Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Mummytobe εκεί πήγα. Το θέμα είναι ότι το έμβρυο ήταν πολύ κινητικό και δεν βοηθούσε καθόλου. Με βασάνιζε κάνα μισάωρο να το πετύχει σε μια κατάλληλη θέση (πίεζε κιόλας πολύ), και στο τέλος μου έκανε και κολπικό υπέρηχο. Γι' αυτό έχω μια πολύ μικρή αμφιβολία για τη μέτρηση και θα ήθελα και μια δεύτερη γνώμη όχι δηλαδή ότι η γυναίκα δεν έκανε καλά τη δουλειά της, κι εγώ για την καλύτερη την ξέρω, αλλά γιατί το σκατοπαίδι λύσσαγε!

εχεις δικιο...

και εγω στεναχωριομουν που ηταν ακουνητο στην καταλληλη θεση και κρατησε η αυχενικη λιγο!

καλα την Papp A γιατι καλε δεν στην εδωσαν αμεσως???????:confused:

παντως θα δεις που ολα θα ειναι καλα!!!

να μην αγχωνεσαι!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι τώρα δεν βγάζουν αμέσως τα αποτελέσματα από το αίμα;;;

Δεν θυμάμαι με ποιον θα κάνω την αυχενική γιατί ήθελα πρωινό να πάω μιας και είμαι δίπλα από την δουλειά, με κάποιον άντρα πάντως θα την κάνω δεν θυμάμαι τώρα όνομα.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι τώρα δεν βγάζουν αμέσως τα αποτελέσματα από το αίμα;;;

Δεν θυμάμαι με ποιον θα κάνω την αυχενική γιατί ήθελα πρωινό να πάω μιας και είμαι δίπλα από την δουλειά, με κάποιον άντρα πάντως θα την κάνω δεν θυμάμαι τώρα όνομα.

εμενα αμεσως μου τα εβγαλαν...δηλαδη μετα απο 1-1,5 ωρα....ε με την αναμονη ηρθαν την καταλληλη στιγμη!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμένα την προηγούμενη φορά έδωσα αίμα και μέχρι να μπω για αυχενική όταν βγήκα πήρα και το αίμα και όλα και έφυγα.Για αυτό είπα μήπως άλλαξε κάτι...Τελικά δεν μου είπες ποιον γιατρό έχεις στο Αλεξάνδρας;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμένα την προηγούμενη φορά έδωσα αίμα και μέχρι να μπω για αυχενική όταν βγήκα πήρα και το αίμα και όλα και έφυγα.Για αυτό είπα μήπως άλλαξε κάτι...Τελικά δεν μου είπες ποιον γιατρό έχεις στο Αλεξάνδρας;

τον Δασκαλακη εχω...

τον ειχε μια φιλη αλλα εψαξα και οσο μπορουσα πληροφοριες για αυτον!

μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Γενικα εχω ακουσει οτι εκει μεσα εχει παρα πολυ καλους γιατρους!

ειναι λιγο χαλια...αλλα νιωθω μεγαλη ασφαλεια!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Skybeam όσο γίνεται μην αγχωνεσαι! Η ηλικια ανεβάζει οντωσ κατακόρυφα τις πιθανότητες. Όπως σου είπε και η Ξάνθη και εγω με 2 χρόνια διαφορα στις εγκυμοσυνες και σχεδόν ίδιες τιμές είχα αρκετή διαφορα στις πιθανότητες. Η 1 αυτή πιθανότητα δυστυχώς υπάρχει και στις 10000 και στο 1000000, αλλά λέμε μακριά από εμάς! Κανε υπομονη μέχρι να βγει η παπ α και συζητά με τον γιατρο που σε παρακολουθεί για όλα αυτα. Μετα την αυχενικη που πήγα στη γιατρό μου ο άντρας μου άρχισε να τη ρωτάει γιατί μεσα σε 2 χρόνια αυξήθηκαν τόσο οι πιθανότητες και τι θα γίνει αν κάνουμε τρίτο σε 2-3 χρόνια; Μας είπε οτι μετά απο κάποια ηλικια ίσως χάνει την αξιοπιστία της σαν εξεταση γιατι ο παράγοντας ηλικια επηρεάζει πολύ τα αποτελεσματα. Γι' αυτο και μετά τα 35 συστήνουν την αμνιοπαρακέντηση.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Βινιαν γιατί χόλντερ έχειςθέμα με την πίεσή σου;

είχα όταν πήγα στο ιατρείο γύρω στο 13 και πριν 2 μέρες στο

σπίτι το ίδιο οπότε μου είπε ο γιατρός να είμαστε σίγουροι..

και εγώ ακολουθώ πιστά!!:)

εντωμεταξύ τον πήρα πριν τηλ να του πω πως θα πάω για

χόλτερ και είπα να τις πάω παρασκευή να τις δει κ λέω

μήπως να κάνω και έναν υπέρηχο μπας και δούμε φύλο!!:D

θα τον ξαναπάρω αύριο και βλέπουμε..

ρε κοριτσάκια εσάς σας έχουν φύγει όοοολα τα συμπτώματα?

γιατί εγώ έχω ακόμα κάτι βαρυστομαχιές άλλο πράγμα..και

καούρες εννοείται!! μην ξεχνιόμαστε!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μας είπε οτι μετά απο κάποια ηλικια ίσως χάνει την αξιοπιστία της σαν εξεταση γιατι ο παράγοντας ηλικια επηρεάζει πολύ τα αποτελεσματα. Γι' αυτο και μετά τα 35 συστήνουν την αμνιοπαρακέντηση.

Ήσουν κατατοπιστικότατη.

Link to comment
Share on other sites

Τον δασκαλάκη τον είχαν οι διπλανές μου και τις 2 φορές που γέννησα.Είναι όντως πολύ καλός αν και φάνηκε λίγο απρόσητος και απόμακρος αλλά αυτό που θέλεις είναι να είναι καλός.

Χάλια τι εννοείς;

Καλά αποτελέσματα να έχεις βίβιαν...

Μαρία σκέφτεστε και για τρίτο από τώρα ε;;;;

Ε ναι για αυτό κάνουν αμνιο μετά τα 35 ακόμα και τέλεια να βγει η αυχενική σε στέλνουν για άμνιο.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης μας είπε οτι δεν της εχει τύχει περιπτωση αποβολής μετα απο αμνιοπαρακέντηση αλλά δυστυχώς της έτυχαν περιπτώσεις με μωρακια που γεννήθηκαν με κάποιο πρόβλημα. Και μάλιστα έτυχε σε ηλικίες κοντά στα 35 και όχι στα 40 που υποτίθεται οι πιθανότητες είναι πιο πολλές. Ακόμη και 44 χρ που είχε έγκυο μια χαρά ήταν το μωρό. Οπότε μην ενοχλείς το εμβρυακι σου με άγχος και στεναχώρια. Λίγη υπομονη και θα δεις οτι όλα θα πανε καλά. Μην σκέφτεσαι τα χειρότερα αλλά τα καλύτερα! Τα χειρότερα είναι να μη σου τύχουν. Θεία μου στα 39 και αυτή έκανε και αμνιοπαρακέντηση και όλα καλά και την ώρα του τοκετού η μικρή τυλιχθηκε με τον λώρο τόσο άσχημα που την έβαλαν τρέχοντας για καισαρικη αλλά δυστυχώς η μικρούλα γεννήθηκε μεν αλλά επειδή δεν οξυγωνοθηκε γρήγορα εχει πολλά προβλήματα. Άσχημα περιστατικά υπάρχουν πάντα αλλά γιατι να είσαι εσυ, εγώ ή η διπλανή κοπέλα;


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρία εγώ μετά την μικρή ήθελα και άλλο.Θα δεις αυτή την φορά θα είναι όλα πιο εύκολα πιο απλά πιο γνωστά....

Είχες ομως έναν μικρό και μια μικρή! Εγώ με δυο μικρούς δεν νομίζω να ψηνομαι και για έναν τρίτο! Γιατι είμαι σίγουρη οτι τρίτος θα είναι και όχι τριτη...


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγα στον άντρα μου οτι δεν ψηνομαι για τρίτο γιο μου και τι μου λέει; Γιατί και ο παπακαλιατης στο σήριαλ που έβλεπες ( το 4) δεν ήταν 4 αγόρια αδέρφια, μια χαρα δεν ήταν; Δεν το έβλεπε αυτός... Τι καλά του λέω που ο πατέρας αυτοκτόνησε, είχε γκομενα, ο ένας γιος με ναρκωτικά, ο άλλος με κοπέλα κατα φαντασία...


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ποτε τα γραψατε ολα αυτα?

Μια αποτριχωση και 2-3 τηλεφωνα εκανα και γυρισα

και βρηκα χαμο....:D

Ξάνθη μου ο άντρας μου σκέφτεται για τρίτο, εγω για την ώρα σίγουρα όχι. Του λέω αν σκέφτεσαι για τρίτο σκέψου και με ποια θα το κάνεις!

Τα ιδια ελεγα μεχρι πριν 4 μηνες!!! κανε τωρα τον μικρο

και οταν ερθει η ωρα θα σου πω τι να κανεις για να βγει κοριτσι!

Κοριτσια ενα πραγμα σας παρακαλω μη λετε ασχημα περιστατικα με

γεννες και τετοια δεν τα αντεχω! 10 μερες εμεινε ο μεγαλος θερμοκοιτιδα

και εχω χασει 10 χρονια απο τη ζωη μου! Μια χαρα ολα ευτυχως

δεν μπορω να διανοηθω να παει κατι στραβα σε κανενα μωρο ουτε

δικο μου ουτε δικο σας ας μη μελεταμε τιποτα!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...