Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια τί κάνετε σήμερα?

Εν τω μεταξύ κάποια κοριτσάκια έχουνε χαθεί!!

Για να μπούνε να μάθουμε τα νεάκια τους!

Οι υπόλοιπες στολίσατε δεντράκι ή όχι ακόμα??

Εμείς το στολίσαμε και η μικρή φέτος πρώτη χρονιά ξετρελάθηκε τόοοσο

πολύ!!

Και του χρόνου με υγεία καλές γιορτές να έχουμε!

Βέβαια εγώ τα γνωστά σας έχω πρήξει!Δεν το νοιώθω ακόμα..

τόσο λάθος θέση έχει πάρει...:confused:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσακια! Τι κάνετε; Μέρες έχω να σας γράψω. Σας διάβαζα ομως στα γρήγορα.

Αγωνία για τα πρώτα χτυπηματακια-κλωτσιες διαβάζω. Μη αγχωνεστε, λίγο πιο νωρίς, λίγο πιο αργά θα κάνουν αισθητή την παρουσία τους! Ο δικός μου ζόρικος μου φαίνεται. Τον καταλαβαίνω τακτικά και πλέον και στην καρέκλα, όχι μόνο ξαπλωμένη. Πιστεύω οτι μεγάλο ρόλο θα παίζει η θέση που έχουν. Αν έκανε έτσι και ο πρώτος θα τον καταλάβαινα κι ας ήταν νωρίς. Δεν έκανε ομως για αυτο τον ένιωσα 21 εβδ. Αφου όταν πήγα για β επιπέδου δεν μπορούσε να τα δει όλα και βγήκα να περπάτησω και να φάω για να γυρίσει. Όταν ξαναμπήκα ρωτάει ο γιατρός, εντάξει γύρισε; Γιατι του λέω τον καταλαβαίνω τι κάνει; Λίγο τον ένιωθα και τότε.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς απο στολισμα για την ωρα βάλαμε μόνο ενα μικρο δεντράκι που φωτιζει, ενα ακόμη λουτρινο που χορεύει και τραγουδάει και κάτι μικρά διακοσμητικά δωράκια led. Το δέντρο δεν θα το στολισω γιατι είναι μεγάλο και έτσι και το ρίξει ο μικρός θα χτυπήσει σίγουρα...και είμαι σίγουρη οτι θα το ρίξει...θα τη βγάλουμε με διακοσμητικά φέτος. Θα κατέβασω κι άλλα απο το πατάρι και θα είμαστε οκ. Αυτα τα είχα στον καναπέ οπότε τα έβγαλα εύκολα! Σίγουρα και αυτα θα τα πειράζει ο μικρός αλλά τουλάχιστον δεν θα κινδυνεύει. Το δέντρο που χορεύει δεν το θέλει και άμα το έχουμε χαμηλά παει το παίρνει και μου το δίνει να το εξαφάνισω. Όταν το βάλαμε εκλαψε και εγω το έβγαλα έξω στο μπαλκόνι και έτσι φαίνεται σκέφτεται ας το δώσω στη μαμά να το διώξει...


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εγω την κορη μου θυμαμαι την ενιωσα απο παρα πολυ νωρις!Δεν ξερω ισως επειδη ημουν πολυ αδυνατη?Ισως επειδη ειναι μεχρι κ τωρα ενα πολυ δραστηριο παιδι?Αφου το ελεγα στο γιατρο και δεν με πιστευε!Το επιβεβαιωσα ομως μια μερα οταν καναμε υπερηχο!Καθε φορα που την ενιωθα να κουνιεται,φαινοταν κ στον υπερηχο.

Τωρα ακομα ειναι λιγο νωρις.Προχθες κατι ενιωσα ομως..Λες και ειχα ενα ψαρακι στην κοιλια μου που σπαρταρουσε..:)Μονο για μια στιγμη!Περιμενω με αγωνια την πρωτη κλωτσια παντως!!:)

Δεντρακι εβαλα και εγω ενα μικρο πανω στο συνθετο της τηλεορασης.

Μολις τα εβγαλα παντως τα χριστουγεννιατικα η μικρη απο τη χαρα της μου τα διαλυσε σχεδον ολα!:shock:Τωρα πειραζει το δεντρο, μου λεει συνεχεια μπαλες-μπαλες κ τις δειχνει,αλλα της λεω να μην αγγιζει και με ακουει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μόλις κοιμήθηκε ο μικρός κ είπα να σας γράψω κ εγω...

Σήμερα το μεσημέρι λέω να στολισω το δεντρακι...

μικρο βέβαια το οποίο θα μπει ψηλά προς αποφυγή ατυχήματος.

Ειμαι περίεργη να δώ την αντίδραση του γιου μου...

Οσο για το ποτε θα ακούσουμε τα μωράκια...

Βρε κορίτσια μην αγχωνεστε..θα γίνει κ αυτο..

καποια μωράκια ίσως ειναι γυρισμένα με την

πλάτη προς την κοιλια μας κ γι αυτο να μην

εχουν ακουστεί ακομα..

Το γιο μου τον είχα ακούσει 16 εβδομάδων,

σαν γαργαλητο, σαν φυσαλιδες

κ μετα κλωτσιες απο τη 18 κ μετα,

αλλα μονο οταν ήμουν πολυ ήρεμη..

Απο 20 κ μετα τον άκουγα συνέχεια...


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!

και του χρονου να ειμαστε καλα να στολιζουμε δεντρακι παρεα με τα μωρα μας!

Για αλλες τα πρωτα..για αλλες τα δευτερα για αλλες τα τριτα..:D δεν εχει σημασια!!Μια ευτυχια θα ειναι!

Εμεις στολισαμε πριν τις 25 Νοεμβριου...τωρα εχουν μεινει τα γλυκα να φτιαξουμε!

εγω κοριτσια το μωρο ειδατε τοτε που σας ειχα πει οτι κατι ειχα νιωσει ενα χτυπηματακι σαν παλμο καρδιας...

ε αυτο νιωθω καμμια φορα και τωρα αλλα συνηθως οταν καθομαι και ειναι η κοιλιτσα λιγο διπλωμενη!

απο την αλλη εβδομαδα νομιζω πρεπει να την νιωθω κανονικα ετσι δεν ειναι?

Εχω μια νυστα σημερα φοβερη..επιασε και ψυχρα..μονο κρεββατι και χουζουρι θα ηθελα!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω... ήδη πονάει πολύ η μέση μου λες κι έχω καμιά κοιλιά ένα μέτρο... και με πονάνε και τα οστά ανάμεσα στα πόδια λες και το γλεντάω νυχθημερόν!! είναι φυσιολογικά αυτά? Νωρίς δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω... ήδη πονάει πολύ η μέση μου λες κι έχω καμιά κοιλιά ένα μέτρο... και με πονάνε και τα οστά ανάμεσα στα πόδια λες και το γλεντάω νυχθημερόν!! είναι φυσιολογικά αυτά? Νωρίς δεν είναι?

Απόλυτα φυσιολογικό είναι!

Απλά να ξεκουράζεσαι και να κάθεσαι όπως επίσης

και να στέκεσαι σε σωστή θέση(όχι καμπουριαστά)ακόμα

και όταν περπατάς μέσα στο σπίτι!

Αυτό δεν είναι εφικτό να το κάνεις συνέχεια

αλλά τουλάχιστον προσπάθησε όσο μπορείς!;)

Θα χειροτερέψει όσο βαραίνεις

αλλά μην τρομάζεις δεν θα είναι κάτι ανυπόφορο!

Στην κόρη μου είχε έντονους πόνους στο ισχύο τον 8ο μήνα και τώρα από

τον 2ο μήνα έχω τους ίδιους πόνους και ο γιατρός μου είπε απλά υπομονή!

Τα έχει αυτά μία εγκυμοσύνη..δεν γίνεται έτσι απλά ένας άνθρωπος..

και έχει δίκιο!;)

Υπομονή λοιπόν και όσο μπορείς σωστή στάση σώματος!;)


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα φυσιολογικό είναι!

Απλά να ξεκουράζεσαι και να κάθεσαι όπως επίσης

και να στέκεσαι σε σωστή θέση(όχι καμπουριαστά)ακόμα

και όταν περπατάς μέσα στο σπίτι!

Αυτό δεν είναι εφικτό να το κάνεις συνέχεια

αλλά τουλάχιστον προσπάθησε όσο μπορείς!;)

Θα χειροτερέψει όσο βαραίνεις

αλλά μην τρομάζεις δεν θα είναι κάτι ανυπόφορο!

Στην κόρη μου είχε έντονους πόνους στο ισχύο τον 8ο μήνα και τώρα από

τον 2ο μήνα έχω τους ίδιους πόνους και ο γιατρός μου είπε απλά υπομονή!

Τα έχει αυτά μία εγκυμοσύνη..δεν γίνεται έτσι απλά ένας άνθρωπος..

και έχει δίκιο!;)

Υπομονή λοιπόν και όσο μπορείς σωστή στάση σώματος!;)

Αααααααααχ! Από τώρα? Τουλάχιστον είναι καθησυχαστικό να ξέρω ότι είναι φυσιολογικά. Αλλά νωρίς είναι, ε?:rolleyes: Δηλαδή αν νιώθω έτσι από τώρα πώς θα είμαι στον 8ο που λες ότι θα χειροτερέψει??? Θα σέρνομαι! :D:D:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω... ήδη πονάει πολύ η μέση μου λες κι έχω καμιά κοιλιά ένα μέτρο... και με πονάνε και τα οστά ανάμεσα στα πόδια λες και το γλεντάω νυχθημερόν!! είναι φυσιολογικά αυτά? Νωρίς δεν είναι?

Και εμένα με έχει τσακίσει η μέση μου! Ιδίως όταν κάθομαι ή ξαπλώνω

δεν μπορώ να σηκωθώ εύκολα.Όταν σηκώνομαι το πρωί

κάνω πόση ώρα για να περπατήσω χωρίς να πονάω!

Εγώ νομίζω ότι έχω αρχίσει να νιώθω το μωρό πριν από καμιά

εβδομάδα . Σαν ένα τρέμουλο,ένα γαργαλητό, ένα παλμό κάπως έτσι!


eNortjKzUjK0NLE0MVWyBlwwFb4C3Q,,98.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω... ήδη πονάει πολύ η μέση μου λες κι έχω καμιά κοιλιά ένα μέτρο... και με πονάνε και τα οστά ανάμεσα στα πόδια λες και το γλεντάω νυχθημερόν!! είναι φυσιολογικά αυτά? Νωρίς δεν είναι?

Καλημερα!!Μην ανησυχεις,φυσιολογικο ειναι!Ανοιγει η λεκανη,τα κοκκαλα σου!

Και εγω την πρωτη φορα ετσι πονουσα απο πολυ νωρις,πονουσα επισης την πλατη μου παρα πολυ στο υψος εκει που κουμπωνει το σουτιεν!:|

Με ειχε βοηθησει στην αρχη τουλαχιστον το μαξιλαρι εγκυμοσυνης για να κοιμαμαι καλυτερα..Οσο μεγαλωνει ομως η κοιλια τα πραγματα χειροτερευουν!Τουλαχιστον για εμενα!Δεν μπορουσα να κατσω πολυ ωρα,να στεκομαι, απο τον πονο,ηθελα να ξαπλωνω.Ειχα κοψει και τις πολλες επισκεψεις,βολτες για αυτο το λογο.Σπαστικο το ξερω.Αλλες ομως που ξερω πονουσαν λιγοτερο ή και καθολου!

Καποιες αλλες απο την αλλη, ηταν σε πολυ χειροτερη κατασταση απο τα πολλα κιλα που πηραν!Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη λοιπον!Προσπαθησε να ξεκουραζεσαι κ παρε ενα μαξιλαρι να κοιμασε καλα;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Καλως ήρθατε κορίτσια φιλάκι με το καλό οι εξετάσεις σου όλα καλά να πάνε...

Κορίτσια εγώ πάλι δεν μπορώ να φαώ ούτε σε αυτή την εγκυμοσύνη όταν τρώω αισθάνομαι μαι αηδία δεν μπορώ να το περιγράψω σε σημείο που προτιμώ να μην τρώω τίποτα.

Αλλά θα προτιμούσα να μπορώ να φάω τώρα και να πάρω κιλά παρά μετά με το που γεννάω που αρχίζω και τρώω σαν βόδι και τα παίρνω όλα μετά.

Σκαιμπιμ ανοίγουν τα πάντα οστά κτλ οπότε φυσιολογικοί οι πόνοι...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να ξεκουραζεσαι κ παρε ενα μαξιλαρι να κοιμασε καλα;)

Nαι, την κούραση πού την πας? Εν τω μεταξύ είμαι άνεργη άρα μόνο ένα μαγείρεμα, τα πιάτα, κάνα σφουγγάρισμα, τίποτα λίγα ψώνια, κάνα σίδερο λίγο-λίγο, αυτές είναι η δουλειές μου, κι όχι κάθε μέρα όλες. Παρόλα αυτά κουράζομαι πάρα πολύ και κοιμάμαι αρκετά, τελευταία και το μεσημέρι αν έχω ξυπνήσει νωρίς. Δηλαδή όσες δουλεύετε κι έχετε κι άλλα παιδιά τι κάνετε ρε κορίτσια?

Α, και τι μαξιλάρι να πάρω, μαξιλάρι εγκυμοσύνης λέγεται?

Καλημέρα σας.

Καλως ήρθατε κορίτσια φιλάκι με το καλό οι εξετάσεις σου όλα καλά να πάνε...

Κορίτσια εγώ πάλι δεν μπορώ να φαώ ούτε σε αυτή την εγκυμοσύνη όταν τρώω αισθάνομαι μαι αηδία δεν μπορώ να το περιγράψω σε σημείο που προτιμώ να μην τρώω τίποτα.

Αλλά θα προτιμούσα να μπορώ να φάω τώρα και να πάρω κιλά παρά μετά με το που γεννάω που αρχίζω και τρώω σαν βόδι και τα παίρνω όλα μετά.

Σκαιμπιμ ανοίγουν τα πάντα οστά κτλ οπότε φυσιολογικοί οι πόνοι...

Xanp να σου δώσω λίγη από την όρεξή μου?:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Skybeam λογικο ειναι..κουραζομαστε πιο πολυ τωρα,και οσο θα περναει ο καιρος ακομα πιο πολυ!Ουτε και εγω δουλευω,αν δουλευα δεν ξερω πως θα την παλευα με τις δουλειες κ τη μικρη μου ολη μερα πανω κατω..

Νυσταζω και εγω επισης παααρα πολυ!Πολλες φορες με παιρνει ο υπνος στον καναπε απο τις 7!!:shock:

Το μεσημερι δεν κοιμαμαι,αν κ θελω, γιατι ξυπναω χειροτερα απο τις αναγουλες!:|

Το βραδυ δεν κοιμαμαι πολυ καλα,γιατι η μικρη μου ΑΚΟΜΑ ξυπναει τα βραδυα!!Οποτε το πρωι σερνομαι κυριολεκτικα,κανω τις δουλειες μου με ρυθμους χελωνας...Υπομονη!

Ξανθη και εγω πολλα φαγητα δεν μπορω να τα φαω..Καποιες μερες ειμαι χειροτερα κ καποιες λιγο καλυτερα, καμια σχεση ομως με την πρωτη εγκυμοσυνη που ολη μερα εκανα εμετους και ημουν ενα κουρελι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...