Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

πρωτα σιμαδια εγκυμοσυνης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδη εκανες το τεστ 28η μερα ενω ο κυκλος σου ειναι 35 μερες αρα ειναι παρα πολυ νωρις!!!!! περιμενε 5-6 μερες ακομη!

καλημέρα! να μοιραστώ και εγώ κάτι μαζί σας;;;

έχω ήδη μία κορούλα 18 μηνών, επειδή όμως δεν θέλω ακόμα δεύτερο παιδάκι πέρνω αντισσυλιπτικά. ξέχασα να πιω ένα χαπάκι αλλά δεν ήμουν στις γόνιμες ημέρες, συνεχίζω να τα πίνω αλλά τώρα χρησιμοποιούμαι και προφυλακτικό. εν το μεταξύ έχω έντονουσ πόνουσ χαμηλά στην κοιλιά σαν να θάλω να ουρήσω!

λέτε να είμαι έγκυος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα evib νομιζω οτι εχουμε μιλησει μαζι και στο θεμα μαρτιος 2011! Κι εμενα η κορουλα μου ειναι 18 μηνων!

Κοιτα αφου δεν ηταν οι γονιμες μερες δεν νομιζω να εχεις μεινει εγκυος. Αποτι ξερω τα αντισυλληπτικα σου φταχνουν και τον κυκλο οποτε εχεις ωορρηξια την ιδια μερα καθε μηνα σωστα?Μαλλον ο πονος που νιωθεις ειναι απο το εντερο μπορει να σε πειραξε κατι.....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα evib νομιζω οτι εχουμε μιλησει μαζι και στο θεμα μαρτιος 2011! Κι εμενα η κορουλα μου ειναι 18 μηνων!

Κοιτα αφου δεν ηταν οι γονιμες μερες δεν νομιζω να εχεις μεινει εγκυος. Αποτι ξερω τα αντισυλληπτικα σου φταχνουν και τον κυκλο οποτε εχεις ωορρηξια την ιδια μερα καθε μηνα σωστα?Μαλλον ο πονος που νιωθεις ειναι απο το εντερο μπορει να σε πειραξε κατι.....

ναι μιλουσαμε στον Μαρτιο 2011. οι πόνοι είναι πολλές ημέρες και επίσης λένε ότι αν σταματήσεις τα αντισυλλιπτικά είσαι πιο γόνιμη!

Link to comment
Share on other sites

ναι μιλουσαμε στον Μαρτιο 2011. οι πόνοι είναι πολλές ημέρες και επίσης λένε ότι αν σταματήσεις τα αντισυλλιπτικά είσαι πιο γόνιμη!

ωχ ναι? χμμμμμ τοτε φιλεναδα δεν ξερω λες να παιζει?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωχ ναι? χμμμμμ τοτε φιλεναδα δεν ξερω λες να παιζει?

απο την μια είναι καλο να εχειη μικρη αδερφακι με 2 - 2,5 χρονια διαφορά αλλά από την αλλη θα πιεστω πολυ εγω! και σε τέτοιους δύσκολους καιρούς θα υπάρχει και οικονομικο θεμα....

θα περιμένω λίγες μέρες και θα παω να κανω μια χοριακή να δω!

η μπεμπα σου εσενα καλα? περιμένεις και 2ο?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ηδη 2! και εχουμε βαλει μπρος για 3ο.....

Τα δικα μου εχουν ακριβως 2 χρονια διαφορα δε σου λεω οτι ειναι ευκολο αλλα ειναι καλο νομιζω να εχουν τα παιδια διαφορα 2-3 χρονια για να παιζουν μαζι! Ο μεγαλος ηταν ζορι (και ειναι ακομα) απο μονος του η μικρη δεν με εχει δυσκολεψει καθολου ειναι αυτο που λεμε τετοια παιδια κανεις 10 ενω στο μεγαλο ελπιζω ο θεος να εχει σπασει το καλουπι :P

Αμα εχει στρωσει η μικρη σου στον υπνο τοτε εγω θα προτεινα να προχωρησεις!

Περιμενε μεχρι την καθυστεριση τωρα για να δουμε τι εχει γινει!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ!

ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΣΕ 5-6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ.

ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

stamatoula σε βρισκω power!!!!!!!

ναι βρε nini ειναι πολυ νωρις ακομα κι αν ηταν να ερθει στις 35 μερες (κι οχι στις 38) σημαινει οτι ωορρηξια εκανες την 21η μερα του κυκλου σου αρα εκανες τεστ μολις 7 μερες μετα τη πιθανη συλληψη ειναι πολυ νωρις!!!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


maria pap=θα σκασω το μυαλο μου ειναι ποτε να κανω το test. οι πονοι χαμηλα ολο και ποιο εντονοι γινονται. και σημερα ειχα και κατι τσιμπιματα στο στηθος...

μηπως ειναι η ιδεα μου ολα αυτα. αλλα νομιζω οτι το λεω ωστε να μην απογοητευτω αμα δεν υπαρχει το απορακι

Link to comment
Share on other sites

stamatoula να πηγαινεις στα νεα μηνυματα ή στο προφιλ σου στο "θεματα που παρακολουθειτε"!

Σε καταλαβαινω δεν γινεται να βγει απτο μυαλο αμα εντεινονται και τα συμπτωματα ακομα πιο πολυ ξεσηκωνεσαι. Ειμαι αισιοδοξη για σενα! Θα κανεις αυριο τεστ ή θα το αφησεις για πιο μετα?

Εγω παλι που δεν νιωθω τιποτα ενα χαζογουργουρισμα μονο που μπορει να ειναι απο το εντερο. Κι οσο ειχα χαρει που μετα τις γονιμες για 2-3 μερες ενιωθα πιο εντονα πραγματα. Πρεπει να βρω καμια εγκυουλινα στο 3ο να τη ρωτησω μηπως δεν υπαρχουν συμπτωματα στην 3η εγκυμοσυνη λεω εγω τωρα.......


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα....οκ βρηκα ακρη....τι κανεις εσυ? δουλεια πρωι πρωι?οχι θα το αφησω λιγο ακομα...η ετσι λεω τουλαχιστον...πες ποιο τεστ να παρω οταν ερθει η ωρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...