Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

πρωτα σιμαδια εγκυμοσυνης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα.εγω πάλι σήμερα έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό.ο κύκλος μου είναι 32 ημερών εδώ και 2μηνες, είχα περίοδο στις 13 Αυγούστου και είχα ελεύθερες επαφές την 13μερα του κύκλου και μετα την 18,19,20 μερα .την 18μερα ένιωθα ζάλη και πονακια λετε να είναι η γόνιμη μερα; Θέλω ένα παιδάκι τόσο πολυ.αν όντως πέτυχε η επαφή το τεστ δε θα έπρεπε να είναι θετικό μια μερα πριν απο την περίοδο; Ξέχασα να σας πω πως έχω πόνους χαμηλά στην κοιλιά και φαίνονται οι φλέβες στο στήθος. Τι λετε να σημαίνει , περίοδο η εγκυμοσύνη; Ξέρει καμία ποτε συμβαίνει η ωορηξια;

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι ωορρηξια εχεις 14 μερες πριν την περιοδο δηλαδη αν εχεις 32 μερες κυκλο τοτε εχεις την 18η μερα ωορρηξια! Μπορει να το εκανες λιγακι νωρις μπορει να εκανες τελικα ωορρηξια την 20η μερα ας πουμε....δεν ξερω και ποιο τεστ εκανες δεν ειναι ολα και πολυ αξιοπιστα ξανακανε σε 2 μερες αν δεν εχει ερθει! ;)


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι ωορρηξια εχεις 14 μερες πριν την περιοδο δηλαδη αν εχεις 32 μερες κυκλο τοτε εχεις την 18η μερα ωορρηξια! Μπορει να το εκανες λιγακι νωρις μπορει να εκανες τελικα ωορρηξια την 20η μερα ας πουμε....δεν ξερω και ποιο τεστ εκανες δεν ειναι ολα και πολυ αξιοπιστα ξανακανε σε 2 μερες αν δεν εχει ερθει! ;)

Έκανα το predictor early ! Λες η οωρηξια να ήταν στις 20η; Λογικά δε θα με πιάσει ; Είχα επαφή και την 20! Αχ μακάρι σε ευχαριστώ πολυ πάντως για την βοηθεια:D

Link to comment
Share on other sites

Ελα μαρινακι καλημερα! Καλα εκτος του οτι τα predictor δεν θεωρουνται αξιοπιστα εκανες και αυτο που λεει νωριτερα απο την καθυστεριση ετσι? Κανε καλυτερα το clear blue το κανονικο που ειναι αξιοπιστο για μετα την καθυστεριση και αποδεδειγμενα μπορει να σου πει και για 2-3 μερες πριν. Εγω και τις 2 φορες ειχα κανει αυτο 4 μερες πριν και ειχε βγει αχνα θετικο ενω κατι αλλα τυπου 'για πριν την καθυστεριση" εβγαιναν αρνητικα.

Μπορει να τα καταφερες την 20η μερα η ωορρηξια τωρα το καλοκαιρι μπορει να επηρεαστει απο τα μπανια. Αντε να βρουμε καμια εγκυουλινα να κανει σεφτε! :D


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα μαρινακι καλημερα! Καλα εκτος του οτι τα predictor δεν θεωρουνται αξιοπιστα εκανες και αυτο που λεει νωριτερα απο την καθυστεριση ετσι? Κανε καλυτερα το clear blue το κανονικο που ειναι αξιοπιστο για μετα την καθυστεριση και αποδεδειγμενα μπορει να σου πει και για 2-3 μερες πριν. Εγω και τις 2 φορες ειχα κανει αυτο 4 μερες πριν και ειχε βγει αχνα θετικο ενω κατι αλλα τυπου 'για πριν την καθυστεριση" εβγαιναν αρνητικα.

Μπορει να τα καταφερες την 20η μερα η ωορρηξια τωρα το καλοκαιρι μπορει να επηρεαστει απο τα μπανια. Αντε να βρουμε καμια εγκυουλινα να κανει σεφτε! :D

Καλησπέρα γλυκιά μου ναι αυτο πριν την καθυστέρηση έκανα. Σήμερα έπρεπε να είχα περίοδο τίποτα ακόμα!!!!! θα το δοκιμάσω ελπίζω να το χρειαστω σε ευχαριστώ πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

αντε περιμενουμε να μας πεις!Εγω κανω αυριο ενα clear blue ειναι λιγο νωρις αλλα και στις 2 εγκυμοσυνες μου ειχε δειξει νωρις!

Καλή επιτυχία!!!!! Μακάρι να είναι θετικό!! :D

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας όλο το χρόνο στη διάθεσή μου να δοκιμάσω, θερμοκρασίες, τεστ ωορρηξίας, ακροβατικά, πολύ φίκι-φίκι και ότιδήποτε άλλο ένα έχω να σας πω... συνταγές και συμπτώματα δεν υπάρχουν (όταν βέβαια το έχεις στο μυαλό σου και περιμένεις κάτι κάθε μήνα, όλο και κάτι το αισθάνεσαι πιο έντονο από ότι στον προηγούμενο κύκλο)

2ο η θερμοκρασία είναι ανεβασμένη από την ωορρηξία και μετά μέχρι την περίοδο +-1 μέρα οπότε μη το μετράτε καθόλου!

Για τις κοπέλες που έχουν μεγάλους κύκλους άνω των 28 ημερών και για όσες δεν έχουν σταθερό κύκλο (όπως η αφεντιά μου) καλό είναι να δοκιμάσετε τα τεστάκια ωορρηξίας από το ίντερνετ (δεν είμαστε τώρα για έξοδα) για να πάρετε μια είκονα για το πότε κάνετε ωορρηξία πάνω κάτω! (Με 4 κύκλους έχετε βγάλει ένα συμπέρασμα)

Τέλος, περιμένετε πάντα την ημέρα της επόμενης περιόδου να περάσει και κάντε μια χοριακή στο μικροβιολογικό για σιγουριά!

Μη ξεχνάτε ότι το άγχος δε βοήθησε κανένα ;)

Καλό βόλι:cool:


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εκανα τεστ ειναι Θ Ε Τ Ι Κ Ο!!!!!!!!

Πηγα πρωι πρωι για χοριακη και θα μαθω μεσα στη μερα αποτελεσμα!

Εσεις σε τι φαση ειστε????

Μπράβο !!!!!!!

Άντε τώρα ξέρεις προσοχή και χαλαρά!!!!!

Εύχομαι όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

mariapap82 Καλά αποτελέσματα!

Μη ξεχάσεις σε 2 ή 3 ημέρες να κάνεις πάλι μια χοριακή για να δείς πως πάει (πρέπει να έχει σχεδον διπλασιαστεί)

Η αγωνία του θετικού τεστ αν το κάνεις νωρίς είναι να περιμένεις να φανεί κάτι στον υπέρηχο... εκεί όπμως για να είσαι σίγουρη καλό είναι να τον κάνεις μετά την 6η-7η εβδομάδα ;)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...