Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μαμαδες απο κομοτηνη


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

καλημερα κοπελιες!τα νεα σας!!!

εγω γεννησα....26 μαρτιου.ειμαστε μια χαρα και ο ζουζουνος ησυχος ευτηχως!

πως τα πατε οι εγκυμονουσες;σαν ψεματα μου φαινετε που περασαν τοσοι μηνες και τωρα εχω αγκαλια το μωρο μου...


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια ...ελσα θελω νεα πως ηταν η γεννα ολα καλα ευχαριστημενη απο τον γιατρο ;; με το καλο να σαρντησεις,,, εισαι στην δραμα η εδω ;;πως ειναι ο μπεμπης σ μοιαζει εισαι στις πιο ομορφες μερες μιας μαμας οι πρωτες στιγμες γνωριμιας....αλλα οι κουραση δεν παιζετε εχεις κανεναν κοντα σου τουλαχιστον;

ο καιρος θα μας τρελανει εκει που λεει λιγο να φτιαξει εκει χαλαει εμεις αντε να ανοιξει λιγο να πηγενουμε για καφε χωρις να τρωμε την καπνιλα του παιδοτοπου...ακουσα οτι λογω της οικονομικης κρισης φετος τα ελευθερια θα περιοριστουν σε 3 μερες αυτη η κομοτηνη απο εκδηλωσεις ειναι πολυ πισω...


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα...κι εγώ περιμένωωωωωω να γεννήσωωωω!!!

Καλά μέχρι και τις εκδηλώσεις κόβουν; Ε καλά δεν αφήνουν τον κόσμο ούτε λίγο να ξεσκάσει. Τι στρούμωγμα είναι αυτό; Απαράδεκτο.:(

Προχτές είχε πολύ ωραία μέρα για παγωτάκι, αλλά τελικά ξέχασα να πάρω και μετά βαριόμουν να βγω έξω :tongue:

Ελπίζω αύριο να έχει καλό καιρό γιατί θα πάω στον γιατρό!!! Άντε να δούμε πότε θα έρθει η μικρούλα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια γεια σου μαριλιν προσεξε μην κρυωσεις τα λαιμακια σου ακομα νωρις ειναι για παγωτο με το καλο να γεννησεις φυσιολογικα η καισαρικη; θα προλαβεις να κατεβεις θεσ/νικη; παντως εδω δεν ειναι για γεννα οι γιατροι τησ κομοτηνης ειναι χαλια το νοσοκομειο π[ιο χαλια μονο η αλεξανδρουπολη λεει κατι αλλα και εκι σε τι γιατρο θα πεσεις....εχθες ακουσα και κατι που με σοκαρε για ενα ν γιατρο εδω στην κομοτηνη που θεωρειται καλος...εαν εχιες ευκολο τοκετο και εγκυμοσυνη τελικα κ ο χασαπης φενετε τελειος....στα δυσκολα φενονται οι γιατροι...


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου γιαυτό κι εγώ θα πάω Θεσ/νίκη.

Σήμερα πήγα και ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω την Τρίτη και θα με βάλει μέχρι την Πέμπτη σε τεχνητούς πόνους. Εννοείται ότι θα μείνω σε κάτι γνωστούς μου.

Ο γιατρος με παρακολουθούσε κάθε 3 ημέρες με το που μπήκα στον μήνα μου οπότε ήξερε αν φτάνω στην γέννα ή όχι.

Ταλαιπωρία λίγο το πήγαινε-έλα Θεσ/νίκη αλλά αξίζει όταν ξέρεις τον γιατρό σου!!! Στο κάτω κάτω το κάνω για την υγεία του μωρού μου και της δικής μου έτσι;

Άσε εγώ δεν έβγαλα άκρη με τους γιατρούς στην Κομοτηνή πολλά χρόνια τώρα...οπότε τον γιατρό μου και μόνο αυτόν!!

Έχω ακούσει ιστορίες τρελές κι εγώ...με ενδιαφέρει να μάθω τι έμαθες όμως και για ποιον...στείλε μου Pm μην το γράψεις εδώ...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ...ελσα θελω νεα πως ηταν η γεννα ολα καλα ευχαριστημενη απο τον γιατρο ;; με το καλο να σαρντησεις,,, εισαι στην δραμα η εδω ;;πως ειναι ο μπεμπης σ μοιαζει εισαι στις πιο ομορφες μερες μιας μαμας οι πρωτες στιγμες γνωριμιας....αλλα οι κουραση δεν παιζετε εχεις κανεναν κοντα σου τουλαχιστον;

ο καιρος θα μας τρελανει εκει που λεει λιγο να φτιαξει εκει χαλαει εμεις αντε να ανοιξει λιγο να πηγενουμε για καφε χωρις να τρωμε την καπνιλα του παιδοτοπου...ακουσα οτι λογω της οικονομικης κρισης φετος τα ελευθερια θα περιοριστουν σε 3 μερες αυτη η κομοτηνη απο εκδηλωσεις ειναι πολυ πισω...

γεια σου μπουρμπουλιθρα ολα καλα!!η γεννα ηταν υπεροχη δεν καταλαβα τιποτα και ημουν και ξυπνια για να ακουσω το πρωτο κλαμα.ο γαβριηλος αριστος και η τομη που μου εκανε κεντιμα.......ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη με ολα.ημουν και σε δικλυνο και ενιωθα σαν να ειμαι σε κλινικη.οι πρωτες 2-3 μερες ηταν λιγο δυσκολες απο αποψη πονου αλλα ολα καλα.ειμαι στη δραμα και κομοτηνη θα ερθω 6-7 απριλιου απο οτι υπολογιζω.εχω τη μαμα μου και την πεθερα μου να με βοηθανε(ειμαι πολυ τυχερη....).ο μικρος μοιαζει σε εμενα ευτηχως δεν πιαστηκα στον υπνο αυτη τη φορα γιατι ο πρωτος ειναι ιδιος ο μπαμπας του.

εσεις τι κανετε;αχ!να πω την αληθεια δεν μου ελειψε καθολου η κομοτηνη......αντε οταν ανοιξει ο καιρος να βγαινουμε βολτιτσες..


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ελσα χερομαι που σε αρεσε ο γαβρηλος ειναι καλος εχω ακουσει κ απο αλλου εαν χρειαστω δραμα γιατρο σε αυτον θα παω...να το χερεσε κ τον μικρο κ να ξες τα καλα με κοπο κ πονο αποκτιουντε υπομονη οι 2 μηνες ειναι δυσκολοι μτα θα ερθεις στα ισα σου ο μικρος σου πως το πηρε....μαριλυν εχεις δικιο στο θεμα του γιατρου πρεπει να ειμαστε ιδιαιτερα προσεκτικες οχι οτν καποια μας λεει ειναι ο καλυτερος να τρεχουμε,,,,εγω περασα πολλα εξετιας λαθη γιατρων κ τωρα προσεχω ιδιαιτερα στο θεμα αυτο..με το καλο κ εσυ να γεννησεις... ολα θα πανε καλα με εναν πονο σου ευχομε η και με κανενα εαν γινετε.... ο καιρος ψιλοεφιαξε κ παμε καμια παιδικη το πασχα κοντευει κ εχω ενα σορρο δουλιες ελπιζω να τις τελιωσω μεχρι το πασχααααα χχχχ,,,,η αλικη ξανα εκλεισε κ παλι ψαχνωμαστε με παιδιατρο προσωρινα εχω τον φακιριδι προς το παρον ειναι καλος ο μονος που περνει τηλ πισω ευχομε να παν ολα καλα κ να γυρισει...


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ελσα χερομαι που σε αρεσε ο γαβρηλος ειναι καλος εχω ακουσει κ απο αλλου εαν χρειαστω δραμα γιατρο σε αυτον θα παω...να το χερεσε κ τον μικρο κ να ξες τα καλα με κοπο κ πονο αποκτιουντε υπομονη οι 2 μηνες ειναι δυσκολοι μτα θα ερθεις στα ισα σου ο μικρος σου πως το πηρε....

ευχαριστω μπουρμπουλιθρα να εισαι καλα.ο μεγαλος μου το πηρε μια χαρα!προς το παρον....ειναι ερωτευμενος με το μωρο και τον προσεχει πολυ.ελπιζω να συνεχισει ετσι.

για ποιον γυναικολογο λεγατε ποιο πανω;γιατι τωρα που θα γυρισω κομοτηνη σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο.αν ειναι στειλε μου πμ και πες μου να ξερω.....


uQEPp2.png?NlS0EyyL

uB7Ap2.png?tjCB7VEn

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
Marilyn συγχαρητηρια για το κοριτσακι σου !!!!!!!!!!:)

Να το καμαρωσεις οπως επιθυμεις !!!!!!!:)

Καλο Σαραντισμο!!!!!! :)

Ευχαριστώ κοπέλα μου!

Η ζουζουνίτσα μου μεγαλώνει...άρχισε να κοιμάται λίγο περισσότερο...γιατί πολυ αυπνία και κούραση! Να φανταστείς με βοηθάει και ο αντρούλης μου αλλά όταν την ακούω να κλαίει, δεν μπορώ να κοιμηθώ...σηκώνομαι...θέλει και την αγκαλίτσα της μαμάς της!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια που ειστε χαμενες ολες πλατεια;;;;; ελσα πως παει ;;; εγω αρχισα διαιτα και περπατημα στο σταδιο οποια θελει ας ερθειιιικαι πλεον δεν εχω πολυ χρονοοοο...

μαριλυν να σου ζησει κοπελα μουυυ...

τι παλιο καιρος ειναι αυτος καθε απογευμα βρεχειιιι....


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...