Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

υπάρχει κάποια μανούλα απο ηγουμενίτσα-θεσπρωτία?


CoffeeFilter

Recommended Posts

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

kassianh είσαι απο Θεσπρωτία?? Γενικά πάντως πολλά διδυμάκια υπάρχουν στην περιοχή!!! Μου είχε κανει εντύπωση.Να σου ζήσουν

Όχι, είμαι από λίγο πιο νότια ... από Κρήτη. Τα παιδάκια μου είναι όμως από Νέα Σελεύκεια και αυτό μετράει.

y9LOp3.png

Link to comment
Share on other sites

letak-i σε ποιο χωριο?γιατι και εγω σε ενα χωριο διπλα απο τη παραμυθια ειμαι.Αμπελια αν ξερεις!καταγωγη απο εκει,μενω Αθηνα ,αλλα νοσταλγω πολυ τα παιδικα μου-σχολικα μου χρονια εκει!

Link to comment
Share on other sites

letak-i σε ποιο χωριο?γιατι και εγω σε ενα χωριο διπλα απο τη παραμυθια ειμαι.Αμπελια αν ξερεις!καταγωγη απο εκει,μενω Αθηνα ,αλλα νοσταλγω πολυ τα παιδικα μου-σχολικα μου χρονια εκει!

Εγώ μένω στην Νεραίδα (Μενίνα), η καταγωγή μου όμως είναι απο ενα χωριό της Πρέβεζας κοντα στην Γλυκή (σιγουρα θα την ξέρεις!) Το χωριό σου νομίζω οτι ξέρω περίπου που είναι....μετά το γήπεδο της Παραμυθιάς αν δεν κάνω λάθος στρίβεις δεξιά. Δεν έχω περάσει όμως ποτέ απο αυτα τα χωριά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ μένω στην Νεραίδα (Μενίνα), η καταγωγή μου όμως είναι απο ενα χωριό της Πρέβεζας κοντα στην Γλυκή (σιγουρα θα την ξέρεις!) Το χωριό σου νομίζω οτι ξέρω περίπου που είναι....μετά το γήπεδο της Παραμυθιάς αν δεν κάνω λάθος στρίβεις δεξιά. Δεν έχω περάσει όμως ποτέ απο αυτα τα χωριά.

και βεβαια ξερω και τη Μενινα και τη Γλυκη!!!

απο πανω εφυγα οταν πηγα να σπουδασω και αφου τελειωσα κατεβηκα Αθηνα.

ναι στριβεις δεξια μετα το γηπεδο στη μεγαλη στροφη που εχει σε ενα πρατηριο.

Πηγαινες μηπως σχολειο στη Παραμυθια?λες να σε ξερω??

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια ξερω και τη Μενινα και τη Γλυκη!!!

απο πανω εφυγα οταν πηγα να σπουδασω και αφου τελειωσα κατεβηκα Αθηνα.

ναι στριβεις δεξια μετα το γηπεδο στη μεγαλη στροφη που εχει σε ενα πρατηριο.

Πηγαινες μηπως σχολειο στη Παραμυθια?λες να σε ξερω??

Οχι δεν πήγαινα σχολείο Παραμυθιά, πηγαινα στο Καναλάκι.

Link to comment
Share on other sites

Α, είχα καθηγητή στο λύκειο απ τη Μενίνα! Πως είναι να ζεις μόνιμα εκεί letak_i?

Θυμάσαι όνομα? Εγώ βασικά δεν ξέρω πολλά άτομα από εδώ αλλά θα ρωτήσω τον άντρα μου σίγουρα θα τον ξέρει!

Είναι ωραία μπορώ να πω κ αν είσαι μόνος σου κ με παιδιά, εμένα πχ μου αρέσει πολύ η θάλασσα ,πριν τα παιδιά ήμουν χειμερινή κολυμβήτρια, τώρα με τα παιδιά σταμάτησα αλλά τα καλοκαίρια πηγαίνουμε καθημερινά.

Βόλτες μπορείς άνετα να βγαίνεις πχ Ηγουμενίτσα αρκεί να έχεις δικό σου αμάξι (αν ο σύζυγος δουλεύει πολύ, όπως ο δικός μου) κ να μη βρέχει γιατί όλα τα πιθανά μέρη που μπορείς να πας με μικρά παιδιά είναι ανοιχτά, εγώ πχ αποφεύγω τους παιδότοπους ακόμα γιατί η 1η μου κορούλα είναι 2χρ κ κάτι κ έχω κ μια μπέμπα σχεδόν 3 μηνών οπότε δεν θέλω να πηγαίνουμε σε κλειστούς χώρους είναι ωραία όμως κ στον πεζόδρομο Ηγουμενίτσα κ για βόλτα κ για καφέ.

Καφετέριες κ Μπαράκια η Ηγουμενίτσα έχει για όλα τα γούστα (παραέχει βασικά)

Παραμυθιά δεν πηγαίνω πολύ συχνά.

Τώρα με την Εγνατία οδό μπορείς άνετα να πας κ Γιάννενα, μισή ώρα δρόμος οπότε αν θέλεις κ κάτι διαφορετικό όπως πχ κινηματογράφο το έχεις (Ηγουμενίτσα δεν έχει). Εγώ βέβαια μέχρι στιγμής Γιάννενα ανεβαίνω μόνο για Γιατρούς κ στα μαγαζιά στα γρήγορα γιατί είναι μικρά ακόμα τα παιδιά αλλά όπως το σκέφτομαι γενικά όταν μεγαλώσουν λίγο τα αφήνεις κ ποιο εύκολα να πας κάπου αλλού (Γιάννενα – Θεσσαλονίκη) κ να κάνεις κάτι που δεν βρίσκεις εδώ ή ακόμα κ με τα παιδιά πας άνετα, μειώθηκαν πολύ οι αποστάσεις.

Τώρα στα χωρία γενικά υπάρχει το κουτσομπολιό αλλά αν σαν χαρακτήρας δεν σε ενδιαφέρει ούτε να κουτσομπολεύεις ούτε αν σε κουτσομπολεύουν δεν σε αγγίζει όλο αυτό.

Γενικά βρίσκεις πράγματα κ εδώ να ασχοληθείς κ περνάει η μέρα.

Σορυ που άργησα να απαντήσω αλλά όλο κ κάτι προέκυπτε.

Link to comment
Share on other sites

Καναλακι ερχομουν συχνα οταν ημουν μικρη γιατι η αδερφη μου εχει παντρευτει σε ενα χωριο εκει κοντα.

Ελπιζω το καλοκαιρι να τα καταφερω να ανεβω πανω,γιατι μου εχει λειψει η πατριδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...