Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ


Recommended Posts

Αποφασισα να ανοιξω ενα θεμα λιγο δυσκολο. Υπαρχουν θαυματα ;εχετε ακουση ποτε να συμβει κατι σε καποιον γνωστο σας η ακομα εχετε ζησει ; τοτε ας το γραψουμε εδω...Εμενα αποιρες φορες μου εχει κανει καλο να διαβαζω ιστοριες ανθρωπων που εχουν ζησει ενα θαυμα η δυναμη της πιστης σωζει ξεκουραζει και δινει ελπιδα σε πολλους που για καποιο λογο υποφερουν οταν κανενας ανθρωπος δεν μπορει να τους βοηθησει κανενας γιατρος δεν μπορει να τους θεραπευση και ομως μια δυναμη ανεξηγητη με τον ανθρωπινο νου του δινει την λυτρωση...Ενας θεος αλλος για τους χριστιανους αλλος για τους μουσουλμανους κοκ. και ομως καθημερινα ακουμε θαυματα απο ολοκληρο τον κοσμο...Μερικοι τα διαβαζουν με δυσπιστια μερικοι γινονται καλυτερη στην ζωη τους :-P:-Pμερικοι περνουν δυναμη και κουραγιο και υπομενουν καλυτερα και αλλοι ελπιζουν να το ζησουν....

Εγω προσωπικα εχω κλαψει αποιρες φορες διαβαζοντας καποια και εχω παρει δυναμη απο αυτα και νομιζω οτι εχω ζησει κατι αλλα περιμενω τα δικα σας...

Θα αρχισω απο ενα που διαβασα εδω στο παρετσ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=40838

Επεξεργάστηκαν by Μπουμπουλιθρα

qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια οικογενειακη φιλη, ανακαλυψε πως εχει καρκινο διασπαρτο σε ολα τα οργανα της κοιλίας. Μητερα 4 παιδιών, το βρηκε οταν πλεον ηταν στο τελευταιο σταδιο. Αυτο το περιστατικο συνεβη λίγο οσο ακομα ζουσε ο γεροντας Πορφυριος. Πηγε σ΄αυτον καταρρακωμενη για ν΄ακουσει έναν λογο παρηγοριάς, ο γέροντας τη σταυρωσε, και της ειπε πως θα γινει καλά. Οταν πηγε για εξετάσεις, οι γιατροί δεν πιστευαν στα ματια τους...ολα τα οργανα ηταν καθαρα! Μπορει να εχουν περασει 20 χρονια απο τοτε, η γυναικα αυτη ζει και χαιρει ακρας υγειας!

Μετα από αυτο το περιστατικο ομως, απεκτησε και η ιδια καποιες ξεχωριστες ιδιότητες... Ειμασταν καλοκαιρι στην Αλοννησο παρέα μεγάλη, και ηταν μια από τις κορες της μαζι μας. Τότε στο νησι ειχαν σημα μονο τα κινητα με cosmote. Καμια αλλη εταιρεια δεν επιανε. Η κοπέλα ειχε wind και το τηλεφωνο της χωρις σημα φυσικά. Κάποια στιγμη χτύπησε, και ηταν η μανα της!!! Μιλησαν κανονικα για πολυ ωρα μπροστα μας κι εμεις κοιταζομασταν!!! Οταν τη ρωτησαμε, ειπε πως πολλα συμβαινουν με τη μαμα της, αλλα δεν ηθελε να πει περισσοτερα. Φυσικά μιλαμε για γυναικα οχι θρησκόληπτη, αλλα βαθεια θρησκευομενη.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

2003 μετα τον γαμο εμαθα οτι ειμαι εγκυος αλλα δυστιχως το ονειρο κρατισε λιγο απεβαλα μετα απο πολλους γιατρους ολοι λεγαν το ιδιο δεν εχεις τπτ εισαι μικρη θα κανεις ετυχε η φυση και ολα αυτα που λεν σε αυτε τις περιπτωσεις κλαμα στεν μαλωματα με τον αντρα μου και μετα απο 10 μηνες ξανα μενω εγκυος η ιδια διαδικασια αλλοι γιατροι αλλες γνωμες κανενα συμπερασμα ειχα μια φιλη γυναικολογο που ηταν γερμανια και με βοηθουσε ψυχολογικα παλι κλαμα στεν τα ιδια φταναμε στο σημειο να χωρισουμε τ.Στο νοσ /μειο στην δευτερη αποβολη μια γιαγια με διαβασε μια ευχη της παναγιας πριν παω για καθαρισμο κλαμα μετα κανενας δεν μπορουσε να με σταματηση το βραδυ :(.Να διευκρινισω οτι την γιαγια πρωτη φορα την ειδα δεν την ηξερα ουτε ειχαμε κοινους γνωστους αυτη σε ενα χωριο της δραμας που ακομα και το ονομαου ηταν σημαδιακο αγιος αθανασιος και εγω μενω κομοτηνη της εδωσα τηλ φευγωντας και μου λειει θα σε παρω τηλ οταν θα εχεις παιδακι να φωναζει και θα σου γιατι εκλαιγες... Περασε ο καιρος δυσκολος περασα καταθλιψη κλαμα στεν δεν εμενα εγκυος γιατροι εξετασεισ εισαι νεα ειχα βαρεθει να το ακουω ενιωθα σαν αδειο κουφιο σωμα φασαριες νευρα ...μια γνωστη μας πηγε ιεροσολυμα και εφερε φυλλα του αγιου σαββα και μου ειχαν δωσει την ζωνη της παναγιας και μηλο και ζωνη απο την αγια ειρηνη και μυρο απο την μαλεβη παντα πιστευα αλλα δεν ημουν θρισκοληπτη ουτε και ειμαι δεν τα χρεισιμοποιουσα λοιπον τα ειχα στο ντουλαπι...βλεπω στον υπνο μετα απο καιρο την πρωτη μερα δυο ξανθια αγορακια/ ξεχασα να πω το πρωτο ηταν αγορακι /εξω στο μπαλκονι μας και εμενα να παω να τα ποιασω αλλα εξαφνιστικαν ακουω μια φωνη να μου λεει μην κλαις για μας μαμα εμεις ειμαστε καλα κοιτα και μου δειξαν ενα βουνο γεματο δεντρα γεματα φρουτα εμεις περναμε καλα εδω και αυτο..δεν εδωσα σημασια μετα απο τρεις μερες βλεπω οτι ειχα παει σε μια εκκλησια μαζι με την κουνιαδαμου και αυτη μπηκε μεσα στο ιερο και πανω στην αγια τραπεζα υπηρχε ενα λειψανο ολοκληρο εγω παντα φοβαμε αυτα και ακομα και εκει δεν εμπαι:(

να ακουω μια φωνη ελα και μην φοβασε πηγα εσκυψα κατω γονατιστη να μην βλεπω και εκλαιγα μην στεν θα κανεις συντομα ενα καταμαυρο αγορακι μονο βγαλε αυτα που εχεις στο ντουλαπι..:( το λεω στον παππουλη μας και μου λεει φερε τα φυλλα την ζωνες και το μηλο να τα βαλω κατω απο την αγια τραπεζα να σαραντισουν τα δινω παραλληλα απο την στεν ειχα ανεβασμενη προλακτινη και δεν ειχα κανονικο κυκλο και ενω προσπαθουσαμε δεν εμενα εγκυος [περασαν οι 40 μερες και φορεσα την ζωνη και εφαγα το μηλο και τον χυμο απο ταν φυλλα .περασε ενας περιπου μηνας ξανα καθυστεριση λεω παλι προλακτινη περνω τηλ την φιλη γιατρο μου και μου λεει φερε ολες της εξετασεις σου ειχε ερθει για λιγο απο την γερμανια και ελα να Δουμε τι φταιει μου δινει θεραπεια χαπια και μου λεει εαν δεν σου ερθει θα κανεις τεστ χοριακης να δουμες μΙπως αλλα με τετοια προλακτινη που ειχες τον προηγουμενο μηνα απαοκλειετε

την τριτη μερα παω να κανω χοριακη οταν παω να παρω την εξεταση ακουω την φωνη της μικροβιολογου να λεει σημερα η παναγια σου εκανε ενα δωρο εισαι εγκυος ΗΤΑΝ 21 νοεμβριου τα εισοδια της θεοτοκου κλαμα λεω παειμ τωρα πηρα και χαπια θα μου πουν για εκτρωση την περνω τηλ και της λεω ειχε φυγει οποτε δεν μπορουσε να με εξετασει μου λεει θα πας σε αυτον το γιατρο τους αλλους τους ειχα περαση ηταν ο μονος που ειχε μεινει να σε κανει υπερηχο πηγα με κλαμα δεν μπορουσα να ,μιλησω με κοιταξε ολα καλα και ειδε μια μελανια στο ποδι θα κανουμε ενεσεις 9 μηνες προληπτικα μου φαινετε οτι εχεις θρομβοφιλια και θα παν ολα καλα κλαμα 9 μηνες με τον φοβο τελικα γεννησα τον θανασακη μου

καταμελανιασμενο ηταν τυλιγμενο στο λωρο και επειδη ηταν δυσκολη γεννα ηταν καταμαυρο αλλα δοξα τον θεο γερο

ονομ απο τον πεθερο μου το βαπτισαμε και την ημερα της βαπτισης με περνει η γιαγια την ειχα ξεχασει ειχαν περασει 2 1/2 χρονια και μου λεει ακουω παιδικη φωνη εχεις παιδακι ειδες; εγω κλαμα κοκαλωσα δεν μπορουσα να μιλησω αισθανθικα οτι με αγγιξε η παναγια να σου ζησει την εψαξα μετα να την αλλα ειχε παιθανει:-( αλλος θα πει οτι ολα ηταν συπτωσεις η γιαγια το ονειρο που μετα εμαθα οτι ηταν ο αγιαννης ο ρωσσος το οτι ηταν καταμαυρο το παιδι το οτι ηταν αγορι και πηρε το ονομα θανασης και η γιαγια ηταν απο τον αγιο αθανασιο το τηλεφωνο της που ακομα το θυμαμε και με ποιανει ριγος την ημερα της βαπτισης..το οτι φορεσα τις ζωνεςκ εφαγα το μηλο και εμεινα εκεινο τον μηνα ενω εκανα καιρο προσπαθεια...το οτι περασα τοσους γιατρους οτ τελευταιο με την πρωτη μερα καταλαβε το προβλημα μου και εδωσε την καταλληλη θεραπεια ετυχε να ειναι μερα της παναγιας που το εμαθα εγω παντως τα θεωρω θαυμα και ευχαριστω για μια ζωη την παναγια που μου εδωσε 2 παιδια μεχρι στιγμης...ευχομε να δωσω ελπιδα σε κοπελες που προσπαθουν να ξερουν εχουν την πιστη και θα τΑ κατφερουν...


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ..... Να χαίρεσαι το παιδάκι σου, γερό και καλότυχο να είναι. Εγώ δεν έχω να διηγηθώ κάτι παρόμοιο είμαι όμως σίγουρη ότι κάποιος εκεί ψηλά μας προστατεύει και μας βοηθά. Οταν έκανα την εξωσωματική δεν είχα παρόμοια εμπειρία αλλά κατά την όλη διαδικασία έβλεπα στον ύπνο μου συνέχεια όλους όσους ήξερα που τους λέγαν Γιώργο. Δευτέρα θα έκανα ωοληψία, την Κυριακή ξεκινώ για την εκκλησία που παμε πάντα, στην ενορία μας. Στα μισά του δρόμου μου λέει η μάνα μου παμε σήμερα στο Αγ. Γεώργιο ξαφνικά. Ούτε ήξερε για τα όνειρα γιατί και εγώ μέχρι εκείνη την ημέρα δεν τα είχα συνδέσει. Τελικά έμεινα έγκυος και είχα πει να βγάλω τον Κων/λη και Γιώργο και να τον βαπτίσω στον Αγ. Γεώργιο. Επειδή όμως Γιώργο λεν και τον πατέρα μου και σίγουρα θα είχαμε φασαρίες από την πεθερά μου, μίλησα με τον ιερέα της ενορίας ο οποίος με απέτρεψε να το κάνω γιατί η εκκλησία προτιμά να βγαίνει ένα όνομα και δεν πειράζει που το έταξα αρκει να τον τιμώ την ημέρα της γιορτής του, να εκκλησιάζω το παιδί κ.λ.π. Την ημέρα της βάπτισης στολίζουν την εκκλησία με τα μπαλόνια. Κοιτώ και τι να δω είχαν φέρει λάθος μπαλόνια και το όνομα που έγραφε επάνω ΓΙΩΡΓΟΣ. Ταράχτηκα, το είδα σαν σημάδι αλλά δυστυχώς δεν μπορούσα να κάνω κάτι εκείνη την ώρα θα γινόταν χαμός. Μέχρι και σήμερα βάρος το έχω και θα το έχω.


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

O Οσιος Ιωαννης ο Ρωσος εχει κανει πολλα θαυματα. Κι εγω εχω παει πολλες φορες, ακομη και σα μονοημερη εκδρομη. Γαληνευω πολυ σ΄εκεινο τον χωρο. Δεν εχω παει στη γιορτη του, φανταζομαι θα γινεται χαμος, όποτε πηγα ηταν πολυ ησυχα, κατανυκτικα.

Στον Οσιο Δαβιδ στις Ροβιες πηγατε?


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Στον Οσιο Δαβιδ έζησε ο γεροντας Ιακωβος. Εχεις διαβασει γι αυτον? Ο ταφος του ειναι διπλα στην εκκλησια.

Ειχα παρει μια εικονα που πανω ειχε στην μια πλευρα της τον Οσιο και στην αλλη τον γεροντα.Ναι θυμαμαι που πηγαμε και προσκυνησαμε στον ταφο του αλλα δεν θυμαμαι αν διαβασα κατι...Νομιζω κατι εγραφε σε ενα σημειο διπλα στον ταφο του αλλα πραγματικα δεν θυμαμαι.Επισης δεν ειμαι σιγουρη αν στο μοναστηρι αυτο υπαρχει ενα σημειο που εβγαινε απο μεσα απο την γη αγιασμος και για να φτασεις εκει επρεπε να κατεβεις καποια πετρινα σκαλοπατια που ισα ισα χωρουσε εναν ανθρωπο να τα κατεβει....Δεν ειμαι σιγουρη..


[U][COLOR=#f4003f][SIGPIC][/SIGPIC] Η ΔΑΦΝΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ[/COLOR][/U]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομιζω πως ναι, εχεις δικιο. Δεν ειμαι κι εγω απολυτα σιγουρη, αλλα κατι μου θυμιζει.

Διαβασε αυτο οποτε εχεις χρονο.

http://www.scribd.com/doc/19428296/-

Σε ευχαριστω πολυ.....καποτε μου συνεβησαν παρα πολλα και ειχα σταματησει να πιστευω.Ανατριχιασα με αυτα που διαβασα...

Να εισαι καλα.


[U][COLOR=#f4003f][SIGPIC][/SIGPIC] Η ΔΑΦΝΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ[/COLOR][/U]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...