Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ειμαι?δεν ειμαι?μια μικρη βοηθεια


Recommended Posts

gogothanos το εχεις ψαξει το θεμα?εννοω ισως χρειαζεστε καποια βοηθεια απο κανενα γυναικολογο,τι να πω..ισως να μην ειναι κατι πολυ σοβαρο...μπορει απλα να πρεπει να χαλαρωσετε για να ερθει μονο του!!ευχαριστω για την μπεμπα!!αντε και γρηγορα να αποκτησεις και εσυ μια!η μηπως θελεις αγορακι???


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ που προσπαθούσα 18 μήνες έμεινα τελικά έγκυος όταν δε το περίμενα καθόλου... συμβαίνει συχνά αυτό από ότι έχω προσέξει.

Όσο για τις αποβολές, 1, 2 πρέπει να το ψάξεις το θέμα ιατρικά. Μπορεί να είναι κάτι απλό που να λύνεται. Έτσι ήταν μα ξαδέρφη μου, 3 αποβολές είχε αλλά τώρα πια έχει 2 όμορφες κούκλες!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

gogothanos το εχεις ψαξει το θεμα?εννοω ισως χρειαζεστε καποια βοηθεια απο κανενα γυναικολογο,τι να πω..ισως να μην ειναι κατι πολυ σοβαρο...μπορει απλα να πρεπει να χαλαρωσετε για να ερθει μονο του!!ευχαριστω για την μπεμπα!!αντε και γρηγορα να αποκτησεις και εσυ μια!η μηπως θελεις αγορακι???

ακομα ψυχολογικα δεν ειμαι ετοιμη οταν θα ειμαι ομως θα το ψαξω..

αν θελω αγορι η κοριτσι ε?την αληθεια?θελω διδυμα κ να ειναι 1κ 1,ομως εχω πολυ μεγαλη αδυναμια στα αγορακια :oops: τα λατρευω..Αλλα κ τα κοριτσια εχουν την τσαχπινια τους μονο οι κινησεις των κοριτσιων σε τρελαινουν ειδικα οταν κανουν της μικρες κυριες η οταν ειναι πιο μικρες με το μικρο τους φουστανακι η το μινι τους που φαινεται κ το μπιμπιλινο εκει τρελαινομαι θελω να τους δαγκωσω τον πωπω


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites

miss caramell εισαι εγκυουλα??με το καλο κοριτσι μου!!!!δε θα σου πω με ενα πονο γιατι ξερεις οτι δεν ισχυει!!!ναι gogothanos τα κοριτσακια ειναι ναζουδες!!!εμενα η δικια μου ολο ναζια και καμωματα ειναι..και ειναι μολις 5 μηνων!!μακαρι εσυ να κανεις δυδδιμακια μιας και το θελεις!!ομως κοπελα μου καλα θα κανεις να το ψαξεις.εκτος και αν δεν προσπαθειτε συστηματικα οποτε προσπαθηστε κανενα εξαμηνο και μετα να ανησυχησεις!μερικες φορες το προβλημα ειναι πολυ μικρο και λυνεται ευκολα..!!


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites

miss caramell εισαι εγκυουλα??με το καλο κοριτσι μου!!!!δε θα σου πω με ενα πονο γιατι ξερεις οτι δεν ισχυει!!!ναι gogothanos τα κοριτσακια ειναι ναζουδες!!!εμενα η δικια μου ολο ναζια και καμωματα ειναι..και ειναι μολις 5 μηνων!!μακαρι εσυ να κανεις δυδδιμακια μιας και το θελεις!!ομως κοπελα μου καλα θα κανεις να το ψαξεις.εκτος και αν δεν προσπαθειτε συστηματικα οποτε προσπαθηστε κανενα εξαμηνο και μετα να ανησυχησεις!μερικες φορες το προβλημα ειναι πολυ μικρο και λυνεται ευκολα..!!

αα miss caramell δεν το προσεξα αντε σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη..

χριστινα αχ χου μωρε 5 μηνων κ απο τωρα κανει ναζακια η ζουζουνιτσα να ναι παντα υγιεις..

θα το ψαξω πολυ καλα μαλιστα θελω να βαλω κ λεφτα στην ακρη για εξετασεις γιατι σιγουρα θα κοστισει..


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

gogothanos αν εχεις ασφαλεια δε θα κοστισει και πολλα.εκτος και αν (και στο απευχομαι πραγματικα)χρειαστεις καμμια βοηθεια οπως η εξωσωματικη..αλλα μην βαζεις τετοιες ιδδεες στο μυαλο σου ολα καλα θα ειναι θα δεις!!αλλα για να μην ανχωνεσαι πηγαινε και κανε εξετασουλες..πρωτα ξεκιναει ο αντρας τις εξετασεις να ξερεις..


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites

gogothanos αν εχεις ασφαλεια δε θα κοστισει και πολλα.εκτος και αν (και στο απευχομαι πραγματικα)χρειαστεις καμμια βοηθεια οπως η εξωσωματικη..αλλα μην βαζεις τετοιες ιδδεες στο μυαλο σου ολα καλα θα ειναι θα δεις!!αλλα για να μην ανχωνεσαι πηγαινε και κανε εξετασουλες..πρωτα ξεκιναει ο αντρας τις εξετασεις να ξερεις..

σοβαρα?δεν το ξερα!καπου ακουσα οτι πχ αν κανω εξεταση θρομβοφιλιας κοστιζει 500ε κ ας εχεις ικα:cry:

κ αυτο με τον αντρα δεν το ξερα καθολου


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτα με τις θρομβοφιλιες δεν τα ξερω δυστυχως..ισως θα πληρωσεις τι να πω?αλλα τοσα πολλα?τελος παντων εγω οταν ειχαμε απειυδησει με τον αντρα μου που δεν εμενα εγκυος και πηγαμε στον γυναικολογο μου ειπε πως πρωτα κανουμε σπερμοδιαγραμμα για να αποκλεισουμε τυχον προβλημα του αντρα..γιατι αυτη η εξεταση ειναι η πιο απλη..εμεις οι γυναικες εχουμε ενα σωρο εξετασεις να κανουμε.εγω τελικα περα απο πολυικυστικες ωοθηκες δεν ειχα τιποτα αλλο..αλλα εκανα σαλπιγγογραφια και εξετασεις στον γυναικολογο καθε μηνα..εσυ σε τι φαση βρισκεσαι?προσπαθειτε?


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτα με τις θρομβοφιλιες δεν τα ξερω δυστυχως..ισως θα πληρωσεις τι να πω?αλλα τοσα πολλα?τελος παντων εγω οταν ειχαμε απειυδησει με τον αντρα μου που δεν εμενα εγκυος και πηγαμε στον γυναικολογο μου ειπε πως πρωτα κανουμε σπερμοδιαγραμμα για να αποκλεισουμε τυχον προβλημα του αντρα..γιατι αυτη η εξεταση ειναι η πιο απλη..εμεις οι γυναικες εχουμε ενα σωρο εξετασεις να κανουμε.εγω τελικα περα απο πολυικυστικες ωοθηκες δεν ειχα τιποτα αλλο..αλλα εκανα σαλπιγγογραφια και εξετασεις στον γυναικολογο καθε μηνα..εσυ σε τι φαση βρισκεσαι?προσπαθειτε?

Στην προσπαθεια εχουμε μεινει.τωρα αυτες της μερες θα παρω τηλ να κλεισω ραντεβου για τεστ παπ σε μια μεα που μου πανε οτι ειναι καλη.Κ μετα απο αυτο αρχιζω να ψαχνομαι για το τι τρεχει.Μου εχουν πει οτι το αττικο νοσοκομειο εχει πολυ καλους γιατρους η θα παω εκει(μια που ειναι κοντα μου)η στο Ελενας.Οταν ειχα παει στον αρχικο υπεροχο οταν ημουν εγκυος βρηκα με μια κυστη 9cm η γυναικολιγος ειχε παθει σοκ τοσο μεγαλη που ηταν.

οταν απεβαλλα κ πηγα στο νοσοκομειο να με δουν (μια κ η γυναικολογος ιδιωτης σε καθε επισκεψη ηθελε 70e:( )οι γιατροι ηταν για τα μπαζα μου εκαναν μια χοριακη κ μου παν να περιμενο να με εξετασουν κολπικα,αν ημουν ακομα εκει ακομα θα περιμενα γιατι οι κυριες το μονο που τους ενδιεφερε ηταν το κοτσομπολιο με τους μεγαλογιατρους κ τα μελιαααααααααα:mad: σαν δεν ντρεπονται


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites

αχ τα νοσοκομεια..πονεμενη ιστορια..αλλα ειναι και το οικονομικο καλη μου και 70 ευρω ειναι λεφτα οχι αστεια..δεν ειμαι απο Αθηνα και δεν τα ξερω τα νοσοκομεια σας εκει αλλα εδω στην Λαρισα η κατασταση ειναι αθλια..εγω ευτυχως γεννησα στο ιασω γιατι δεν παλευονται οι γιατροι μας του νοσοκομειου εδω..ειπες για κυστη ε?αρα εχεις πολυικυστικες?η ετυχε να μεγαλωσει μια κυστη?γιατι οι αποβολες στις πολυικυστικες συνηθιζονται.σε μενα δεν ετυχε αλλα εχω ακουσει απο πολλες..οπλισου με υπομονη και ξεκινα για εξετασεις!!θα χαρω πολυ να μου πεις οτι δε χρειαστηκε καμμια εξεταση και οτι εισαι εγκυουλα!!!ποτε περιμενεις την καταραμενη?


στη ζωη δεν μετραει ποσες ανασες παιρνεις αλλα ποσες ειναι οι στιγμες που σου κοβουν την ανασα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ τα νοσοκομεια..πονεμενη ιστορια..αλλα ειναι και το οικονομικο καλη μου και 70 ευρω ειναι λεφτα οχι αστεια..δεν ειμαι απο Αθηνα και δεν τα ξερω τα νοσοκομεια σας εκει αλλα εδω στην Λαρισα η κατασταση ειναι αθλια..εγω ευτυχως γεννησα στο ιασω γιατι δεν παλευονται οι γιατροι μας του νοσοκομειου εδω..ειπες για κυστη ε?αρα εχεις πολυικυστικες?η ετυχε να μεγαλωσει μια κυστη?γιατι οι αποβολες στις πολυικυστικες συνηθιζονται.σε μενα δεν ετυχε αλλα εχω ακουσει απο πολλες..οπλισου με υπομονη και ξεκινα για εξετασεις!!θα χαρω πολυ να μου πεις οτι δε χρειαστηκε καμμια εξεταση και οτι εισαι εγκυουλα!!!ποτε περιμενεις την καταραμενη?

Είναι άλλο το να έχεις μια κύστη μεγάλη στην ωοθήκη που μπορεί να αντιμετωπιστεί με φαρμακευτική αγωγή ή και επέμβαση και άλλο πράγμα οι πολυκυστικές.

Είναι βασικό πάνω από όλα να βρείς ένα καλό γιατρό... έχω αλλάξει 4 και ξέρω:tongue:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ τα νοσοκομεια..πονεμενη ιστορια..αλλα ειναι και το οικονομικο καλη μου και 70 ευρω ειναι λεφτα οχι αστεια..δεν ειμαι απο Αθηνα και δεν τα ξερω τα νοσοκομεια σας εκει αλλα εδω στην Λαρισα η κατασταση ειναι αθλια..εγω ευτυχως γεννησα στο ιασω γιατι δεν παλευονται οι γιατροι μας του νοσοκομειου εδω..ειπες για κυστη ε?αρα εχεις πολυικυστικες?η ετυχε να μεγαλωσει μια κυστη?γιατι οι αποβολες στις πολυικυστικες συνηθιζονται.σε μενα δεν ετυχε αλλα εχω ακουσει απο πολλες..οπλισου με υπομονη και ξεκινα για εξετασεις!!θα χαρω πολυ να μου πεις οτι δε χρειαστηκε καμμια εξεταση και οτι εισαι εγκυουλα!!!ποτε περιμενεις την καταραμενη?

ειχα καποτε πολυκοστικες..τωρα μονο κυστη η καταραμενη ερχεται γυρω στις 26 πανω κατω


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλο το να έχεις μια κύστη μεγάλη στην ωοθήκη που μπορεί να αντιμετωπιστεί με φαρμακευτική αγωγή ή και επέμβαση και άλλο πράγμα οι πολυκυστικές.

Είναι βασικό πάνω από όλα να βρείς ένα καλό γιατρό... έχω αλλάξει 4 και ξέρω:tongue:

4 εεε ευχομαι αυτος που εχεις τωρα να ναι ο καλτερος


 

idavarwvhrzbu3ws.png

Link to comment
Share on other sites

4 εεε ευχομαι αυτος που εχεις τωρα να ναι ο καλτερος

Μέχρι στιγμής.... πάμε καλά! Του δίνω 90% πιθανότητα στο να με ξεγεννήσει... άρα μάλλον πολύ καλά το λες!


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...