Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Γεια σας φιλες μου!!

Ωραια νεα διαβαζω Ξανθη!!:D Αντε και στα δικα μου!!:tongue:

Αλλαξα τελικα το ραντεβου τις αυχενικης!!

Να ρωτησω κατι τις τριτομανουλες μας????:)

Ισχυει που λενε, πως οσο εβδομαδων γεννησες το πρωτο παιδι, τοσο περιπου θα γεννησεις και το δευτερο???Για πειτε μου πλιζζ!!

Μην μου λές τέτοια γιατί αν ισχύει αυτό

με βλέπω να γεννάω Μεγάλη Εβδομάδα! :shock:

Το Πάσχα είναι 5/5 και εγώ έχω ΠΗΤ 2/5

και την κόρη μου την γέννησα πρώτη μέρα 39ης εβδομάδας!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Σημερα έτρεχα ολη μερα και δεν κατάφερα να μπω!

Ξανθη μου συνήθως στα αγοράκια δεν κανουν λάθος....οπότε για εμένα δέστο κόμπο κανονικότατα!

Με το καλο λοιπόν!

Χριστιανα μου το άλλαξες το ραντεβου είδα?

Ποτε με το καλο το έβαλες?

Αληθεια μήπως ξέρετε ποτε κανουμε αν θελουμε τρισδιάστατο υπερηχογράφημα?


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει λυσσάξει να βρέχει...:(

Αληθεια μήπως ξέρετε ποτε κανουμε αν θελουμε τρισδιάστατο υπερηχογράφημα?

Το τρισδιάστατο συνήθως γίνεται στις 24-40 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. ΠΟλύ βροχή και με ένταση κιόλας.

Εγώ στη πρώτη γέννησα 38+2 και στην δεύτερη 39 και όλες όσες γεννήσαμε μαζί τα δεύτερα που είχαν μεγαλύτερο παιδάκι γεννήσαμε πιο αργά από τα πρώτα παρόλο που αρχικά λέγαμε ότι στο δεύτερο γεννάς πιο νωρίς..


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλες μου!!

Ραντεβου για αυχενικη εκλεισα την αλλη Δευτερα!Θα εχουμε και επετειο γαμου με τον αντρα μου,και μου φανηκε καλη ιδεα να παμε να δουμε το μωρακι μας και μετα να παμε να το γιορτασουμε!!;)

Εγω την πρωτη φορα γεννησα 40+2,,και μαλλον θα αργουσα κι αλλο αν δεν τυλιγοταν με τον ομφαλιο λωρο! Εμενα παντως μου αρεσε που ημουν εγκυος!! Και αν και ειχα βαρυνει πολυ δεν ηθελα να γεννησω!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας εγω είμαι για ιουλιο αλλά δεν βρηκα αργοτερο καφε με θελετε εδω;

Καλημέρα sangreluna καλώς όρισες κ καλη εγκυμοσύνη!

Καλο μηνα σε όλες, φτάνουν κ τα Χριστουγενα....κ θα μπούμε

σε γιορτινό κλίμα. Εδω μας εχει τρελανει ο αέρας...βροχή τίποτα...


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σημερα έτρεχα ολη μερα και δεν κατάφερα να μπω!

Ξανθη μου συνήθως στα αγοράκια δεν κανουν λάθος....οπότε για εμένα δέστο κόμπο κανονικότατα!

Με το καλο λοιπόν!

Χριστιανα μου το άλλαξες το ραντεβου είδα?

Ποτε με το καλο το έβαλες?

Αληθεια μήπως ξέρετε ποτε κανουμε αν θελουμε τρισδιάστατο υπερηχογράφημα?

Kαλημέρα!!!!!

Εμένα ο δικός μου κάθε φορά που πάω για υπέρηχο

μου κάνει και τρισδιάστατο αλλά μέχρι και την

τελευταία φορά που πήγα δεν φαινότανε ακόμα καλά τα χαρακτηριστικά

του μπεμπέ!

Αυτή τη φορά πιστεύω θα φανεί ξεκάθαρα!;)


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από μένα, χάθηκα εντελώς αλλά πέρασα μια πολύ δύσκολη εβδομάδα. Το προηγούμενο Σάββατο ετοίμαζα το πάρτι για τα γενέθλια του Χρήστου. Το ίδιο πρωί η Ελισάβετ ξύπνησε με πυρετό, όχι πολύ γύρω στο 38. Της έδωσα αντιπυρετικό, έπεσε για ύπνο και όλα καλά. Το μεσημέρι όμως κορίτσια την έπιασαν πυρετικοί σπασμοι. Ειλικρινά σας μιλάω μακάρι να μη σας τύχει ποτέ. Οι γιατροί μας είπαν ότι δεν είναι κάτι ασυνήθιστο, αλλά για δύο λεπτά είχα το παιδί μου να τρέμει, σταμάτησε να αναπνέει, τα ματάκια της κοίταζαν στο πουθενά, μελάνιασε ολόκληρο το προσωπάκι της. Ειλικρινά, ένοιωσα ότι κρατούσα νεκρό παιδί στα χέρια μου. Ώσπου να συνέλθει είχα χάσει δέκα χρόνια απο τη ζωή μου. Νόμισα ότι την έχασα έτσι μέσα από τα χέρια μου, κι ένοιωθα τόσο ανήμπορη να τη βοηθήσω... δε θέλω καν να τα θυμάμαι. Με τα πολλά καταλήξαμε στο Παίδων όπου μείναμε δύο νύχτες για παρακολούθηση και τώρα θα πρέπει να έχουμε μαζί μας συνέχεια κάτι υπόθετα σε περίπτωση που το ξαναπάθει. Οι γιατροί είπαν ότι μπορεί και να μην ξανασυμβεί ποτέ και ότι τέτοια περιστατικά σταματάνε στην ηλικία των 5 ετών.

Γι' αυτό το λέω και θα το ξαναπώ, υγεία, υγεία, υγεία, είναι το σημαντικότερο όλων, όλα τα άλλα είναι πολύ μικρά.

Ευτυχώς τώρα είμαστε μια χαρά. Το πάρτι αναβλήθηκε για το επόμενο Σάββατο.

Όσο για το σπόρι, ορισμένες φορές νοιώθω άσχημα αλλά σπάνια έχω χρόνο να το σκεφτώ, μόνο το βράδυ όταν ξαπλώνω και ηρεμώ... όλα καλά πάνε ελπίζω.

Πολλά φιλιά και συγγνώμη για το μέγεθος του κειμένου


I6lrp2.png UKa4p2.png 8nsbp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλό μήνα!!

πως είστε σήμερα? εγώ χτες πήγα ικεα με τη μαμά μου

και πήρα κάτι χαζοπραγματάκια και άρχισα να στολίζω!

λέω να πάω και μια βόλτα από jumbo!:tongue:

sangreluna welcome! πότε έχεις πητ δηλαδή?

τελικά προσελκύουμε πολύ κοινό στο καφέ!:P

είμαστε πολύ κοινωνικές! χαχα!

wonderland τι πέρασες βρε κορίτσι, δεν υπάρχει χειρότερο νομίζω!

εγώ θυμάμαι μικρή είχα παραισθήσεις από τον πυρετό

και θυμάμαι τη μαμά μου πανικόβλητη! όχι να έχει σπασμούς το παιδί!!

περαστικά και να μην ξανάρθουν!!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, χάθηκα εντελώς αλλά πέρασα μια πολύ δύσκολη εβδομάδα. Το προηγούμενο Σάββατο ετοίμαζα το πάρτι για τα γενέθλια του Χρήστου. Το ίδιο πρωί η Ελισάβετ ξύπνησε με πυρετό, όχι πολύ γύρω στο 38. Της έδωσα αντιπυρετικό, έπεσε για ύπνο και όλα καλά. Το μεσημέρι όμως κορίτσια την έπιασαν πυρετικοί σπασμοι. Ειλικρινά σας μιλάω μακάρι να μη σας τύχει ποτέ. Οι γιατροί μας είπαν ότι δεν είναι κάτι ασυνήθιστο, αλλά για δύο λεπτά είχα το παιδί μου να τρέμει, σταμάτησε να αναπνέει, τα ματάκια της κοίταζαν στο πουθενά, μελάνιασε ολόκληρο το προσωπάκι της. Ειλικρινά, ένοιωσα ότι κρατούσα νεκρό παιδί στα χέρια μου. Ώσπου να συνέλθει είχα χάσει δέκα χρόνια απο τη ζωή μου. Νόμισα ότι την έχασα έτσι μέσα από τα χέρια μου, κι ένοιωθα τόσο ανήμπορη να τη βοηθήσω... δε θέλω καν να τα θυμάμαι. Με τα πολλά καταλήξαμε στο Παίδων όπου μείναμε δύο νύχτες για παρακολούθηση και τώρα θα πρέπει να έχουμε μαζί μας συνέχεια κάτι υπόθετα σε περίπτωση που το ξαναπάθει. Οι γιατροί είπαν ότι μπορεί και να μην ξανασυμβεί ποτέ και ότι τέτοια περιστατικά σταματάνε στην ηλικία των 5 ετών.

Γι' αυτό το λέω και θα το ξαναπώ, υγεία, υγεία, υγεία, είναι το σημαντικότερο όλων, όλα τα άλλα είναι πολύ μικρά.

Ευτυχώς τώρα είμαστε μια χαρά. Το πάρτι αναβλήθηκε για το επόμενο Σάββατο.

Όσο για το σπόρι, ορισμένες φορές νοιώθω άσχημα αλλά σπάνια έχω χρόνο να το σκεφτώ, μόνο το βράδυ όταν ξαπλώνω και ηρεμώ... όλα καλά πάνε ελπίζω.

Πολλά φιλιά και συγγνώμη για το μέγεθος του κειμένου

Πωπω δεν μπορω να φανταστώ τι περασες!

Εύχομαι περαστικα!ποτε να μην ξανά πάρεις τετοια τρομάρα για το παιδάκι σου!

Πολλές ευχές και για τον μεγαλο σου!

Μη νιώθεις τύψεις για το μωρακι σου!εισαι μανούλα ηδη και έχεις υποχρεώσεις!Οταν ερθει με το καλο σίγουρα δεν θα τα ξεχωρίζεις τα παιδάκια σου!

sangreluna καλώς ήρθες!

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

Πως πας απο συμπτωματακια?


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Wonderland εύχομαι να μη το ξαναπάθεται...Φαντάζομαι τον πανικό σου!!!

Πάντως και εμένα αυτή την φορά μου φάινεται ότι δε το ζω εγώ αλλά κάποια άλλη.Μέχρι να γυρίσω από δουλειά να ασχοληθώ με τα παιδιά κτλ κοιμάμαι και περνάνε οι μέρες...Όταν με το καλό γεννηθεί θα απολαύσει την φροτνίδα μας και το τρίτο


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...