυ φαγανουλης ελπιζω να μην γινει χοντουλης αλλα οταν βλεπει φαγητα αστραφτει το ματι του.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

Oταν μιλούσα χθες για αξιοπρεπή άτομα που γνώρισα εδώ μέσα και φαίνονται από τον τρόπο που μιλάνε και εκφράζονται σίγουρα είχα και σένα στο μυαλό μου Νένα! Και αποδεικνύεις το ήθος σου και την αξιοπρέπειά σου με τα μηνύματα που έστειλες.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν λοιπόν χθες και πραγματικά αναρωτιόμουν γιατί στενοχωριέμαι που διαλύεται έτσι η λίστα! Δεν γνωριζόμαστε προσωπικά, δεν ξέρουμε πως είναι η καθεμία στην καθημερινότητά της............οπότε γιατί στενοχωρέθηκα;

Να σας πω γιατί στενοχωρέθηκα: γιατί η λίστα συνδέθηκε με την πιο όμορφη περίοδο της ζωής μου! Κατά τη διάρκεια των συζητήσεών μας έμαθα πως είμαι έγκυος, στη συνέχεια μοιράστηκα μαζί σας τις όμορφες στιγμές της εγκυμοσύνης μου, τις ανεπανάληπτες στιγμές της γέννας μου και τις πρώτες όμορφες εμπειρίες με το μωρό στο σπίτι!

Ήσασταν όλες εκεί! Ημασταν όλες εκεί και περιμέναμε.........ένα μήνυμα από τις "φίλες" μας, να μας πουν πως είναι τα μωρά τους, τι τα τάισαν, πώς περασαν στις διακοπές.......

Όπως λέει και η Νένα, για πολλές από εμάς μπορεί η καθημερινότητά μας να είναι γεμάτη προβλήματα και να χρειαζόμασταν μια ανάπαυλα, έστω και μέσω μιας διαδικτυακής συζήτησης.

Πώς λοιπόν τα καταφέραμε ετσι;

Όμως, βρε Νένα, πιστεύεις πως πραγματικά υπάρχει περίπτωση να ξαναγίνουν τα πραγματα όπως ήταν; Πολύ αμφιβάλλω...........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρτζι μου και εγω στεναχωρηθηκα πολυ που διαλυθηκαμε..αλλα ετσι οπως εγιναν τα πραγματα δεν ειμαστε πια μια παρεα..

Θα μου λειψει πολυ η λιστα μας ..που μπαιναμε και μιλουσαμε και λεγαμε τους προβληματισμους μας..οταν πρωτομπηκα που ημουν στην κυπρο ησασταν μονο εσεις η παρεα μου..δεθηκα πολυ μαζι σας ..μακαρι να ημασταν οπως πριν μια παρεα..εξαιτιας καποιας διαλυθηκαμε..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...