Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2024


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

εγώ έφτασα 37+2 για να γεννήσω. Τουλάχιστον η κατάσταση αυτή με βοήθησε να γεννήσω πανευκολα και πολύ γρήγορα. Τώρα που γνωρίζουμε το θέμα, προχωράμε με πρόληψη. Αντί υπερτασικά, αντιβίωση 4 μέρες τον μήνα, αντιπηκτικες και προχωράμε! 

@Pepi88 εσύ έχεις εξαρχής κοντό τράχηλο στις εγκυμοσύνες; Ή μειώνεται μόλις πάρει βάρος το μωρό; Εμένα είναι κοντός από τη φύση του, 3,4-3,5 εκ. Και με την περίδεση μου τον πήγε 3,8-4εκ. Φυσικά από τον 6ο έπεσε στα 2,8 και ήμουν πολύ περιορισμένη στις κινήσεις μου. Δεν κρεβατωθηκα αλλά δεν είχα και άνεση να πεις..

Εμένα είναι κοντός λόγο επέμβασης δλδ περίπου 2,8 οπότε καταλαβαίνεις είναι ζορικα εξ αρχής τα πράγματα ...οπότε επιβάλεται και η ξάπλα και όλα αλλά τι να κάνω ότι χρειαστεί αν και τώρα με ένα παιδί ήδη δεν θα είναι το ίδιο απλά τα πράγματα...

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ρε παιδιά αυτό που μού κάνει τρομερή εντύπωση είναι ότι έχω μια γνωστή η οποία γεννήθηκε 5 μηνών και τώρα είναι μία χαρά κοπέλα. Αλλά αυτά πρέπει να είναι μάλλον σπάνιες περιπτώσεις.

Γιατί λες ότι θέλει κρέμασμα;

Καλέ με παιδί και δουλειές πώς μπορείς να κρεβατωθεις;;; 

 

Από συμπτώματα πώς είστε;;

 

@Pepi88 τίποτα αυτά είναι άτυχα τυχερά.. αλλά μέσα σε ένα χρόνο;; Πρέπει να τα είδες όλα... Την παλινδρομη την ανακάλυψα στην 11η ή στην 13η εβδομάδα δε θυμάμαι. Αυτό το site με βοήθησε πάρα πολύ εκείνες τις στιγμές...

 

 

@marpi91 έκανες πάλι χοριακή;

Από συμπτώματα έχω μόνο στήθος και πονακια στην κοιλιά ...τίποτα άλλο ...εσεις?

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Ρε παιδιά αυτό που μού κάνει τρομερή εντύπωση είναι ότι έχω μια γνωστή η οποία γεννήθηκε 5 μηνών και τώρα είναι μία χαρά κοπέλα. Αλλά αυτά πρέπει να είναι μάλλον σπάνιες περιπτώσεις.

Γιατί λες ότι θέλει κρέμασμα;

Καλέ με παιδί και δουλειές πώς μπορείς να κρεβατωθεις;;; 

 

Από συμπτώματα πώς είστε;;

 

@Pepi88 τίποτα αυτά είναι άτυχα τυχερά.. αλλά μέσα σε ένα χρόνο;; Πρέπει να τα είδες όλα... Την παλινδρομη την ανακάλυψα στην 11η ή στην 13η εβδομάδα δε θυμάμαι. Αυτό το site με βοήθησε πάρα πολύ εκείνες τις στιγμές...

 

 

@marpi91 έκανες πάλι χοριακή;

Ο γιατρός που είχα τότε, με έβαλε ενώ βρισκόμουν σε ενεργό τοκετό να κάνω περίδεση. Μετά αφού έσπασαν τα νερά, με έβαλε να υπογράψω οτι δεν θέλω να κάνω βιοψία στο μωρό, ενώ είχα πόνους τοκετού 2 π.μ. και τον έπαιρνε η μάνα μου τηλέφωνο έλεγε είναι το έντερο, να πάρει buscopan και να κοιμηθεί... Αχ τέλος πάντων, μην τα θυμάμαι... Αφαίρεση άδειας και λοιπά...

Τότε δεν είχα παιδί, θα μπορούσα να κρεβατωθω αν το ζητούσε η περίσταση.. τι να έκανα! Τώρα να δούμε! Ελπίζω να τα καταφέρω!

Από συμπτώματα τίποτα το φοβερό. Δεν έχω πολλή όρεξη για φαγητό, και έχω συνέχεια τσιμπήματα και πονακια στην κοιλιά σαν πόνους περιόδου.προσπαθω να υπενθυμίσω στον εαυτό μου ότι είναι φυσιολογικό να έχω αυτά τα πονακια.. όχι με φοβερή επιτυχία 😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Εμένα είναι κοντός λόγο επέμβασης δλδ περίπου 2,8 οπότε καταλαβαίνεις είναι ζορικα εξ αρχής τα πράγματα ...οπότε επιβάλεται και η ξάπλα και όλα αλλά τι να κάνω ότι χρειαστεί αν και τώρα με ένα παιδί ήδη δεν θα είναι το ίδιο απλά τα πράγματα...

Από συμπτώματα έχω μόνο στήθος και πονακια στην κοιλιά ...τίποτα άλλο ...εσεις?

Επειδή δεν ξέρω από αυτά το φυσιολογικό μέγεθος πόσο είναι;

Τώρα δηλαδή πρέπει να κάτσεις πάλι ξάπλα; Και πώς τα καταφέρνεις;;;

12 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Ο γιατρός που είχα τότε, με έβαλε ενώ βρισκόμουν σε ενεργό τοκετό να κάνω περίδεση. Μετά αφού έσπασαν τα νερά, με έβαλε να υπογράψω οτι δεν θέλω να κάνω βιοψία στο μωρό, ενώ είχα πόνους τοκετού 2 π.μ. και τον έπαιρνε η μάνα μου τηλέφωνο έλεγε είναι το έντερο, να πάρει buscopan και να κοιμηθεί... Αχ τέλος πάντων, μην τα θυμάμαι... Αφαίρεση άδειας και λοιπά...

Τότε δεν είχα παιδί, θα μπορούσα να κρεβατωθω αν το ζητούσε η περίσταση.. τι να έκανα! Τώρα να δούμε! Ελπίζω να τα καταφέρω!

Από συμπτώματα τίποτα το φοβερό. Δεν έχω πολλή όρεξη για φαγητό, και έχω συνέχεια τσιμπήματα και πονακια στην κοιλιά σαν πόνους περιόδου.προσπαθω να υπενθυμίσω στον εαυτό μου ότι είναι φυσιολογικό να έχω αυτά τα πονακια.. όχι με φοβερή επιτυχία 😂

Α καλά κατάλαβα... Θα τα καταφέρεις θα βρεις τον τρόπο, ο σύζυγος θα βάλει λίγο πλάτη και όλα θα γίνουν. Με το γιατρό το συζητήσατε αυτό;

Εγώ έχω ενόχληση στο στήθος και στο στομάχι. Νιώθω μια μπάλα χαμηλά στην κοιλιά δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό. Ακόμα δεν έχω μιλήσει με το γιατρό μου θα τον πάρω ίσως από εβδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ ένας φυσιολογικός τράχηλος είναι 3,8 με 4 περίπου !ναι αν όλα πάνε καλά από νωρίς θα είμαι πολύ περιορισμένη...το πώς θα τα καταφέρω και  με τον μικρό δεν έχω ιδέα ...

Γιατί δεν παίρνεις τον γιατρό σου?να ξεκινήσεις και filicin κλπ ...

@marpi91 εσύ μίλησες με τον γιατρό σου?


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 εγώ τον πήρα τον γιατρό, αλλά με χοριακή 39,4 τι να μου πει ο άνθρωπος?! Μου είπε να ξεκινήσω φολικό και προγεστερόνη και να επαναλάβω την εξέταση την επόμενη Τρίτη! 

@ΧρυσαΜ εγώ δεν χρειάστηκε να κάτσω στο κρεβάτι, έκανα περίδεση και πεσσό και μετα απλά ήμουν προσεκτική. Όχι περπάτημα πάνω από 15', όχι σκάλες, όχι βάρη κλπ. Και πολλή ξεκούραση.

Στην τελευταία εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε λόγω συνδρόμου, ο Παναγιώτης μου ήταν 10 μηνών και μου είχε πει ο γιατρός να προσέχω πως τον σηκώνω. Να μην κάνω δλδ περιττές κινήσεις. Τώρα ευτυχώς άρχισε να περπατάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

@Pepi88 εγώ τον πήρα τον γιατρό, αλλά με χοριακή 39,4 τι να μου πει ο άνθρωπος?! Μου είπε να ξεκινήσω φολικό και προγεστερόνη και να επαναλάβω την εξέταση την επόμενη Τρίτη! 

@ΧρυσαΜ εγώ δεν χρειάστηκε να κάτσω στο κρεβάτι, έκανα περίδεση και πεσσό και μετα απλά ήμουν προσεκτική. Όχι περπάτημα πάνω από 15', όχι σκάλες, όχι βάρη κλπ. Και πολλή ξεκούραση.

Στην τελευταία εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε λόγω συνδρόμου, ο Παναγιώτης μου ήταν 10 μηνών και μου είχε πει ο γιατρός να προσέχω πως τον σηκώνω. Να μην κάνω δλδ περιττές κινήσεις. Τώρα ευτυχώς άρχισε να περπατάει!

Ναι οκ είναι νωρίς αλλα εστω αυτά που σου είπε να ξεκινήσεις για να βοηθήσεις το σπορακι!και εγώ 4 μέρες πριν την περίοδο το έμαθα και μου έδωσε τα ίδια συν σαλοσπιρ των 160...

Αύριο 6w αισίως εγώ ...και έμειναν 5 μέρες για τον γιατρό..τι άγχος πάλι είναι τούτο 🥴


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

@ΧρυσαΜ ένας φυσιολογικός τράχηλος είναι 3,8 με 4 περίπου !ναι αν όλα πάνε καλά από νωρίς θα είμαι πολύ περιορισμένη...το πώς θα τα καταφέρω και  με τον μικρό δεν έχω ιδέα ...

Γιατί δεν παίρνεις τον γιατρό σου?να ξεκινήσεις και filicin κλπ ...

@marpi91 εσύ μίλησες με τον γιατρό σου?

Τον πας σχολείο;; 

Έλα ντε κι αυτό το άγχος σε καταλαβαίνω... Τι παίρνεις εσύ;

@marpi91 ναι όντως είναι πολύ χαμηλή για να φανεί κάτι. Καλά αποτελέσματα σού εύχομαι στην επόμενη. Αφού περπατάει το μόνο "ζόρι" είναι η αλλαγή τής πανας. 

Δεν τον έχω πάρει ακόμα τηλέφωνο γιατι αρχικά δεν το είχα συνειδητοποιήσει. Την τρίτη το έμαθα όταν ήμουν στη δουλειά, άρχισε να πονάει το στήθος μου και λέω αει στο καλό θα πάρω ένα τέστ γιατί νομίζω το μυαλό μού παίζει παιχνίδια. Μετά χθες και σήμερα δε θα προλάβαινα ούτως ή άλλως να πάω. Αύριο δεν έχει ιατρείο. Επομένως από τρίτη θα μπορώ να πάω. Θα τον πάρω αύριο να τού πω ότι έχω ένα τέστ θετικό κι ότι έχω γενικά έντονη μέρα να δω μήπως πρέπει να πάρω ουτροτζεσταν προληπτικά. Εσείς ποια προγεστερόνη παίρνετε; Ανέκαθεν έπαιρνα ουτροτζεσταν αλλά μού φέρνουν υπνηλία.

Σήμερα δεν είχα πολλά συμπτώματα. Λίγο το στομάχι μου ήταν χάλια, αλλά αυτό δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη ή αν όχι. Το στήθος μου με πονούσε λιγότερο. Και έχω βάρος στην κοιλιά μου και υπνηλία.

Είναι από τη φοβία μου κάθε τόσο σκέφτομαι "έχω κάποιο σύμπτωμα; Μήπως πάει κάτι στραβά;". Χαζομάρες..

 

Από Αθήνα είστε εσείς;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ήρθα και εγώ στην παρέα σας.

Τερ 1/2 είμαι 7 εβδομάδων και 1 ημερών. Όλες βλέπω έχουμε ήδη παιδάκια πολύ χαίρομαι.

Ας μην βλέπουμε τα δύσκολα κάθε εγκυμοσύνη και διαφορετική.

Ότι έγινε έγινε προχωράμε μπροστά για το καλό όλων.

(Τα λέω για να τα ακούω κ εγώ)

Από ναυτίες πως πάτε?

Το στήθος?

Εγώ περνάω κ ενα κρύωμα που μου το γυρνάει σε ιγμορίτιδα και ο παθολόγος είναι αρνητικός να μου δώσει κάτι γιατί είναι οι πιο σημαντικές βδομάδες της εγκυμοσύνης.

Στην δουλειά νιώθω ότι κάποια στιγμή θα πέσω κάτω αλλά την παλεύω.

Αύριο έχω γιατρό να ακούσω καρδιά.

Τρομερό αγχος

 

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ήρθα και εγώ στην παρέα σας.

Τερ 1/2 είμαι 7 εβδομάδων και 1 ημερών. Όλες βλέπω έχουμε ήδη παιδάκια πολύ χαίρομαι.

Ας μην βλέπουμε τα δύσκολα κάθε εγκυμοσύνη και διαφορετική.

Ότι έγινε έγινε προχωράμε μπροστά για το καλό όλων.

(Τα λέω για να τα ακούω κ εγώ)

Από ναυτίες πως πάτε?

Το στήθος?

Εγώ περνάω κ ενα κρύωμα που μου το γυρνάει σε ιγμορίτιδα και ο παθολόγος είναι αρνητικός να μου δώσει κάτι γιατί είναι οι πιο σημαντικές βδομάδες της εγκυμοσύνης.

Στην δουλειά νιώθω ότι κάποια στιγμή θα πέσω κάτω αλλά την παλεύω.

Αύριο έχω γιατρό να ακούσω καρδιά.

Τρομερό αγχος

 

Καλώς ήρθες! Με το καλό! Να μας στείλεις τα νέα από το ραντεβού σας!

Εμένα η δουλειά μου είναι καθιστική αλλά έχω πολλές μετακινήσεις και πολλή ώρα οδήγηση, οπότε κουράζομαι κάπου.. 

Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα, πέραν των τσιμπηματων και του "μπουκωματος" χαμηλά στην κοιλιά μου. Το στομάχι καλά σε γενικές γραμμές, στο στήθος δεν νιώθω καμία αλλαγή.. βέβαια εμένα τερ είναι 21/2, είναι πολύ νωρίς.. 

@ΧρυσαΜ ναι, εγώ από Ζωγράφου! Εσύ; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ήρθα και εγώ στην παρέα σας.

Τερ 1/2 είμαι 7 εβδομάδων και 1 ημερών. Όλες βλέπω έχουμε ήδη παιδάκια πολύ χαίρομαι.

Ας μην βλέπουμε τα δύσκολα κάθε εγκυμοσύνη και διαφορετική.

Ότι έγινε έγινε προχωράμε μπροστά για το καλό όλων.

(Τα λέω για να τα ακούω κ εγώ)

Από ναυτίες πως πάτε?

Το στήθος?

Εγώ περνάω κ ενα κρύωμα που μου το γυρνάει σε ιγμορίτιδα και ο παθολόγος είναι αρνητικός να μου δώσει κάτι γιατί είναι οι πιο σημαντικές βδομάδες της εγκυμοσύνης.

Στην δουλειά νιώθω ότι κάποια στιγμή θα πέσω κάτω αλλά την παλεύω.

Αύριο έχω γιατρό να ακούσω καρδιά.

Τρομερό αγχος

 

Καλημέρα!!! 

Καλά αποτελέσματα σού εύχομαι!!!

Μού άρεσε αυτό που λες (το λέω για να το ακούω κι εγώ) χαχαχα

Εγώ έχω που και που ανακατωσουρες αλλά νομίζω είναι από το στομάχι μου. Το στήθος την πρώτη μέρα που έμαθα πονούσε φρικτά, τώρα καλύτερα.

Η δουλειά μου κι εμένα είναι σαν της @marpi91 οδήγηση και πέρα δώθε αλλά ανάλογα την περιοχή που είμαι, κάποιες φορές είναι όλο περπάτημα.

Πόσο είναι το παιδάκι σου;

Περιστέρι εγώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Τον πας σχολείο;; 

Έλα ντε κι αυτό το άγχος σε καταλαβαίνω... Τι παίρνεις εσύ;

@marpi91 ναι όντως είναι πολύ χαμηλή για να φανεί κάτι. Καλά αποτελέσματα σού εύχομαι στην επόμενη. Αφού περπατάει το μόνο "ζόρι" είναι η αλλαγή τής πανας. 

Δεν τον έχω πάρει ακόμα τηλέφωνο γιατι αρχικά δεν το είχα συνειδητοποιήσει. Την τρίτη το έμαθα όταν ήμουν στη δουλειά, άρχισε να πονάει το στήθος μου και λέω αει στο καλό θα πάρω ένα τέστ γιατί νομίζω το μυαλό μού παίζει παιχνίδια. Μετά χθες και σήμερα δε θα προλάβαινα ούτως ή άλλως να πάω. Αύριο δεν έχει ιατρείο. Επομένως από τρίτη θα μπορώ να πάω. Θα τον πάρω αύριο να τού πω ότι έχω ένα τέστ θετικό κι ότι έχω γενικά έντονη μέρα να δω μήπως πρέπει να πάρω ουτροτζεσταν προληπτικά. Εσείς ποια προγεστερόνη παίρνετε; Ανέκαθεν έπαιρνα ουτροτζεσταν αλλά μού φέρνουν υπνηλία.

Σήμερα δεν είχα πολλά συμπτώματα. Λίγο το στομάχι μου ήταν χάλια, αλλά αυτό δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη ή αν όχι. Το στήθος μου με πονούσε λιγότερο. Και έχω βάρος στην κοιλιά μου και υπνηλία.

Είναι από τη φοβία μου κάθε τόσο σκέφτομαι "έχω κάποιο σύμπτωμα; Μήπως πάει κάτι στραβά;". Χαζομάρες..

 

Από Αθήνα είστε εσείς;

 

 

Τον στελνω κανονικά παιδικό τι να κάνω πάω και στην δουλειά!από φάρμακα παίρνω ουτροτζεσταν σαλοσπιρ και φιλισιν ...

Εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη κανονικά αλλά έχω παντρευτεί σε ένα χωριό των Σερρών!έχω συνηθίσει πλέον εδώ και μαρεσει η ηρεμία !!

@marpi91 

@Ζαχαρωτο καλώς ήρθες !να μας πεις τα νέα από τον γιατρό!εγώ σήμερα είμαι 6 w ακριβώς και γιατρό έχω την Τρίτη φουλλλ αγωνία μεν γλυκιά αναμονή δε !πέρασα και εγώ μια ίωση κόλλησα από τον μικρό μου έκανα αρκετό πυρετό και σταμάτησαν τα συμπτώματα μια μέρα ολόκληρη και φρικαρα...ευτυχώς μετά όλα καλά αλλά αναγουλες δεν έχω έτσι και αλλιώς ...

 


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Κορίτσια εμένα από χθες το απόγευμα με έχει χτυπήσει ένα κύμα υπνηλίας και φοβερής ατονίας..! 

Κι εγώ. Utrogestan παίρνω, δεν θυμάμαι ποια είχε ρωτήσει!

Μια από τα ίδια με την υπνηλία .. κοιμάμαι με τα μάτια ανοιχτά 😂😂

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Μια από τα ίδια με την υπνηλία .. κοιμάμαι με τα μάτια ανοιχτά 😂😂

 

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Μια από τα ίδια με την υπνηλία .. κοιμάμαι με τα μάτια ανοιχτά 😂😂

 

4 ώρες πρίν, marpi91 είπε:

Κορίτσια εμένα από χθες το απόγευμα με έχει χτυπήσει ένα κύμα υπνηλίας και φοβερής ατονίας..! 

Κι εγώ. Utrogestan παίρνω, δεν θυμάμαι ποια είχε ρωτήσει!

Εγώ ρώτησα. Όταν τα έπαιρνα παλιότερα έπρεπε απεγνωσμένα να κοιμηθώ αμέσως μετά. Με έπιανε εντονη υπνηλία. Μπορείς να τα πάρεις και κολπικά για να μη φέρνουν υπνηλία αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που είχαν κολπικά λίγο αίμα (δεν ήταν επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη) και με φαντάζεστε στον πανικό μου να δω αίμα πάει... Αφού στις εγκυμοσύνες μου δεν τρώω ούτε παντζάρια δεν αντέχω να δω κόκκινο🤣 

@Pepi88 πίστευα ότι θα μπορούσες να ξεκουραστείς λίγο εκείνη την ώρα που λείπει το παιδί αλλά υπάρχει και ο παράγοντας δουλειά... Με τι ασχολείσαι; Τελικά κι εγώ Τρίτη έκλεισα γιατρο

 

@Ζαχαρωτο περιμένουμε νεαα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

 

 

Εγώ ρώτησα. Όταν τα έπαιρνα παλιότερα έπρεπε απεγνωσμένα να κοιμηθώ αμέσως μετά. Με έπιανε εντονη υπνηλία. Μπορείς να τα πάρεις και κολπικά για να μη φέρνουν υπνηλία αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που είχαν κολπικά λίγο αίμα (δεν ήταν επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη) και με φαντάζεστε στον πανικό μου να δω αίμα πάει... Αφού στις εγκυμοσύνες μου δεν τρώω ούτε παντζάρια δεν αντέχω να δω κόκκινο🤣 

@Pepi88 πίστευα ότι θα μπορούσες να ξεκουραστείς λίγο εκείνη την ώρα που λείπει το παιδί αλλά υπάρχει και ο παράγοντας δουλειά... Με τι ασχολείσαι; Τελικά κι εγώ Τρίτη έκλεισα γιατρο

 

@Ζαχαρωτο περιμένουμε νεαα

Εγώ κολπικά θα το βάζω μετά την περίδεση, για την ώρα το λαμβάνω από το στόμα, αλλά το έχω ρυθμίσει να το παίρνω βραδάκι! 

Καλά για το κόκκινο δεν το συζητώ... Έχω απαγορεύσει να παίρνουν χαρτιά υγείας με ροζ σχεδιακια! Τρελή?! Μπορεί! Αλλά δεν γίνεται να πηγαίνει η ψυχή μου στην Κουλουρη κάθε φορά!!!😂😂😂

@Ζαχαρωτο πηγες στον γιατρό; Περιμένουμε νεααα 🩷

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...