Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

τι θα έκανες αν.... ;


CoffeeBean

Recommended Posts

Ειμαι φανατικη αντικαπνιστρια και δεν μπορω καθολου το τσιγαρο. Θα ελεγα εννοειται κατι γιατι πρεπει να σεβονται επιτελους και τους υπολοιπους!!!!!! Εγω γιατι να τους ανεχομαι??????

Τι θα εκανες αμα εβλεπες τη μανα να καπνιζει πανω απο το καροτσι και μεσα το νεογεννητο μωρο της?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα της έλεγα να σεβαστεί το βρεφος και θα την ρώταγα αν έχει πάρει είδηση που έχει βουήξει ολος ο κόσμος για τις απαγορεύσεις του καπνίσματος κ τους παθητικους καπνιστες!!!! (αν κ εγω καπνίζω...αλλά ποτε στο σπιτι που εχουν ή εχω παιδι!)

-Τι θα έκανες αν έβλεπες εναν μπαμπα γνωστο σου...να δίνει σε μια παρεα που εχετε βρεθει, στο μολις 2 χρονών κοριτσάκι του να δίνει ΟΥΙΣΚΥ και να καμαρώνει πως η κόρη του ειναι μερακλού?????

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι να μη σου τυχει σε ντουβαρι ανθρωπο!!!! Αυτο εχω να πω γιατι καποιοι δεν καταλαβαινουν τιποτα μα τιποτα. Θα μιλουσα εννοειται και θα ελεγα οτι δεν ειναι σωστο για ενα παιδι να του δινεις ποτο ουτε και να το μυρισει.

Τι θα εκανες αν εδιναν στο δικο σου παιδι να δοκιμασει ρετσινα και τους ελεγες και εσυ αλλα και αλλοι οτι δεν ειναι σωστο και αυτοι σε εγραφαν?????? (οεο εδω να σε δω)

Link to comment
Share on other sites

Θα του βουταγα το χέρι αυτού που θα πηγαινε να δώσει στο παιδί μου και θα έλεγα: Οταν λέω ΟΧΙ είναι ΟΧΙ, τι ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

- Τι θα έκανες αν σου έλεγαν εμέσα...ή άμεσα πως το παιδί σου για την ηλικια του είναι παχύ;

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οτι καθε παιδι ειναι διαφορετικο και εχει το δικο του σωματοτυπο. Οταν μεγαλωσει κι αλλο θα δουμε πως θα αναπτυχθει σωματικα.

Παμε στο αλλο ακρο : Τι θα εκανες αμα σου ελεγαν οτι το παιδι σου δεν τρωει πολυ και ειναι πολυ αδυνατο και συν της αλλης δεν του δινεις του καημενου κανα γαριδακι να φαει?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα έλεγα πως το παιδί τρώει όσο θέλει και δεν θα κάτσω εγώ να το μπουκώσω και να του ξεχειλώσω το στομάχι του...Όσο για τα γαριδάκια...δεν αποτελούν μέρος της σωστης και υγιεινής διατροφής..μπορεί να ζήσει και χωρίς αυτά...ή τα τρώει ακριβώς όποτε πρέπει..δηλαδή σπανίως!

- Τι θα έκανες αν συγγενείς σου (πεθερικά μπλα μπλα μπλα) σου φώναζαν το παιδί με υποκοριστικά του ονοματος του που δεν σου αρέσουν καθόλου και εξακολουθούσαν να το κάνουν παρά τις ευγενικές σου παρατηρήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή γιατί και φασαρία να' κανα πίσω απο την πλάτη μου θα γινόταν το ίδιο.

Τί θα έκανες αν η πεθερά σου έκανε συνέχεια παρατηρήσεις για τον τρόπο που μεγαλώνεις το παιδί?(πχ:μη βγαίνεις έξω κάνει κρύο,φόρατο σκούφο κλπ...)


Link to comment
Share on other sites

Θα της έλεγα πως δεν είμαι παιδί και πως ξέρω τι να κάνω για το δικό μου το παιδί. Αν θελήσω τη γνώμη της ....θα την ρωτήσω εγώ!

- Τι θα έκανες αν η πεθερά απαιτούσε (έμμεσα ή άμεσα)να πατε στο ορεινό χωριο της το μεγαλυτερο μερος των διακοπων σας;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά θα αρνιόμουν και θα της ζητούσα να σεβαστεί το γεγονός ότι δουλεύω όλο τον χρόνο και τις 2 βδομάδες που κάθομαι θα επιλέξω εγώ πού και πως θα ξεκουραστώ.

Τί θα έκανες αν γυρνούσες απο τη δουλειά , πήγαινες να πάρεις το παιδί απο την πεθερά και αυτό έκλαιγε γιατί ήθελε να παραμείνει στη γιαγιά?


Link to comment
Share on other sites

Πω..πω! Όντως δύσκολη ερωτηση...ανατριχιάζω μόνο που το σκέφτομαι! Θα του έλεγα πως πρέπει να πάμε σπίτι μας να παίξουμε και να ξεκουραστούμε και πως με την γιαγιά ήταν από το πρωί...να σε χαρεί λίγο και η μανούλα...ξέρω και εγώ κανένα τέτοιο θα του έλεγα...αλλά θα προβληματιζόμουν κ θα προσπαθούσα να διασκεδάζουμε πιο πολύ τις ώρες που είμαστε μαζί..

- Τι θα έκανες αν έλεγε το παιδί την πεθερά σου: Μαμα; (όντας μικρό σε ηλικία)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα έλεγα την πεθερά μου να μην του επιτρέπει να την αποκαλεί έτσι και να το διορθώνει λέγοντάς του τη σωστή λέξη.

Τί θα έκανες αν το παιδί σου έλεγε οτι τα φαγητά της γιαγιάς είναι πιο ωραία απο τα δικά σου?


Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απο το ποιας γιαγιά θα ήτανε:tongue::tongue::tongue:

Τι θα έκανες αν το παιδί σου ήθελε να κοιμάται μόνο μαζί σου?

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθούσα να το βοηθήσω όσο πιο πολύ γίνεται να τις αποβάλει αν πάλι δεν τα κατάφερνα μόνη μου θα συτούσα βοήθει απο κάποιον ειδικό.

Τι θα έκανες αν κερδιζες το λόττο?;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...