Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ


Recommended Posts

Ελπιδάκι γεια σου και από μένα.

Εγώ έχω ένα κουτί γκοναλ που μου εχει περισσέψει αλλά είναι των 300 μοναδων είναι σφραγισμένο και είναι πένα......το χω στο ψυγείο και λήγει τον Απρίλιο........νομίζω το συγκεκριμένο από όσο θυμάμαι από τις οδηγίες γίνεται να βρεθεί και εκτος ψυγείου ως 25 βαθμους κελσιου (τωρα που ειναι και χειμωνας δε προκειται να ξεπεραστεί αυτή η θερμοκρασία) μπορώ να το ξαναδιαβάσω να το επιβεβαιώσω. Απλά σε θερμοκρασία εκτός ψυγείου πρέπει νομίζω να χρησιμοποιηθεί το σκεύασμα μέσα σε 3 μήνες.......αν εσυ τα χρησιμοποιησεις για αυτη την προσπάθεια δε θα χεις πρόβλημα.

Πολύ ευχαρίστως να σου τη στείλω αν σου είναι χρήσιμη.......είχα γράψει και γω στο φορουμ για να τη δώσω αλλά δε τη χρειάστηκε κάποια κοπέλα. Μακάρι να φανεί κάπου χρήσιμη και να μην πάει χαμένη.

Αν τη θέλεις ενημέρωσέ με για να κανονίσουμε πως θα τη λάβεις.

Να σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και πιστεύω από ότι βλέπω ότι θα τα βρεις τα φάρμακα που χρειάζεσαι:D και μένα με έχουν βοηθήσει άλλες κοπέλες παλιοτερα και σε λιγο καιρο που θα κάνω και γω προσπάθεια πάλι θα χρειαστώ και γω κάποια βοήθεια γιατι είναι πολυ ακριβά για να τα αγοράζουμε όταν δε μας τα καλύπτουν τα ταμεία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια επειδή και γω θα προχωρησω σε επόμενη προσπάθεια , ο γιατρός μου έχει γράψει μενοπουρ και αβερκαπ................οι μενοπουρ ειναι ακριβες από όσο θυμάμαι και δεν παίρνω και μικρή δοσολογία. Αν κάποια κοπέλα έχει περίσσευμα χωρίς να της χρειαστούν θα μου ηταν και μενα πολύτιμες.

Καλή επιτυχία σε όλες μας.......να γίνουμε γρήγορα μανούλες!

Ελπίδα αν σε πειράζει που έγραψα και γω για τα φάρμακα που χρειάζομαι στο θέμα που άνοιξες εσύ πες το μου να το σβήσω το μην μου .......εντάξυ?????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επειδή και γω θα προχωρησω σε επόμενη προσπάθεια , ο γιατρός μου έχει γράψει μενοπουρ και αβερκαπ................οι μενοπουρ ειναι ακριβες από όσο θυμάμαι και δεν παίρνω και μικρή δοσολογία. Αν κάποια κοπέλα έχει περίσσευμα χωρίς να της χρειαστούν θα μου ηταν και μενα πολύτιμες.

Καλή επιτυχία σε όλες μας.......να γίνουμε γρήγορα μανούλες!

Ελπίδα αν σε πειράζει που έγραψα και γω για τα φάρμακα που χρειάζομαι στο θέμα που άνοιξες εσύ πες το μου να το σβήσω το μην μου .......εντάξυ?????

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΣΗ 450IU GONAL-F ΚΑΙ 150IU PERGOVERIS THN ΗΜΕΡΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΓΟΥΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ.ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια επειδή και γω θα προχωρησω σε επόμενη προσπάθεια , ο γιατρός μου έχει γράψει μενοπουρ και αβερκαπ................οι μενοπουρ ειναι ακριβες από όσο θυμάμαι και δεν παίρνω και μικρή δοσολογία. Αν κάποια κοπέλα έχει περίσσευμα χωρίς να της χρειαστούν θα μου ηταν και μενα πολύτιμες.

Καλή επιτυχία σε όλες μας.......να γίνουμε γρήγορα μανούλες!

Ελπίδα αν σε πειράζει που έγραψα και γω για τα φάρμακα που χρειάζομαι στο θέμα που άνοιξες εσύ πες το μου να το σβήσω το μην μου .......εντάξυ?????

Μελετίνα μου, έχω 2 κουτια menopur που μπορώ να σου τα στείλω. Αν θέλεις στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

ελπιδακι μου, μην γραφεις κεφαλαια απαγορευεται.....θα φας καρτα.....βρηκες την κυρια περσα?

σε ευχαριστω αλλα δεν το ηξερα σου ειπα οτι δεν εχω ιδεα απο αυτα.την βρηκα αλλα μου ειπε πωσ αυτο τον καιρο υπαρχει μεγαλη ζητησει για φαρμακα και σχεδον καθολου προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΣΗ 450IU GONAL-F ΚΑΙ 150IU PERGOVERIS THN ΗΜΕΡΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΓΟΥΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ.ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.

:D Ελπιδάκι παίρνεις και συ μεγάλες δόσεις όπως εγώ ε? Η 300άρα δεν φτάνει ούτε για μια δόση έστω:( Αν πιστεύεις πως δε μπορεί να σου φανεί χρήσιμη απλά ενημέρωσέ με μήπως τη θελήσει κάποιο άλλο κορίτσι , ακόμα μέχρι και στο κέντρο της Κας Πέρσας να την έδινα αφου και κει απευθύνονται πολλές κοπέλες. και αυτο το λεω επειδη λήγει τον Απρίλιο και πραγματικά θα χαρώ πολύ να πιάσει κάπου τόπο, αληθεια θα στεναχωρεθω αν πεταχτει γιατι ξέρω πως υπάρχουν κοπέλες που τα αγοράζουν αυτα τα φαρμακα.

Εσύ πως τα πας? βλέπεις οτι τα βρισκεις τα φαρμακα που χρειάζεσαι?

Μακάρι και να τα βρεις και να πετυχει και η προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΕΣ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΜΕΛΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ FORUM ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ. ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟΣΗ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΤΟΣΗ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΤΟΣΗ ΑΓΑΠΗ. ΟΛΕΣ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΩ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΞΕΠΛΗΡΩΝΩ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΕΝΗ ΓΙΑ ΣΑΣ.ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ Ο ΑΓΩΝΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΜΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΣΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΞΑΝΑΓΩΝΗΣΘΟΥΜΕ.ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Το πακετάκι θα φτάσει στα χέρια σου αύριο. Σου εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία προσπάθεια και σε λίγο καιρό να κρατάς στην αγκαλίτσα σου ένα υπέροχο, υγιές μωράκι. Γιατί όχι και παραπάνω; ;)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...