Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Συγχαρητήρια ❤️🥰Με το καλό μια γλυκιά εγκυμοσύνη και να γεμίσει η αγκαλιά σου μωράκια 🥰🥰🥰

      Ευχαριστω πολύ κοπέλα  μου αμήν !!! Εύχομαι και σε σενα γρήγορη εμβρυομεταφορα με θετικά αποτελέσματα !!! Να χαίρεσαι την κορούλα σου !

      • Ευχαριστώ 1

Μαμαδες απο κομοτηνη


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια εγω ειμαι απο ξανθη αλλα με παρακολουθει γιατρος στη κομοτηνη και θα γενησω στη κλινικη θεομητωρ εχει καποια κοπελα καμια εμπειρια απο αυτη την κλινικη?


mJM4Y3g.jpgmJM4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια εγω ειμαι απο ξανθη αλλα με παρακολουθει γιατρος στη κομοτηνη και θα γενησω στη κλινικη θεομητωρ εχει καποια κοπελα καμια εμπειρια απο αυτη την κλινικη?

Καλημέρα σου!

Με το καλό μια εύκολη γέννα σου εύχομαι!

Θα γεννήσεις φυσιολογικά ή με καισαρική;

Να σου πω προσωπικά εμπειρία από γέννα δεν έχω στην κλινική αλλά νομίζω ότι όλα εξαρτώνται από τον γιατρό και λιγότερο από την κλινική.

Για μια γέννα που εξελίσσεται χωρίς επιπλοκές η κλινική επαρκεί. Αν τύχει όμως έκτακτο περιστατικό μεταφέρεται στο νοσοκομείο (συνήθως της Αλεξ/πολης) και αν το μωρό χρειαστεί θερμοκοιτίδα ή παρακολούθηση επίσης μεταφέρεται στο νοσοκομείο της Αλεξ/πόλης.

(Αυτοί ήταν και οι λόγοι που γέννησα στο νοσοκομείο της Αλεξ/πολης)

Σαν επισκέπτης που έχω πάει είναι πολύ ωραία τα δωμάτια και το φαγητό από τι έχω μάθει.

Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου όλα θα πάνε καλά.

Πόσον εβδομάδων είσαι;

Link to comment
Share on other sites

γεια σου νιονιω και σευχαριστω που απαντησες. ειμαι 33 εβδομαδων θα κανω καισαρικη επειδη εχω διδυμα και εμπιστευομαι πολυ τον γιατρο μου γιαυτο και θελω να γεννησω εκει αν και αυτο με τη θερμοκοιτιδα δεν το ηξερα νομιζα οτι αν χρειαστουν εχουν στην κλινικη.


mJM4Y3g.jpgmJM4p3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου νιονιω και σευχαριστω που απαντησες. ειμαι 33 εβδομαδων θα κανω καισαρικη επειδη εχω διδυμα και εμπιστευομαι πολυ τον γιατρο μου γιαυτο και θελω να γεννησω εκει αν και αυτο με τη θερμοκοιτιδα δεν το ηξερα νομιζα οτι αν χρειαστουν εχουν στην κλινικη.

Ουαου!!!!!

Και δίδυμα κιόλας!

Καλά θα κάνεις να το διευκρινίσεις αυτό με τον γιατρό σου γιατί σε δίδυμη κύηση έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να γεννήσεις ελλιποβαρή μωρά (χωρίς να είναι ο κανόνας αυτός βέβαια).

Όπως επίσης καλό θα ήταν να διευκρινίσεις και τι θα κάνεις σε περίπτωση που ξεκινήσει ο τοκετός πρόωρά. Δεν νομίζω ότι η κλινική είναι ο ιδανικός χώρος για πρόωρο τοκετό.

Δε θέλω να σε επηρεάσω και η απόφαση βέβαια είναι δική σου αλλά όλες οι γνωστές μου και φίλες μου από Κομοτηνή με δίδυμη κύηση γεννήσανε στην Αλεξ/πολη.

Link to comment
Share on other sites

ναι διδυμακια εχω με εξωσωματικη εμεινα εγκυος.τωρα δεν ξερω μωρε στην αρχη και εγω ελεγα αλεξ/πολη να γεννησω μετα αλλαξα γνωμη επειδη ηθελα να ειμαι με τον γιατρο μου,αργα δεν ειναι τωρα για να αλλαξω? εγω το πολυ σε 3 εβδομαδες θα γενησω,στα νοσοκομεια απ οσο ξερω πρεπει να εχεις παει πιο πριν 2,3 φορες να σε εξετασουνε μετα σε δεχονται, εγω δεν πηγα καθολου. και υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην χρειαστουν θερμοκοιτιδα μιας και πριν 10 μερες ηταν ηδη απο 2 κιλα τα μωρα αν γινουν απο 2,5 τοτε δεν χρειαζονται.:P


mJM4Y3g.jpgmJM4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μαμάδες κ μέλλουσες μαμάδες από Κομοτηνή!!Πρώτη φορά γράφω εδώ..Εγώ γέννησα πριν 7 μήνες στην κλινική.Μέχρι τον 5ο έλεγα να πάω Αλε/πόλη αλλά μετά δεν ήθελα να αλλάξω γιατρό κ γέννησα εδώ. Γέννησα με καισαρική ευτυχώς χωρίς επιπλοκές.Από την κλινική έμεινα πολύ ευχαριστημένη,το μωρό το είχα από την αρχή μαζί μου κ οι κοπέλες εκεί με βοήθησαν πολύ.Στο δωμάτιο η κάθε μαμά είναι μόνη με το μωρό κ χρειάζεται κ συνοδός.Το μόνο αρνητικό, η απίστευτη ζέστη στα δωμάτια!!αλλά νομίζω είναι απαραίτητη για τα μωρούλια..απλά(ίσως κ λόγο ορμονών τότε) μου φάνηκε υπερβολική.

Για έναν τοκετό χωρίς επιπλοκές πιστεύω ότι η κλινική καλύπτει

Link to comment
Share on other sites

Στην κλινική πληρώσαμε 1400 κ υπολόγιζε +650 περίπου για τους υπόλοιπους γιατρούς (αναισθησιολόγο, παιδίατρο κ 2ο γυναικολόγο επειδή ήταν με καισαρική). Στον φυσιολογικό τοκετό είχε άλλες τιμές η κλινική αλλά δεν τις θυμάμαι. Απ ότι άκουσα τώρα κ στο νοσοκομείο Αλεξ/πολης πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Οι γιατροί από όσο γνωρίζω όταν πρόκειται να πας στο νοσοκομείο για οποιοδήποτε λόγο (συμπεριλαμβανομένου και του οικονομικού) σου προτείνουν εκείνοι έναν γιατρό που εμπιστεύονται στην Αλεξ/πολη.

Ειδικά αν υπάρχει ειδικός λόγος (όπως γνωστή μου που πήγαινε για πρόωρο και τελικά όντως γέννησε πρόωρα την 30 εβδ) θα σε στείλουν στον καλύτερο (στην περίπτωση της γνωστής μου στον Λυμπέρη δι/ντη της πανεπιστημιακής γυναικολογικής κλινικής).

Αν αποφασίσεις να γεννήσεις στο νοσοκομείο ποτέ δεν είναι αργά. Στον δεύτερο παιδί μου πρέπει να ήμουν στην 32η ή 34η εβδομάδα όταν επισκέφτηκα πρώτη φορά τον γιατρό στην Αλεξ/πολη. Στην Κομοτηνή με παρακολουθούσε άλλος μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές εντυπώσεις από τις μαίες, η κλινική σχετικά ανακαινισμένη.

Ελπίζω να έχεις καλό γιατρό, γιατί εμένα μου την έφερε...

Για ΦΤ πλήρωσα 950 για τη κλινική, 800 για το γιατρό, 150παιδίατρο, γύρω στα 200 για αναισθησιολόγο. Σύνολο περίπου 2100-2200?.

Καλή λευτεριά!!


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ασ' τα να πάνε κρύο. Να δεις στην βιομηχανική πως ξυρίζει. Και πρέπει τώρα κάποια στιγμή να μπω στο χώρο της παραγωγή μας για μια δουλειά και δεν ξέρω πως θα αντέξω.

Παγωνιά!

Μας προετοιμάζει ο καιρός για τα Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα, τι κάνετε? Κατά τον Μάρτιο θα πρέπει να στείλουμε την μπέμπα σε βρεφικό σταθμό, θα είναι ενός έτος. Δεν έχω ψάξει καθόλου εδώ στην Κομοτηνή κ δεν ξέρω τι παίζει. Αν κάποια μανούλα έχει ξεκινήσει σε τέτοια ηλικία κ έχει εμπειρία από κάποιον καλό ας μου πει, γιατί με μισή καρδιά θα την στείλουμε..αλλά δεν έχουμε κάποιον να την αφήσουμε κ για γυναίκα είμαι πολύ επιφυλακτική, οπότε η μόνη επιλογή είναι ο σταθμός.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, τι κάνετε? Κατά τον Μάρτιο θα πρέπει να στείλουμε την μπέμπα σε βρεφικό σταθμό, θα είναι ενός έτος. Δεν έχω ψάξει καθόλου εδώ στην Κομοτηνή κ δεν ξέρω τι παίζει. Αν κάποια μανούλα έχει ξεκινήσει σε τέτοια ηλικία κ έχει εμπειρία από κάποιον καλό ας μου πει, γιατί με μισή καρδιά θα την στείλουμε..αλλά δεν έχουμε κάποιον να την αφήσουμε κ για γυναίκα είμαι πολύ επιφυλακτική, οπότε η μόνη επιλογή είναι ο σταθμός.

Καλημέρα!

Οι παιδικοί σταθμοί που θα μπορείς να την πας, είναι μόνο οι ιδιωτικοί. Δηλαδή:

1. Λιλιπούπολη (διαθέτει και σχολικό),

2. Μορμόλης (διαθέτει και σχολικό),

3. στου Δεσπότη που είναι 2 μέσα στην πόλη, ο ένας στην Αγία Σοφία δίπλα και ο άλλος στην γωνία Σισμάνογλου με Ζυμβρακάκη.

Για τον μοναδικό που μπορω να σου πω τη γνώμη μου είναι η Λιλιπούπολη οπου έστειλα και στέλνω ακόμα τα παιδιά μου και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη και προπαντός από το διδακτικό προσωπικό. Όλες οι κοπέλες είναι απίστευτα υπομονετικές και φαίνεται να αγαπούν πολύ τα παιδιά. Έχει ξεχωριστές αίθουσες για κάθε ηλικία και τα παιδάκια στην ηλικία του δικού σου και μικρότερα τα προσέχουν ιδιαίτερα σε μία αίθουσα όπου μπαίνουν πολύ λίγα άτομα.

Θα σου πρότεινα από τώρα να πας και να ρωτήσεις αν δέχονται την μπεμπούλα σου (μην τυχόν και δεν υπάρχουν θέσεις) σε όλους τους παιδικούς για να δεις και τις εγκαταστάσεις.

Σκέψου και το ενδεχόμενο να βρεις μία κυρία να σου προσέχει τη μικρή. Έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις στην Κομοτηνή που τα παιδάκια τα προσέχουν κάποιες κυρίες χωρίς να υπάρχουν παράπονα. Κατά προτίμηση να είναι ντόπια και να ρωτήσεις αν έχει και άλλη εμπειρία.

Άντε καλή αρχή να έχετε και μην αγχώνεσαι που την αφήνεις τόσο μικρή. Σκέψου ότι θα περνάει καλά όπου και να είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...