Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

2,5 των τάισμα με το ζορι.


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.Ο Κωνσταντινος μου ειναι 2,5 ετών και μου αρνειται να φαει τα παντα.Εχω δοκιμασει ολους τους τροπους και τελικα επικρ'ατησε ο απεχθεστερος. Το ταισμα με το ζόρι. Εχει έλλειψη βιταμινών και ειναι και πολυ αδυνατος. Αισθάνομαι ενοχες που τον ταιζω με το ζορι αλλα δεν γινεται να μην πειναει ποτε!!! Το κανει για αντιδραση και με φτανει στα ακρα.Μηπως υπαρχει καμμια συμβουλή , εως και παιδοψυχολογο σκεφτηκα γιατι το ταισμα εχει γινει προβλημα πλεον. Ευχαριστω εκ των προτερων λεπτομερειες λεμε αργοτερα.........

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

Τι εννοείς δεν τρώει τίποτα;; Δεν τρώει φαγητό αλλά πίνει το γάλα του και τρώει διάφορα εκτός του φαγητού; Αν το παιδί δεν έχει όρεξη ίσως πρέπει να το πεις στο γιατρό σου να σου δώσει κάτι για να ανοίξει η όρεξη στο παιδί. Αν τρώει όλα τα άλλα εκτός του φαγητού, εγώ θα του έκοβα τα όλα τα άλλα και θα το άφηνα να πεινάσει, κάθε φορά που θα λέει ότι πεινάει θα του παρουσιάζεις το ίδιο φαγητό. Τρώει θα του δίνεις κ λιχουδιά στην ώρα της, δεν τρώει δεν του δίνεις τίποτα. Ο γιατρός μπορεί να σου πει το διάστημα που μπορείς να τον αφήσεις νηστικό χωρίς να είναι επικίνδυνο για την υγεία του. Αν το παιδί δεν τρώει το φαγητό του και του δόσεις πχ κρουασάν, γιαουρτάκια κτλ ( το είδα αυτό σε μια γειτόνισσα ) δεν έχει λόγω να τρώει τα φασολάκια, τον αρακά, τα μακαρόνια και ότι άλλο έχεις μαγειρέψει, αφού ξέρει πως αν δεν φάει εσύ από το φόβο μην σου πάθει τίποτα κάτι άλλο θα του δόσεις να φάει πιο νόστιμο ίσως.

Σου είπα τι θα έκανα εγώ…

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

συμφωνώ με την προλαλισασα. Τα βλέπω από την ανηψιά μου που είναι 3 ειτών και είναι τσιλιβιθρα. Δεν τρώει τίποτα. Μάχη γίνεται σπίτι. Βέβαια τώρα που έχω και εγώ την κόρη μου 7 μηνών σχεδόν και ζηλεύει τρώει ντε και καλά για να δείξει ότι είναι καλύτερη. Γάλα όμως πίνει.. Εμένα που είναι 5,700 kgs έχει έλειψη σιδήρου? Τρώει τροφές πλέον αλλά δεν πίνει γάλα ξένο απο μπιμπερο. Θέλει το δικό μου. Εκεί να δεις τι μάχη πεφτει..

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Εχω δοκιμασει ολους τους τροπους και τελικα επικρ'ατησε ο απεχθεστερος. Το ταισμα με το ζόρι. Εχει έλλειψη βιταμινών και ειναι και πολυ αδυνατος. Αισθάνομαι ενοχες που τον ταιζω με το ζορι αλλα δεν γινεται να μην πειναει ποτε!!! Το κανει για αντιδραση και με φτανει στα ακρα.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...