Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

ωοθυλάκιο-ανάπτυξη.


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια. διαβασα το θεμα σας και θα ηθελα να σας βοηθησω οσο μπορω μιασ και εχω κανει 10 εξωσωματικες και ειμαι τωρα στην 11η. το ωαριο 'σκαει' κανονικα μετα τα 20 εκατοστα. καθε 2 μερες που εκανα υπερηχο μεγαλωναν κατα 2 χιλιοστα περιπου. αν σκαει πιο μικρο το πιο πιθανο ειναι να ειναι ανωριμο. βεβαια αυτο το δειχνει και μια εξεταση αιματος, η οιστραδοιολη οπου για καθε ωριμο ωαριο πρεπει να ειναι περιπου απο 160-200 μοναδες. αν σας σκαει πιο νωρις καλο ειναι να το παρακολουθησετε λιγο αν αυτο συμβαινει συνεχεια. σας ευχομαι να εχετε γρηγορα ενα μωρακι στην αγκαλια σας.:-P

ευχαριστω tania78 για τις πληροφορίες.Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια. διαβασα το θεμα σας και θα ηθελα να σας βοηθησω οσο μπορω μιασ και εχω κανει 10 εξωσωματικες και ειμαι τωρα στην 11η. το ωαριο 'σκαει' κανονικα μετα τα 20 εκατοστα. καθε 2 μερες που εκανα υπερηχο μεγαλωναν κατα 2 χιλιοστα περιπου. αν σκαει πιο μικρο το πιο πιθανο ειναι να ειναι ανωριμο. βεβαια αυτο το δειχνει και μια εξεταση αιματος, η οιστραδοιολη οπου για καθε ωριμο ωαριο πρεπει να ειναι περιπου απο 160-200 μοναδες. αν σας σκαει πιο νωρις καλο ειναι να το παρακολουθησετε λιγο αν αυτο συμβαινει συνεχεια. σας ευχομαι να εχετε γρηγορα ενα μωρακι στην αγκαλια σας.:-P

Προσπαθείς για το δεύτερο μωρο; Εύχομαι σύντομα!


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθείς για το δεύτερο μωρο; Εύχομαι σύντομα!

ναι αυριο παω να παρω τα 2 κατεψυγμενα μου,( τα παγωτα μου!!!). και εκει τελειωνω με οτιδηποτε εχει να κανει με εξωσωματικες, υπερηχους, ενεσεις, φαρμακα... καλα ειναι ποια.


an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

kVTXp3.png?fNTTgvXF

Link to comment
Share on other sites

ναι αυριο παω να παρω τα 2 κατεψυγμενα μου,( τα παγωτα μου!!!). και εκει τελειωνω με οτιδηποτε εχει να κανει με εξωσωματικες, υπερηχους, ενεσεις, φαρμακα... καλα ειναι ποια.

Εύχομαι να τελειώσεις με καλά αποτελέσματα...επισης θα ήθελα όταν ηρεμήσεις από αυτη τη διαδικασία να με συμβουλέψεις σε σχέση με τα κέντρα εξωσωματικής. Γιατί δεν ξέρω ούτε με ποιον γιατρό να συνεχίσω ούτε που είναι αξιόπιστα για να γινει το σπερμοδιάγραμμα.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ευχομαι ο Νοέμβριος που μπαίνει αύριο να είναι πιο τυχερός.

Αδιαθέτησα τελικά χθες βράδυ την 34η μέρα του κύκλου.Γι αυτό την 14η μέρα το ωοθυλάκιο ήταν τόσο μικρό.Τώρα τι φταίει και δεν το τσακώσαμε ούτε αυτό τον μήνα...άγνωστο!Ας ελπίσω πως θα τσακώσω το επόμενο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Ευχομαι ο Νοέμβριος που μπαίνει αύριο να είναι πιο τυχερός.

Αδιαθέτησα τελικά χθες βράδυ την 34η μέρα του κύκλου.Γι αυτό την 14η μέρα το ωοθυλάκιο ήταν τόσο μικρό.Τώρα τι φταίει και δεν το τσακώσαμε ούτε αυτό τον μήνα...άγνωστο!Ας ελπίσω πως θα τσακώσω το επόμενο!!!

γεια σου Ευη...ουτέ κ εγω το βλέπω είδα λίγο ροζ! Δεν πειράζει καλή τύχη τον Νοέμβριο


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να τελειώσεις με καλά αποτελέσματα...επισης θα ήθελα όταν ηρεμήσεις από αυτη τη διαδικασία να με συμβουλέψεις σε σχέση με τα κέντρα εξωσωματικής. Γιατί δεν ξέρω ούτε με ποιον γιατρό να συνεχίσω ούτε που είναι αξιόπιστα για να γινει το σπερμοδιάγραμμα.

Μαριτσα σπερμοδιαγραμμα σε οποιο μεγαλο μαιευτηριο και να κανεις θα ειναι αξιοπιστο. για τα κεντρα εξωσωματικης θα σου στειλω πμ.


an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

kVTXp3.png?fNTTgvXF

Link to comment
Share on other sites

Μαριτσα σπερμοδιαγραμμα σε οποιο μεγαλο μαιευτηριο και να κανεις θα ειναι αξιοπιστο. για τα κεντρα εξωσωματικης θα σου στειλω πμ.

Σου εύχομαι το καλύτερο! Καλά αποτελέσματα! Σου έχω στείλει κ πμ


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Ευη...ουτέ κ εγω το βλέπω είδα λίγο ροζ! Δεν πειράζει καλή τύχη τον Νοέμβριο

κρίμα...Νοεμβριος λοιπόν :D

ναι αυριο παω να παρω τα 2 κατεψυγμενα μου,( τα παγωτα μου!!!). και εκει τελειωνω με οτιδηποτε εχει να κανει με εξωσωματικες, υπερηχους, ενεσεις, φαρμακα... καλα ειναι ποια.

τι εγινε με τα "παγωτάκια" σου??

Link to comment
Share on other sites

κρίμα...Νοεμβριος λοιπόν :D

τι εγινε με τα "παγωτάκια" σου??

Φαινόταν το πράγμα Εύη μου! Και γενικότερα δεν βλέπω φως στον ορίζοντα πλέον:rolleyes: Ήρθε κανονικά η περίοδος! Ο κύκλος μου το τελευταίο 5μηνο είναι τυπικός στην ώρα του...δεν με εγκαταλείπει!:tongue:

Η Τάνια μετρά αντίστροφα για τα ευχάριστα νέα!:D

Εσύ τι κάνεις; πως είσαι; Καινούργιος κύκλος καινούργια αρχή! Μην το βάζεις κάτω θα έρθει σύντομα το μωράκι!


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι εγινε με τα "παγωτάκια" σου??

ευη μου ευτυχως μου εζησαν και τα 2 απο την αποψυξη και προχωρησαν και πολυ καλα, οποτε την τεταρτη πηρα τα μωρακια μου σπιτι και εχω βαλει την κορη μου να τα χαιδευει για να τα καλοπιασει!!!!!!:tongue:


an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

kVTXp3.png?fNTTgvXF

Link to comment
Share on other sites

ευη μου ευτυχως μου εζησαν και τα 2 απο την αποψυξη και προχωρησαν και πολυ καλα, οποτε την τεταρτη πηρα τα μωρακια μου σπιτι και εχω βαλει την κορη μου να τα χαιδευει για να τα καλοπιασει!!!!!!:tongue:

ευχομαι να την αραξουν εκει κανένα 9μηνο και μετα να ξεμυτήσουν!!Σε 10 μέρς θα μάθεις?

Link to comment
Share on other sites

Φαινόταν το πράγμα Εύη μου! Και γενικότερα δεν βλέπω φως στον ορίζοντα πλέον:rolleyes: Ήρθε κανονικά η περίοδος! Ο κύκλος μου το τελευταίο 5μηνο είναι τυπικός στην ώρα του...δεν με εγκαταλείπει!:tongue:

Η Τάνια μετρά αντίστροφα για τα ευχάριστα νέα!:D

Εσύ τι κάνεις; πως είσαι; Καινούργιος κύκλος καινούργια αρχή! Μην το βάζεις κάτω θα έρθει σύντομα το μωράκι!

θα σε εγκαταλήψει και ο κύκλος και αργότερα...ο ύπνος!!!

είμαι σίγουρη οτι συμφωνει και η Τανια ;)

Link to comment
Share on other sites

θα σε εγκαταλήψει και ο κύκλος και αργότερα...ο ύπνος!!!

είμαι σίγουρη οτι συμφωνει και η Τανια ;)

χαχα αν μοιάσει σε μένα θα κοιμάται πολλές ώρες... ειδικά τα πρωινά χουζούρι :tongue:


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να την αραξουν εκει κανένα 9μηνο και μετα να ξεμυτήσουν!!Σε 10 μέρς θα μάθεις?

συνήθως η χοριακή γίνεται 14μέρες μετά την εξωσωματική...εκπαιδεύομαι γιατί κ εγώ προβλέπω να κάνω


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...