Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Εγώ κολπικά θα το βάζω μετά την περίδεση, για την ώρα το λαμβάνω από το στόμα, αλλά το έχω ρυθμίσει να το παίρνω βραδάκι! 

Καλά για το κόκκινο δεν το συζητώ... Έχω απαγορεύσει να παίρνουν χαρτιά υγείας με ροζ σχεδιακια! Τρελή?! Μπορεί! Αλλά δεν γίνεται να πηγαίνει η ψυχή μου στην Κουλουρη κάθε φορά!!!😂😂😂

@Ζαχαρωτο πηγες στον γιατρό; Περιμένουμε νεααα 🩷

Ναι ναι το είχα ξεχάσει αυτό με τα ροζ σχέδια, έπαιρνε ο άντρας μου και κάθε φορά κοιτούσα παγωμένη.... Χαχαχαχ δεν είσαι μόνη σου σε αυτό χχαχαχαα

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

 

 

Εγώ ρώτησα. Όταν τα έπαιρνα παλιότερα έπρεπε απεγνωσμένα να κοιμηθώ αμέσως μετά. Με έπιανε εντονη υπνηλία. Μπορείς να τα πάρεις και κολπικά για να μη φέρνουν υπνηλία αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που είχαν κολπικά λίγο αίμα (δεν ήταν επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη) και με φαντάζεστε στον πανικό μου να δω αίμα πάει... Αφού στις εγκυμοσύνες μου δεν τρώω ούτε παντζάρια δεν αντέχω να δω κόκκινο🤣 

@Pepi88 πίστευα ότι θα μπορούσες να ξεκουραστείς λίγο εκείνη την ώρα που λείπει το παιδί αλλά υπάρχει και ο παράγοντας δουλειά... Με τι ασχολείσαι; Τελικά κι εγώ Τρίτη έκλεισα γιατρο

 

@Ζαχαρωτο περιμένουμε νεαα

Μπα δεν μπορώ να ξεκουραστώ έχουμε δική μας δουλειά βέβαια μπορώ να είμαι χαλαρή αλλά η παρουσία μου χρειάζεται..

Καλημέρα!αυτο με τα συμπτώματα σκέτο θρίλερ ...έρχονται πάνε ίσα να με ταράζουν 🥴


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Pepi88 είπε:

Μπα δεν μπορώ να ξεκουραστώ έχουμε δική μας δουλειά βέβαια μπορώ να είμαι χαλαρή αλλά η παρουσία μου χρειάζεται..

Καλημέρα!αυτο με τα συμπτώματα σκέτο θρίλερ ...έρχονται πάνε ίσα να με ταράζουν 🥴

Κι εσένα;; Για να καταλάβω μια έχεις συμπτώματα και μια όχι;

Δε μπορώ ανησυχώ πάρα πολύ, νομίζω πως όσο πάει και υποχωρούν. Όπως το λες σκέτο θρίλερ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Κι εσένα;; Για να καταλάβω μια έχεις συμπτώματα και μια όχι;

Δε μπορώ ανησυχώ πάρα πολύ, νομίζω πως όσο πάει και υποχωρούν. Όπως το λες σκέτο θρίλερ...

Ναι αυτό μια ξυπνάω και δεν έχω μετά ξανα εχω δεν μου έχει ξανατυχει αυτο στις τόσες εγκυμοσύνες ...δλδ σταματούσαν  τα συμπτώματα και απέβαλα και τέλος .αυτο είναι ψυχοβγαλτικο ρε παιδί μου ...

  • Λυπημένη/-ος 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ναι αυτό μια ξυπνάω και δεν έχω μετά ξανα εχω δεν μου έχει ξανατυχει αυτο στις τόσες εγκυμοσύνες ...δλδ σταματούσαν  τα συμπτώματα και απέβαλα και τέλος .αυτο είναι ψυχοβγαλτικο ρε παιδί μου ...

Συνήθως με τα συμπτώματα έτσι γίνετε έρχονται Κ φεύγουν . Πρηζεσε ξεπρηζεσε δεν είναι κάτι ασυνήθιστο. Δεν γίνετε κιόλας να είσαι συνέχεια με συμπτώματα είναι αφύσικο. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Συνήθως με τα συμπτώματα έτσι γίνετε έρχονται Κ φεύγουν . Πρηζεσε ξεπρηζεσε δεν είναι κάτι ασυνήθιστο. Δεν γίνετε κιόλας να είσαι συνέχεια με συμπτώματα είναι αφύσικο. 

Είναι πολύ παρηγορο αυτό που λες...

πρίν από 13 λεπτά , Pepi88 είπε:

Ναι αυτό μια ξυπνάω και δεν έχω μετά ξανα εχω δεν μου έχει ξανατυχει αυτο στις τόσες εγκυμοσύνες ...δλδ σταματούσαν  τα συμπτώματα και απέβαλα και τέλος .αυτο είναι ψυχοβγαλτικο ρε παιδί μου ...

Κι εμένα είχαν σταματήσει και δεν είχα δώσει σημασία. Από τότε καταλαβαίνεις... Στις άλλες εγκυμοσύνες μου δε με πονούσε το στήθος μου γιατί ήμουν σερί από θηλασμούς και ήταν "έτοιμο" όπως μού έλεγαν.

Από τη μία τα αυτό κι από την άλλη λέω α στο καλό δε μπορώ να πηγαίνω πίσω τη ζωή μου σκεφτομενη όλα αυτά. Όπως λες κι εσύ ο,τι είναι να γίνει θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , linaa είπε:

Συνήθως με τα συμπτώματα έτσι γίνετε έρχονται Κ φεύγουν . Πρηζεσε ξεπρηζεσε δεν είναι κάτι ασυνήθιστο. Δεν γίνετε κιόλας να είσαι συνέχεια με συμπτώματα είναι αφύσικο. 

Διακεκομμένα δεν ξαναείχα για αυτο με στρεσαρει αυτή η κατάσταση .ακόμα και στον γιο μου μέχρι τον 4ο ήταν συνεχόμενα συν την άγνοια κινδύνου ακόμα τότε δεν είχα άγχος ...

πρίν από 59 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Είναι πολύ παρηγορο αυτό που λες...

Κι εμένα είχαν σταματήσει και δεν είχα δώσει σημασία. Από τότε καταλαβαίνεις... Στις άλλες εγκυμοσύνες μου δε με πονούσε το στήθος μου γιατί ήμουν σερί από θηλασμούς και ήταν "έτοιμο" όπως μού έλεγαν.

Από τη μία τα αυτό κι από την άλλη λέω α στο καλό δε μπορώ να πηγαίνω πίσω τη ζωή μου σκεφτομενη όλα αυτά. Όπως λες κι εσύ ο,τι είναι να γίνει θα γίνει.

Έτσι αγάπη μου ότι είναι να γίνει θα γίνει ...εσύ πως είσαι ? Το είπες στον άντρα σου ??

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Pepi88 είπε:

Διακεκομμένα δεν ξαναείχα για αυτο με στρεσαρει αυτή η κατάσταση .ακόμα και στον γιο μου μέχρι τον 4ο ήταν συνεχόμενα συν την άγνοια κινδύνου ακόμα τότε δεν είχα άγχος ...

Έτσι αγάπη μου ότι είναι να γίνει θα γίνει ...εσύ πως είσαι ? Το είπες στον άντρα σου ??

Η άγνοια κινδύνου ήταν . Απλώς τότε δεν έδινες τόσο πολύ σημασία. Όσο πιο πολύ δίνεις σημασία τόσο πιο περίεργα σου φαίνονται. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Η άγνοια κινδύνου ήταν . Απλώς τότε δεν έδινες τόσο πολύ σημασία. Όσο πιο πολύ δίνεις σημασία τόσο πιο περίεργα σου φαίνονται. 

Όπως και να έχει το τίμημα των καθεξιν είναι αυτό να μην μπορείς πλέον να χαρείς ούτε μερα από την καινούργια εγκυμοσύνη που έρχεται  και να ζεις μέσα στην αμφιβολία.υπομονή λοιπόν.

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Pepi88 είπε:

Όπως και να έχει το τίμημα των καθεξιν είναι αυτό να μην μπορείς πλέον να χαρείς ούτε μερα από την καινούργια εγκυμοσύνη που έρχεται  και να ζεις μέσα στην αμφιβολία.υπομονή λοιπόν.

Εμένα μου λες?! Εγώ παίρνω θετικό τεστ και με πιάνει πανικός αντί να χαρώ το γεγονός! 

Λοιπόν, δεν άντεξα, πήγα και έκανα ξανά χοριακή! Την Τρίτη ήταν 39,4 και σήμερα 276,2. Νομίζω είναι πολύ καλή τιμή, είναι σχεδόν διπλό από όσο περίμενα. Είχα κατά νου να δω κάτι κοντά στο 160. Την Τρίτη θα επαναλάβω που μου ζήτησε ο γιατρός. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , marpi91 είπε:

Εμένα μου λες?! Εγώ παίρνω θετικό τεστ και με πιάνει πανικός αντί να χαρώ το γεγονός! 

Λοιπόν, δεν άντεξα, πήγα και έκανα ξανά χοριακή! Την Τρίτη ήταν 39,4 και σήμερα 276,2. Νομίζω είναι πολύ καλή τιμή, είναι σχεδόν διπλό από όσο περίμενα. Είχα κατά νου να δω κάτι κοντά στο 160. Την Τρίτη θα επαναλάβω που μου ζήτησε ο γιατρός. 

Μια χαρά είναι σούπερ η χοριακη !!μπράβο !!λογικά την τρίτη θα εκτοξευθεί!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Διακεκομμένα δεν ξαναείχα για αυτο με στρεσαρει αυτή η κατάσταση .ακόμα και στον γιο μου μέχρι τον 4ο ήταν συνεχόμενα συν την άγνοια κινδύνου ακόμα τότε δεν είχα άγχος ...

Έτσι αγάπη μου ότι είναι να γίνει θα γίνει ...εσύ πως είσαι ? Το είπες στον άντρα σου ??

Γελάω με την άγνοια κινδύνου όπως τα λες χαχαχα. Ναι τού το είπα. Τού είχα πει πριν το τεστ ότι είχα υποψίες, μια μέρα που έτρωγε ομελέτα μού πρότεινε να μού φτιάξει και τού είπα ότι με αηδιάζει και μού έκανε νόημα κοροϊδευτικά ότι πάμε για το 4ο και τού λέω "κι αν πάμε τι θα κάνεις;" "Εγώ δεν έχω θέμα αν είσαι κι.εσυ σίγουρη" μού λέει και τού είπα ότι έκανα το τέστ βγήκε θετικό. Μια χαρά το έχει πάρει δεν έχει θέμα.

Αυτό που λες πάντως για τις αποβολές ότι κάθε μέρα δε μπορείς να χαρείς δεν είναι όμως κρίμα; Είναι τέλειο πράγμα η εγκυμοσύνη και δε μπορούμε να.χαρουμε....

 

@marpi91 πόσο σού είπε ο γιατρός ότι έπρεπε να είναι; Καλή δεν είναι; Έχω ακούσει για το διπλασιασμό αλλά δεν ξέρω αν είναι ακριβώς επί δύο κάθε μέρα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Γελάω με την άγνοια κινδύνου όπως τα λες χαχαχα. Ναι τού το είπα. Τού είχα πει πριν το τεστ ότι είχα υποψίες, μια μέρα που έτρωγε ομελέτα μού πρότεινε να μού φτιάξει και τού είπα ότι με αηδιάζει και μού έκανε νόημα κοροϊδευτικά ότι πάμε για το 4ο και τού λέω "κι αν πάμε τι θα κάνεις;" "Εγώ δεν έχω θέμα αν είσαι κι.εσυ σίγουρη" μού λέει και τού είπα ότι έκανα το τέστ βγήκε θετικό. Μια χαρά το έχει πάρει δεν έχει θέμα.

Αυτό που λες πάντως για τις αποβολές ότι κάθε μέρα δε μπορείς να χαρείς δεν είναι όμως κρίμα; Είναι τέλειο πράγμα η εγκυμοσύνη και δε μπορούμε να.χαρουμε....

 

@marpi91 πόσο σού είπε ο γιατρός ότι έπρεπε να είναι; Καλή δεν είναι; Έχω ακούσει για το διπλασιασμό αλλά δεν ξέρω αν είναι ακριβώς επί δύο κάθε μέρα 

Δεν τον ξαναπήρα! Διάβασα όμως πως θέλουμε τουλάχιστον 60% πάνω ανά 48-72 ώρες. Υποθέτω λοιπόν ότι είναι καλά! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Δεν τον ξαναπήρα! Διάβασα όμως πως θέλουμε τουλάχιστον 60% πάνω ανά 48-72 ώρες. Υποθέτω λοιπόν ότι είναι καλά! 

Καλημέρα!!! 

Από πλοία τιμή και πάνω μπορείς να πεις κάτι στον υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Γελάω με την άγνοια κινδύνου όπως τα λες χαχαχα. Ναι τού το είπα. Τού είχα πει πριν το τεστ ότι είχα υποψίες, μια μέρα που έτρωγε ομελέτα μού πρότεινε να μού φτιάξει και τού είπα ότι με αηδιάζει και μού έκανε νόημα κοροϊδευτικά ότι πάμε για το 4ο και τού λέω "κι αν πάμε τι θα κάνεις;" "Εγώ δεν έχω θέμα αν είσαι κι.εσυ σίγουρη" μού λέει και τού είπα ότι έκανα το τέστ βγήκε θετικό. Μια χαρά το έχει πάρει δεν έχει θέμα.

Αυτό που λες πάντως για τις αποβολές ότι κάθε μέρα δε μπορείς να χαρείς δεν είναι όμως κρίμα; Είναι τέλειο πράγμα η εγκυμοσύνη και δε μπορούμε να.χαρουμε....

 

@marpi91 πόσο σού είπε ο γιατρός ότι έπρεπε να είναι; Καλή δεν είναι; Έχω ακούσει για το διπλασιασμό αλλά δεν ξέρω αν είναι ακριβώς επί δύο κάθε μέρα 

Οπότε μια χαρά με τον αντρουλη σου στην αναμονή !

Φυσικά και είναι κρίμα να μην μπορείς να χαρείς αλλά βγαίνει φυσικό τι να κάνουμε ...


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...