Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 11 months later...

Γεια σας. Τελικά τίποτα δε συμβαίνει τυχαία. Μόλις σήμερα το πρωί κοιτούσα τους τίτλους της ενότητας των social groups και πέφτω τυχαία πάνω σ' αυτό εδώ, που δεν γνώριζα ότι υπάρχει. Σκέφτηκα να γράψω για τα εκάστοτε θαύματα και τη συμπαράσταση της Αγίας Παρασκευής στην οικογένειά μας. Το μετάνοιωσα όμως και το άφησα για άλλη φορά.

Το μεσημέρι λοιπόν, κατεβαίνω από το σπίτι μου να πάρω το παιδί από το σχολείο. Είχα στα χέρια μου τσάντες με σκουπίδια και το πορτοφόλι μου που περιείχε δίπλωμα οδήγησης, ταυτότητα, χρήματα, κάρτα τραπέζης και διάφορα άλλα προσωπικά έγγραφα. Για να μην το κουβαλάω στους κάδους το άφησα πάνω στο πορτπαγκάζ του αυτοκινήτου που ήταν παρκαρισμένο μέσα στην πιλωτή. Στην επιστροφή από τα σκουπίδια το ξεχνάω το πορτοφόλι και ξεκινάω το αυτοκίνητο.

Αυτό έπεσε 100μ. πιο κάτω, έξω από το ύψος του σούπερ μάρκετ που βρίσκεται κοντά μου. Το θυμήθηκα σύντομα, σταμάτησα στην άκρη μήπως είναι ακόμη πάνω στο πορτπαγκάζ, αλλά ήταν άφαντο. Επέστρεψα γρήγορα από την ίδια διαδρομή, αλλά δεν το βρήκα. Βέβαια μπλόκαρα αμέσως την κάρτα, πήρα το παιδί από το σχολείο και κατευθύνθηκα στο Α.Τ. της περιοχής μου, το οποίο με έστειλε στο μεγαλύτερο Α.Τ. της ευρύτερης περιοχής. Αφού έκανα τη δήλωση απωλείας και ήμουν έτοιμη να φύγω με παίρνει τηλέφωνο η κόρη μου ότι το πορτοφόλι βρέθηκε και να μην προχωρήσω περαιτέρω στην ακύρωση την ταυτότητάς μου.

Εκείνη τη στιγμή λέω στον αστυνομικό υπηρεσίας, ότι αυτό έγινε, επειδή παρακάλεσα στη διαδρομή προς το τμήμα τον Άγιο Φανούριο να μου το βρει. Πράγματι με δάκρυα τον παρακάλεσα να μου κάνει αυτή τη χάρη και να είναι συγχωρεμένη η μητέρα του από το Θεό, ώστε να πάει στον παράδεισο. Ούτε εγώ η ίδια μπορούσα να φανταστώ ότι θα μου έκανε τη χάρη τόσο σύντομα, πριν καν προλάβω να τελειώσω τη δήλωση στην αστυνομία, το πορτοφόλι μου να έχει βρεθεί άθικτο.

Το αποτέλεσμα ήταν να συναντηθώ με τον παπού που το βρήκε και να μου το παραδώσει ο ίδιος. Ελπίζω ο Θεός να τον ανταμοίβει για όσο ζει με υγεία. Πολλοί ίσως το θεωρήσουν νόμο των πιθανοτήτων. Εγώ το θεωρώ αποκλειστικά θαύμα, γιατί παρακάλεσα για να γίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια χαιρομαι που βρηκα αυτο το καφε.εχω πολλες ιστοριες να μοιραστω μαζι σας..γιατι τα θαυματα συμβαινουν καθε μερα αρκει να εχεις τα ματια ανοιχτα και θα τα δεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επανέρχομαι σήμερα γιατί έχω να σας πω ένα θαύμα που βίωσε ο άντρας μου και το έκανε και πάλι η Αγία Παρασκευή που σας αναφέρα στο προηγούμενο ποστ μου.

Τον τελευταίο καιρό η κόρη μου η μικρή είχε κάτι πονοκεφάλους που μας προβλημάτισαν. Η παιδίατρος μου συνέστησε να την πάω σε νευρολόγο για να κάνει διάγνωση. Έκλεισα ραντεβού - το οποίο ήταν σήμερα το απόγευμα - στο παίδων Αγ. Σοφία. Η γιατρός άκουσε τα συμπτώματα και έκανε μια μικρή κλινική εξέταση στο παιδί, στο οποίο είχε ήδη διαπιστώσει βάσει συμπτωμάτων, ότι δεν χρειάζεται να προχωρήσουμε σε περαιτέρω εξετάσεις γιατί δεν έχει τίποτα. Οι πονοκέφαλοι οφείλονται στην πίεση των δραστηριοτήτων που κάνει η μικρή (μπάσκετ).

Όταν βγήκα από το γραφείο της γιατρού με πήρε ο άντρας μου τηλέφωνο που αγωνιούσε να μάθει τι έγινε. Εγώ του είπα ότι η γιατρός μου είπε ότι, το παιδί δεν έχει τίποτα κι ότι είχε δίκιο ο ίδιος που μου έλεγε ότι δε θα της βρει τίποτα. Μου το έλεγε μέρες πριν ο άντρας μου. Στην αρχή, γελούσε από τη χαρά του και μετά ξέσπασε σε κλάματα και σχεδόν παραλήρημα λέγοντάς μου -"το ήξερα, το ήξερα μου το είπε η Αγ. Παρασκευή".

Τον ρώτησα αν είχε δει όνειρο με την αγία και μου είπε: -"όχι μου το είπε κατευθείαν". Ο άντρας μου προσευχήθηκε μπροστά στην εικόνα Της και αισθάνθηκε την ώρα που την κοιτούσε, να του μιλάει και να ακούει στα αφτιά του της φωνή της που του έλεγε: -"Μη στενοχωριέσαι και μη φοβάσαι ο γιατρός θα σου πει ότι το παιδί δεν έχει τίποτα". Όταν εγώ του είπα ακριβώς την ίδια φράση στο τηλέφωνο βγαίνοντας από το ιατρείο, τότε ο άντρας μου θυμήθηκε ότι, έτσι ακριβώς το άκουσε να του το λέει και η Αγία Παρασκευή και ξέσπασε σε κλάματα. Συγκλονίστηκε κι εκείνος, συγκλονίστηκα κι εγώ.

Αυτό που αμέσως σκέφτηκα και του απάντησα - ύστερα από τόσα θαύματα που έχει κάνει η αγία για μας - είναι ότι τελικά στην οικογένειά μας δεν είμαστε 4 αλλά 5 άτομα. Ο λόγος είναι ότι μένει και η Αγία Παρασκευή μαζί μας.

Η δεύτερη κόρη μας έχει δύο ονόματα, το δεύτερο είναι αφιερωμένο στην Αγ. Παρασκευή. Στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου κινδύνευσα τρεις φορές από αιμορραγία να τη χάσω. Ο άντρας μου έταξε την πρώτη φορά μία λαμπάδα στη χάρη της αγίας, τη δεύτερη φορά της έταξε ότι θα δώσει το δεύτερο όνομα της κόρης μας να είναι Παρασκευή και την τρίτη φορά να τη βαφτίσουμε σε εκκλησία αφιερωμένη στο όνομά της. Ο άντρας μου πάμπολλες φορές μου έχει πει ότι αυτό δεν είναι παιδί δικό μας, αλλά παιδί της Αγ. Παρασκευής. Ναι, έτσι είναι.

Πριν 12 χρόνια έπαθα κήλη δίσκου στη μέση. Υπέφερα πολλούς μήνες έφτασα σε σημείο να είμαι ξαπλωμένη 4 μήνες και να μη βρίσκω ησυχία από τους πόνους. Όποιος έχει περάσει έστω και μικρούς πόνους στη μέση μπορεί να καταλάβει το μέγεθος. Ήρθε ένα διάστημα που έκανα 3 φορές την ημέρα ενέσεις και αντί να γίνομαι καλά να οδεύω προς το χειρότερο. Κάποια μέρα θυμάμαι με σηκώσανε για να πάω στην τουαλέτα και στάθηκα επίτηδες στο κάσωμα και χτυπούσα με δύναμη το κεφάλι μου εκεί, γιατί δεν άντεχα τους πόνους. Δε θέλω να συνεχίσω την περιγραφή, μιας και είναι άσκοπο και έχω κακές αναμνήσεις. Ήθελα μόνο να δώσω μια ιδέα του τι έχω τραβήξει. Τα υπόλοιπα μπορείτε να τα φανταστείτε.

Θέλω να καταλήξω ότι, ύστερα από τέτοια βασανιστήρια που πέρασα και φώναζα πάνω στο κρεββάτι λιώνοντας από τον πόνο, ο άντρας μου είχε παρακαλέσει την αγία Παρασκευή ή να με κάνει καλά ή να βρει ένα τρόπο να πάω στο νοσοκομείο (δε θυμάμαι τι γραφειοκρατικά κωλύματα συνάντησε με την ασφάλεια) για να χειρουργηθώ. Το πρωί προσευχόταν ο άντρας μου στη δουλειά του κι εγώ έκλαιγα υποφέροντας και το μεσημέρι ηρέμησα και άρχισα να αισθάνομαι αισθητή διαφορά. Σταμάτησα να φωνάζω και να κλαίω και σταδιακά άρχισε η βελτίωση. Αυτό σε όποιο γιατρό και να το πείτε θα σας πει ότι δεν είναι δυνατόν σε λίγες μόνο ώρες να δει βελτίωση ένας ασθενής που υποφέρει από τη μέση του. Αυτό μπορεί να γίνει σταδιακά μέσα σε ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα (μήνες), εφόσον η φλεγμονή που έχει προκαλέσει η δισκοκήλη είναι μεγάλη.

Αυτό για μένα είναι θαύμα.

Link to comment
Share on other sites

Εviri συγκλονιστικα ολα αυτα που περιεγραψες! Ειμαι σιγουρη οτι θα εχεις ερθει και στην Αγια Παρασκευη (απο εκει ειμαστε και εγω και ο αντρας μου) για να προσκυνησεις την καρα της αγιας. Στις 26/7 που ειναι η γιορτη της εχει παντα παρα πολυ κοσμο, και απο Αθηνα αλλα και απο επαρχια.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Τάρα μου το διάβασες;

Σε ποια περιοχή εννοείς ότι είναι η κάρα της; Εμείς έχουμε πάει μέχρι τώρα, πολλές φορές στην Ηλιούπολη εκεί που είναι ο Τζιβελέκας κοντά, εκεί έγινε και η βάφτιση. Ο άντρας μου έχει τάξει επίσης, κάθε χρόνο την παραμονή της γιορτής της αγίας να βρίσκεται στην ολονυχτία που γίνεται στην εκκλησία της. Μόνο το περσινό καλοκαίρι δεν ήταν εδώ και πήγαμε εγώ με τα παιδιά στη θέση του. Όμως η Αγ. Παρασκευή τον καθοδήγησε και βρήκε - αν το πιστεύετε - στο youtube στο ίντερνετ λειτουργία ολονυχτίας από κάποιο ναό της Αγίας και έκανε την ολονυχτία του έχοντας μία εικόνα δίπλα στο κομπιούτερ για να αισθάνεται ότι βρίσκεται εδώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έσκασα μύτη και εδώ!!

Eviri,πρέπει να νιώθεις πολύ,πολύ τυχερή που έχεις την προστασία της Αγίας...συγκινήθηκα πολύ με όσα διάβασα...

Αυτό είναι αλήθεια Χριστίνα, ακριβώς έτσι αισθάνομαι και πιο πολύ ο άντρας μου.

Στο προαστιο της Αγιας Παρασκευης!

Μόνο περαστική έχω έρθει στο προάστειό σας, χωρίς να σταματήσω. Η εκκλησία της εκεί είναι μεγαλοπρεπής και πολύ όμορφη. Ίσως να τύχει κάποια φορά στο μέλλον να προσκυνήσουμε εκεί την κάρα της.

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσι με ανατριχιασες....ευχομαι παντα η Αγια Παρασκευη να σας βοηθα.σου εγραψε κ στο αλλο για την εκκλησια που ειναι διπλα στο σπιτι μας,η αγια ειναι πολιούχος της περιοχής μας κ αυτο με κανει να νιωθω πιο σιγουρη!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...