Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

ειμαι?δεν ειμαι?μια μικρη βοηθεια


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!

ονομαζομαι γεωργια,θα ηθελα να με βοηθησετε οσες μπορειτε.

λοιπον τον αυγουστο μαθαινω οτι ειμαι εγκυος τι χαρα τι τρελες που εκανα αλλα δεν κρατησε για πολυ το εχασα.πριν 2 χρονια απο αυτην την εγκυμοσυνη ειχα αλλη μια με την ιδια καταληξη:cry:.

τελος παντων περναει ο καιρος ξεκινησαμε νεες προσπαθειες κ τωρα εδω κ 1 με 2 βδομαδες ποναει πολυ το στηθος μου κ μυγα αμα κατσει πανω που λεει ο λογος πεθαινω στον πονο,εχω δυσκοιλιοτητα που εγω τετοιο πραγμα ποτε(μονο στην προηγουμενη εγκυμοσυνη)οι κοιλια ποναει κ αυτη στης αρχες ηταν ενας πονος χαμηλα αλλα τωρα νιωθω λες κ εχω κανει κοιλιακους κ με πιανει κ πισω στην μεση,επισης εχω παρα πολλα υγρα ξερετε που:oops:,εγω σε αυτο το θεμα ξηρασια οπως στην ερημο της σακχαρας,εχω κ πολους πονοκεφαλους στα καλα καθουμενα,εχω ενα σκυλακι κ οταν κοιμαμαι του χω μια πανα στην τουαλετα να κανει την αναγκη της εχω να σας πω οτι με κλειστει την πορτα του δωματιου μου μυρισε κ καταλαβα οτι πηγε κ τα εκανε κ επειδης δεν αντεχα αλλο σηκωθηκα κ τα καθαρισα,αα κ κατι αλλο σημερα μονο με την μυρωδια καταλαβα τι φαει εφτιαξε η διπλανη.

κατι τελευταιο περιμενω περιοδο τελος του μηνος τι πιστευεται θα ερθει η καταραμενη?

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οχι καλέ σιγά να μην είσαι έγκυος... τι λες παιδάκι μου τι άλλο θες για να υποψιαστείς? Άν περιμένεις να αδιαθετήσεις στις επόμενες 3-4 μέρες κανε ένα ευαισθητο τεστ ή μια χοριακή και ίσως να δείξει. Διαφορετικά λίγη υπομονή μέχρι την ημέρα που περιμένεις. Εγώ πιστευω ότι είσαι εγκυος, καλή επιτυχία σου εύχομαι.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

οχι καλέ σιγά να μην είσαι έγκυος... τι λες παιδάκι μου τι άλλο θες για να υποψιαστείς? Άν περιμένεις να αδιαθετήσεις στις επόμενες 3-4 μέρες κανε ένα ευαισθητο τεστ ή μια χοριακή και ίσως να δείξει. Διαφορετικά λίγη υπομονή μέχρι την ημέρα που περιμένεις. Εγώ πιστευω ότι είσαι εγκυος, καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Αχ λες???μακαρι απο το στομα σου κ στου θεου το αφτι περειμενω σε μια βδομαδα αμα παρω τεστ λες να δειξει?


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ λες???μακαρι απο το στομα σου κ στου θεου το αφτι περειμενω σε μια βδομαδα αμα παρω τεστ λες να δειξει?

Ειναι λίγο νωρίς αλλα να χρησιμοποιήσεις ενα self clear ή ενα clear blue αυτά λενε ότι δείχνουν 3-4 μέρες πριν. Το κακό με τα πρόωρα τέστ είναι ότι μπορεί να δείξει αρνητικό και να είσαι έγκυος και από την άλλη αν δειξει αρνητικό απογοητευεσαι και μένεις και με την αμφιβολία αν είναι σωστό ή τα λάθος το αποτέλεσμα.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λίγο νωρίς αλλα να χρησιμοποιήσεις ενα self clear ή ενα clear blue αυτά λενε ότι δείχνουν 3-4 μέρες πριν. Το κακό με τα πρόωρα τέστ είναι ότι μπορεί να δείξει αρνητικό και να είσαι έγκυος και από την άλλη αν δειξει αρνητικό απογοητευεσαι και μένεις και με την αμφιβολία αν είναι σωστό ή τα λάθος το αποτέλεσμα.

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα και απο μενα,

εμπενα παλια στο σαιτ αυτο και σιγα σιγα δεν ειχα χρονο να μπαινω πλεον, τεσπα εκανα πολυ καιρο να ξαναμπω. Ειμαι παντρεμενη τεσσερα χρονια και θελουμε να αποκτησουμε ενα μωρακι. Αυτο το μηνα ειχα κατι περιεργο το οποιο δεν μπορω να το εξηγησω και σκεφτηκα μηπως μπορειτε να με βοηθησετε μιας και δεν ξερω εγω. Καθε μηνα η περιοδος μου ερχεται το αργοτερο μεχρι τις τριαντα μερες. Αυτο το μηνα ειχα επτα μερες καθυστερηση και τελικα σημερα το πρωι ειδα περιοδο, ξερετε που μπορει να οφειλετε η καθυστερηση? Σημειωτεον οτι ειχα εναν υπερηχο στο γυναικολογο μου απλως για εξεταση στην τριακοστη μερα και δεν ειδε τπτ το ανησυχιτικο οποταν φανταζομαι δεν οφειλετε σε κατι γυναικολογικο! Δεν ξερω πως να το εξηγησω ακουω διαφορα μεχρι που μια συγγενης που ειπε οτι ειχε μια εβδομαδα καθυστερηση και τελικα ειδε περιοδο αλλα τον επομενο μηνα τελικα που δεν ειδε ητανε εγγυοσ...υπαρχει καποιοα που μπορει να με βοηθησει??

Ευχαριστω εκ των προταιρων!!


huYhp3.png?KqMJGcAU
Link to comment
Share on other sites

άγχος, καμία ορμονική διαταραχή του κύκλου, καθυστερημένη ωορηξία, δίαιτα-χαμηλό βάρος...από αιτίες μπόλικες. Αν συνέβη μία φορά μόνο, μην το σκέφτεσαι καν, αν ξανασυμβεί ρώτα τον γυναικολόγο σου.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ακυρη η χαρα :(

αδιαθετησα σημερα.κανονικα επρεπε την δευτερα με τριτη να αδιαθετησω.

Δεν πειραζει ξανα προσπαθειες οταν τελειωσουν..

που θα παει καποια μερα θα νιωσω κ εγω αυτην την ομορφη χαρα που θα κρατησει 9 μηνες κ μετα αυτη η χαρα θα γινει μια απεραντη αγαπη


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites

μην το βαζεις κατω!!!που θα παει θα μας χαμογελασει κ σε μας η τυχη!!!!

εγω ειχα 2 αποβολες κ ακομα θελω να πιστευω οτι θα μεινω γρηγορα εγγυος..

πω πω οταν διαβαζω αυτα που γραφω καλα λεω πως τα λεω ετσι μπραβο μου!!!αλλα καθε μερα ολη μερα καθομαι κ κλαιω.Με βαση πητ τωρα 22 απριλιου θα ειχα γεννησει κ θα κρατουσα ενα μωρακι στα χερια μου


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μην το βαζεις κατω!!!που θα παει θα μας χαμογελασει κ σε μας η τυχη!!!!

εγω ειχα 2 αποβολες κ ακομα θελω να πιστευω οτι θα μεινω γρηγορα εγγυος..

πω πω οταν διαβαζω αυτα που γραφω καλα λεω πως τα λεω ετσι μπραβο μου!!!αλλα καθε μερα ολη μερα καθομαι κ κλαιω.Με βαση πητ τωρα 22 απριλιου θα ειχα γεννησει κ θα κρατουσα ενα μωρακι στα χερια μου

Σου ευχομαι ολοψυχα να μεινεις και να εχεις τελειομηνη εγγυμοσυνη, μπραβο σου που εισαι τοσο δυνατη!!!


huYhp3.png?KqMJGcAU
Link to comment
Share on other sites

δυνατη?μακαρι να τα εννοω αυτα που λεω..

μολις μεινω μονη μου αρχιζω κ κλαιω,ρωτω τον θεο τι εχω κανει κ δεν μπορω να κανω παιδια,πως αλλες μες στην βρωμα κ χωρις να προσεχουν τιποτα κανουν παιδια,ενα αλλο ζευγαρι παλι που ξερω ο αντρας καπνιζε μαυρο αλλα απο τοτες που παντρευτηκε αραια κ που κ η κοπελα εως 2 μηνων καπνιζε κανονικα(το κανονικο τσιγαρο)κ καφε φουλ κ οταν της ειπα γιατι μου ειπε ''δεν το ηξερα οτι ημουν εγγυος τωρα θα προσπαθησω να το κοψω αλλα ζηλευω οταν καπνιζουν οι αλλοι''κ επισης μεχρι 2 μηνων κ βαρη σηκωνε κ τα παντα εκανε,φτου φτου μην την ματιασω τωρα εχει εναν αγοραρο εναμιση μηνων..

κ λοιπον ρωταω εγω που ουτε καπνιζα ουτε αναψυκτικο επινα γιατι σε εμενα το πηρε το μωρακι μου ο θεουλης κ απο την πρωτη μερα που δεν αδιαθετησα αρχισα να προσεχω οτιδηποτε?ειχα απομακρυνει λιγο το σκυλακι μου απο μενα τοτες αυτο ηταν 5 μηνων το καημενο κ με ζητουσε τοσο πολυ ειδικα τα παιχνιδια μαζι μου κ της αγκαλιες.τελικα ομως ολο αυτο το πεδεμα για το τιποτα


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites

γωγω μου κ γω ειχα στο παρελθον αποβολες κ δεν καπνιζα κ προσεχα κ ολα αλλα τα πραγματα δεν πηγαν καλα εκανα εξετασεις κ ειδα καποια πραγματα που επρεπε να λυσω βεβαια δεν ηταν ο λογος για τις αποβολες μου αλλα αν δεν τα εφιαχνα θα εκανα αποβολη σε μεγαλο μηνα κ θα ηταν χειροτερα ο γιατρος σου δεν σου ειπε με δυο αποβολες να ψαξεις τπτ?για μενα ψαχτο λιγο εγω εχω μια κορη 15 μηνων κ περιμενω την δευτερη κ μπορω να σου πω οτι τωρα κουραζομαι πολυ κ κουβαλαω βαρη η μικρη μου ειναι 11 κιλα κ θελει ολο αγκαλια κ για να φαει κ για να κοιμηθει κ για να ηρεμησει.


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και απο μενα..το παν ειναι να μην απογοητευεστε και να δειτε που θαρθει το μωρακι!!εγω μετα απο 1 χρονο προσπαθειων οταν ειπα οτι παω για σπερματεχυνση ηρθε η μπεμπα!!το παν ειναι να χαλαρωσετε!!!


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και απο μενα..το παν ειναι να μην απογοητευεστε και να δειτε που θαρθει το μωρακι!!εγω μετα απο 1 χρονο προσπαθειων οταν ειπα οτι παω για σπερματεχυνση ηρθε η μπεμπα!!το παν ειναι να χαλαρωσετε!!!

χριστινακι εγω παιδευομαι απο το 2008 που εχασα το πρωτο.

το πρωτο ηρθε στην τυχη δεν το περιμενα κ οταν το χασα ξεκινησα προσπαθειες το 2011 εκει που ειχα χασει καθε ελπιδα ξανα εμεινα αλλα κ αυτο ειχε την ιδια καταληξη..

υ.γ :να σου ζησει η μπεμπουλα


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...