Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Προσλήψεις στο εξωτερικό - Hire a Greek


Recommended Posts

Εδώ μπορείτε να πληροφορηθείτε για την προσπάθεια των ομογενών να προσλάβουν Έλληνες που μεταναστεύουν!!!

http://www.protothema.gr/greece/article/?aid=178801

Εδώ μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας!

http://hireagreek.com/wp-login.php?redirect_to=%2F

Πρόκειται για μια προσπάθεια του http://greekreporter.com/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χμμμ ξέρουμε σε ποιον και με ποιον τρόπο προωθούνται τα βιογραφικά που στέλνει κανείς σε αυτή την ιστοσελίδα; Γίνεται κάποιος έλεγχος στους "εργοδότες" ή μπορεί ο καθένας να δηλώσει εργοδότης και να μαζεύει στοιχεία για το ποιο σπίτι ενδέχεται να μείνει ακατοίκητο στο εγγύς μέλλον ή ποιος έχει οικονομικά προβλήματα ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο;

Προσωπικά δεν θα έβαζα προσωπικά στοιχεία στο βιογραφικό μου αν δεν ήξερα πού απευθύνεται. Σίγουρα όχι διεύθυνση, τηλέφωνο, στοιχεία οικογενειακής κατάστασης.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Για καμία αγγελία εσωτερικού ή εξωτερικού δεν είσαι σίγουρος εκτός και αν απο πίσω εμφανίζεται μεγάλη γνωστή εταιρία!

Το greekreporter έχει και μαιλ επικοινωνίας που μπορεί κάποιος να ρωτήσει απορίες πριν στείλει βιογραφικό!

Μακάρι να είναι αληθινή η όλη προσπάθεια και να καρποφορήσει

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Και καλό είναι πάντα να κρατάς μια πισινή. Αλλά άλλο να στέλνεις ένα, δύο, τρία βιογραφικά σε μικρές εταιρίες, κι άλλο να στέλνεις το βιογραφικό σου κάπου και να μην ξέρεις αν θα το δουν 100 άτομα ή 200 και ποιοι θα είναι αυτοί και αν είναι εργοδότες ή κάτι άλλο.

Επιπλέον επειδή τίθεται και θέμα μετανάστευσης, νομίζω ότι καλό είναι να μην βάλεις διεύθυνση. Είναι σαν να λες, σε μερικές εβδομάδες ή μήνες, αυτό το σπίτι μπορεί να είναι κλειστό, με όλη την οικοσκευή μέσα (αν το σπίτι είναι δικό σου εννοείται, αν είναι νοικιασμένο, μικρό το κακό).

Γενικότερα αυτό που λέω είναι ας μην μοιράζουμε τόσο απλόχερα τα προσωπικά μας στοιχεία. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.

Στην τελική, αν υπάρχουν Έλληνες εργοδότες που ενδιαφέρονται να δώσουν δουλειά σε συμπατριώτες τους, ας βάλουν ΑΥΤΟΙ τις δουλειές τους στο σάιτ, και να στείλει ο κάθε ενδιαφερόμενος βιογραφικό αναλόγως.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

×
×
  • Δημιουργία νέου...