Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΜΑΜΑΔΕΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ????


Annast

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσαρες!!!!!επιτελους εφτασε η μερα... παω στο γιατρο σημερα!!!!!!

Με το καλό και να προσέχεις. Περιμένουμε νέα σου. Στο ΙΑΣΩ πας? Έχει πολύ κρύο εκεί επάνω.


Τι καλύτεο να είσαι μαμά δύο παιδιών?

Να είσαι μαμά τριών παιδιών!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό και να προσέχεις. Περιμένουμε νέα σου. Στο ΙΑΣΩ πας? Έχει πολύ κρύο εκεί επάνω.

καλημερα μαντυ μου!!! εμενα μου λες? εδω κοντα μενω.. αλλα σημερα παω στο ιατρειο του. βασσ.σοφιας..


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι παλιόκαιρος....:(

Θέλω επιτέλους να ζεσταθεί λίγο ο καιρός αν και κάποιοι φίλοι μου λένε ότι θα το μετανιώσω :tongue:

Με το καλό Annast. Καλά νέα να έχεις:P


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι παλιόκαιρος....:(

Θέλω επιτέλους να ζεσταθεί λίγο ο καιρός αν και κάποιοι φίλοι μου λένε ότι θα το μετανιώσω :tongue:

Με το καλό Annast. Καλά νέα να έχεις:P

καλημερα φιλεναδες!ολα καλα πηγαμε κ ακουσαμε το νινι μας!επιτελους θα χαλαρωσω λιγο!:-)

εσεις τι νεα?


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο Annast... άντε και στα δικά μας ωραία ακούσματα, τα newbies!!

Κορίτσια το γεγονός ότι έχει μειωθεί το discomfort που είχα στην αρχή να υποθέσω ότι είναι φυσιολογικό ε?


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Annast... άντε και στα δικά μας ωραία ακούσματα, τα newbies!!

Κορίτσια το γεγονός ότι έχει μειωθεί το discomfort που είχα στην αρχή να υποθέσω ότι είναι φυσιολογικό ε?

Με το Καλο miss caramel κ σε όλα τα Κορίτσια!!!!


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μένα. Εχω ΠΗΤ10/10 αλλα λόγω καισαρικής θα γεννήσω 1/10 περιπου αν όλα πάνε καλά. Εσεις που έχετε και 2ο παιδάκι αισθάνεστε το ίδιο με την πρώτη φορά? Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα άγχος γιατί είχα πλήρη άγνοια και τώρα έχω πάλι άγχος γιατί ξέρω κάτι λίγα.


eNortjKzUjI0MjIxMlWyBlwwFWACzQ,,96.png

eNortjKzUjI0tbQ0tlCyBlwwFcUC4A,,28.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μένα. Εχω ΠΗΤ10/10 αλλα λόγω καισαρικής θα γεννήσω 1/10 περιπου αν όλα πάνε καλά. Εσεις που έχετε και 2ο παιδάκι αισθάνεστε το ίδιο με την πρώτη φορά? Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα άγχος γιατί είχα πλήρη άγνοια και τώρα έχω πάλι άγχος γιατί ξέρω κάτι λίγα.

καλημερα ek31με το καλο το μωρακι σου,να χαιρεσαι κ το αλλο παιδακι σου!!!μην ανησυχεις δεν εισαι μονη!!εγω εχω πιο πολυ αγχος αυτην την φορα παρα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη!βλεπω οτι εχουμε ιδιο πητ.με το καλο κοριτσαρα!!


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια μου χαθηκα δυο μερες αλλα ετρεχα παραλιγο να παω και νοσοκομειο τη τεταρτη απο το πρωι ειχα ανακατωσουρες και ζαλαδες ολη μερα ξαπλα δε μπορουσα να σηκωσω κεφαλι με το που σηκωνομουνα ολα γυριζαν το βραδυ με επιασε ενα πραγμα περιεργο δυσπνοια βαροσ στο στηθος να λυποθυμαω ολη την ωρα ενιωθα οτι θα πεθανω οτι σβηνω τοσο χαλια τελικα μου λεει ο αντρας μου θα σε παω στο νοσοκομειο στο δρομο του λεω παρε το γυναικολογο και μας ειπε να παμε να δει το εμβρυο γιατι φοβηθηκε μην ηταν εξωμητριο και εσκασε τελικα ειδαμε και το σπορακι μας μια κουκκιδα μου εκανε μια ενεση πριπεραντ συνηλθα καπως ολα αυτα τα επαθα γιατι μαλλον κολλησα ιωση και με επιβαρυνε η ταχυκαρδια και γι αυτο δε μπορουσα να αναπξνευσω σωστα τελος παντων ολα καλα καρδουλα δεν ακουσαμε σε 15 μερες θα ξαναπαω αυτα τα ωραια απο μενα τωρα ξεκουραζομαι πειτε και πριπεραντ για τις ανακατωσουρες γιατι δε μπορω ουτε να φαω και σιμεκο γιατι ποναει και το στομαχι μου αυταααααα


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου χαθηκα δυο μερες αλλα ετρεχα παραλιγο να παω και νοσοκομειο τη τεταρτη απο το πρωι ειχα ανακατωσουρες και ζαλαδες ολη μερα ξαπλα δε μπορουσα να σηκωσω κεφαλι με το που σηκωνομουνα ολα γυριζαν το βραδυ με επιασε ενα πραγμα περιεργο δυσπνοια βαροσ στο στηθος να λυποθυμαω ολη την ωρα ενιωθα οτι θα πεθανω οτι σβηνω τοσο χαλια τελικα μου λεει ο αντρας μου θα σε παω στο νοσοκομειο στο δρομο του λεω παρε το γυναικολογο και μας ειπε να παμε να δει το εμβρυο γιατι φοβηθηκε μην ηταν εξωμητριο και εσκασε τελικα ειδαμε και το σπορακι μας μια κουκκιδα μου εκανε μια ενεση πριπεραντ συνηλθα καπως ολα αυτα τα επαθα γιατι μαλλον κολλησα ιωση και με επιβαρυνε η ταχυκαρδια και γι αυτο δε μπορουσα να αναπξνευσω σωστα τελος παντων ολα καλα καρδουλα δεν ακουσαμε σε 15 μερες θα ξαναπαω αυτα τα ωραια απο μενα τωρα ξεκουραζομαι πειτε και πριπεραντ για τις ανακατωσουρες γιατι δε μπορω ουτε να φαω και σιμεκο γιατι ποναει και το στομαχι μου αυταααααα

χαρα μου περαστικα σου..να προσεχεις το μωρακι,κ να ξεκουραζεσαι..

κ εγω ειμαι κρυωμενη τωρα,χαλια..αλλα κανω υπομονη..


S4iNp3.png

BU56p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου χαθηκα δυο μερες αλλα ετρεχα παραλιγο να παω και νοσοκομειο τη τεταρτη απο το πρωι ειχα ανακατωσουρες και ζαλαδες ολη μερα ξαπλα δε μπορουσα να σηκωσω κεφαλι με το που σηκωνομουνα ολα γυριζαν το βραδυ με επιασε ενα πραγμα περιεργο δυσπνοια βαροσ στο στηθος να λυποθυμαω ολη την ωρα ενιωθα οτι θα πεθανω οτι σβηνω τοσο χαλια τελικα μου λεει ο αντρας μου θα σε παω στο νοσοκομειο στο δρομο του λεω παρε το γυναικολογο και μας ειπε να παμε να δει το εμβρυο γιατι φοβηθηκε μην ηταν εξωμητριο και εσκασε τελικα ειδαμε και το σπορακι μας μια κουκκιδα μου εκανε μια ενεση πριπεραντ συνηλθα καπως ολα αυτα τα επαθα γιατι μαλλον κολλησα ιωση και με επιβαρυνε η ταχυκαρδια και γι αυτο δε μπορουσα να αναπξνευσω σωστα τελος παντων ολα καλα καρδουλα δεν ακουσαμε σε 15 μερες θα ξαναπαω αυτα τα ωραια απο μενα τωρα ξεκουραζομαι πειτε και πριπεραντ για τις ανακατωσουρες γιατι δε μπορω ουτε να φαω και σιμεκο γιατι ποναει και το στομαχι μου αυταααααα

Καλή μου περαστικά!!! Ευτυχώς όλα είναι καλά με το μωράκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου χαθηκα δυο μερες αλλα ετρεχα παραλιγο να παω και νοσοκομειο τη τεταρτη απο το πρωι ειχα ανακατωσουρες και ζαλαδες ολη μερα ξαπλα δε μπορουσα να σηκωσω κεφαλι με το που σηκωνομουνα ολα γυριζαν το βραδυ με επιασε ενα πραγμα περιεργο δυσπνοια βαροσ στο στηθος να λυποθυμαω ολη την ωρα ενιωθα οτι θα πεθανω οτι σβηνω τοσο χαλια τελικα μου λεει ο αντρας μου θα σε παω στο νοσοκομειο στο δρομο του λεω παρε το γυναικολογο και μας ειπε να παμε να δει το εμβρυο γιατι φοβηθηκε μην ηταν εξωμητριο και εσκασε τελικα ειδαμε και το σπορακι μας μια κουκκιδα μου εκανε μια ενεση πριπεραντ συνηλθα καπως ολα αυτα τα επαθα γιατι μαλλον κολλησα ιωση και με επιβαρυνε η ταχυκαρδια και γι αυτο δε μπορουσα να αναπξνευσω σωστα τελος παντων ολα καλα καρδουλα δεν ακουσαμε σε 15 μερες θα ξαναπαω αυτα τα ωραια απο μενα τωρα ξεκουραζομαι πειτε και πριπεραντ για τις ανακατωσουρες γιατι δε μπορω ουτε να φαω και σιμεκο γιατι ποναει και το στομαχι μου αυταααααα

περαστικά εύχομαι:P

Εγώ πάλι είχα τη φαεινή ιδεά να φάω κάτι πικάντικα για μεσημέρι...:rolleyes:

Το αποτέλεσμα ήταν να ξυπνήσω από τη μεσημεριανή σιέστα να μείνω στην τουαλέτα λίγη ώρα με το εντεράκι μου να ορίεται :mad: (εδώ που τα λέμε δίκιο είχε) και να με έχει πιάσει τάση για εμετό! :( Φούντωσα πολύ, έριχνα νερά στα μούτρα μου... εν τέλει πήρα την πίεση 9-6 ήπια νερό έφαγα και λίγα κρακεράκια... επέζησα!:mrgreen:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

περαστικά εύχομαι:P

Εγώ πάλι είχα τη φαεινή ιδεά να φάω κάτι πικάντικα για μεσημέρι...:rolleyes:

Το αποτέλεσμα ήταν να ξυπνήσω από τη μεσημεριανή σιέστα να μείνω στην τουαλέτα λίγη ώρα με το εντεράκι μου να ορίεται :mad: (εδώ που τα λέμε δίκιο είχε) και να με έχει πιάσει τάση για εμετό! :( Φούντωσα πολύ, έριχνα νερά στα μούτρα μου... εν τέλει πήρα την πίεση 9-6 ήπια νερό έφαγα και λίγα κρακεράκια... επέζησα!:mrgreen:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εισαι θεά!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...